Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπέρα,

θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει τις ρυθμίσεις για το apn της cosmote. Δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω 3g και απ'ότι έχω καταλάβει φταίνε οι default ρυθμίσεις της vodafone.

 

Cosmote Greece

APN: internet

Username: none

Password: none

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

της φωτο της εβαλα μεσα σαν εξωτερικο δισκο... τα βιντεο πως τα βαζω (απο το παλιο μου κινητο) ?

ηχο μημυματος πως βαζω ?

εδω λεει για ringtones αν καταλαβα καλα....

http://www.microsoft.com/windowsphon...ringtones.aspx

 

προστασια για ιους τι να βαλω ?

τα παιχνιδια που κατεβαζω που πανε ?

Edited by skyros7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγω εχθές το τηλεφωνάκι ... Είχα το Nexus S και αν και μπορουσα να κάνω παπάδες με αυτό (παιδική χαρά για customization και ROMs ) και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με αυτό, μπορώ να πώ οτι μου αρέσει και το Omnia W πολύ... Ανώτερο σε hardware απο το nexus S γενικώς , με λιγότερες δυνατότητες προς το παρόν αλλά μου αρέσει το πόσο smooth έιναι το λειτουργικό και πόσο σταθερό είναι και αυτό και οι εφαρμογές και παιχνίδια που βάζεις...Το μαθαίνω ακόμα , μου κάνει σε φιλοσοφία iphone το όλο θέμα , αρκεί να έχει και την εξέλιξη στο θέμα του jailbreak οπως του iphone και ολα θα είναι κομπλέ... Εγώ έκανα το update μόλις το συνέδεσα και δεν μπορώ να το κάνω unlock , αλλά δεν με πολυκαίει και θα περιμένω για μια ολοκληρωμένη jailbreak λύση ή θα περιμένω για το επόμενο ξεκλείδωμα...

 

Βρήκα κάτι ηλίθια πράγματα , όπως να μην μπορείς να θέσεις καρφωτή IP (ναι Microsoft δεν χρειάζεται να είσαι superhacker για να χρειάζεσαι αυτη την ρύθμιση) και πολύ περιορισμένο αριθμό υποστήριξης video αλλά ίσως να φτιαχτεί με τον καιρό .

 

Και μιας και είπα βίντεο , έχετε βάλει κάνα mp4 αρχείο να παίξει; Δύο που δοκίμασα - το ένα μέσα απο το zune με conversion και το άλλο κατευθείαν μέσω storage - ήταν πολύ choppy το βιντεο με χάλια framerate αν και στο σαιτ της MS λέει οτι υποστηρίζει h264 μέχρι 10Mbps ήταν πολύ φτωχή η αναπαραγωγή - δεν θα μπορούσες με τπτ να κάτσεις να το δείς αυτά τα βιντεο...

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, οπως εγραφα και σ'αλλο thrwad, πολυ καλη πεειπτωση, αλλα δεν τα ξερω τα wp καθολου και δεν ξερω κατα ποσο θα με βολεψουν... Απο αυτονομια τι λεει?
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι ηλίθια πράγματα , όπως να μην μπορείς να θέσεις καρφωτή IP (ναι Microsoft δεν χρειάζεται να είσαι superhacker για να χρειάζεσαι αυτη την ρύθμιση) και πολύ περιορισμένο αριθμό υποστήριξης video αλλά ίσως να φτιαχτεί με τον καιρό .

 

Κι εμένα η βασική έλλειψη είναι αυτό (όχι DHCP και disabled SSID και μετά την έκατσες) καθώς και οι ελλείψεις στο call history (διάρκεια κάθε κλήσης και συνόλου κλήσεων, καθώς και ταξινόμηση κλήσεων σε αναπάντητες, κληθείσες και αυτές που απαντήθηκαν).

 

Αλλά είναι θέμα λειτουργικού και όχι κινητού.

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η βασική έλλειψη είναι αυτό (όχι DHCP και disabled SSID και μετά την έκατσες) καθώς και οι ελλείψεις στο call history (διάρκεια κάθε κλήσης και συνόλου κλήσεων, καθώς και ταξινόμηση κλήσεων σε αναπάντητες, κληθείσες και αυτές που απαντήθηκαν).

 

Αλλά είναι θέμα λειτουργικού και όχι κινητού.

