Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανε μια βόλτα στο YouTube και δες και το sense. Το touchwiz είναι ο χειροτερος launcher και εδω και ένα χρόνο δεν έχει πάρει καμιά αναβάθμιση. Και μάλιστα εβγαλαν και χρησιμα πράγματα που υπήρχαν στο gingerbread (π.χ. τις επαφές από τον dialer). Δεν ζηταω να κάνουν εξεζητημενα πράγματα όπως στο sense. Αλλα θα μπορουσαν να βάλουν π.χ. να ανοίγει η κάμερα από την οθονη κλειδωματος (που το έχουν μέχρι και τα windows phone και τα iphone, εκτός από τα android) ή 5 εφαρμογές στο dock αντί για 4.

 

Θεωρώ πως το galaxy s3 δεν θα έχει αυτό το άθλιο touchwiz γιατί ξέρουν ότι θα είναι αποτυχία. Δεν μπορώ να φανταστώ να το παρουσιάζουν με αυτο το πραγμα έτσι όπως το βλέπουμε τωρα. Και πολύ φοβάμαι πως εμάς θα μας αφήσουν με αυτο ακολουθώντας τακτικές apple. Ελπίζω να διαψευσθω στο μελλον.

 

Παιδια, χθες εβαλα τον Go Launcher & το κινητο "πεταει"... καμμια σχεση με τον ιδιο launcher και την gb (εκει "λαγκαρε" ελαφρως!). Οσοι δεν τον εχουν δοκιμασει, χανουν!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγώ ψιλοβλαστημάω την ώρα που πήγα σε ICS. Δεν έχει προστεθεί ούτε ένα, από τα λίγα πράγματα, που χρειάζονταν βελτίωση και οι μισές εφαρμογές δε δουλεύουν (π.χ προσθήκη φωτογραφιών από FB στις επαφές), ή κάποιες λειτουργίες τους έχουν κοπεί ή έχουν bugs και μου έχουν κάνει τα νεύρα κρόσσια.... Συν το ότι δεν έχει βγει ακόμα deluxe settings.... Δράμα....

 

Αυτο που λετε με τις επαφες στο fb με μπερδεψε ελαφρως... Μετα την αναβαθμηση, εκανα συγχρονισμο με gmail & facebook... Οι εικονες των επαφων του fb φανηκαν αμεσως. Αποψε ομως που συγχρονισα εναν νεο φιλο στο fb (ειχα ηδη το τηλεφωνο του) δεν βλεπω εικονα!!! Τι κουφο ειναι παλι αυτο?

 

Να κανω μια ερωτησούλα μιας και υποψήφιος αγοραστής.

 

Υπαρχουν διαφορετικοί τυποι για το S2 ή κυκλοφορεί μονο ενας τύπος (εκτος απο το χρώμα)

 

Υπαρχει το GT-I9100 & το GT-I9100G. Το πρωτο ειναι αυτο που ξερουμε (και εχουμε!) ολοι... Το δευτερο ειναι μια νεα "εκδοση" με αλλο επεξεργαστη το οποιο δεν θα το προτεινα γιατι δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα (φαινεται πανω στην συσκευασια)... Αν googlaρεις το θεμα αυτο, θα βρεις πολλα και ενδιαφεροντα, ωστε να κανεις την σωστη επιλογη... (δηλ. να παρεις το GT-I9100!!!:lol::lol::lol:)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω 2 μερες τωρα τo ics.Στην ταχυτητα δεν ειδα μεγαλες διαφορες απο την gingerbread και οχι μονο αυτο αλλα τουλαχιστον στο ανοιγμα σελιδων στο internet ειναι ποιο αργο.Οταν εκανα την αναβαθμιση εκανα και ενα benchmark απο περιεργεια και ειδα score 4000.Σημερα που εκανα παλι μου δειχνει score 3400.Oχι οτι μου λεει κατι αυτο αλλα τοσο μεγαλη αποκλιση δεν μου εχει τυχει ξανα.

