Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την εκανα, αλλα απ οτι διαβαζω δεν κλειδωνει
Το θεμα ειναι οτι εγω εκανα ολες τις επισημες ενημερωσεις με το που το πηρα, κι απ οτι εχω διαβασει, δε μπορεις να το ξεκλειδωσεις μετα, εκτος κι αν το γυρισεις παλι πισω με αλλη rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρετε πώς εμφανίζει τα γενέθλια των επαφών; (έκανα εισαγωγή επαφών από google contacts και δεν έχω facebook).
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε ένας κάτοχος να μας πει πως φαίνεται η οθόνη του κινητού απευθείας στον ήλιο; Κάπου διάβασα ότι δεν φαίνεται πολύ καλά για αυτό κοιτάω και προς το Nokia Lumia 710.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε ένας κάτοχος να μας πει πως φαίνεται η οθόνη του κινητού απευθείας στον ήλιο; Κάπου διάβασα ότι δεν φαίνεται πολύ καλά για αυτό κοιτάω και προς το Nokia Lumia 710.

Φαινεται αρκετα καλα φιλε μου κατω απ τον ηλιο (Προσωπικη αποψη). Για μενα ειναι τουλαχιστον μια "Κλαση ανωτερο" απο το Lumia 710.

Link to comment
Share on other sites

έδωσα και εγώ χθες το lumia 800 μου και πήρα το συγκεκριμένο σήμερα από τα media markt στα 199...έβαλα και κάποια χρήματα στην τσέπη..θεωρώ ότι είναι η καλυτερη προσφορά που υπάρχει..πάρα πολύ καλά λεφτά για το συγκεκριμένο κινητό..

και επιτέλους με μπροστινή κάμερα

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

έδωσα και εγώ χθες το lumia 800 μου και πήρα το συγκεκριμένο σήμερα από τα media markt στα 199...έβαλα και κάποια χρήματα στην τσέπη..θεωρώ ότι είναι η καλυτερη προσφορά που υπάρχει..πάρα πολύ καλά λεφτά για το συγκεκριμένο κινητό..

και επιτέλους με μπροστινή κάμερα

Η διαφορα "Ποιοτητας οθονης" σε αυτο, πως σου φενεται σε σχεση με το Nokia Lumia 800 που ειχες? Ποια κρινεις καλυτερη? Σαν ποιοτητα μονο, δεν μιλαω σαν μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να έχουμε δωρεάν χάρτες σε αυτό χωρίς χακαρίσματα, σωστά; :worry:

Χωρις ξεκλειδωματα σωστα, οχι..

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα "Ποιοτητας οθονης" σε αυτο, πως σου φενεται σε σχεση με το Nokia Lumia 800 που ειχες? Ποια κρινεις καλυτερη? Σαν ποιοτητα μονο, δεν μιλαω σαν μεγεθος

 

σε ποιότητα και χρώματα είναι ίδια μπορώ να πω..σε αφή και αίσθηση είναι καλύτερη του lumia

 

έχετε βρει κάποια θήκη σιλικόνης?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να έχουμε δωρεάν χάρτες σε αυτό χωρίς χακαρίσματα, σωστά; :worry:

 

Μην ανησυχεις δεν χρειαζεται κανα τρελο χακιν, απλα μπαινεις απ το κινητο στην σελιδα windowbreak πατας unlock και εισαι ετοιμος

interop unlock ειναι το ξεκλειδωμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις δεν χρειαζεται κανα τρελο χακιν, απλα μπαινεις απ το κινητο στην σελιδα windowbreak πατας unlock και εισαι ετοιμος

interop unlock ειναι το ξεκλειδωμα

 

έχουμε ιδέα πως χακάτεται το omnia?? επειδή σήμερα το αγόρα και δεν το χω ψάξει καλά

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

έχουμε ιδέα πως χακάτεται το omnia?? επειδή σήμερα το αγόρα και δεν το χω ψάξει καλά

 

with a Samsung device, go to http://windowsphonehacker.com/windowbreak and press WindowBreak Me.

