Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

New Samsung Omnia W running Windows Phone 7.5

 

- Νέα συσκευή Windows Phone από την Samsung !!

- Θα κυκλοφορήσει στην Ιταλία στο τέλος του ερχόμενου μήνα, στη συνέχεια θα εμφανιστεί και στην υπόλοιπη Ευρώπη.

- Το όνομα αυτής "Omnia W" και οι φήμες λένε για τιμή μεταξύ 300 και 400 ευρώ!!

 

http://sammyhub.com/wp-content/uploads/2011/09/omnia-w.jpg

 

Γενικά χαρακτηριστικά:

1.4GHz processor

512MB of RAM

14.4Mbps HSPA+ support

3.7-inch Super AMOLED display

5MP autofocus camera

front-facing VGA camera

Bluetooth 2.1, Wi-Fi 802.11b/g/n

8GB internal memory

A-GPS

1500mAh battery

 

SAR : 0.358 W/kg

 

Edited by athanaso77
Ενημέρωση

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κουκλί είναι αλλά το omnia 7 μου για την ώρα δεν το αλλάζω, άλλωστε και αυτό κουκλί είναι χιχι!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ποτέ κυκλοφορεί ρε παιδιά ξέρετε; Θα αργήσει όσο λένε κοντά στα Χριστουγενα; καεικαμε!
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Τι έγινε ρε παιδιά μόνο εγώ το πήρα;

Τέλος πάντων θα πω εγώ τι μου άρεσε και τι όχι.

Μου άρεσε η οθόνη, φοβερά χρώματα και ευκρίνεια,

η ταχύτητα του, το κινητό πάει σφαίρα,

το design του και η απλότητα στην χρήση.

Με χάλασαν η αυτονομία της μπαταρίας (2 μέρες βαριά-βαριά, ελπίζω με τις επόμενες φορτίσεις να βελτιωθεί)

το bluetooth (δεν μπορώ να στείλω αρχεία) και σίγουρα αυτή η δυσκολία μεταφοράς επαφών (τις είχα όλες στο ms outlook):wacko:

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορείς να κάνεις export τις επαφές σου από το outlook, import στον gmail λογαριασμό σου και με ένα συγχρονισμό περνάνε στη νέα σου συσκευή.

 

Μεταφορά αρχείων μέσω bluetooth δεν υποστηρίζει το λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι μπήκα στη φιλοσοφία των windows phones.

Με τις επαφές όλα εντάξει και γενικά κανένα πρόβλημα!

Κάτι άλλο, ο χρόνος που σου δείχνει ότι απομένει στην οικονομία μπαταρίας, παρατήρησα ότι δεν είναι

χρόνος αναμονής αλλά λειτουργίας στο περίπου. Το βράδυ που το άφησα έλεγε 6 ώρες και κάτι και το πρωί

που το κοίταξα πάλι 6 και ...

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την video κλήση? σκέφτομαι να το πάρω καθώς δεν βλέπω προκοπή με το Bada αφού βλέπω την Samsung να το εγκαταλείπει (αν και έχει περισσότερες πωλήσεις από τα Windows Phone παγκοσμίως....)

 

Από ποιότητα κατασκευής τι λέει? γιατί εκθεσιακό δεν βρήκα....

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την video κλήση? σκέφτομαι να το πάρω καθώς δεν βλέπω προκοπή με το Bada αφού βλέπω την Samsung να το εγκαταλείπει (αν και έχει περισσότερες πωλήσεις από τα Windows Phone παγκοσμίως....)

 

Από ποιότητα κατασκευής τι λέει? γιατί εκθεσιακό δεν βρήκα....

 

Την βιντεοκλήση δεν την δοκίμασα ακόμη αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, το κινητό δουλεύει ρολόι χωρίς κολλήματα και το εικονίδιο της υπάρχει στην αρχική οθόνη για εύκολη πρόσβαση.