Καποια θετικα που παρατηρησα ειναι πως τωρα με ics εχω αρκετα καλυτερη καταναλωση στην μπαταρια καθως και εχει ενυσχηθει αρκετα το σημα του wifi.

Γενικα οι διαφορες απο gingerbread δεν ειναι ιδιαιτερα αισθητες!

 

Θα συμφωνήσω νομίζω

(Γεια σου ρε Αχιλλέα!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για να παιρνω μμς τωρα με την ics, πρεπει να εχω ενεργοποιημενη την επιλογη "χρηση δεδομενων πακετων"?

 

Ναι (όπως και πριν)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αυξησω τους χαρακτήρες στα μηνυματα,γιατι με την καινουρια εκδοση ειναι λιγοτεροι..
Link to comment
Share on other sites

Μολις βρηκα το πρωτο προβλημα με την ics.

Τον τελευταιο καιρο επαιζα πολυ με ενα παιχνιδακι που μου αρεσε.

lane splitter λεγεται και τωρα συνεχεια κολαει.

Τι μπορει να φτιαει?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Ήμουν σε stock 2.3.4 και πέρασα την ICS με Odin. Όταν πρωτοάνοιξα το κινητό άρχισε να κατεβάζει τις εφαρμογές που είχα πριν την αναβάθμιση. Στη συνέχεια έκανα ένα factory reset ώστε να έρθει στα αρχικά του. Η διαδικασία του "clean install" είναι αυτή ή κάποια άλλη? Θέλω δηλαδή το τηλέφωνο να είναι καθαρό και άδειο και να περάσω την stock ICS σαν καινούρια.
Link to comment
Share on other sites

Μολις βρηκα το πρωτο προβλημα με την ics.

Τον τελευταιο καιρο επαιζα πολυ με ενα παιχνιδακι που μου αρεσε.

lane splitter λεγεται και τωρα συνεχεια κολαει.

Τι μπορει να φτιαει?

 

Εχω διαπιστωσει κι εγω μερικες εφαρμογες που κολλανε πλεον... Π.χ. το winamp "crashαρει" και οταν παω στην διαχειρηση εργασιων εχει "χτυπησει" κοκκινο με τον επεξεργαστη στο 50%. Επισης ο Go Launcher (που οπως εχω γραψει και νωριτερα "τα σπαει" στην ics συγκριτικα με την gb) καποιες φορες με πεταει "εξω", ενω τρωει κατι "φρικιες" με τα background, οχι ομως κατι ιδιαιτερα ενοχλητικο... Το Need for Speed δεν τρεχει πλεον... Πιθανον να ειναι θεμα αναβαθμησης... Ο Go Launcher εχει βελτιωθει πολυ (και σε εμφανιση) συγκριτικα με την 2.3.4... Για να δουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Ήμουν σε stock 2.3.4 και πέρασα την ICS με Odin. Όταν πρωτοάνοιξα το κινητό άρχισε να κατεβάζει τις εφαρμογές που είχα πριν την αναβάθμιση. Στη συνέχεια έκανα ένα factory reset ώστε να έρθει στα αρχικά του. Η διαδικασία του "clean install" είναι αυτή ή κάποια άλλη? Θέλω δηλαδή το τηλέφωνο να είναι καθαρό και άδειο και να περάσω την stock ICS σαν καινούρια.

 

Κάνεις πριν και μετά την αναβάθμιση hard reset.

Το οποίο γίνεται εκει που παιρνεις τηλ, γραφεις *2767*3855# και σβηνονται τα παντα, η μεσα απο τις ρυθμίσεις, αν εχεις gb, ειναι στην επιλογη απορρητο, αν ειναι ηδη περασμενη η ics, ειναι στην επιλογη δημιουργια αντιγραφου" και τικαρεις την επιλογη για διαγραφη εσωτερικης μνημης.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στατική IP για το κινητό στο router και από τότε δεν μου ξαναέβγαλε πρόβλημα το WiFi, ούτε μου έκανε κανένα κουλό shutdown όπως προχτές λόγω WiFi.