 

Βασικά πιο πολύ αναφερόμουν στο λειτουργικό παρά στο κινητό ... ΤΟ κινητό σαν specs είναι φοβερό και για 199 που το πήρα ... Πιο πολύ τήν WP7 εμπειρία μου έλεγα... Όπως και κάτι άλλο που θυμήθηκα τώρα , που δεν έχει άλλα πληκτρολόγια στο marketplace γτ λογικά δεν αφήνει η MS να βγάλουν; είναι πολύ basic αυτό που έχει και όχι τόσο βολικό... Εντάξει δεν περίμενα να έχω και το swype που είχα στο android (που σπέρνει ) αλλά να έχω και μια επιλογή να δω τι θα βάλω και πιό με βολεύει...

 

EDIT: Έβαλα και άλλα βιντεάκια Mp4 με 1Μbps μαξ bitrate και ειναι πολυ χάλι (σαν είναι στα 15 fps και οχι στην κανονική ) ... Η Microsoft στο σαιτ της λέει οτι υποστηρίζει ο επεξεργαστής μας (8255) 720p στα 27Mbps (bluray ποιότητα σχεδόν ) στα 30 fps...Δεν το βλέπω όμως εγω αυτό...Θα παρακαλούσα όποιος μπορεί να κάνει τεστ και να μας πεί την εμπειρία του ...

Edited by pappas81
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μπορει καποιος να μου στειλει μια δυο sample φωτογραφιες τραβηγμενες απο τη συσκευη? ενδιαφερεται ενας φιλος και θελει να δει ποιοτητα καμερας :) αν μου στειλετε ενα pm θα σας δωσω email
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τις επαφες, παω αναζητηση επαφων, πληκτρολογω τ ονομα που θελω, αλλες τις εμφανιζει αλλες οχι ενω υπαρχουν, τι παιζει? στο trophy δεν εχω τετοιο θεμα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάτι που βρήκα στο http://saurabhj.com/ για απενεργοποίηση 3g μιας και δεν υπάρχει τετοια επιλογη ακόμα, ελπίζω να μην εκανα κακά που παρέπεμψα σε άλλη σελίδα.

 

Go into the phone dial mode.

Type: ##3282#

If the screen does not change to “field test”, tap the dial button.

On the next screen which opens up, pop up the settings options from the bottom of the screen via the … button.

Tap settings

In the Network type, select 2G only

Hit the back arrow and go to your home screen.

Your phone will now work on the 2G network and consume lesser battery.

 

γνωρίζει κανείς πως θα επιτρεψουμε τα pop up παραθυρα; π.χ παω στα εφημερευοντα φαρμακεια και αφου επιλέξω περιοχη και αναζήτηση βγαίνει ενα Α αποτέλεσμα, οταν κάνω κλικ στο αποτελεσμα για να δω που στο καλο ειναι το φαρμακειο που εφημερευει δεν κάνει τίποτα, κανονικα θα έπρεπε να εμφανιζεται ενα μικρο παράθυρο με πληροφοριες για το εφημερευων φαρμακειο, άλλον browser μπορουμε να βαλουμε;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς πως θα επιτρεψουμε τα pop up παραθυρα; π.χ παω στα εφημερευοντα φαρμακεια και αφου επιλέξω περιοχη και αναζήτηση βγαίνει ενα Α αποτέλεσμα, οταν κάνω κλικ στο αποτελεσμα για να δω που στο καλο ειναι το φαρμακειο που εφημερευει δεν κάνει τίποτα, κανονικα θα έπρεπε να εμφανιζεται ενα μικρο παράθυρο με πληροφοριες για το εφημερευων φαρμακειο, άλλον browser μπορουμε να βαλουμε;

 

Στο δικό μου αν επιλεξω φαρμακείο στο fsa.gr με πάει σε ξεχωριστό παράθυρο στην τοποθεσία του φαρμακείου

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή βλέπω να παίρνω τη συγκεκριμένη συσκευή, έγραψε πιο πάνω κάποιος ότι λειτουργεί συνεχώς σε 3G mode; Δεν υπάρχει επιλογή για 2G; :confused: Επίσης, από τα 8Gbs μνήμης, μόνο τα 4,5 είναι ελεύθερα για χρήση;

 

Thanks in advance. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή βλέπω να παίρνω τη συγκεκριμένη συσκευή, έγραψε πιο πάνω κάποιος ότι λειτουργεί συνεχώς σε 3G mode; Δεν υπάρχει επιλογή για 2G; :confused: Επίσης, από τα 8Gbs μνήμης, μόνο τα 4,5 είναι ελεύθερα για χρήση;

 

Thanks in advance. :)

 

Οχι και στα δυο ερωτηματα, υπαρχει επιλογη για 3g, 2g, απο τα 8gb μνημης μενουν απ οτι θυμαμαι 7+

 

Εχω προβλημα με τις επαφες, παω αναζητηση επαφων, πληκτρολογω τ ονομα που θελω, αλλες τις εμφανιζει αλλες οχι ενω υπαρχουν, τι παιζει? στο trophy δεν εχω τετοιο θεμα

 

Το προβλημα ηταν η παλια sim απο κινητο 10εττιας, με επεξεργασια επαφων στο live.com λυθηκε το προβλημα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Over the air updates δέχεται ή μόνο μέσω σύνδεση με pc?

