Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείτε ότι με μεγαλύτερη ανάλυση θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Προς όλους: καλό feedback θα ήταν η σύγκριση αυτονομίας στην μπαταρία από GB σε ICS για το κινητό μας.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείτε ότι με μεγαλύτερη ανάλυση θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Προς όλους: καλό feedback θα ήταν η σύγκριση αυτονομίας στην μπαταρία από GB σε ICS για το κινητό μας.

 

Το θεμα την καλυτερης αναλυσης λυθηκε βαζοντας τις φωτογραφιες στο κινητο κι επιλεγοντας τες, οι photos απο gmail & facebook ειναι πολυ κακης ποιοτητας... Οσο για την αυτονομια, εννοειται οτι αυτο ειναι το σημαντικοτερο, σε μερικες ημερες θα εχω αποψη!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα την καλυτερης αναλυσης λυθηκε βαζοντας τις φωτογραφιες στο κινητο κι επιλεγοντας τες, οι photos απο gmail & facebook ειναι πολυ κακης ποιοτητας... Οσο για την αυτονομια, εννοειται οτι αυτο ειναι το σημαντικοτερο, σε μερικες ημερες θα εχω αποψη!!!

Υποτίθεται για αυτό κάνεις τον συχρονισμό με το gmail για να την ξανασχοληθείς με επαφές. Αν είναι να ξαναδηλώνεις φωτογραφίες από την αρχή ...:mad:

Επίσης δεν μου άρεσε ότι πρέπει να ξεκινήσω από factory reset.:wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι με μεγαλύτερη ανάλυση θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Προς όλους: καλό feedback θα ήταν η σύγκριση αυτονομίας στην μπαταρία από GB σε ICS για το κινητό μας.

 

επειδη εχω ICSπεριπου 2 μηνες απο τη πρωτη LPQ μετα με LPS Και τωρα με LP7 παντα για στοκ μιλαμε η καταναλωση ενεργειας ειναι μεγαλυτερη σε ICS. για να φτασει σε επιπεδο GB θελει Custom κερνελ οπωσδηποτε

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται για αυτό κάνεις τον συχρονισμό με το gmail για να την ξανασχοληθείς με επαφές. Αν είναι να ξαναδηλώνεις φωτογραφίες από την αρχή ...:mad:

Επίσης δεν μου άρεσε ότι πρέπει να ξεκινήσω από factory reset.:wacko:

 

Αν δεν βαλεις φωτογραφιες απ'ευθειας απο το κινητο στις επαφες, το αποτελεσμα θα ειναι πολυ ασχημο, εκτος αν δεν σε πειραζει ή αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος που δεν γνωριζω... Και βεβαια μιλαω παντα για τις favorites επαφες, οχι ολες...

Για το factory reset εχεις δικιο, αλλα το εκανα καλου-κακου οπως μου ειχε πει κι ενας φιλος μερικα posts πιο πισω... Δεν ειναι προβλημα, κρατας τις photos σου, τους ηχους σου κλπ. καπου στο pc και τα ξαναπερνας... Οι εφαρμογες, αν εισαι κοντα στο router σου δεν θελουν πανω απο 5-10 λεπτα να περασουν με wifi... εχεις πολλες?:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα τη βοηθεια σας σε κατι. Την τελευταια εβδομαδα εχω παρατηρησει οτι μολις κανει χρηση μιας εφαρμογης το τηλ χτυπαει κοκκινο σε θερμοκρασιες πχ με osmos η με dont panic.Στο δευτερο μαλιστα η θερμοκρασια ανεβηκε τοσο πολυ που εκλεισε η συσκευη. Εκανα reset αλλα τωρα το κανει και με το browser (dolphin). Επιπλεον μου εμφανιζει την καρτα sd ως κενη η οτι περιεχει αρχεια που δεν μπορει να επεξεργαστει το android (η καρτα αφου την ειδα σε pc δεν περιεχει τιποτα το διαφορετικο η υποπτο

Γνωριζει κανεις τιποτα παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Απο 2.3.4 πηγα κατευθειαν σε 4.0.3. Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι καλες οσον αφορα στην ταχυτητα. Η κυρια ενσταση μου ειναι το overscroll glow effect. Ειδικα στον browser το bounce effect που υπηρχε πριν, εκανε το κιν να δειχνει πιο γρηγορο και την κυληση πιο ομαλη. Υπαρχει τροπος να επανελθει στο ics? Νομιζω υπηρχε καποιο mod στο 2.3.5.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μιε ερωτηση παρακαλω για οποιον γνωριζει..ενας φιλος μου πηρε σημερα Galaxy s2 μεταχερισμενο κανονικα με αποδειξη..ειναι αγορασμενο απο κοτσοβολο!λοιπον το προβλημα ειναι οτι στο ΙΜΕΙ του κουτιου σε σχεση με το ΙΜΕΙ στην αποδειξη αγορας διαφερει μονο ενας αριθμος ο μεσαιος που αντι να ειναι 8 ειναι 5..ειναι τυπογραφικο λαθος προφανως..ξερετε αν θα υπαρχει προβλημα?χρειαζεται να κανει κατι για αυτο η να μην ανησυχουμε?