 

Μάλλον εκεί ήταν το πρόβλημα. Πρέπει να προσπαθούσε να πάρει ίδια IP με κάποιον άλλο συνδεδεμένο στο router.

Link to comment
Share on other sites

πως μετραμε το benchmark?

 

Μπες στο market καντο αναζητηση και κατεβασε την εφαρμογη

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απογοητεύτητα. Πολύ χαμός για το τίποτα.:(

Εντάξει έβαλα το παγωτό και δεν έχω προβλήματα όπως κάποια παιδιά στο forum. Αλλά μετά τί;

Δεν είδα τίποτα νέο. To touchwiz συνεχίζει να τα καλύπτει όλα. Κανένας δεν καταλαβαίνει ICS.

Σκέφτομαι να βάλω τον Apex Launcher.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απογοητεύτητα. Πολύ χαμός για το τίποτα.:(

Εντάξει έβαλα το παγωτό και δεν έχω προβλήματα όπως κάποια παιδιά στο forum. Αλλά μετά τί;

Δεν είδα τίποτα νέο. To touchwiz συνεχίζει να τα καλύπτει όλα. Κανένας δεν καταλαβαίνει ICS.

Σκέφτομαι να βάλω τον Apex Launcher.

 

Δεν επρεπε να απογοητευτεις φιλε μου γιατι δεν υπηρχε πιθανοτητα η σαμμυ να βγαλει τον touchwiz.μπορει να ελπιζαμε αλλα στην ουσια δεν υπηρχε περιπτωση.και στο κατω κατω ics δεν ειναι μονο ο launcher.ευτυχως για αυτους που ο launcher παιζει κυριο λογο εχει πολλες επιλογες το play store.

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης το μονο προβλημα που βρηκα εγω ειναι στον broswer. Ειναι απαισιος, κολλαει και σερνεται με φουλ σημα σε σχεση με gb. (για τον μαμα μιλαω)
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης το μονο προβλημα που βρηκα εγω ειναι στον broswer. Ειναι απαισιος, κολλαει και σερνεται με φουλ σημα σε σχεση με gb. (για τον μαμα μιλαω)

 

Με τίποτα δεν ισχύει αυτό που λες.Έχω βάλει 30 ICS rom και ίσα ίσα που ο browser πετάει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο δυο μερες χρησης χωρισ προβλημα μου εβγαλε και μενα θεμα με το wifi σημερα στο ασχετο,τι ακριβος εκανες με την ip εαν μπορεις δωσε οδηγια ,εμενα δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο αλλα στην ουσια δεν μπορω να μπω ουτε στον router.ενημερωτικα ειμαι απο service οπου μου βαλλαν εκει το παγωτο οποτε ειναι απο οχι απλα hard reset αλλα ποιο hard δεν γινεται
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα reset στο router ολλα επανήρθαν στα κανονικα ,παντος εαν μπορεις πεσ τι εκανες ποτε δεν ξερεις
Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα δεν ισχύει αυτό που λες.Έχω βάλει 30 ICS rom και ίσα ίσα που ο browser πετάει.

 

Είναι γενικά πολυ βελτιωμενος ο stock browser, αλλά μην είσαι απόλυτος! Εμενα π.χ. μου φαίνεται πολύ χειρότερο το scrolling απ'οτι σε αυτόν του gingerbread. Κανει σπασιματα και κολλάει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά...Εγώ και χωρίς hard reset ο stock πηγαίνει αέρα. Η διαφορά σε σχέση με την gb είναι αρκετά εμφανής στο πως φορτώνει και δεν βλέπω σπασίματα ακόμη σε sites βαριά.
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως εχω παρατηρησει μεγαλο battery drain στον stock browser. Θα δοκιμάσω και άλλους browsers και θα επανελθω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...