Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Να κάνω μια ερώτηση ,πήρα στη γυναίκα το galaxy y ,προσπαθώ να εισάγω τον λογαριασμό gmail για εισαγωγή στο μαρκετ και στο gmail αλλά μάταια..Τι να συμβαίνει?Από το Pc μπαίνει κανονικά στο gmail αλλά στο κινητό δεν το δέχεται με τίποτα..Γιατί?Στο gs2 δεν είχα ποτέ αυτό το πρόβλημα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.Να κάνω μια ερώτηση ,πήρα στη γυναίκα το galaxy y ,προσπαθώ να εισάγω τον λογαριασμό gmail για εισαγωγή στο μαρκετ και στο gmail αλλά μάταια..Τι να συμβαίνει?Από το Pc μπαίνει κανονικά στο gmail αλλά στο κινητό δεν το δέχεται με τίποτα..Γιατί?Στο gs2 δεν είχα ποτέ αυτό το πρόβλημα..

 

Mπορεί κάτι να πείραξες στις ρυθμίσεις ή στο welcome set up. Κάνε μια επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξαναδοκίμασε :)

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας αν υπαρχει καμια περιπτωση να βγει καποια costum rom για το συγκεκριμενο κινητο?

ειχε βγει τιποτα για το galaxy mini? ..υποτιθεται οτι το Υ ειναι ο διαδοχος του, οποτε αν εχει για το μινι

τοτε λογικα θα δουμε καποια στιγμη και για το Y :)

 

edit: μετα απο λιγο περισσοτερο ψαξιμο ειδα οτι υπαρχουν ορισμενοι devs που ειναι στα "μαγειρεματα" για rom για το Galaxy Y :)

Θελω να πιστευω πως μεχρι τις αρχες του 12' θα εχει βγει κατι :)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,μήπως υπάρχει κάποιο λινκ με το skype apk για download;

φίλη δυσκολεύτηκε να το κατεβάσει από android market και και είπαμε να το περάσουμε μέσω usb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,μήπως υπάρχει κάποιο λινκ με το skype apk για download;

φίλη δυσκολεύτηκε να το κατεβάσει από android market και και είπαμε να το περάσουμε μέσω usb.

 

http://www.multiupload.com/NO83LPAK1L

 

Οτι άλλο θες για εφαρμογές ρωτάς εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρώ ότι αρκετά συχνά μου βγαίνει ένα μήνυμα που λέει ότι η κάρτα SD αφαιρέθηκε απρόσμενα. Σαν να γίνεται η διαδηκασία δηλαδή όταν κάνουμε reboot το κινητό. Τι μπορώ να κάνω? Αυτό το παρατήρησα εφόσον έκανα το update. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο

 

Κανείς...?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, πήρα και εγω το Υ και μπορω να πω πως αν και χρονια Νοκιακιας, εχω εντυπωσιαστεί, πολυ όμορφο και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Ενα με χάλασε ιδιαίτερα και αυτο είναι το ημερολόγιο του, δυσχρηστο και καμία σχεση με το Νοκια.

θέλω να ρωτήσω και κάτι, πως μπορώ να βάλω δικό μου ήχο στην αφυπνιση, δεν μπορώ να το βρω με τίποτα!

ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, πήρα και εγω το Υ και μπορω να πω πως αν και χρονια Νοκιακιας, εχω εντυπωσιαστεί, πολυ όμορφο και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Ενα με χάλασε ιδιαίτερα και αυτο είναι το ημερολόγιο του, δυσχρηστο και καμία σχεση με το Νοκια.

θέλω να ρωτήσω και κάτι, πως μπορώ να βάλω δικό μου ήχο στην αφυπνιση, δεν μπορώ να το βρω με τίποτα!

ευχαριστώ!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3710126#post3710126

Link to comment
Share on other sites

Ενα με χάλασε ιδιαίτερα και αυτο είναι το ημερολόγιο του, δυσχρηστο και καμία σχεση με το Νοκια.

δεν ειναι αναγκη να χρησιμοποιησεις αυτο που εχει μεσα απο "μαμα". γιαυτο ειναι το android για να κατεβαζεις οτι εφαρμογες θελεις! και για ημερολογια υπαρχουν μπολικες :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

http://www.multiupload.com/NO83LPAK1L

 

Οτι άλλο θες για εφαρμογές ρωτάς εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

 

:)

 

ευχαριστώ πολύ! :)

και μερικές τελευταίες ερωτώσεις:είναι η τελευταία έκδοση του skype;

επίσης γνωρίζει κάποιος εάν έχει ενσωματωμένο QR Reader ή πρέπει να κατεβάσουμε κάποιον από android market;έψαξα αλλά δεν βρήκα κάποια σχετική εφαρμογή

Edited by dpa2007
Link to comment
Share on other sites

Aπευθύνσου και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

:)

Ευχαριστώ για την απάντηση, πήρα όντως μια γενική ιδέα για το θέμα των GPS.

