Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είναι να πάρο το τηλεφωνάκι.Πείτε μου λίγο από ram τι λέει?Κολλάει καθόλου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι να πάρο το τηλεφωνάκι.Πείτε μου λίγο από ram τι λέει?Κολλάει καθόλου?

 

To xω καμια βδομαδα.. Δεν ειδα τετοιο προβλημα... Το μονο που με χαλαει ειναι η αναλυση οθονης. Αλλα με αυτα τα λεφτα μην ζηταμε πολλα.. Πάντως το κινητο τα κανει ολα μια χαρα.. Εχει καλη λήψη wifi, καλο gps, θα ηθελα πιο δυνατο ηχειο, αλλα κι αυτο που εχει ειναι αξιοπρεπές..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κατεβάζουμε μια εφαρμογή μας βάζει το εικονίδιο μέσα στο menu. Υπάρχει τρόπος αυτά τα εικονίδια να τα μεταφέρω σε ένα φάκελο γιατί δεν μαρέσει να έχω πολλά εικονίδια; Επίσης μήπως υπάρχει τρόπος να σβήσω κάποιες εφαρμογές που είχε επάνω το κινητό, εργοστασιακές δηλαδή ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κατεβάζουμε μια εφαρμογή μας βάζει το εικονίδιο μέσα στο menu. Υπάρχει τρόπος αυτά τα εικονίδια να τα μεταφέρω σε ένα φάκελο γιατί δεν μαρέσει να έχω πολλά εικονίδια; Επίσης μήπως υπάρχει τρόπος να σβήσω κάποιες εφαρμογές που είχε επάνω το κινητό, εργοστασιακές δηλαδή ;

 

Όταν είσαι στο μενού με τις εγκατεστημενες εφαρμογές σου, πατάς το αριστερό κουμπί (μενού button) και επιλέγεις τροποποίηση. Εκεί πρέπει να σου έχει την επιλογή να φτιάξεις φάκελο..

 

Για να διαγραψεις εργοστασιακές εφαρμογές πρέπει να είσαι root..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στο μενού μου όπως λες πατάω το αριστερό πλήκτρο και μου βγάζει μόνο Επεξεργασία και Κοινή Χρήση. Και κάτι άλλο.. Πώς μπορώ να ενωθώ ως root;
Link to comment
Share on other sites

ναι χρεωνεσαι μεχρι τωρα βεβαια λογικα οχι πολυ παρα μονο οσες εφαρμογες εκαναν update. πρεπει να κλεισεις τα δεδομενα. πας ρυθμισεις->ασυρματη επικοινωνια->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->και απενεργοποιεις το χρηση δεδομενων πακετου.

Εχει απολυτο δικιο ο "Kopromax" δυστυχως ειχα και εγω ενεργοποιημενο το "χρηση δεδομενων" και προχτες που ηλθε ο λογαριασμος μου την εφαγα την καφτρα μου.. με ειχε χρεωσει κανονικοτατα!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει πάρει η γυναίκα μου το Galaxy Y πριν δύο ημέρες και ενώ όσες επαφές είχε αποθηκευμένες στη sim υποστηρίζονται κανονικά, όταν προσπαθεί να αποθηκεύσει μία νέα επαφή, εμφανίζεται το κάτωθι μήνυμα:

"Δεν είναι δυνατή η δημιουργία ή η επεξεργασία επαφής. Το όνομα επαφής είναι υπερβολικά μεγάλο".

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση η επαφή ήταν "Κεχαγιά Ξ"!!!

 

Τι πρέπει να κάνουμε??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει πάρει η γυναίκα μου το Galaxy Y πριν δύο ημέρες και ενώ όσες επαφές είχε αποθηκευμένες στη sim υποστηρίζονται κανονικά, όταν προσπαθεί να αποθηκεύσει μία νέα επαφή, εμφανίζεται το κάτωθι μήνυμα:

"Δεν είναι δυνατή η δημιουργία ή η επεξεργασία επαφής. Το όνομα επαφής είναι υπερβολικά μεγάλο".

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση η επαφή ήταν "Κεχαγιά Ξ"!!!

 

Τι πρέπει να κάνουμε??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Προφανώς προσπαθεί να κάνει αποθήκευση στη SIM.

Ο καλύτερος τρόπος αποθήκευσης επαφών είναι να γίνουν στο gmail μέσω του λογαριασμού της. Θα κατεβούν αυτόματα στο τηλέφωνο και θα είναι εκεί κάθε φορά που θα αλλάζει κινητό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς προσπαθεί να κάνει αποθήκευση στη SIM.