ευχαριστω εκ των προταιρων?

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικό νούμερο; Είναι άλλος αριθμός ακόμα και για ένα ψηφίο. Ψάξτε το τώρα πριν να είναι αργά.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μιε ερωτηση παρακαλω για οποιον γνωριζει..ενας φιλος μου πηρε σημερα Galaxy s2 μεταχερισμενο κανονικα με αποδειξη..ειναι αγορασμενο απο κοτσοβολο!λοιπον το προβλημα ειναι οτι στο ΙΜΕΙ του κουτιου σε σχεση με το ΙΜΕΙ στην αποδειξη αγορας διαφερει μονο ενας αριθμος ο μεσαιος που αντι να ειναι 8 ειναι 5..ειναι τυπογραφικο λαθος προφανως..ξερετε αν θα υπαρχει προβλημα?χρειαζεται να κανει κατι για αυτο η να μην ανησυχουμε?

ευχαριστω εκ των προταιρων?

 

Δες πρωτα και τι imei λεει η συσκευη. λογικα θα πρεπει να συμφωνει με το κουτι. (στο πληκτρολογιο *#06#)

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

παιδια μιε ερωτηση παρακαλω για οποιον γνωριζει..ενας φιλος μου πηρε σημερα Galaxy s2 μεταχερισμενο κανονικα με αποδειξη..ειναι αγορασμενο απο κοτσοβολο!λοιπον το προβλημα ειναι οτι στο ΙΜΕΙ του κουτιου σε σχεση με το ΙΜΕΙ στην αποδειξη αγορας διαφερει μονο ενας αριθμος ο μεσαιος που αντι να ειναι 8 ειναι 5..ειναι τυπογραφικο λαθος προφανως..ξερετε αν θα υπαρχει προβλημα?χρειαζεται να κανει κατι για αυτο η να μην ανησυχουμε?

ευχαριστω εκ των προταιρων?

 

Δεν γίνεται να είναι τυπογραφικό λάθος όπως λες φιλε, γιατί από το κουτί βαράνε το barcode στο ταμείο και μετά βγαίνει η απόδειξη με το ανάλογο barcode που "χτύπησε" από το κουτί. Οπότε, κάτι δεν πάει καλά...

Link to comment
Share on other sites

θα παρω αυριο στην Samsung Hellas να δει το imei και να μου πει αν ειναι καταχωρημενο στο ονομα που αναγραφει στην αποδειξη..!αλλιως παιρνω τηλεφωνο στον κωτσοβολο για επανεκτυπωση της αποδειξης..!κοιταξα το ιμει κουτιου με ιμει συσκευης και ειναι ιδιο..αλλα με το ΙΜΕΙ της αποδειξης εχει ενα αριθμο λαθος...!θα μαθω αυριο και θα ενημερωσω..
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

θα παρω αυριο στην Samsung Hellas να δει το imei και να μου πει αν ειναι καταχωρημενο στο ονομα που αναγραφει στην αποδειξη..!αλλιως παιρνω τηλεφωνο στον κωτσοβολο για επανεκτυπωση της αποδειξης..!κοιταξα το ιμει κουτιου με ιμει συσκευης και ειναι ιδιο..αλλα με το ΙΜΕΙ της αποδειξης εχει ενα αριθμο λαθος...!θα μαθω αυριο και θα ενημερωσω..

 

Ε.. αν το τηλέφωνο και το κουτί είναι το ίδιο, έκανε λάθος ο Κωτσόβολος, εκεί να πας. Τι να κάνει η Samsung?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ε.. αν το τηλέφωνο και το κουτί είναι το ίδιο, έκανε λάθος ο Κωτσόβολος, εκεί να πας. Τι να κάνει η Samsung?

 

ευχαριστω πολυ..αυτο που θελω να μαθω απο την samsung ειναι να κοιταξω αν θα δεχτουν την εγγυηση εστω με αυτο το λαθος που ειναι γραμμενο στην αποδειξη..!γιατι ξερω οτι αν το κουτι με το τηλεφωνο ισχυει το ιδιο ιμει,τοτε ισχυει και η εγγυηση αρκει να συνοδευεται με την αποδειξη αγορας οπου περισσοτερο τους ενδιαφερει η ημερομηνια αγορας και οχι το ιμει στην αποδειξη..δεν ξερω αν κανω λαθος εδω!αλλιως τηλεφωνο στον κωτσοβολο να μου βγαλουν καινουρια αποδειξη..!αλλα σε αυτο που κολλαω ειναι εαν θα δεχτουν επανεκτυπωση επειδη εχει ηδη 4 μηνες που περασαν απο την αγορα του γαλαξια..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....! σημερα το κινητο κατι εχει παθει κ απο το μεγαφωνο ακουγονται τα παντα σαν "βραχνιασμενα"..... αυτο δεν ξερω απο τι μπορει να εγινε.... το θεμα ειναι οτι εχω custom rom οποτε δε θα πιαστει στην εγγυηση σωστα? υπαρχει καπου ο οδηγος για να επανελθω στην αρχικη ρομ και να γινω unroot? και επισης ισχυει κατι που ειχα διαβασει για γρηγορο service της samsung? νομιζω μια μερα....
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Καπου ειχα διαβασει εδω μεσα πως ενας απο τους κινδυνους του ρουταρισματος ειναι να καει το ηχειο....

