Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρηκα ενα link για costum rom για το κινητο μας! --> [ROM][samsung Galaxy Y GT-S5360] bancetDEV-beta

based on the S5360XXKI6 stock ROM that has the following changes / features:

 

Modifications:

DT Apps2SD pre-installed.

Rooted

init.d subsystem.

Re-odexed (optional) and zipaligned for speed and save space in /data.

Added busybox and sqlite3.

Updated/added AdwEx, Quickboot, Root Explorer, Titanium, Spareparts

Removed unwanted apps (Swype,....)

 

Notes:

Before flash this ROM, your sdcard must be partitioned (FAT & ext2)

Flash with ODIN

don't forget HardReset after that

 

απ΄οτι καταλαβα πρεπει να κανεις sign up για να μπορεσεις να δεις τα links στο φορουμ.

δεν την εχω δοκιμασει ακομη, αν τη δοκιμασει καποιος ας μας πει εντυπωσεις!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρηκα ενα link για costum rom για το κινητο μας! --> [ROM][samsung Galaxy Y GT-S5360] bancetDEV-beta

 

 

απ΄οτι καταλαβα πρεπει να κανεις sign up για να μπορεσεις να δεις τα links στο φορουμ.

δεν την εχω δοκιμασει ακομη, αν τη δοκιμασει καποιος ας μας πει εντυπωσεις!

την εχω δοκιμασει εγω πριν 5-6 μερες αλλα δεν δουλευε το wifi κ το gps.δεν ξερω αν αλλαξε κατι απο τοτε η αν το διορθωσανε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μια απλή ερώτηση, Πως ενεργοποιώ και επενεργοποιώ το 3g?
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μια απλή ερώτηση, Πως ενεργοποιώ και επενεργοποιώ το 3g?

 

πας ρυθμισεις/ασυρματη επικοινωνια κ δικτυο/δικτυα κινητης τηλεφωνιας (τσεκαρεις την επιλογη "χρηση μονο δικτυων 2G η ξετσεκαρεις για 3G)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μια απλή ερώτηση, Πως ενεργοποιώ και επενεργοποιώ το 3g?

 

Αν με το 3G εννοείς γενικά το data connection:

 

settings -> wireless -> mobile networks -> use packet data [ON/OFF]

 

Αν εννοείς να παίζεις μεταξύ 2G και 3G, τότε ότι γράφτηκε στο προηγούμενο post.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Αν με το 3G εννοείς γενικά το data connection:

 

settings -> wireless -> mobile networks -> use packet data [ON/OFF]

 

Αν εννοείς να παίζεις μεταξύ 2G και 3G, τότε ότι γράφτηκε στο προηγούμενο post.

Ευχαριστώ και τους δύο.

Επειδή σε σχέση με το Galaxy S II που γίνετε με ένα κουμπί, είναι λίγο περίπλοκο, προτίμησα την εγκατάσταση του APNDroid.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και απο μενα.. Χτες παρέλαβα και εγω την συγκεκριμενη συσκευη (εδω να σημειωσω ειναι η πρωτη μου σε android λειτουργικο, μιας και προερχομαι απο wm (lg gm750) και ... φυσικα εχω και εγω καποιες αποριες αν και εχω ριξει πολυ διαβασμα στο forum!! :happy:

1) εγκατεστησα τις επαφες μου απο το Kies μεσω outlook, μου τις διπλοεγγεγραψε βεβαια καποιες αλλα τελως παντων τα καταφερα, αλλα εγκαθιστωντας καποια τραγουδια στην sd καρτα μου εμφανιζε με κινεζικα τους τιτλους!! γιατι;;

2) εγκατεστησα απο το market μια εφαρμογη για για διαβασμα εφημεριδων και χωρις να ειναι ενεργοποιημενο το wifi μου ανανεωνει συνεχως τα νεα...πως γινεται αυτο; μηπως χρεωνομαι απο τον παροχο μου;

3) το ιδιο ισχυει και για την εφαρμογη "χαρτες", πως γινεται και μου βρισκει την θεση μου χωρις wifi;;