Η ποιότητα κατασκευής είναι από τις καλύτερες, στιβαρή κατασκευή (του έκενα κι ένα crash test κατά λάθος και δεν έπαθε τίποτα) όπως άλλωστε κι όλα τα προηγούμενα Omnia.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια το εχω παρει και ειναι απλα αψογο....!!!και jailbreak το εκανα και ειμαι κομπλε!κραταει πολυ καλα η μπαταρια του..μεχρι και 2-3 μερεσ χαλαρα με βγαζει!επισης ειναι αψογο και σφαιρατο..δεν κολλαει πουθενα..η καμερα του ειναι απιστευτη για τα 5mp που κουβαλαει και επισης η εγγραφη βιντεο πολυ smooth!το μονο μειον και φυσικα το κλασσικο της χαζομαρας samsung ειναι οτι αργει να φορτισει..δηλαδη απο 0-100% θελει 3 ωρεσ...ενω αλλα κινητα πχ lumia η htc θελουν 0-100% 2ωρες!ο λογος γιατι ο φορτιστης της σαμσουνγκ ειναι 0,7Αh σε σχεση με τις υπολοιπες συσκευες που εχουν 1Ah φορτιστη!μικρο το κακο :lol:

 

επισης η βιντεοκληση μεσω 3g πχ εγω εχω whatsup δουλευει χωρις κανενα προβλημα..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η Media Markt έβγαλε προσφορά το συγκεκριμένο κινητό στα 199€. Νομίζω είναι 50φορές καλύτερο από την αντίστοιχη πρόταση σε Android (SE Neo V). Αξίζει όμως η αγορά του αν δεν είμαστε σίγουροι για το Apollo update (WP8)?

 

Τα προβλήματα με τα sms (όπου δε στέλνει όταν είναι ενεργοποιημένα τα 3G Data) και τους πολλαπλούς αποδέκτες (όπου στέλνει MMS αντί για sms) έχουν λυθεί?

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

αξιζει σαν κινητο?σκεφτομαι να δωσω το lg p990 για να παρω το συγκεκριμενο samsung?το εψαχνα καιρο το συγκεκριμενο σαμσουνγκ να πεσει λιγο η τιμουλα του.εχει βγαλει κανενα προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οσοι το εχετε εχει δυνατο ηχειο και καθαρη συνομιλια?

 

Το αγορασα 199 euro media markt περιστεριου

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διαβεβαίωση ότι τα κάνω όλα σωστά γιατί internet από wifi δε βλέπω. Συνδέομαι με το ανοικτό δίκτυο του σπιτιού μου αλλά όταν ανοίγω τον internet explorer δε με πάει πουθενά (σφάλμα σύνδεσης).

 

(Σημ: Το λαπτοπ μου συνδέεται μια χαρά στο ίδιο wifi του σπιτιού μου.)

 

Χρειάζεται να κάτι άλλο να κάνω για να μπορώ να μπαίνω στο internet από wifi ή είναι χαλασμένο...

 

Τελικά μάλλον το βρήκα μου έχει 'καρφώσει' λάθος default gateway και δεν μπορώ να βρω πως αλλάζει...

 

Όντως αυτό ήταν (Solved)

 

@mustanggre: Η δύναμη είναι καλή και η καθαρότητα αρκετά καλή.

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω παρει και ειναι απλα αψογο....!!!και jailbreak το εκανα

 

Jailbreak εκανες με το windowbreak http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1407652 η με καποιο αλλο τροπο? Συναντησες τιποτα προβληματα η ολα εγιναν ευκολα?

 

EDIT. Το ξεκλειδωσα πανευκολα με το windowbreak και εγκατεστησα το Nokia Drive, μου εβγαλε ομως το τηλεφωνο ενημερωση να κανω στο zune, ελπιζω να μην ξανακλειδωσει

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Jailbreak εκανες με το windowbreak http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1407652 η με καποιο αλλο τροπο? Συναντησες τιποτα προβληματα η ολα εγιναν ευκολα?

 

EDIT. Το ξεκλειδωσα πανευκολα με το windowbreak και εγκατεστησα το Nokia Drive, μου εβγαλε ομως το τηλεφωνο ενημερωση να κανω στο zune, ελπιζω να μην ξανακλειδωσει

Για πες , σου κλειδωσε μετα την ενημερωση απο microsoft ?
Link to comment
Share on other sites

Για πες , σου κλειδωσε μετα την ενημερωση απο microsoft ?

 

Δεν την εκανα, αλλα απ οτι διαβαζω δεν κλειδωνει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...