Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.ειμαι νεος με τα android κινητα,εχω το galaxy y (προφανως) :p κ ενα απο τα προβληματα μου ειναι με τις λιστες κλησεων.με τα παλια κινητα ηξερα πως αν πατησω το πρασινο κουμπακι θα μου βγουν οι τελευταιες ΚΛΗΣΕΙΣ κ οχι ολες οι ενεργειες που εκανα με τις επαφες μου μεχρι τωρα(μηνυματα,facebook,mail κ.α.)κ επισεις υπηρχε δυνατοτητα να μη φαινετε στη λιστα 10 συνεχομενες φορες το ιδιο ονομα αλλα μονο η τελευταια κληση,εισερχομενη ή εξερχομενη.πως μπορω να το κανω αυτο;μπορει κανεις να βοηθισει;

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πατας κατω αριστερα το πρασινο κουμπι και κατω απο την μπαρα ειδοποιησεων το "Αρχεια καταγραφης". Σου διεχνει το ιστορικο μηνυματων και κλησεων.
Link to comment
Share on other sites

μα εγω δε θελω να δειχνει ολες τις κινησεις με τις επαφες αλλα μονο τις κλησεις εισερχομενες,εξερχομενες κ αναπαντητες οπως σε καθε φυσιολογικο κινητο.σε αυτο πρεπει να διαλεξω ενα απο ολα αυτα ή ολα αυτα συν μηνυματα sms,facebook,e-mail,τα παντα ολα...

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ερωτηξη..εχω μια εφαρμογη και θελω να τη δωσω στο κινητο ενος φιλου με bt . μπορω ;;;; αλλη ερωτηξη : θελω να συνδεσω το κινητο μου με το usb στο πσ χωρις να εγκαταστησω το κις αλλα απλα να δει την εξωτερικη καρτα. γινεται ;; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηξη..εχω μια εφαρμογη και θελω να τη δωσω στο κινητο ενος φιλου με bt . μπορω ;;;; αλλη ερωτηξη : θελω να συνδεσω το κινητο μου με το usb στο πσ χωρις να εγκαταστησω το κις αλλα απλα να δει την εξωτερικη καρτα. γινεται ;; ευχαριστω.

 

1

Ναι αν είσαι root

Εκτός αν έχεις το αρχείο apk στην κάρτα μνήμης

2

Θα εγκαταστήσεις το kies για τους drivers. Δεν χρειάζεται να το χρησιμοποιείς

Αλλιώς ψάχνεις για usb drivers και τους κάνεις εγκατάσταση.

Google is your friend

Link to comment
Share on other sites

μα εγω δε θελω να δειχνει ολες τις κινησεις με τις επαφες αλλα μονο τις κλησεις εισερχομενες,εξερχομενες κ αναπαντητες οπως σε καθε φυσιολογικο κινητο.σε αυτο πρεπει να διαλεξω ενα απο ολα αυτα ή ολα αυτα συν μηνυματα sms,facebook,e-mail,τα παντα ολα...

Δεν γινεται απο οτι νομιζω

 

ερωτηξη..εχω μια εφαρμογη και θελω να τη δωσω στο κινητο ενος φιλου με bt . μπορω ;;;; αλλη ερωτηξη : θελω να συνδεσω το κινητο μου με το usb στο πσ χωρις να εγκαταστησω το κις αλλα απλα να δει την εξωτερικη καρτα. γινεται ;; ευχαριστω.

1. κατεβαζεις το astro file manager (κατα προτιμηση) και πας στο κεντρικο φακελο "\". Μετα πατας το κουμπι για περισσοτερες επιλογες την αναζητηση και ψαχνεις το αρχειο "pkg". Θα σου βγαλει μια λιστα με ολα τα αρχεια με το ιδιο ονομα και θα δεις το αρχειο που εχει την ιδια εικονα με την εφαρμογη που θελεις να στειλεις στο φιλο σου. Το πατας παρατεταμενα και θα σου βγαλει μια λιστα. Πατα το share και μετα το bluetooth και μετα κανονικη διαδικασια.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Αγόρασα το samsung galaxy Y πριν 2 μήνες, μου έκανα δώρο απο το μαγαζί και μια κάρτα SD 4gb με MLS χάρτες. Παρόλα αυτά, οι εφαρμογές που κατεβάζω απο το android market αποθηκεύονται αποκλειστικά και χωρίς προεπιλογή στην μνήμη του τηλεφώνου, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κατεβάσω όσες θα ήθελα. Δεν υπάρχει καθόλου χώρος. Θα το εκτιμούσα αν κάποιος μπορούσε να μου πει για ποιό λόγο δεν μπορώ να αποθηκεύσω τις εφαρμογές στην κάρτα SD. Ένας φίλος μου είπε ότι θα χρειαστεί "ξεκλείδωμα".
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εχθές το Samsung Galaxy Y μου έπεσε από το γραφείο και έχει ραγισμα η μέσα οθόνη μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θα έπρεπε να το έχεις ήδη πάει σε κάποιο κατάστημα για επισκευή. Ίσως είσαι τυχερός και σε καλύπτει η εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση του κινητού σου θα πρέπει να είναι μαζί με την απόδειξη αγοράς της συσκευής. Θα πρέπει να κοιτάξεις την ημερομηνία αγοράς. Εγω για παράδειγμα έχω ένα χρόνο εγγύηση. Εαν δεν είσαισ την εγγύηση θα πρέπει να πληρώσεις ένα χρηματικό ποσό για την επισκευή ή αλλαγή της οθόνης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορει το κινητο αυτο να τρεξει καρτες micro Sd HC??? Εχεις κανεις καποια εμπειρια??? Θελω να του παρω μια 8 gb και βγαινει σε micro SDHC. ΘΑ την διαβασει ή θελει απλη SD??
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Μπορει το κινητο αυτο να τρεξει καρτες micro Sd HC??? Εχεις κανεις καποια εμπειρια??? Θελω να του παρω μια 8 gb και βγαινει σε micro SDHC. ΘΑ την διαβασει ή θελει απλη SD??

