Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε τι θα μου πρότεινες να κάνω; Να πάρω άλλη μία θήκη και να προσευχηθώ να μη μου κάνει το θέμα ή να περιμένω να βγει κάποιο mod για official; Ή τέλος να πάρω θήκη τύπου pouch όπου και θα το βγάζω για να μιλάω άρα δεν θα έχω το πρόβλημα;

 

Επειδή δεν ασχολούμαι με θήκες , νομίζω ότι κάποια παιδιά ανέφεραν μερικές με τις οποίες δεν έχουν πρόβλημα.

Βασικά με το πρόβλημα που έχεις με το μωβ (εσένα έχει ΠΟΛΥ μωβ!), θα το είχα πάει ήδη πίσω.

Ψάξε στο XDA για κάποιο mod για official.Πάντα όμως προυποθέτει να έχεις κάνει root.

Και αν έχεις σκοπό να το πας πίσω, μπλέκεις με άλλη διαδικασία μετά αν το έχεις κάνει root για να μη χάσεις την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://i152.photobucket.com/albums/s187/giwrgos21r/2011-12-26175401.jpg

κι αυτη ειναι τραβηγμενη το βραδυ με φλας αλλα φαινεται μια χαρα(νομιζω) στον υπολογιστη.

Στο κινητο καμια σχεση παιζει πολλη ομιχλη ειδικα οι δυο που καθονται στο μπαρ ισα ισα που φαινονται αλλα δυστυχως δε μπορω να σας δειξω πως ειναι γιατι και screenshot που τραβηξα φαινεται μια χαρα.. κατι παιζει με την οθονη μαλλον γιατι και οι φωτογραφιες που ειχα σε καποιες απο τις επαφες μου στο προηγουμενο κινητο (htc magic) και μεταφερθηκαν σαυτο, φαινονται πολυ χαλια. Ακομα και στο youtube τα βιντεακια δεν ειναι οπως φαινονται στον υπολογιστη, εχουν πολλες σκιες και τετοια..

Θα το παω αυριο στο public να το συγκρινω με το δοκιμαστικο που εχουν εκει να δουμε τι παιζει.. θα μου το αλλαζουν αυτοι αν οντως εχω προβλημα με την οθονη ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Εχω ένα Western Digital Media Player και προσπαθώ να συνδέσω το S2 μέσω usb για να βλέπω τις φωτογραφίες και τα βίντεο, αλλά δεν το βλέπει. Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι? Με άλλα κινητά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μόνο με τα Samsung δεν μπορώ να συνδεθώ.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι εχει προβλημα το δικο μου φλας η γενικα ολες οι συσκευες?

Και χωρις το φλας παντως οι φωτογραφιες και τα βιντεο φαινονται τραγικα στο κινητο! Οταν ομως τις περασω στον υπολογιστη φαινονται αρκετα πιο καλα μπορω να πω οπως πρεπει να βγαινουν, αν και περιμενα περισσοτερα για 8mpxs camera (3264x2448).

 

Οταν αναβει στιγμιαια το φλας πριν βγει η φωτο, ναι φαινεται μπλε η εικονα. Το θεμα παντως δεν ειναι το μπλε (που λογικα και οπως λες ειναι λογω του φλας) αλλα η υπολοιπη εμφανιση της εικονας με κατι πρασινο-μωβ θολουρες σαν χιονι δε μπορω να σας το εξηγησω αλλιως..

Μάλλον στο δικό σου κάτι γίνεται, γιατι χθές βράδυ που έβγαλα μερικές δοκιμαστικές, δεν παρατήρησα θολούρα...

 

Δοκίμασε λίγο αυτο που σου είπα για εγγραφή βίντεο. Ρύθμισε το φλάς να είναι μόνιμα αναμένο, και τράβηξε βίντεο.

Εκεί θα δεις (στην οθόνη) αν υπάρχει αυτή η μπλέ θολούρα στην κατω μεριά.

 

Όσο για το χιόνι, αν παίξεις λίγο με τα δάχτυλά σου κάτω απο το φλάς, θα δείς οτι εμφανίζεται πολύ έντονα το φαινόμενο...

 

ΥΓ: Μιλάω πάντα για εντός σπιτιού φωτογραφίες, με λίγο φωτισμό...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

με καποιο overclock προγραμμα απο market θα μου διμηουργησει προβλημα το κινητο αν ανεβασω τα GHz?????

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με καποιο overclock προγραμμα απο market θα μου διμηουργησει προβλημα το κινητο αν ανεβασω τα GHz?????

 

Καταρχήν η συσκευή σου πρέπει να φοράει custom kernel που θα υποστηρίζει το overclocking. Πρόβλημα δεν θα δημιουργήσει, στην χειρότερη να κάνει επανεκκίνηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η συσκευή σου πρέπει να φοράει custom kernel που θα υποστηρίζει το overclocking. Πρόβλημα δεν θα δημιουργήσει, στην χειρότερη να κάνει επανεκκίνηση.

 

custom ti enoeis?oxι την γνησια που πηρα το κινητο?

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - εφαρμογές -ανάπτυξη , ξετίκαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων[/quote

 

σωστός ο φίλος. Όμως δεν μου κάνει αναβάθμιση γιατί λέει "η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies". και όταν πάω να κάνω restore το backup που είχα κάνει κολλάει και μένει εκεί.

 

χρόνια πολλά νά μαστε καλά.

Πήρα την κινητάρα από το service μετά από αλλαγή πλακέτας(!) και ενώ πριν την αλλαγή με το που το έβαλα στο kies είχε κάνει update σε 2.3.5, τώρα μου λέει " η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies". Ξέρει κανείς κάτι? τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα σταματησε να μου δουλευει το 3G . Τικαρω το χρηση δεδομενων αλλα δεν μου βγαζει ωσ συνηθως τα εικονιδια στο σημα και δεν μπαινει εχετε καποια λυση να μου προτεινετε?

