Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για τη μπαταρια το εχω γραψει πολλες φορες εδω μεσα.και στις 3 ICS την LPQ Tην LPS Και τωρα στηνLP7 που χρησιμοποιησα το ιδιο ρουφαει.για αυτο εβαλα custom κερνελ ton speedmod και ησυχασα απο θεμα μπαταριας Και στις 3 εκανα factory reset πριν την εγκατασταση

 

Τι διαφορά είδες με αυτή; Γιατί οι 4 ώρες προβολής οθώνης που βγάζει η ICS μια χαρά μου φαίνονται εμένα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε αντιγραφο ασφαλειας εχει 14 κατηγοριες για να διαλεξουμε, μεσα σε αυτα ειναι και οι εγκατεστημενες εφαρμογες ετσι? οποτε αφου κανω αντιγραφο παω για hard reset, μετα περναω την 4.0 και αφου την περασω παλι hard reset. και μετα ενωνω με kies και περναω το αντιγραφο στο τηλεφωνο. τα λεω σωστα?

 

παιδιά σωστά τα λέει??????

Link to comment
Share on other sites

που ειναι η επιλογη του reset ρε παιδια στην ics ?

Μονο επιλογη για διαγραφη καρτας μνημης βλεπω.

 

γραψε στον dialer *2767*3855# κανει hard reset

TCe
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολισ εβαλα την official 4.0.3. Καλή αλλα τι UI είναι τα ιδια με την ginger....θελω να το βγάλω και μάλλον θα πάω για Omega...αλλα κολλάω στοRoot.

 

Στο επισημασμενο topic, ο Saliez λέει στο 3 βήμα για

3. Kάντε επανεκκίνηση σε recovery mode (δείτε σχεδιάγραμμα για τα 3 κουμπιά παραπάνω)

4. Επιλέξτε apply update from external storage.

5. Επιλέξτε το CWM.zip και περιμένετε μέχρι να εμφανιστεί το μενού του CWM recovery.

 

Στο 4 τι εννοεί;;;;Μέσω Odin;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σόρι αν έχει ξανααπαντηθεί, αλλά στο root για ICS (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676) αναφέρεται:

3. Kάντε επανεκκίνηση σε recovery mode (δείτε σχεδιάγραμμα για τα 3 κουμπιά παραπάνω)

4. Επιλέξτε apply update from external storage.

5. Επιλέξτε το CWM.zip και περιμένετε μέχρι να εμφανιστεί το μενού του CWM recovery.

6. Επιλέξτε install zip from sdcard or external SD (με αφή, όχι με τα κουμπιά ήχου)

7. Επιλέξτε και εγκαταστήστε το SU-Busybox-Installer.zip

8. Reboot.

Από πού θα επιλέξω apply update from external storage? αφού μου βγάζει στην οθόνη το μήνυμα "downloading....do not turn off target"...πρέπει να τρέξω odin για να το κάνω? Δεν έχω επιλογή στη recovery οθόνη, και το αρχείο CWM.zip το έχω ρίξει κανονικά χύμα στο φάκελο /sdcard

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολισ εβαλα την official 4.0.3. Καλή αλλα τι UI είναι τα ιδια με την ginger....θελω να το βγάλω και μάλλον θα πάω για Omega...αλλα κολλάω στοRoot.

 

Στο επισημασμενο topic, ο Saliez λέει στο 3 βήμα για

 

 

Στο 4 τι εννοεί;;;;Μέσω Odin;;;;

 

Όχι. Στο μενού του recovery.

 

Από πού θα επιλέξω apply update from external storage? αφού μου βγάζει στην οθόνη το μήνυμα "downloading....do not turn off target"...πρέπει να τρέξω odin για να το κάνω? Δεν έχω επιλογή στη recovery οθόνη, και το αρχείο CWM.zip το έχω ρίξει κανονικά χύμα στο φάκελο /sdcard

 

Πάτησες λάθος κουμπί, και αντί για recovery μπήκες σε download mode. Volume UP για recovery.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Στο μενού του recovery.

 

 

 

Πάτησες λάθος κουμπί, και αντί για recovery μπήκες σε download mode. Volume UP για recovery.

 

Δεν μπορει να κανει Mount to /sdcard........

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να κανει Mount to /sdcard........

στο μενού του CWM η επιλογή είναι install zip from sdcard, external SD γιοκ...

το SU-Uninstaller-Signed.zip πού το σώζεις?

επίσης, όταν επιλέγεις εν πάσει περιπτώσει το install zip from sdcard, δεν κάνει τίποτα...

σόρι για το πρήξιμο...

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

στο μενού του CWM η επιλογή είναι install zip from sdcard, external SD γιοκ...

το SU-Uninstaller-Signed.zip πού το σώζεις?

επίσης, όταν επιλέγεις εν πάσει περιπτώσει το install zip from sdcard, δεν κάνει τίποτα...

σόρι για το πρήξιμο...

 

Το σώζεις δίπλα στο άλλο στην εσωτερική sd. Ποιος είπε κάτι για εξωτερική sd? Στο cwm κάνεις install zip from sdcard, choose zip, και διαλέγεις το δεύτερο zip.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το σώζεις δίπλα στο άλλο στην εσωτερική sd. Ποιος είπε κάτι για εξωτερική sd? Στο cwm κάνεις install zip from sdcard, choose zip, και διαλέγεις το δεύτερο zip.