Θα ΄θελα να ρωτήσω κάτι άλλο. Αν δηλώσεις στη συσκευή σου ένα λογαριασμό Gmail, πράγμα που σου ζητούν πολλές εφαρμογές και είναι και η κεντρική φιλοσοφία του Android απ΄ ότι βλέπω (δεν το έχω κάνει ακόμα), τότε κάθε φορά που θα συνδέεσαι στο ίντερνετ, θα κάνει συγχρονισμό του περιεχομένου της ατζέντας σου στη συσκευή μ΄αυτή στο Gmail; ή μπορείς να ορίσεις εσύ αν θα γίνει συγχρονισμός και πότε; Εγώ δεν θέλω τα δεδομένα αυτά (επαφές, σημειώσεις, ημερολόγιο κλπ) να μη βρίσκονται πουθενά αλλού εκτός από την συσκευή μου και το PC μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, πήρα όντως μια γενική ιδέα για το θέμα των GPS.

Θα ΄θελα να ρωτήσω κάτι άλλο. Αν δηλώσεις στη συσκευή σου ένα λογαριασμό Gmail, πράγμα που σου ζητούν πολλές εφαρμογές και είναι και η κεντρική φιλοσοφία του Android απ΄ ότι βλέπω (δεν το έχω κάνει ακόμα), τότε κάθε φορά που θα συνδέεσαι στο ίντερνετ, θα κάνει συγχρονισμό του περιεχομένου της ατζέντας σου στη συσκευή μ΄αυτή στο Gmail; ή μπορείς να ορίσεις εσύ αν θα γίνει συγχρονισμός και πότε; Εγώ δεν θέλω τα δεδομένα αυτά (επαφές, σημειώσεις, ημερολόγιο κλπ) να μη βρίσκονται πουθενά αλλού εκτός από την συσκευή μου και το PC μου.

 

O συγχρονισμός αυτό κάνει. (Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί & συγχ.)

Link to comment
Share on other sites

 

ακολουθησα τις οδηγιες για τους ήχους αλλα τζιφος, αν το εχει κανει καποιος και εχει καταφερει να βάλει αλλον ήχο αφυπνισης, ας μου πει και μενα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να γράψω ελληνικά και να βάλω τους τόνους.

Πως βάζουμε τους τόνους βρε παιδιά;

 

Με παρατεταμένο πάτημα πάνω στο γράμμα δεν στους βγάζει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να γράψω ελληνικά και να βάλω τους τόνους.

Πως βάζουμε τους τόνους βρε παιδιά;

 

Nα ξερεις παντως πως sms με lοwer case ελληνικα δεν γινεται να σταλει :-/

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανένας πως βάζουμε τόνους;

 

Δοκίμασες αυτό που γράφει ο athanaso77 πιο πάνω?... πατώντας παρατεταμένα σου βγάζει να επιλέξεις το ίδιο γραμμα τονισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αυτό που γράφει ο athanaso77 πιο πάνω?... πατώντας παρατεταμένα σου βγάζει να επιλέξεις το ίδιο γραμμα τονισμένο.

 

Το δοκιμασα και βγαζει μονο το κεφαλαιο γραμμα και το νουμερο

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και βγαζει μονο το κεφαλαιο γραμμα και το νουμερο

 

Ακριβώς έτσι είναι.

Δυστυχώς δεν κατάφερα τίποτα με το πληκτρολόγιο της Samsung,

κατέβασα από το μάρκετ το Multiling keyboard και έλυσα το πρόβλημα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δοκιμασα και βγαζει μονο το κεφαλαιο γραμμα και το νουμερο

 

Αν μιλάς για την εφαρμογή των sms, έτσι πρέπει να δουλεύει αν θέλεις να έχεις 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms. Αν χρησιμοποιήσεις κάποιο third-party πληκτρολόγιο και γράφεις με πεζά και με τόνους, δεν θα έχεις το παραπάνω προνόμιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για την εφαρμογή των sms, έτσι πρέπει να δουλεύει αν θέλεις να έχεις 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms. Αν χρησιμοποιήσεις κάποιο third-party πληκτρολόγιο και γράφεις με πεζά και με τόνους, δεν θα έχεις το παραπάνω προνόμιο.

 

Μιλάω για καταχώρηση ονομάτων στις επαφές που δεν υπάρχει ο τόνος , και για διάφορες σημειώσεις στο σημειωματάριο και γενικά για οποιαδήποτε γραφή πλην των sms που εκεί γράφονται όλα κεφαλαία.

 

Πάντως σε ένα άλλο κινητό που έχω το Samsung S8500 με λειτουργικό Bada ο τόνος υπάρχει παντού με παρατεταμένο πάτημα του φωνήεν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...