 

εχουν χαθει οι ρυθμισεις του παροχου σου το ειχα παθει και εγω..... μπες και γραψε της χειροκινητα

Link to comment
Share on other sites

με καποιο overclock προγραμμα απο market θα μου διμηουργησει προβλημα το κινητο αν ανεβασω τα GHz?????

Ερώτηση. Το κινητό πετάει. Εσύ γιατί χρειάζεται να κάνεις overclocking?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο με τα χρωματα απο τις εικονες και τα βιντεο (οι θολουρες,ομιχλη κλπ) ειναι απο την εκδοση 2.3.3. Μολις εκανα αναβαθμιση μεσω του kies σε 2.3.4 και εφτιαξε σημαντικα μπορω να πω τα χρωματα !

Σε 2.3.5 πως παμε εκει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο με τα χρωματα απο τις εικονες και τα βιντεο (οι θολουρες,ομιχλη κλπ) ειναι απο την εκδοση 2.3.3. Μολις εκανα αναβαθμιση μεσω του kies σε 2.3.4 και εφτιαξε σημαντικα μπορω να πω τα χρωματα !

Σε 2.3.5 πως παμε εκει?

 

Αν δε στη βγάζει το kies μόνο με το να την φλασαρεις μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που εγκαθιστώ νέα ROM, φυσικά πρέπει να κάνω Login στους λογαριασμούς μου (Google και Facebook) για να εμφανιστούν οι επαφές όλες μαζί στη λίστα επαφών. Το θέμα είναι πως αναγκάζομαι κάθε φορά να "συνδέω" χειροκίνητα, μία-μία όλες τις Google επαφές του σχετίζονται και με κάποια Facebook επαφή. Υπάρχει τρόπος (ή εφαρμογή) για να γίνει η διαδικασία αυτοματοποιημένα; (που είσαι ρε HTC!!!)
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που εγκαθιστώ νέα ROM, φυσικά πρέπει να κάνω Login στους λογαριασμούς μου (Google και Facebook) για να εμφανιστούν οι επαφές όλες μαζί στη λίστα επαφών. Το θέμα είναι πως αναγκάζομαι κάθε φορά να "συνδέω" χειροκίνητα, μία-μία όλες τις Google επαφές του σχετίζονται και με κάποια Facebook επαφή. Υπάρχει τρόπος (ή εφαρμογή) για να γίνει η διαδικασία αυτοματοποιημένα; (που είσαι ρε HTC!!!)

 

ναι αυτο οντως μεγαλο προβλημα!

εγω το ελυσα μια και καλη με την full screen caller id !

συσχέτισα μια φορα το προγραμμα με τις επαφες μου στο facebook και απο τοτε καθε φορα το επαναφέρω με τιτανιουμ!

(μιλαω παντα για την εικονα που σε παιρνουν τηλ! θελω εναν οπως τον εχω στο facebook να βγαινει και στην συσκευη μου)..

ετσι σε αυτο το θεμα βρηκα μια λυση!

σε ολα τα υπολοιπα μαλλον δεν υπαρχει λυση..

κατι αλλο παιδια! για θυμίστε μου λιγο τις ιδανικες ρυθμισεις για το lg camera προγραμμα??

παντα για το βιντεο.....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να δω τις επαφες που εχω στην καρτα sim και να τις αντιγραψω στο τηλεφωνο?επισης γινεται να αντιγραψω επαφες απο το τηλεφωνο στην sim?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να δω τις επαφες που εχω στην καρτα sim και να τις αντιγραψω στο τηλεφωνο?επισης γινεται να αντιγραψω επαφες απο το τηλεφωνο στην sim?

 

Επαφές-Αριστερό πλήκτρο-Εισαγωγή/Εξαγωγή

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος οταν κανουμε εξαγωγη επαφων και μετα εισαγωγη να μενουν τα προεπιλεγμενα τηλεφωνα στις επαφες οταν υπαρχουν φυσικα πανω απο 2 τηλεφωνα σε μια επαφη.

Καθε φορα που περναω rom και κανω εισαγωγη τα τηλεφωνα, χανονται τα προεπιλεγμενα και ειναι λιγο ταλαιπωρια

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τις συγχρονίζεις στον google λογαριασμό σου να επανέρχονται αυτόματα και όπως τις έχεις φτιάξει;

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Screen shoot πως περνουμε;Υπαρχει περιπτωση να γινεται απο το κινητο χωρις εφαρμογη;:)
Link to comment
Share on other sites

Screen shoot πως περνουμε;Υπαρχει περιπτωση να γινεται απο το κινητο χωρις εφαρμογη;:)

 

Πάτα συγχρόνως HOME+POWER. Προσοχή στο συγχρονισμό :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τις συγχρονίζεις στον google λογαριασμό σου να επανέρχονται αυτόματα και όπως τις έχεις φτιάξει;
Ακόμα κι αυτό να γίνει, οι προεπιλογές θα χαθούν...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι αυτό να γίνει, οι προεπιλογές θα χαθούν...

 

Ισως με backup απο titanium το phone.apk (δεν το εχω δοκιμασει, το λεω με επιφυλαξη...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το κινητό πετάει. Εσύ γιατί χρειάζεται να κάνεις overclocking?

 

Γιαυτο ακριβως το λογο να εχω καλυτερη ταχυτητα

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ακριβως το λογο να εχω καλυτερη ταχυτητα

 

Ακόμα δεν έχω βρει εφαρμογή που να έχει φέρει το κινητό στα όρια του.

Οπότε με overclock δε θα δεις καμία διαφορά, εκτός από τα benchmarks.Ανούσιο :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...