Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια βοηθεια 2 μερες τωρα προσπαθω..

φ'ιλε μου σου γράψαμε το link. Εδώ είναι. ΔΕΝ υπάρχει πιο απλό! Με ΒΉΜΑΤΑ (step 1, step 2..) σου το δείχνει και screenshots και links με ΟΛΑ τα download που χρειάζεσαι. Δοκίμασε το μια φορά δεν χάνεις τπτ.

 

Τι άλλο να σε βοηθήσουμε;

 

Υ.Γ. Αν το firmare της σελίδας δεν εχει ελληνικά (που να ξέρω δεν το έχω βάλει) η διαδικασία είναι ίδια με τα ελληνικά firmare (της Cosmote) που σου επίσης σου δώσαμε πιο πάνω... :O

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα βοήθεια στο παρακάτω θέμα

 

έχω ένα samsung young gt-s5360 το οποίο κόλλησε και το έκανα factory reset με το odin και τώρα έχει τα παρακάτω:

 

android version 2.3.6

baseband version s5360dxkj1

kernel version 2.6.35.7 root@DELL154#1

BUILD NUMBER GINGERBREAD.DXKJ3

 

το πρόβλημα μου είναι ότι στην εκκίνηση δεν έχει να διαλέξω ελληνικά και χρειάζομαι να το βάλω στα ελληνικά.

 

τι να κάνω σας παρακαλώ βοηθήστε με

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις εφαρμογη που θα κανει μεταφραση στα ελληνικα. θα την βρεις στο Playstore

morelocale2 λεγεται

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα βοήθεια στο παρακάτω θέμα

 

έχω ένα samsung young gt-s5360 το οποίο κόλλησε και το έκανα factory reset με το odin και τώρα έχει τα παρακάτω:

 

android version 2.3.6

baseband version s5360dxkj1

kernel version 2.6.35.7 root@DELL154#1

BUILD NUMBER GINGERBREAD.DXKJ3

 

το πρόβλημα μου είναι ότι στην εκκίνηση δεν έχει να διαλέξω ελληνικά και χρειάζομαι να το βάλω στα ελληνικά.

 

τι να κάνω σας παρακαλώ βοηθήστε με

 

Να δοκιμάσεις με άλλη stock rom.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο link?

 

http://www.sammobile.com/firmwares/

 

Καλημέρα,

 

θα βρεις ότι θες

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά. Έχει ένας φίλος το S5360 και επειδή το κινητό κόλλησε (μετά απο φόρτιση δε μπήκε ποτέ ξανά, αλλά κολλάει στο logo της samsung και κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις πριν προλάβει να ζητήσει pin για sim). Έκανε hard reset αλλά και πάλι μετά τη διαδικασία, όπου γράφει data wipe complete, πατά να κάνει επανεκκίνηση και ξανά βγαίνει το logo της samsung και πάλι επανεκκινηση μόνο του και πάει λέγοντας.

 

καμια ιδέα;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Γεια σας παιδιά, μου χάρισε φίλος το συγκεκριμένο τηλέφωνο και έχει μόνο 40 mb ελεύθερη μνήμη ενώ δεν έχει καθόλου εγκατεστημένες εφαρμογές, βίντεο ή εικόνες. Δεν έχει μέσα sd card. Είναι επαναflashαρισμένο με την αυθεντική rom που δεν έχει ελληνικά. Όταν το'χε ο φίλος μου είχε sygic και άλλες εφαρμογές με την αυθεντική rom. Σκεπτόμουνα να το flashάρω με hyperion9 με odin. Ήθελα να ρωτήσω μπορώ να κάνω επέκταση στη χωρητικότητα για εφαρμογές και να βάλω το sygic και άλλες εφαρμογές, πως μπορώ να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα το κινητο, χρησιμοποιησα την εφαρμογη Link2SD εξαιτιας του μειωμενου χωρου στη συσκευη
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα.Εχω το galaxy young 2 και το προβλημα ειναι το εξης:oταν η μπαταρια φτανει στο 22% και κανω λιγη χρηση ιντερνετ αμεσως εξαντλειται πληρως δηλαδη μου δειχνει θαυμαστικο στη μπαταρια.Επισης κατα την φορτιση δεν θερμαινεται καθολου;τι μπορει να συμβαινει;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το galaxy young 2 και το προβλημα ειναι το εξης:oταν η μπαταρια φτανει στο 22% και κανω λιγη χρηση ιντερνετ αμεσως εξαντλειται πληρως δηλαδη μου δειχνει θαυμαστικο στη μπαταρια.Επισης κατα την φορτιση δεν θερμαινεται καθολου;τι μπορει να συμβαινει;;;;;

Μάλλον "χάλασε" η μπαταρία σου μετά από τόσα χρόνια. Είναι χαρακτηριστική συμπεριφορά χαλασμένη μπαταρίας. Καιρός να βρεις μία καινούρια με 5-6€ (πχ από το ebay)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σε ολους.

Εχω το s5360 κ εδω κ 2 μηνες δεν λειτουργουν τα πληκτρα στη βαση της οθονης, δλδ δεν λειτουργει το πληκτρο που πας πισω

κ το πληκτρο που ειναι το μενου για καθε σελιδα.

Ετσι οπως καταλαβατε καθε φορα που επιλεγω κατι λαθος υποχρεωτικα παταω το τετραγωνο πληκτρο να με βγαλει εντελως εξω κ ξανα απο την αρχη.

Εχω καποιες ερωτησεις να κανω.

Διορθωνεται αυτο με root η κατι αλλο η οχι;

Σκεφτομαι να κανω root στο κινητο( ειμαι εντελως ασχετος πανω σε αυτο το θεμα) για να βαλω αλλη εκδοση του android π.χ 4.2

γιατι διαβασα στο forum οτι καποιοι το καταφεραν κ γιατι θελω να βαλω καποια app που δεν λειτουργουν σε εκδοση 2.3.6.

Να το επιχειρησω η να το αφησω καλυτερα μην γινουν χειροτερα τα πραγματα;

Σας ευχαριστω για οποια βοηθεια θα δωσετε

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι Σαββατοκυριακο κ δεν απαντησε καποιος.

Βρηκα αυτο το site για να βαλω το android 4.4 ειναι καλο το site η ,πορει καποιος να προτεινει καποιο αλλο;

http://www.droidthunder.com/update-samsung-galaxy-y-gt-s5360-android-4-4-4-kitkat-custom-rom-guide/

Μια αλλη ερωτηση να βαλω το android 4.4 η το 5 που επισης εχει οδηγιες;

Ποιο ειναι καλυτερο ( ποιο ελαφρυ κ καταλαμβανει λιγοτερη rom ) γι αυτο το κινητο;

Επισης μην ξεχασετε οτι δεν γνωριζω απο root.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το 4.4 ον θα είναι βαρύ για την λίγη μνήμη που έχει. Δε νομίζω να γίνει καλύτερο :(
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαινω οτι θα ειναι λιγο πιο βαρυ για αυτην την μνημη αλλα διαβασα αλλα ατομα εδω στο φορουμ οτι το εκαναν κ ολα οκ.

Σκεφτομαι να το κανω αν κ πραγματικα χρειαζομαι νεο κινητο.

Τις επομενες εχω καποιες δουλειες γιαυτο δεν θα κανω τιποτα αλλα μολις βρω ευκαιρια λεω να το δοκιμασω.

Η θα πετυχει η θα παρω υποχρεωτικα νεο κινητο:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...