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....! σημερα το κινητο κατι εχει παθει κ απο το μεγαφωνο ακουγονται τα παντα σαν "βραχνιασμενα"..... αυτο δεν ξερω απο τι μπορει να εγινε.... το θεμα ειναι οτι εχω custom rom οποτε δε θα πιαστει στην εγγυηση σωστα? υπαρχει καπου ο οδηγος για να επανελθω στην αρχικη ρομ και να γινω unroot? και επισης ισχυει κατι που ειχα διαβασει για γρηγορο service της samsung? νομιζω μια μερα....

 

κατεβασε μια επισημη εκδοση στοκ firmware και φλασαρε την μεσω odin..και θα επιστρεψεις κανονικα σε εγγυηση..!επισης πρωτου το κανεις αυτο εαν εχεις τριγωνο κατα την εκκινηση της συσκευης καλο ειναι να βαλεις το triangle away μεσω xda που ειναι free και μιας κ εισαι rooted τρεξτο ωστε να μηδενισεις τους μετρητες και υστερα φλασαρε μια επισημη ρομ οπου μπορεις να βρεις λινκς απο δω στο myphone! ;)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....! σημερα το κινητο κατι εχει παθει κ απο το μεγαφωνο ακουγονται τα παντα σαν "βραχνιασμενα"..... αυτο δεν ξερω απο τι μπορει να εγινε.... το θεμα ειναι οτι εχω custom rom οποτε δε θα πιαστει στην εγγυηση σωστα? υπαρχει καπου ο οδηγος για να επανελθω στην αρχικη ρομ και να γινω unroot? και επισης ισχυει κατι που ειχα διαβασει για γρηγορο service της samsung? νομιζω μια μερα....

 

Μέσα σε 20 λεπτά ή 1 ώρα μετά την παράδοση του κινητού στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Καπου ειχα διαβασει εδω μεσα πως ενας απο τους κινδυνους του ρουταρισματος ειναι να καει το ηχειο....

 

πρωτη φορα το ακουω αυτο..δεν ισχυει κατι τετοιο τοσα χρονια που rootarω!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

με rootαρισμα, αν δεν βαλεις κατι σωστα, Kernel, ρομ που προοριζεται για αλλο κινητο μπορει και να φερεις το κινητο σε σημειο που δεν φτιαχνετε παρα μονο με αλλαγη πλακετας. αλλο, με root μπορεις να αυξησεις την ενταση του ηχου, αποτελεσμα, να καψεις ηχειο..

επισης, με rooting κανεις και overclock, που αν ειναι πανω απ το επιτρεπτο οριο μπορει να καψεις παλι πλακετα..

με λιγα λογια, περα απο τις καλοηθεις εφαρμογες, τυπου backup, η adfree, υπαρχουν και εφαρμογες, που μπορουν να καταστρεψουν κατι στο hardware του κινητου αν δεν προσεξεις κατα τη χρηση τους. επειδη δεν μπορουν καθε φορα να ελεγχουν τετοιου ειδους περιπτωσεις λενε οτι "απαγορευεται " και τελειωνει η υποθεση.

/////απο το θεμα με τις μπαταριες. Στην προτελευταια σελιδα ειμαι απο το κιν κ δεν μπορω να βαλω ακριβως την παραθεση.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

με root μπορεις να αυξησεις την ενταση του ηχου, αποτελεσμα, να καψεις ηχειο..

 

Αυτό δε σημαίνει ότι όταν κάνεις root υπάρχει φόβος απ το root το ίδιο να καεί το ηχείο..

Εκτός αν ο kriss που χει το πρόβλημα επιχείρησε να κάνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν εχω ιδεα τι παιζει με το ροοτ. Απλα παρεθεσα το αναλογο ποστ που το ανεφερε.:)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με το music player. Εκεί που παίζει σταματάει μόνο του συνέχεια και πρέπει να ξαναπατήσω play για να συνεχίσει. Τι παίζει? Ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με το music player. Εκεί που παίζει σταματάει μόνο του συνέχεια και πρέπει να ξαναπατήσω play για να συνεχίσει. Τι παίζει? Ξέρει κανείς?

 

Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει, αλλά θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το poweramp να δεις αν έχεις το ίδιο πρόβλημα, αλλά και επειδή είναι κλάσεις καλύτερος απ τον player της sammy.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησούλες γιατί σκέφτομαι να το πάρω, από μπαταρία πώς τα πάει και πότε αναμένετε να πάρει την ICS επίσημα;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...