Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακουσα κατι κουφο και ειπα να ρωτησω.....

αν λεει τα Windows Phones κλεισουν απο μπαταρια χανονται ολα....

επαφες φωτο βιντεο... κι αλλα πολλα.

ειναι αληθεια ?

 

Αυτο που λες δεν γινεται σε κανενα λειτουργικο, ειναι κουφο οπως ειπες:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ακουσα κατι κουφο και ειπα να ρωτησω.....

αν λεει τα Windows Phones κλεισουν απο μπαταρια χανονται ολα....

επαφες φωτο βιντεο... κι αλλα πολλα.

ειναι αληθεια ?

 

Όχι. Αυτό συνέβαινε πολύ παλιά στα Windows Mobile 2003se και πίσω.

 

Εν ολίγοις... καμία σχέση με τις σημερινές συσκευές και τα σύγχρονα λειτουργικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα και θα μου ερθει σε 2 ημέρες, αλλά βρε παιδιά δεν έχει gps; ή κατάλαβα λάθος; επίσης δεν θα μπορω να στελνω με ΒΤ ουτε φωτο;
Link to comment
Share on other sites

μου απάντησαν σε άλλο forum οτι έχει gps, απλά εχει θέμα με την αποστολή αρχείων με BT, αν ξεκλειδωσω τα WP θα μπορώ;;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μου απάντησαν σε άλλο forum οτι έχει gps, απλά εχει θέμα με την αποστολή αρχείων με BT, αν ξεκλειδωσω τα WP θα μπορώ;;

 

Έπρεπε να ρωτήσεις σε πολλά forum; Μπορούσες απλά να δεις στο πρώτο post τα χαρακτηριστικά του.

 

Η αποστολή αρχείων μέσω bluetooth δεν υποστηρίζεται από το λειτουργικό και αυτό δεν αλλάζει με οποιοδήποτε είδους ξεκλείδωμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

είδα αυτο που λες αλλά στην σελίδα της samsung σαναφέρει οτι δεν υποστηριζει gps - agps γι' αυτό και η ερώτηση, μια τελευταία ερώτηση θα ηθελα να κάνω, αν το ξεκλειδώσω θα μπορώ να βάλω και εφαρμογές που προορίζονται για android; με λίγα λόγια αν μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τι έχω να κερδίσω απο το ξεκλειδωμα
Link to comment
Share on other sites

είδα αυτο που λες αλλά στην σελίδα της samsung σαναφέρει οτι δεν υποστηριζει gps - agps γι' αυτό και η ερώτηση, μια τελευταία ερώτηση θα ηθελα να κάνω, αν το ξεκλειδώσω θα μπορώ να βάλω και εφαρμογές που προορίζονται για android;

Android εφαρμογες να περασεις σε Windows phone συσκευη, ξεχασε το δεν γινετε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
είδα αυτο που λες αλλά στην σελίδα της samsung σαναφέρει οτι δεν υποστηριζει gps - agps γι' αυτό και η ερώτηση, μια τελευταία ερώτηση θα ηθελα να κάνω, αν το ξεκλειδώσω θα μπορώ να βάλω και εφαρμογές που προορίζονται για android; με λίγα λόγια αν μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τι έχω να κερδίσω απο το ξεκλειδωμα

 

Δεν μπορείς να βάλεις εφαρμογές που προορίζονται για άλλη πλατφόρμα γενικότερα. Το μόνο που θα κερδίσεις είναι τη δυνατότητα να περνάς τις εφαρμογές του marketplace με διαφορετικό ανεπίσημο τρόπο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το GPS του; Σκέφτομαι να αγοράσω το navigon και θα ήθελα να ξέρω πόσο γρήγορα locaρει δορυφόρους και αν ακουλουθεί καλά την πορεία και σου λέει έγκαιρα να στρίψεις. Γενικά αν λειτουργεί απροβλημάτιστα ως GPS.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το GPS του; Σκέφτομαι να αγοράσω το navigon και θα ήθελα να ξέρω πόσο γρήγορα locaρει δορυφόρους και αν ακουλουθεί καλά την πορεία και σου λέει έγκαιρα να στρίψεις. Γενικά αν λειτουργεί απροβλημάτιστα ως GPS.