 

Επίσης σε ξένα review διάβασα ότι το ηχείο κλήσεων και το ηχείο ειδοποίησης κλήσης (με ringtone) είναι χαμηλής έντασης και δεν ακούγονται εύκολα π.χ. σε λίγο θορυβώδες περιβάλλον. Ισχύει?

 

Προσοχή δεν αναφέρομαι στην ποιότητα κλήσης αλλά στην ένταση κλήσης π.χ. μπορεί ο συνομιλητής σας σε μια κλήση να ακούγεται άψογα ποιοτικά (κρυστάλλινα), αλλά η ένταση του τηλεφώνου να είναι χαμηλή. Πράγμα που δυσκολεύει τις κλήσεις με λίγο θόρυβο π.χ. στον δρόμο

 

Ομοίως και για τα ringtones

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή σκέφτομαι κι εγώ να το πάρω ξέρει κάποιος αν πραγματικά θα αναβαθμιστεί σε Apollo;

 

Υποτίθεται πως όλες οι συσκευές θα λάβουν την εν λόγω αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εκθεσιακο κομματι πηγε στο πλαισιο , ευτυχως που προλαβα και το παρηγγειλα απο το πρωι.Δεν νομιζω να μας κανει καμια μπινια ...
Link to comment
Share on other sites

εκθεσιακο κομματι πηγε στο πλαισιο , ευτυχως που προλαβα και το παρηγγειλα απο το πρωι.Δεν νομιζω να μας κανει καμια μπινια ...

 

Πάντα φοβάμαι το πλαίσιο με αυτές τις τιμές:cry: Ευτυχώς δε το παρήγγειλα. Έκανα πολύ καλά που περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντα φοβάμαι το πλαίσιο με αυτές τις τιμές:cry: Ευτυχώς δε το παρήγγειλα. Έκανα πολύ καλά που περίμενα.

 

Κακώς το φοβάσαι και δεν θα έλεγα ότι έκανες καλά. Αν το παραγγείλεις από το site δεν σου έρχεται εκθεσιακό μοντέλο. Δοκιμασμένα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κακώς το φοβάσαι και δεν θα έλεγα ότι έκανες καλά. Αν το παραγγείλεις από το site δεν σου έρχεται εκθεσιακό μοντέλο. Δοκιμασμένα πράγματα.

 

Γι αυτο ακριβώς.Το τελευταίο που είπες :ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ πράματα. Επειδή δε την έχεις πάθει εσύ νομίζεις ότι δε γίνονται;Μπες στην είδηση που έβγαλες να δεις τι λέει ο κόσμος.

 

Μπες στις κρητικές του σκρουτζ να δεις τι γράφουν για το online κατάστημα του πλαισίου, πόσα παράπονα έχουν αυτοί που πήρανε και πως παίζουνε με τις λέξεις οι κύριοι αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς το φοβάσαι και δεν θα έλεγα ότι έκανες καλά. Αν το παραγγείλεις από το site δεν σου έρχεται εκθεσιακό μοντέλο. Δοκιμασμένα πράγματα.

 

εχω παραγγειλει καρτα γραφικων απο πλαισιο σε αντιστοιχη προσφορα, η οποια ηταν σκονισμενη, που σημαινει οτι ειτε ηταν εκθεσιακη, ειτε ηταν επισκευασμενη απο επιστροφη και την επεστρεψα φυσικα πισω παιρνωντας τα χρηματα μου

δοκιμασμενα πραγματα ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω παραγγειλει καρτα γραφικων απο πλαισιο σε αντιστοιχη προσφορα, η οποια ηταν σκονισμενη, που σημαινει οτι ειτε ηταν εκθεσιακη, ειτε ηταν επισκευασμενη απο επιστροφη και την επεστρεψα φυσικα πισω παιρνωντας τα χρηματα μου

δοκιμασμενα πραγματα ;)

 

Κάρτα γραφικών; :confused: Ας μην μπλέκουμε τις συζητήσεις με άσχετα πράγματα!

 

Γι αυτο ακριβώς.Το τελευταίο που είπες :ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ πράματα. Επειδή δε την έχεις πάθει εσύ νομίζεις ότι δε γίνονται;Μπες στην είδηση που έβγαλες να δεις τι λέει ο κόσμος.