Ο καλύτερος τρόπος αποθήκευσης επαφών είναι να γίνουν στο gmail μέσω του λογαριασμού της. Θα κατεβούν αυτόματα στο τηλέφωνο και θα είναι εκεί κάθε φορά που θα αλλάζει κινητό.

 

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αλλά δεν υπάρχει κάποιος τρόπος για να αποθηκεύσει απλά τις νέες επαφές? Δηλαδή τώρα έχει μόνο τον αριθμό κλήσης και δεν μπορεί να αντιστοιχήσει κανένα όνομα!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αλλά δεν υπάρχει κάποιος τρόπος για να αποθηκεύσει απλά τις νέες επαφές? Δηλαδή τώρα έχει μόνο τον αριθμό κλήσης και δεν μπορεί να αντιστοιχήσει κανένα όνομα!

θα μπεις στις επαφες.πατας το αριστερο κουμπι που σου βγαζει το μενου.πατας "περισσοτερα"-"ρυθμισεις" κ στην ¨αποθηκευση νεων επαφων" επιλεγεις τηλεφωνο.νομιζω με αυτο θα λυθει το προβλημα σου!!!

 

Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει στο πώς μπορώ να μπώ στο κινητό ως χρήστης root για να σβήσω εργοστασιακές εφαρμογές;

δες εδω αλλα εχε υποψιν σου οτι χανετε η εργοστασιακη εγγυηση.(αν κ υπαρχει η επιλογη να το κανεις unroot παλι αλλα δεν το εχω δοκιμασει)!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325453

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

θα μπεις στις επαφες.πατας το αριστερο κουμπι που σου βγαζει το μενου.πατας "περισσοτερα"-"ρυθμισεις" κ στην ¨αποθηκευση νεων επαφων" επιλεγεις τηλεφωνο.νομιζω με αυτο θα λυθει το προβλημα σου!!!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει αυτό το κινητό η κοπέλα μου ένα μήνα περίπου και εδώ και κάτι μέρες κάνει μόνο του reboot ή κλείνει, τελείως τυχαία. Ενώ είναι στην αναμονή ακίνητο για ώρα κάνει επανεκκίνηση από μόνο του ή κλείνει.

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο;

Τι προτείνετε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αυτό το κινητό η κοπέλα μου ένα μήνα περίπου και εδώ και κάτι μέρες κάνει μόνο του reboot ή κλείνει, τελείως τυχαία. Ενώ είναι στην αναμονή ακίνητο για ώρα κάνει επανεκκίνηση από μόνο του ή κλείνει.

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο;

Τι προτείνετε να κάνω;

 

δοκίμασες να το κάνεις αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

ποιες ρυθμισεις να κανω....ετσι ωστε να μην μπαινει αυτοματα το pass day της cosmote,...οταν λαμβανω δωρεαν mb internet απο το reload.

 

Αν έχεις διαθέσιμα mb δεν σε χρεώνει 1 ευρώ. Όταν δεν έχεις διαθέσιμα mb απενεργοποιείς την χρήση δεδομένων πακέτων από τις ρυθμίσεις ή κατεβάζεις εφαρμογή από το market (data enabler).

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

ποιες ρυθμισεις να κανω....ετσι ωστε να μην μπαινει αυτοματα το pass day της cosmote,...οταν λαμβανω δωρεαν mb internet απο το reload.

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρμ. επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Χρηση δεδομένων πακέτου (το απενεργοποιείς)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω....και βλεπουμε....φιλε papias@achillesgk

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρμ. επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Χρηση δεδομένων πακέτου (το απενεργοποιείς)

αμα το απενεργοποιείς δεν μπαινεις στο ιnternet

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω....και βλεπουμε....φιλε papias@achillesgk

 

 

αμα το απενεργοποιείς δεν μπαινεις στο ιnternet

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Μπαίνεις με Wi-fi

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...θα ηθελα να ρωτησω αν κανω root τι παιζει με την εγγυηση?την χανω?και ακομα ποια ρομ εχετε να προτεινετε και ποιον kernel?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...θα ηθελα να ρωτησω αν κανω root τι παιζει με την εγγυηση?την χανω?και ακομα ποια ρομ εχετε να προτεινετε και ποιον kernel?

 

Ισχύει ότι με το root βγαίνεις εκτός εγγύησης αλλά περνώντας μετά ένα official firmware χάνεις το root και άρα ξαναέχεις την εγγύηση σου κανονικά ;)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...