 

Τις διαβάζει κανονικά. Απλές είναι και αυτές.

Θα σε συμβούλευα να πάρεις μια 32αρα βέβαια

Link to comment
Share on other sites

nikos523 σε ευχαριστω για την απαντηση.

Εδω και λιγη ωρα εχω σκασει με το Kies. Το ανοιγω κανει αναβαθμιση το λογισμικο του και αφου συνδεω το κινητο με λεει οτι υπαρχει νεα εκδοση λογισμικου για την συσκευη. Παταω να κανει αναβαμιση , εμφανιζει μια αλλη οθονη και ζητα να συμφωνησω εαν θα με παρει τα στοιχεια για 2 χρονια η samsung ή οχι. Και μετααααααααααααα το χαος, κολλανε ολα. Το εχω κανει 15 φορες και δεν ανταποκρινεται τιποτα. ΚΑμια ιδεα ???

 

Μολις το καταφερα και εβαλα το νεο software PDA:LF3 PHONE:LFE CSC:LF3 (EUR)

 

Και μολις ειδα οτι εσβησε ολες τις εφαρμογες που ειχα. Αντε παλι απο την αρχη

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

PDA:LF3 PHONE:LFE CSC:LF3 (EUR) --->> Τι το ηθελα το updateeeeeeeeeeee

Edited by tasulis
Συνένωση Μηνυμάτων
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

nikos523 σε ευχαριστω για την απαντηση.

Εδω και λιγη ωρα εχω σκασει με το Kies. Το ανοιγω κανει αναβαθμιση το λογισμικο του και αφου συνδεω το κινητο με λεει οτι υπαρχει νεα εκδοση λογισμικου για την συσκευη. Παταω να κανει αναβαμιση , εμφανιζει μια αλλη οθονη και ζητα να συμφωνησω εαν θα με παρει τα στοιχεια για 2 χρονια η samsung ή οχι. Και μετααααααααααααα το χαος, κολλανε ολα. Το εχω κανει 15 φορες και δεν ανταποκρινεται τιποτα. ΚΑμια ιδεα ???

 

Μολις το καταφερα και εβαλα το νεο software PDA:LF3 PHONE:LFE CSC:LF3 (EUR)

 

Και μολις ειδα οτι εσβησε ολες τις εφαρμογες που ειχα. Αντε παλι απο την αρχη

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη απο την ομαδα διαχειρησης, δεν θα επαναληφθει ξανα.

 

Υπαρχει περιπτωση μετα την εισαγωγη του νεου software να μη λειτουργει το root??? H να μη λειτουργει το DroidSail App2SD lite?

Επισης με δειχνει συνεχεια οτι η μνημη μηυματων ειναι πληρες και δεν μπορει να λαβει αλλα μηνυματα , την στιγμη που δεν υπαρχει κανενα μηνυμα στο τηλ αποθηκευμενο.

 

Την πατησα απο οτι καταλαβα, δεν λειτουργει το root με αυτο που εκανα. Καμια ιδεα πως γυρνω πισω???

Edited by tasulis
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις root και μετά αναβάθμιση τότε φεύγει το root και πρέπει να το ξανακάνεις.

Σου βγάζει αυτό με τη μνήμη γιατί δεν έχει χώρο λογικά μιας και δε δουλεύει το link2sd/app2sd (ότι έχεις).

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα πριν καμια ωρα , ετσι οπως τα λες ειναι νικο. Εκανα και παλι root Και λειτουργησε το sd
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και απο εμενα παιδες ! Το κινητο ειναι αστερι το εχω απο τον Μαιο και ως τωρα κανενα προβλημα!

Ενα πραγμα μοναχα να ρωτησω : Οταν ειναι σε θεση αναμονης με σβηστη οθονη παθαινει αναλαμπες και αναβοσβηνει ο φωτισμος τι να φταιει αραγε?

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω που βρηκα αναλυτικοτατες οδηγιες για ροοτ και λοιπα .

My devices

1)Samsung Galaxy Y

2)ZTE Racer I

My tablet

1)Toshiba AC100 10G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδες ! Το κινητο ειναι αστερι το εχω απο τον Μαιο και ως τωρα κανενα προβλημα!

Ενα πραγμα μοναχα να ρωτησω : Οταν ειναι σε θεση αναμονης με σβηστη οθονη παθαινει αναλαμπες και αναβοσβηνει ο φωτισμος τι να φταιει αραγε?

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω που βρηκα αναλυτικοτατες οδηγιες για ροοτ και λοιπα .

 

Μήπως κάποια εφαρμογή που έβαλες?

1ος ύποπτος ο εκατομμυριουχος

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν νομιζω ,μιας και οταν το εκανε πρωτη φορα πριν μαλιστα το ροοτ-αρω δεν ειχα βαλει τιποτα μεσα ουτε καν τις επαφες μου ειχα περασει..

Καμμια αλλη ιδεα?

My devices

1)Samsung Galaxy Y

2)ZTE Racer I

My tablet

1)Toshiba AC100 10G

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...