 

Διαβασε και δες το βιντεο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1407652

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις δεν χρειαζεται κανα τρελο χακιν, απλα μπαινεις απ το κινητο στην σελιδα windowbreak πατας unlock και εισαι ετοιμος

interop unlock ειναι το ξεκλειδωμα

Aν εχεις κατεβασει τις τελευταιες επισημες αναβαθμισεις απο τη Microsoft, μπορεις να κανεις το ξεκλειδωμα? Νομιζω πως οχι.. Κατι τετοιο ειχα διαβασει καπου

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις κατεβασει τις τελευταιες επισημες αναβαθμισεις απο τη Microsoft, μπορεις να κανεις το ξεκλειδωμα? Νομιζω πως οχι.. Κατι τετοιο ειχα διαβασει καπου

 

Και εγω αυτο διαβασα, δεν το εχω ψαξει ομως γιατι δεν ειχα κανει καμια αναβαθμιση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο διαβασα, δεν το εχω ψαξει ομως γιατι δεν ειχα κανει καμια αναβαθμιση
Εγω προλαβα και τις εκανα.. Αν και μπορεις να το κανεις Restore μεσω Zune, αλλα δε βιαζομαι να το ξεκλειδωσω, θα περιμενω Update για νεο ξεκλειδωμα. Σε σχεση με τo Android εχει τα μειον του και ειναι πολλα οπως και να το κανουμε, αλλα θα περιμενω το Apollo που πιστευω τα περισσοτερα θα διορθωθουν Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Εγω προλαβα και τις εκανα.. Αν και μπορεις να το κανεις Restore μεσω Zune, αλλα δε βιαζομαι να το ξεκλειδωσω, θα περιμενω Update για νεο ξεκλειδωμα. Σε σχεση με τo Android εχει τα μειον του και ειναι πολλα οπως και να το κανουμε, αλλα θα περιμενω το Apollo που πιστευω τα περισσοτερα θα διορθωθουν

 

Ναι σε σχεση με το αντροιντ εχει αρκετα μειονεκτηματα, οπως παραμετροποιηση αλλα εχει και πλεονεκτηματα, οπως ταχυτητα, μηδεν κολληματα, καμια επανεκκινηση. Γνωριζα πολυ καλα τι θα επαιρνα και δεν το μετανιωσα, μετα το trophy πηρα και το omnia w (για τον πατερα μου). Δεν ξερω τι περισσοτερο θελει καποιος απο μια συσκευη, οτι χρειαζομαι το κανει αψογα, μ ενα ολοφρεσκο μοντερνο περιβαλλον χρησης!! Προσωπικη αποψη ειναι δεν σημαινει οτι ολοι θελουμε τα ιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε σχεση με το αντροιντ εχει αρκετα μειονεκτηματα, οπως παραμετροποιηση αλλα εχει και πλεονεκτηματα, οπως ταχυτητα, μηδεν κολληματα, καμια επανεκκινηση. Γνωριζα πολυ καλα τι θα επαιρνα και δεν το μετανιωσα, μετα το trophy πηρα και το omnia w (για τον πατερα μου). Δεν ξερω τι περισσοτερο θελει καποιος απο μια συσκευη, οτι χρειαζομαι το κανει αψογα, μ ενα ολοφρεσκο μοντερνο περιβαλλον χρησης!! Προσωπικη αποψη ειναι δεν σημαινει οτι ολοι θελουμε τα ιδια

Μα δεν το κατηγορησα, κι εγω ηξερα απο πριν τι εχει και τι δεν εχει, αλλα αυτο δεν κανει να μη μου λειπουν καποια πραγματα απο το Android..

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ! Θα ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους!

 

Το μονο αρνητικο που βρισκω στη συσκευη ειναι η ενσωματομενη μνημη (8gb), ενταξει οι πρωτης γεννιας συσκευες δεν μας ενδιεφεραν τις πηραμε για να δοκιμασουμε το νεο λειτουργικο, αλλα πλεον τα 8gb φενονται λιγα, μαζι με τους περιορισμους περι ram, αναλυση οθονης, sd slot θα επρεπε να υπηρχε και ελαχιστη ενσωματομενη μνημη 32gb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με τη μπαταρία γιατί το lumia μου βγάζει 4 ώρες με βαριά χρήση και το πολύ 12 ώρες χαλαρά. Έτσι είναι όλα τα WP 7.5???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με τη μπαταρία γιατί το lumia μου βγάζει 4 ώρες με βαριά χρήση και το πολύ 12 ώρες χαλαρά. Έτσι είναι όλα τα WP 7.5???
Φιλε μου 2 μερες με νορμαλ χρηση το Omnia W
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου 2 μερες με νορμαλ χρηση το Omnia W