Μήνυμα με κόκκινα γράμματα: failed to mount /sdcard (No such file or directory)

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Η omega rom είναι συμβατή με το kies? ή με κάποιο άλλο πρόγραμμα συγχρονισμού;

 

Μπορείς να περάσεις το Myphone explorer που κάνει παπάδες, και είναι συμβατό με όλα τα android.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση. περασε κανονικα. κανω και hard reset. μετα παω να κανω επαναφορα αντιγραφου ασφαλειας.

ξεκιναει δειχνει οτι περασε τα παντα. και στο τελος μου λεει

" δεν περασανε ολα διοτι η εγκατασταση διακοπηκε"

παω να δω τις εφαρμογες που ειχα μεσα και δεν ειναι περασμενη καμμια πχ accuweather, igo κλπ.

δεν θα επρεπε να εχουν περαστει?

ακομα δεν εχουν περαστει οι λογαριασμοι του gmail,hotmail,yahoo.

βλεπω περασμενες τις επαφες τα βιντεο τις φωτο.

 

εκανα την επαναφορα δυο φορες τα ιδια και τις δυο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν χρειαζεται root αλλα οσο καιρο την χρησιμοποιησα, εμεινα ευχαριστημενος.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.recorder.service&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNvcmRlci5zZXJ2aWNlIl0.

Εχει την δυνατοτητα να επιλεγεις ποιες επαφες θα ηχογραφεις η αν θες ολες.

Επισης μπορεις να το βαλεις δουλευει οταν εισαι σε κληση αυτοματα η αν θες να το ενεργοποιησεις

εσυ εκεινη την στιγμη.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου,τη δοκιμασα αλλα δυστηχως ενω εγω ακουγομαι πεντακαθαρα ο συνομιλητης δεν ακουγεται σχεδον καθολου,σαν να ψυθιριζει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. μόλις τέλειωσε η αναβάθμιση και μου έφερε εικονίδια cosmote. Και πρίν cosmote λειτουργικό έιχε (αν και το πήρα χήμα από μαγαζί) αλλά τώρα έχει τις μ****ες της κοσμοτέ. μόνο με custom rom φεύγουν αυτά ε?

από όσους έχουν τσεκάρει ήδη, έχει αλλάξει κάτι ιδιαίτερα στο κιν με την ics?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. μόλις τέλειωσε η αναβάθμιση και μου έφερε εικονίδια cosmote. Και πρίν cosmote λειτουργικό έιχε (αν και το πήρα χήμα από μαγαζί) αλλά τώρα έχει τις μ****ες της κοσμοτέ. μόνο με custom rom φεύγουν αυτά ε?

από όσους έχουν τσεκάρει ήδη, έχει αλλάξει κάτι ιδιαίτερα στο κιν με την ics?

 

το ιδιο και σε μενα εμφανισε το cosmote music, τι ειναι τουτο?

βλεπω πιο γρηγορ να ειναι στο σερφαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και σε μενα εμφανισε το cosmote music, τι ειναι τουτο?

βλεπω πιο γρηγορ να ειναι στο σερφαρισμα.

 

O stock browser είναι φοβερός..Δοκιμάστε μία βαριά σελίδα πχ in.gr και δείτε διαφορά με opera.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και σε μενα εμφανισε το cosmote music, τι ειναι τουτο?

βλεπω πιο γρηγορ να ειναι στο σερφαρισμα.

 

Και μένα με ήρθε COS έκδοση τι παίζει παιδιά λέει αξίζει? δεν είμαι σίγουρος να τη κάνω ακόμα αυτά τα εικονίδια τι είναι που λέτε θα τα λουστούμε αναγκαστικά ?ως τώρα δεν είχα τίποτα από cosmote εικονίδια και χαζομάρες. είναι τίποτα ενοχλητικά? δεν φεύγουν? επισεις δεν ξέρω αν μετά θα λειτουργούν στο ICS τα backup προγράμματα όπως το super backup sms backup κλπ. τα έχει δοκιμάσει κανείς?

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O stock browser είναι φοβερός..Δοκιμάστε μία βαριά σελίδα πχ in.gr και δείτε διαφορά με opera.

Δοκίμασε και τον chrome

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. μόλις τέλειωσε η αναβάθμιση και μου έφερε εικονίδια cosmote. Και πρίν cosmote λειτουργικό έιχε (αν και το πήρα χήμα από μαγαζί) αλλά τώρα έχει τις μ****ες της κοσμοτέ. μόνο με custom rom φεύγουν αυτά ε?

από όσους έχουν τσεκάρει ήδη, έχει αλλάξει κάτι ιδιαίτερα στο κιν με την ics?

 

και στις ρυθμίσεις ήχου ανάμεσα στα ελληνικά νάτο και το Γερμανικό (Vibrieren und Klingeln) για επιλογή....:lol:

Link to comment
Share on other sites

http://s14.postimage.org/b14qshogt/Screenshot_2012_04_25_22_54_31.jpg

Aυτό το "Περάστε το δαχτυλό σας από την οθόνη για ξεκλείδωμα" μόνο εμένα μου τη δίνει?

Υπάρχει τρόπος να βγεί?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...