 

Εχω το navigon europe 4.1 ειναι πολυ καλο λοκαρει σχετικα γρηγορα, θα το ηθελα πιο γρηγορο, πιο ευαισθητο δηλαδη, ισως φταιει το ενσωματομενο gps οι ρυθμησεις του δηλαδη, αλλα σχετικα με nokia drive, htc location νομιζω οτι συναγωνιζεται το nokia drive. Δεν εχει ελληνικες φωνες πλοηγησης

 

theGuru πριν το αγορασεις δοκιμασε το πρωτα κριμα ειναι να δωσεις τοσα λεφτα και να μην κανεις την δουλεια σου οπως θα ηθελες, καπου θα το βρεις να το δοκιμασεις και μη μου πεις πως δεν εχεις ξεκλειδωτη συσκευη

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το navigon ποιο άλλο θα πρότεινες;

LOL δεν έχω ξεκλείδωτη συσκευή, είπα να μην ξαναπειράξω κλειδώματα και να μην κάνω μοντιφιές γιατί δε θέλω σε καμία περίπτωση να μείνω εκτός εγγύηση.

 

Για να δούμε...

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω το κηνιτακι για εμπηρια στα WP.ειναι κορυφη στην κατηγορια με

παρα πολυ καλη οθονη wifi και σημα .δεν κολαει πουθενα ,γρηγορο απλο για νεους χρηστες στα σμαρτ τηλεφωνα , καμερα αν βαζαμε 10 στο Ν8 θα επερνε ενα 7 .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πέρα από το navigon ποιο άλλο θα πρότεινες;

 

Δεν έχεις άλλες επιλογές στη συγκεκριμένη πλατφόρμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το omnia δεν συνδέεται με κανενα τροπο με την εφαρμογή της samsung την kies, με το zune συνδεεται κανονικά, ομως πως θα κρατησω buck up το ημερολογιο τις επαφες ενα αντιγραφο ασφαλείας; ολα αυτα γινονται με το kies το οποιο δεν βλέπει τίποτα, εχω windows 7 64 bit το δοκιμασα σε 2 υπολογιστές χωρις αποτέλεσμα, καμιά ιδέα κανείς; Edited by spartacus
Link to comment
Share on other sites

γεια και παλι μερικες ερωτησης...

θελω στην αρχικη οθονη να βαλω το κινητη τηλεφωνια και το wi-fi μπορω ?

απο το google mail πως θα μεταφερω της επαφες μου στο τηλεφωνο ?

θελω να βαλω μεσα μερικα πραγματα μπορω να το δω το τηλ σαν εξωτερικο δισκο ?

Edited by skyros7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελω στην αρχικη οθονη να βαλω το κινητη τηλεφωνια και το wi-fi μπορω ?

 

http://www.windowsphone.com/en-US/apps/29cff5ed-6cc6-4548-95c2-9bafd9bec63c

 

απο το google mail πως θα μεταφερω της επαφες μου στο τηλεφωνο ?

 

Κάνε login στον google account από τη συσκευή σου και θα τις συγχρονίσει αμέσως.

 

θελω να βαλω μεσα μερικα πραγματα μπορω να το δω το τηλ σαν εξωτερικο δισκο ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1069568

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ μόλις τσίμπησα την προσφορά από το πλαίσιο στα 199€ μόλις!! Τη θεωρώ σούπερ τιμή για τα χαρακτηριστικά του Omnia W (και με vga camera μπροστά και 1500mAh μπαταρία!!) σε σχέση με το lumia..

Να ρωτήσω όμως κάτι σαν καινούριος χρήστης WP..

 

Το κινητό ξεκλειδώνει και αυτό μέσω zune για development??

Εφαρμογές μπορώ να βρώ και εκτός του marketplace??

Edited by dlmc
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω athanaso77.

 

ειμαι καινουριος σε wp και εχω πολλες ερωτησης.... χε χε

 

ηχο κλησης μονο τα δικα του μπορω να βαλω ?

ηχο μηνυματος δικο μου πως βαζω ?

το facebook μου το βγαζει μισα ελληνικα μισα ξενα γιατι ?

η κεραια του ειναι λιγο χαλια... δεν εχω σημα σε μερη που ειχα με το αλλο μου κινητο....

Edited by skyros7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ηχο κλησης μονο τα δικα του μπορω να βαλω ?

ηχο μηνυματος δικο μου πως βαζω ?

 

http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/howto/wp7/start/create-ringtones.aspx

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά είναι στα 199€. Δε ξέρω αν θα μου τη γλιτώσει... Edited by djpace
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο πειρασμος για εξερευνηση των windows phone μαζι του ειναι οντως μεγάλος...!

Υπάρχει περίπτωση να το βρει κανεις unbranded σε ΠΛΑΙΣΙΟ ή mediamarkt??

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει τις ρυθμίσεις για το apn της cosmote. Δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω 3g και απ'ότι έχω καταλάβει φταίνε οι default ρυθμίσεις της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...