 

Φίλε aby νορμάλ δε παίζει :-)

Εξηγούμαι: push Gmail, Facebook, twitter linkedin, heytell. Και αρκετό browsing. Και data hspa μόνιμα ανοικτο... Τι λες πως με βλέπεις ;;το lumia το γονατιζα σε 12 ώρες όταν ήμουν χαλαρός. Σκέψου ότι με το galaxy nexus με ίδια χρήση βγάζω μέρα άνετα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε aby νορμάλ δε παίζει :-)

Εξηγούμαι: push Gmail, Facebook, twitter linkedin, heytell. Και αρκετό browsing. Και data hspa μόνιμα ανοικτο... Τι λες πως με βλέπεις ;;το lumia το γονατιζα σε 12 ώρες όταν ήμουν χαλαρός. Σκέψου ότι με το galaxy nexus με ίδια χρήση βγάζω μέρα άνετα...

Οταν κανω αυτα που λες φιλε μου gpou, κραταει πανω απο 1 μερα, γυρω στη 1.5. 4 ωρες που λες πριν, ειναι απιστευτα λιγο οσο και να το γονατιζεις. Κατι αλλο ισως παιζει. (εκτος και αν παιζεις 4 ωρες σερι απαιτητικα παιχνιδια, μονο ετσι. Η εκτος κι αν εχει καποιο θεμα η μπαταρια σου, ολα παιζουν) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οποίο κινητό θες και άσε με να τσάταρω Facebook, να ακούω μουσική, να χαζέυω net over 3g και σε 6 ώρες βαριά θα μείνει από μπαταρία... Ξέρεις ποιο είναι πρόβλημα στο lumia?? Το μεγάλο battery drain στο idle... Νομίζω όμως ότι αυτό είναι λάθος της νοκια και ελπίζω το Samsung να μην έχει τέτοιο θέμα. Ο φίλος που είχε lumia και πήρε Omnia πιστεύω ότι θα μας πει καλύτερα :-)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οποίο κινητό θες και άσε με να τσάταρω Facebook, να ακούω μουσική, να χαζέυω net over 3g και σε 6 ώρες βαριά θα μείνει από μπαταρία... Ξέρεις ποιο είναι πρόβλημα στο lumia?? Το μεγάλο battery drain στο idle... Νομίζω όμως ότι αυτό είναι λάθος της νοκια και ελπίζω το Samsung να μην έχει τέτοιο θέμα. Ο φίλος που είχε lumia και πήρε Omnia πιστεύω ότι θα μας πει καλύτερα :-)

 

από μπαταρία ως τώρα το βλέπω αρκετά καλύτερο από το 800 με τα ίδια πράγματα που έκανα..εμενα το lumia μου έβγαζε 1 μέρα με normal χρήση..αυτό το βλέπω να κρατιέται καλύτερα :)

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

από μπαταρία ως τώρα το βλέπω αρκετά καλύτερο από το 800 με τα ίδια πράγματα που έκανα..εμενα το lumia μου έβγαζε 1 μέρα με normal χρήση..αυτό το βλέπω να κρατιέται καλύτερα :)
Το Omnia εχει και μεγαλυτερη μπαταρια, μικρη διαφορα μεν αλλα εχει, μην το ξεχναει ο φιλος μας. Και παιζουν κι αλλα πραγματα ρολο οπως η τεχνολογια οθονης, που μπορει να εχει διαφορετικη καταναλωση κι ας ειναι Amoled. Και η Nokia εχει κανει και μια πατεντα με αυτην το Clear black, που μπορει να επηρεαζει την καταναλωση περισσοτερο. Δεν ξερω, υποθεσεις κανω επειδη εχω ακουσει πολλους χρηστες Lumia 800 με προβληματα καταναλωσης Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...