και 4) καποιο προγραμμα για gps που εγκαθισταται στην sd καρτα υπαρχει;

ελπιζω να μην σας κουρασα με τις αποριες μου αλλα δεν ειχα που αλλου να απευθυνθω παρα μονο στους ειδικους :)

Ευχαριστω...Σακης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και απο μενα.. Χτες παρέλαβα και εγω την συγκεκριμενη συσκευη (εδω να σημειωσω ειναι η πρωτη μου σε android λειτουργικο, μιας και προερχομαι απο wm (lg gm750) και ... φυσικα εχω και εγω καποιες αποριες αν και εχω ριξει πολυ διαβασμα στο forum!! :happy:

1) εγκατεστησα τις επαφες μου απο το Kies μεσω outlook, μου τις διπλοεγγεγραψε βεβαια καποιες αλλα τελως παντων τα καταφερα, αλλα εγκαθιστωντας καποια τραγουδια στην sd καρτα μου εμφανιζε με κινεζικα τους τιτλους!! γιατι;;

2) εγκατεστησα απο το market μια εφαρμογη για για διαβασμα εφημεριδων και χωρις να ειναι ενεργοποιημενο το wifi μου ανανεωνει συνεχως τα νεα...πως γινεται αυτο; μηπως χρεωνομαι απο τον παροχο μου;

3) το ιδιο ισχυει και για την εφαρμογη "χαρτες", πως γινεται και μου βρισκει την θεση μου χωρις wifi;;

και 4) καποιο προγραμμα για gps που εγκαθισταται στην sd καρτα υπαρχει;

ελπιζω να μην σας κουρασα με τις αποριες μου αλλα δεν ειχα που αλλου να απευθυνθω παρα μονο στους ειδικους :)

Ευχαριστω...Σακης

για το 2 και 3: κοιτα στο προηγουμενο ποστ πως απενεργοποιεις την χρηση δεδομενων.μαλλον σου κατεβαζει μεσω δικτυου κινητης κ θα εχεις κ τις αναλογες χρεωσεις λογικα!!!

Link to comment
Share on other sites

για το 2 και 3: κοιτα στο προηγουμενο ποστ πως απενεργοποιεις την χρηση δεδομενων.μαλλον σου κατεβαζει μεσω δικτυου κινητης κ θα εχεις κ τις αναλογες χρεωσεις λογικα!!!

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...και εγω νομιζω οτι μαλλον με χρεωνε :mad:..μακαρι να μην ειναι ετσι!!

Μηπως καποιος για την ερωτηση 4 ξερει κατι παιδια; εριξα το Ndrive απο το προηγουμενο τηλεφωνό μου..αλλα τζιφος..καμμια σχεση!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4) καποιο προγραμμα για gps που εγκαθισταται στην sd καρτα υπαρχει;

 

Τo Sygic μπαίνει κανονικά στην κάρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τo Sygic μπαίνει κανονικά στην κάρτα.

και το Don'tPanic που κατ'εμε ειναι απτα καλυτερα λειτουργει αψογα εχοντας το στην sd card

 

by the way, εχει παρει κανεις σας θηκη?

εγω παρήγγειλα μια απο ebay και ηρθε προχθες

και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανό μου είπανε το περιμένουνε αυτές τις μέρες και σε άσπρο! Πιστεύω να είναι όμορφο!
Link to comment
Share on other sites

Τo Sygic μπαίνει κανονικά στην κάρτα.

 

και το Don'tPanic που κατ'εμε ειναι απτα καλυτερα λειτουργει αψογα εχοντας το στην sd card

 

Ευχαριστω πολυ παιδια και τους δυο σας..θα τα δοκιμασω (αν τα βρω βεβαια καπου free!!)

c0rpse_grinder: πολυ ωραια η θηκη :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω πολυ παιδια και τους δυο σας..θα τα δοκιμασω (αν τα βρω βεβαια καπου free!!)