 

Μπες στις κρητικές του σκρουτζ να δεις τι γράφουν για το online κατάστημα του πλαισίου, πόσα παράπονα έχουν αυτοί που πήρανε και πως παίζουνε με τις λέξεις οι κύριοι αυτοί.

 

Αν έχεις παράπονο δεν αγοράζεις, λογικό. Άσε λοιπόν να αγοράσουν όσοι δεν έχουν. Εξάλλου δεν υπάρχουν συσκευές για όλους.

 

Ας επανέλθουμε ωστόσο στα του Omnia W μιας και έχουμε ήδη βγει off topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν βγαινω απο μια εφαρμογη αυτη κλεινει η συνεχιζει να ειναι on ? για την μπαταρια ρωταω αν επιρεαζεται....

προστασια για ιους να βαλω ? κι αν ναι πιο να βαλω ?

το facebook μου το βγαζει μισα ελληνικα μισα ξενα γιατι ?

δεν εχει chat to facebook ?

η κεραια του ειναι λιγο χαλια... δεν εχω σημα σε μερη που ειχα με το αλλο μου κινητο....

καποια εφαρμογη που να εχει το msn, yahoo , skype μαζι ? πχ οπως το imo messenger της αλλης πλατηφορμας.

Edited by skyros7
Link to comment
Share on other sites

το servise πάντως της Samsung είναι για τα μπάζα !!!! το δικώμου από την πρώτη στιγμή που έβαλα κάρτα sim μέσα μου δεν την έβλεπε όχι 1 , 3 δοκίμασα από όλους τους παρόχους τίποτα το πήγα λοιπών στο servise στο Χαϊδάρι εκεί αφού περίμενα να το ελένξει τεχνικός 1ώρα "σερβισε" μου ήπαν αποφάνθηκε ο φωστήρας ότι έχουν σπάσει οι ακίδες της επαφής της sim από κακή χρήση και θέλανε 135 ευρώ για αλλαγή πλακέτας !!!! τους έριξα ένα καλο "ξεχεσμα" και πήρα το κινητό και έφυγα το άνοιξα σπίτι και διαπίστωσα ότι δεν είχε ανοιχτή ξανά (έχει κόλα σε μια από της βίδες ) βρήκα λοιπών ότι έφταιγε μια ακίδα που είχε κόλληση μέσα. το τηλέφωνο δουλεύει άψογα από τότε .
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται το plaisio στον Άλιμο το έχει σφραγισμένο. Μόλις το πήρα και ακόμα δεν το έχω ανοίξει. Ελπίζω να μην έχω πολλές απορίες.

 

Σήμερα πήγα να κάνω εγγραφή μέσω zune για να αγοράσω το sms greek για 160 χαρακτήρες και κόλλησα εκεί που λέει γράψτε το τηλέφωνο!!!! Απίστευτο αλλά ότι και να δοκίμαζα δεν το έπαιρνε. Έχει δύο κουτάκια.Τι βάζουμε στο πρώτο το μεγάλο και τι στο μικρό το δεύτερο;:confused:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

δοκιμασε να πας στις ρυθμισεις/συνθετες ρυθμίσεις και απενεργοποίησε την επιλογή που λέει {αν υπαρχει χαρακτηρας unicode 2 byte στο μυνημα αντικαθισταται με εναν παρομοιο χαρακτηρα του αλφαβητο}

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ήδη απενεργοποιημένο,όμως δε γράφει 160 και ελληνικά. Γι' αυτό ήθελα να κατεβάσω μια εφαρμογή που είσα ότι υπάρχει στο marketplace για ελληνικά και 160 χαρακτήρες. Όμως δημιουργήθηκε το πρόβλημα με τη συμπλήρωση της φόρμας στα κουτάκια για τον αριθμό τηλεφώνου. Οπότε,αν κάποιος την έχει συμπληρώσει και έχει αγοράσει κάτι από το marketplace ας μου πει

 

το zune με ταλαιπώρησε κι εμενα οσον αφορά τα στοιχεία της πιστωτικής, γι αυτο ολες τις αγορές μου τις εκανα απο το http://www.windowsphone.com/

 

η εφαρμογή που ζητάς βρισκεται εδω http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/0d65247e-bd67-4625-aca8-e8d32e23ae0e

Link to comment
Share on other sites

Unbranded είναι ούτως ή άλλως.

 

Unbranded με "vodafone hub" εφαρμογή στο desktop και Vodafone logo στην εκκινηση?? :blink:

Επίσης, εξαφανίστηκε από το site του ΠΛΑΙΣΙΟΥ που κοιταξα προ ολίγου - τόσο λίγα ήταν τα κομματια? :( Ούτε την Δευτέρα μου φαίνεται δεν θα προλαβω...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...