Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανε μια εγγραφή στο http://www.sammobile.com και αναζήτησε το firmware για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Σιγουρέψε το μοντέλο. Έχω σαν δεύτερό τηλέφωνο ένα Y τους περνούσα κανονικά custom rom δούλευαν όλες κανονικά. Όταν έπαιξα με kernel άρχισαν τα προβλήματά. Μέχρι που δεν άνοιξε και πήγε στην εταιρία. Το θέμα ήταν ότι το κουτί έλεγε 5360 ενώ βγάζοντας την μπαταριά έλεγε 5369. Στην διεύθυνση που σου έδωσα θα βρεις λύση

Μπα, και κατω απο την μπαταρία 5360 έλεγε.

Με κάτι χόκους-πόκους κατάφερα να το ξεμπρικάρω και να περάσω stock rom :dance:

Τώρα με τρώει ο Κλς μου να περάσω καμια ROM. προτείνεις καμια καλή custom;

Τι να προσέξω μην ξαναγίνει τούβλο το εργαλείο;

Σε ευχαριστώ :bow:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα, και κατω απο την μπαταρία 5360 έλεγε.

Με κάτι χόκους-πόκους κατάφερα να το ξεμπρικάρω και να περάσω stock rom :dance:

Τώρα με τρώει ο Κλς μου να περάσω καμια ROM. προτείνεις καμια καλή custom;

Τι να προσέξω μην ξαναγίνει τούβλο το εργαλείο;

Σε ευχαριστώ :bow:

 

Εγώ του έχω περάσει την Evolution 4.2. Μια χαρά μέχρι στιγμής

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορουμε πουθενα να βρουμε τη stock ROM του Galaxy Y ? :blink:

Παντου οπου και αν βρηκα ειναι σε hotfile.com (ακομη και η Samsung εκει τα ανεβαζε), οποτε λογω των τελευταιων γεγονοτων και του κλεισιματος του συγκεκριμενου server, AΠΛΑ δεν ειναι διαθεσιμη πουθενα. Την εχει κανενας ? :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορουμε πουθενα να βρουμε τη stock ROM του Galaxy Y ? :blink:

Παντου οπου και αν βρηκα ειναι σε hotfile.com (ακομη και η Samsung εκει τα ανεβαζε), οποτε λογω των τελευταιων γεγονοτων και του κλεισιματος του συγκεκριμενου server, AΠΛΑ δεν ειναι διαθεσιμη πουθενα. Την εχει κανενας ? :wacko:

 

Την έχω. Την ανεβάζω στο dropbox να στη στείλω. Θες και οδηγίες?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Την έχω. Την ανεβάζω στο dropbox να στη στείλω. Θες και οδηγίες?

Οχι φιλε μου, αρκει η ROM. :bow:

Να σαι καλα και σε ευχαριστω :respect:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια.. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που μπορει βεβαια να φανει χαζη σε πολλους απο εσας αλλα εχω κανει root το κινητο μου samsung y GT-S5360 μπορω να κανω εγκατστησω νεο update της samsung? ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
πήγα να αλλάξω ρομ με odin και μου έγραψε pass όταν τέλειωσε .αλά κάνει συνεχεία επανεκκινήσεις μόνο του μέχρι το λογότυπο samsung galaxy y ξανά και ξανά . καμιά βοήθεια παιδιά ?
Link to comment
Share on other sites

πήγα να αλλάξω ρομ με odin και μου έγραψε pass όταν τέλειωσε .αλά κάνει συνεχεία επανεκκινήσεις μόνο του μέχρι το λογότυπο samsung galaxy y ξανά και ξανά . καμιά βοήθεια παιδιά ?

Δοκίμασε να μπεις σε recovery mode και να κάνεις τα wipe από το μενού που θα σου βγει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις σε recovery mode και να κάνεις τα wipe από το μενού που θα σου βγει.

 

μόνο σε odin mode μπαίνει και επανεκκινήσεις κάνει ,σε recovery mode δεν μπορώ να το βάλω

Link to comment
Share on other sites

μόνο σε odin mode μπαίνει και επανεκκινήσεις κάνει ,σε recovery mode δεν μπορώ να το βάλω

Μήπως να ξαναπεράσεις την ρομ? Για καλό και για κακό ξανακατέβασε την πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Το εχει ο γιος μου και ξαφνικα εχει χαθει ο λογαριασμος της Google απο τους λογαριασμους και δεν μπορει να μπει στο play store γιατι του λεει οτι πρεπει να προσθεση ενα λογαριασμο, καμια βοηθεια κανεις ξερει να μας πει ???

 

Ευχαριστω

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Το εχει ο γιος μου και ξαφνικα εχει χαθει ο λογαριασμος της Google απο τους λογαριασμους και δεν μπορει να μπει στο play store γιατι του λεει οτι πρεπει να προσθεση ενα λογαριασμο, καμια βοηθεια κανεις ξερει να μας πει ???

 

Ευχαριστω

 

Πιθανότατα κάποιος αποσύνδεσε το τηλέφωνο από το λογαριασμό που απαιτείται να υπάρχει για να δουλέψουν οι εφαρμογές της google ( μεταξύ τους και το play ).