 

Στο παρόν forum πάντως δύσκολα μιας και δεν μας επιτρέπεται η διακίνηση εμπορικού λογισμικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει 164MB rom;;;πως την παλεύει από θέμα εφαρμογών ή δεν την παλεύει καθόλου;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει 164MB rom;;;πως την παλεύει από θέμα εφαρμογών ή δεν την παλεύει καθόλου;

Το παλεύει μια χαρά. Είναι μια πολύ τίμια αγορά.

Εγώ εγκατέστησα καμιά 15 εφαρμογές ανάμεσά τους και ένα πρόγραμμα πλοήγησης.

Από άποψη ταχύτητας δεν πετάει αλλά είναι εντάξει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα απο τα πρώτα Crash test.

Έχω τη συγκεκριμένη συσκευή κάνα μήνα τώρα και μου έχει πέσει τρεις φορές κάτω γυμνό (χωρίς καμία θήκη) και μία με θήκη.Την μία φορά έφυγε το καπάκι και η μπαταρία αλλά ξαναβάζοντάς τα λειτούργησε κανονικά. Γενικά το τηλέφωνο δεν έπαθε τίποτα. Ανθεκτικότατο θα έλεγα και δεν του φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανό μου είπανε το περιμένουνε αυτές τις μέρες και σε άσπρο! Πιστεύω να είναι όμορφο!

παρε μια πρωτη ματιά http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_y_s5360-pictures-4117.php

Στο παρόν forum πάντως δύσκολα μιας και δεν μας επιτρέπεται η διακίνηση εμπορικού λογισμικού.

ο.κ. καταλαβα :X

Το παλεύει μια χαρά. Είναι μια πολύ τίμια αγορά.

Εγώ εγκατέστησα καμιά 15 εφαρμογές ανάμεσά τους και ένα πρόγραμμα πλοήγησης.

Από άποψη ταχύτητας δεν πετάει αλλά είναι εντάξει.

το κινητο παει μια χαρα, αξιζει τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Y . Το κινητο "Γριφος" απο τη Samsung, σε σχεση με τι επεξεργαστη - καρτα γραφικων φοραει. Ριχνει χωμα καθαρα στο Galaxy S και στην Power Vr 540. http://www.youtube.com/watch?v=0G4Z3wLpNuA&feature=related
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Y . Το κινητο "Γριφος" απο τη Samsung, σε σχεση με τι επεξεργαστη - καρτα γραφικων φοραει. Ριχνει χωμα καθαρα στο Galaxy S και στην Power Vr 540. http://www.youtube.com/watch?v=0G4Z3wLpNuA&feature=related

Θέλει να φάει πολλά ψωμιά ακόμη, μη τρελλαθούμε κιόλας... με 2.3.6 το s βγάζει 1400+ και με ένα μικρό oc ξεπερνάει τα 2000. Απλά στο quadrant έχουν μείνει στην 2.1.

 

http://img815.imageshack.us/img815/5246/sc20111219125836.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Το παλεύει μια χαρά. Είναι μια πολύ τίμια αγορά.

Εγώ εγκατέστησα καμιά 15 εφαρμογές ανάμεσά τους και ένα πρόγραμμα πλοήγησης.

Από άποψη ταχύτητας δεν πετάει αλλά είναι εντάξει.

 

Το είδα στα χέρια ενός γνωστού και εκτός της καλής απόκρισης και ταχύτητας μου άρεσε και η ποιότητα του. Σκέφτομαι να το πάρω για δεύτερο με επιδότηση - μου βγαίνει τσάμπα. Μπορείς κάποιος να μου δώσει μια εικόνα για το "πακέτο" ακουστικό-μικρόφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κάποιος να μου δώσει μια εικόνα για το "πακέτο" ακουστικό-μικρόφωνο;
Καλο εως πολυ καλο φιλε μου. (Ακουστικο-μικροφωνο συσκευης)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια μια βοηθεια...

Απο το w715 πως περναω τις επαφες στο galaxy y ....

 

Δοκίμασε να τις στείλεις μέσω bluetooth.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...