Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για γυναίκα 55 ετών, θα βολέψει λέτε;

Χρήση: κλήσεις, λίγα SMS, και GPS.

Σίγουρα γιατί είναι απλό.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επειδη..θα πηδηχτω απο το παραθυρο...πηγα πριν 2' στο Γερμανο και μου ειπαν οτι το GPS θελει internet, ισχυει αυτο που ειπανε?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη..θα πηδηχτω απο το παραθυρο...πηγα πριν 2' στο Γερμανο και μου ειπαν οτι το GPS θελει internet, ισχυει αυτο που ειπανε?

Καλύτερα να πηδηχτούν αυτοί από το παράθυρο.

To κινητό υποστηρίζει A-GPS που σημαίνει ότι δουλεύει με το δορυφορικό σήμα που λαμβάνει, το οποίο όμως μπορεί να βοηθηθεί και από τις επίγειες κεραίες κινητής τηλεφωνίας μέσω του σήματος 3G.

Συνεπώς σαφώς δουλέυει και χωρίς 3G.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτός μου είπε ότι το A-GPS σημαίνει ότι θέλει internet και το φθηνότερο που μπορώ να πάρω ξεκινάει από 200€.

Επίσης μου πρότεινε να πάρω ένα GPS με 89€ και μία συσκευή τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνεπώς σαφώς δουλέυει και χωρίς 3G.

 

Και χωρίς internet γενικότερα αρκεί να χρησιμοποιηθεί ένα από τα γνωστά εμπορικά αυτόνομα προγράμματα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το A-GPS χρησιμοποιεί δεδομένα από το internet για να lockάρει η συσκευή γρηγορότερα δορυφόρους. Αυτό όμως είναι προαιρετικό μιας και συσκευές με αυτόνομο GPS δέκτη μπορούν να παρέχουν κανονικά πλοήγηση χωρίς την ύπαρξη σύνδεσης στο internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό ήξερα, και του επισήμανα ότι δεν έχω πρόβλημα να "αγοράσω" εφαρμογή για πλοήγηση. Μετά έμεινα παγωτό.

 

Οχι φιλε μην σε τρελαινουν οι ασχετοι.. ολοι εχουμε βαλει προγραμματα GPS και δουλευουν κανονικοτατα χωρις internet. Και συγκεκριμενα σ' αυτο το κινητο (επειδη εχω βαλει και εγω) παει μια χαρα!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το κινητό μου στο Λογαριασμοί και ρυθμίσεις συγχρονισμού στο google mail έχει κόκκινο τον συγχρονισμό και μήνυμα

Ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει αυτή την στιγμή κάποια προβλήματα . Θα επανέλθει σύντομα.

Όμως συγχρόνως δεν ενημερώνει τις επαφές μου από το pc στο Galaxy Y. Δεν με συνδέει όταν του δίνω κωδικό email το Galaxy στο Google, ενώ στο PC συνδέομαι με τον κωδικό μου.

Edited by MGKLIVISI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούργιος στο forum. Πρώτα πρώτα καλή χρονιά σε όλους. Θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικά πράγματα.

 

Η μπαταρία πόσες μέρες σας διαρκεί; Έχω κατεβάσει το task manager, πιοιές εφαρμογές να κάνω ignore για να μην που τρώνε μπαταρία;

 

Αυτά προς το παρών. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το κινητό μου στο Λογαριασμοί και ρυθμίσεις συγχρονισμού στο google mail έχει κόκκινο τον συγχρονισμό και μήνυμα

Ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει αυτή την στιγμή κάποια προβλήματα . Θα επανέλθει σύντομα.

Όμως συγχρόνως δεν ενημερώνει τις επαφές μου από το pc στο Galaxy Y. Δεν με συνδέει όταν του δίνω κωδικό email το Galaxy στο Google, ενώ στο PC συνδέομαι με τον κωδικό μου.

 

Καλημέρα το πρόβλημα λύθηκε με απεγκατάσταση του two steps verification της Google

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούργιος στο forum. Πρώτα πρώτα καλή χρονιά σε όλους. Θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικά πράγματα.

 

Η μπαταρία πόσες μέρες σας διαρκεί; Έχω κατεβάσει το task manager, πιοιές εφαρμογές να κάνω ignore για να μην που τρώνε μπαταρία;

 

Αυτά προς το παρών. Ευχαριστώ

3 μέρες με συνεχή ενεργοποίηση Bluetooth και WiFi.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ καλη χρονια!θα ηθελα επειγοντως μια μικρη εξυπηρετηση-βοηθεια.μπορει καποιος με την αναβαθμισμενη εκδοση να κανει ενα backup με clockworkmode recovery κ να μου το δωσει?ειναι αναγκη.οποιος μπορει ας μου πει για περαιτερω οδηγιες.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδεια και καλη χρονια το εχω μια εβδομαδα και εχω αγορασει το ασπρο :D (πολυ ομορφο).Γεια τα λεφτα τοθ ειναι πολυ καλο αλλο λιγο η μπαταρια να ηταν μεγαλυτερη γιατι ενας φιλος μου που εχει το ιδιο το φορτιζει καθε μερα (εγω ανα 2) καταταλα ειναι μια χαρα και στο internet ειναι βολιδα και ολα πολυ κομπλε κινητακη για τα λεφτα του
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει μια δοκιμαστικη εκδοση ClockWorkMode Recovery για το κινητο μας.δεν κανει μονιμη εγκατασταση ακομα απλα μπενεις μεσω της stock recovery.εχω δοκιμασει τις λειτουργιες backup-restore κ δουλευουν αψογα!http://www.multiupload.com/IGKG2L5RAF
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

 

Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω για ενα τεχνικό πρόβλημά πού έχω.

 

Με καλουν στο τηλέφωνο και δεν χτυπάει ενω σε όπιον με καλεί ακούγεται ο τόνος κλήσης.

Ειναι τελείως τυχαίο το πότε θα το κάνει.

Θέλω να ρωτήσω είναι καπια ρύθμιση η πρέπει να το πάω για service?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

 

Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω για ενα τεχνικό πρόβλημά πού έχω.

 

Με καλουν στο τηλέφωνο και δεν χτυπάει ενω σε όπιον με καλεί ακούγεται ο τόνος κλήσης.

Ειναι τελείως τυχαίο το πότε θα το κάνει.

Θέλω να ρωτήσω είναι καπια ρύθμιση η πρέπει να το πάω για service?

αν εχεις την εκδοση 2.3.5 κανε αναβαθμιση στην 2.3.6

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις την εκδοση 2.3.5 κανε αναβαθμιση στην 2.3.6

 

Έχω κάνει την αναβάθμιση εδώ και 5-6 μέρες αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί.

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ εάν κάποιος χρησιμοποιεί το Latitude για ανέβασμα των φωτογραφιών στο Panoramio ας επικοινωνήσει μαζί μου.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το task manager, πιοιές εφαρμογές να κάνω ignore για να μην που τρώνε μπαταρία;

 

Εφαρμογές που κλείνεις με τασκ μανατζερ θα ξανα ανοίξουν.

Επίσης όσες κάνεις ingore σημαίνει πως ΔΕΝ θα τις κλείσει πατώντας kill.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχω κάνει root. Παρ όλα αυτα βλέπω. Έκδοση

kernel 2.6.35.7 root@DELL130#1 Τι είναι αυτό;

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς.. Η έκδοση του κερνελ σου είναι.. Δεν είσαι root..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...