Με μια επανασυνδεση στο gmail λογικά θα μπει κανονικά μετά.. :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω το samsung young gts5360 και μετα απο firmware μεσω odin το κινητο μου κολλησε και δεν ανοιγει.αναβοσβηνει μονο το λογοτυπο samsung.οταν εβαλα το pda μονο του μπερδευτηκα και τσεκαρα και το repartition και απο εκει και μετα κολλησε.ξερει καποιος τι γινεται;ειναι για τα σκουπιδια πλεον;δεν δεχεται τιποτα πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Ξανακάνε τη διαδικασία και όταν τελειώσει, μπες σε recovery και κάνε wipe.

 

Το re-partition το επιλέγεις μόνο όταν έχεις *.pit αρχείο

 

δεν μπαινει σε recovery mode.την ξαναεκανα τη δοκιμασια αλλα τιποτα δεν γινεται.απλα αναβοσβηνει το λογοτυπο samsung.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει σε recovery mode.την ξαναεκανα τη δοκιμασια αλλα τιποτα δεν γινεται.απλα αναβοσβηνει το λογοτυπο samsung.

 

2 πράγματά συμβαίνουν. Η δεν θα ανοίξει ξανά οπότε πας στο service και αλλάζουν μητρική όπως το έπαθα εγώ μέχρι να μάθω η θα ανεβάσω κάπου 2 rom να περάσεις και πιθανόν θα ανοίξει όπως έκανα σε ένα φίλο. Λέω 2 rom γιατί δεν θυμάμαι ποια από τις 2 χρησιμοποίησα.

 

Ρομ Ανακτησης για Galaxy Y-S5360

Δοκιμασε αυτη και μετα περασε οποια αλλη θες .Λογικα θα ανοιξει

Edited by astronaytis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι άσχετος...εάν ρουτάρεις το συγκεκριμένο τηλέφωνο χάνεις όλα τα δεδομένα σου ;

 

Όχι ρε...

 

Του έχω πιει το αίμα. Ότι χρειαστείς μιλάς...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε...

 

Του έχω πιει το αίμα. Ότι χρειαστείς μιλάς...

Δηλαδή του κάνω άφοβα root χωρίς να κρατήσω backup ? εάν του κάνω unroot επιστρέφει στην αρχική του κατάσταση ή θα πρέπει να του περάσω την εργοστασιακή του rom?

Link to comment
Share on other sites

2 πράγματά συμβαίνουν. Η δεν θα ανοίξει ξανά οπότε πας στο service και αλλάζουν μητρική όπως το έπαθα εγώ μέχρι να μάθω η θα ανεβάσω κάπου 2 rom να περάσεις και πιθανόν θα ανοίξει όπως έκανα σε ένα φίλο. Λέω 2 rom γιατί δεν θυμάμαι ποια από τις 2 χρησιμοποίησα.

 

Ρομ Ανακτησης για Galaxy Y-S5360

Δοκιμασε αυτη και μετα περασε οποια αλλη θες .Λογικα θα ανοιξει

 

το ανοιξα το κινητο χρησιμοποιωντας αυτη τη rom:ΧΧΚΙ6_ΧΧΚΙ6_ΟΧΧΙΚ6.ειναι ομως η εκδοση 2.3.5 και οχι η 2.3.6.μπορει να δοκιμασω και αυτη τη rom που μου εστειλες.σε ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω περασει στο κινητο (galaxy y) το 4.1.1 και μου εβγαλε προβλημα στο σημα, θελω τωρα να ξαναπερασω τα 2.3.6 (αν γινεται ελληνικο) και δεν βγαζω ακρη, δεν το 'χω... μπορει κανεις να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω περασει στο κινητο (galaxy y) το 4.1.1 και μου εβγαλε προβλημα στο σημα, θελω τωρα να ξαναπερασω τα 2.3.6 (αν γινεται ελληνικο) και δεν βγαζω ακρη, δεν το 'χω... μπορει κανεις να βοηθησει;

 

Καλησπέρα μαν,

 

αν δεν έχεις βρει άκρη είμαι διαθέσιμος. Στείλε pm

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα παιδια.

επεσε στα χερια μου το τηλεφωνακι σημερα.συμπαθητικο και βολικο μπορω να πω.

εχετε καμια καλη ρομ να προτεινετε?στο xda γινεται χαμος και δεν βγαζω ακρη,εχει παρα πολλες.δεν το περιμενα να πω την αληθεια.

για ρουτ ακολουθω to 1o post 'η εχει αλλαξει κατι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

επεσε στα χερια μου το τηλεφωνακι σημερα.συμπαθητικο και βολικο μπορω να πω.

εχετε καμια καλη ρομ να προτεινετε?στο xda γινεται χαμος και δεν βγαζω ακρη,εχει παρα πολλες.δεν το περιμενα να πω την αληθεια.

για ρουτ ακολουθω to 1o post 'η εχει αλλαξει κατι?

 

μπορεις να βαλεις το Hyperion 8 ROM, είναι πολυ καλη ROM, ελαφρια, με δυνατοτητες του android 4 και συντομα ελπιζω θα βγει και η 9η εκδοση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...