Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα... Γιατί σε ένα φίλο που έχει το Ace και του γέμισε η μνήμη του τηλεφώνου δεν πήγαιναν στην εξωτερική με την μετακίνηση και είχε 1,5GB ελεύθερα.

Βέβαια το κοίταξα στα πεταχτά οπότε θα το κοιτάξω καλύτερα την επόμενη φορά.

Thanks for the tip!

 

Οπότε ο φίλος κάνει μετακίνηση και όλα καλά!

 

Είχε την 2αρα micro sd γι'αυτο έδειχνε τόσο free ;)

Δεν πάνε όλες οι εφαρμογές στην sd και το ace έχει μηδαμινή ελεύθερη εσωτερική..

Βαλτου αυτο για να δεις

Anyway, άκρη βγάλαμε :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα αγοράσει το κινητό αυτό πριν από περίπου ένα μήνα. Σε μέρος που το ίδιο δίκτυο έχει καλό σήμα και σε διαφορετικά κινητά, μου βγάζει μόνο για επείγουσες κλήσεις. Και δεύτερον όταν κλειδώνω την οθόνη, αποσυνδέεται το Wi-Fi. Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει το κινητό αυτό πριν από περίπου ένα μήνα. Σε μέρος που το ίδιο δίκτυο έχει καλό σήμα και σε διαφορετικά κινητά, μου βγάζει μόνο για επείγουσες κλήσεις. Και δεύτερον όταν κλειδώνω την οθόνη, αποσυνδέεται το Wi-Fi. Καμιά βοήθεια;

 

Λογικά τα άλλα μπορεί να έχουν άλλον πάροχο ή μπορεί να μη είναι σε λειτουργία 3g ktl

Για το wifi -ρυθμίσεις - ασύρματες ρυθμίσεις και ρυθμίσεις δικτύου - ρυθμίσεις wifi. Πατάς το πλήκτρο αριστερά από το home button - για προχωρημένους - πολ. αδράνειας wifi και το βάζεις ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα άλλα μπορεί να έχουν άλλον πάροχο ή μπορεί να μη είναι σε λειτουργία 3g ktl

Για το wifi -ρυθμίσεις - ασύρματες ρυθμίσεις και ρυθμίσεις δικτύου - ρυθμίσεις wifi. Πατάς το πλήκτρο αριστερά από το home button - για προχωρημένους - πολ. αδράνειας wifi και το βάζεις ποτέ.

 

Όλη η οικογένεια έχει WIND. Σε ίδιο σημείο ένα κινητό Sony Ericsson W950i να έχει φυλλ σημα GPRS μεν, και το S5360 να μην εχει καθόλου. Για το Wi-Fi το έχω κάνει, αλλά ακόμη το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Όλη η οικογένεια έχει WIND. Σε ίδιο σημείο ένα κινητό Sony Ericsson W950i να έχει φυλλ σημα GPRS μεν, και το S5360 να μην εχει καθόλου. Για το Wi-Fi το έχω κάνει, αλλά ακόμη το ίδιο πρόβλημα.

 

Βάλε και το y σε 2g και το δεις full :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Πρόσφατα πήρα ενα τηλέφωνο samsung galaxy Y S5360.

 

Eπίσης αγόρασα και μια καινούργια κάρτα της Q. Η Q μου έστειλε ενα μήνυμα και μου έλεγε οτι σε επόμενο μήνυμα θα μου σταλούν οι ρυθμίσεις για το ίντερνετ και να της αποθηκεύσω. Ομως οι ρυθμίσεις δεν μπορούσαν να αποθηκευτούν.

 

Ετσι προσπάθησα να το κάνω manual και μπήκα στο site της Q και βρήκα αυτό

 

 

 

Ομως ψάχνω απο χτές απο πού τις κάνω τις ρυθμίσεις και δεν τις βρίσκω.

Ρυθμίσεις -> Ασύρματα δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Μενού και μετα πηγαινε ρυθμισεις -ασυρμ.επικοιν.και δικτυα -δικτυα κινητης τηλεφωνιας και τικαρισε το χρηση δεδομενων πακε και την περιαγωγη δεδομενων(η Q κανει περιαγωγη με την WIND και δεν εχεις χρεωση περιαγωγης);)

Edited by giorgosstamatis
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και το y σε 2g και το δεις full :)

Με το σήμα δικτύου όλα εντάξει. Ευχαριστώ achillesgk. Μένει τώρα το πρόβλημα με το Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει, αλλα βρηκα επιτυχημενο τροπο για να μεγαλωσεις την εσωτερικη μνημη του κινητου. http://androidforums.com/galaxy-y-all-things-root/547697-increase-internal-memory-link2sd-tutorial.html . Χρειαζεται να γινει root και να εχεις μια sd card.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες!Πριν από λίγο καιρό σβήστηκαν χωρίς λόγο όλες οι εφαρμογές και όλα τα αρχεία που ήταν αποθηκευμένα στην κάρτα sd.Παρατήρησα όμως ότι το κινητό μου ενώ οι εφαρμογές έχουν πλέον σβηστεί μου κρατάει περίπου 40mb χώρο στην εσωτερική μνήμη πιασμένο.Εννοώ τον χώρο που πιάνει στην εσωτερική μνήμη μια εφαρμογη παρόλο που μεταφέρεται στην sd.Τσέκαρα την sd στο pc και είναι άδεια,όπως και στο κινητό δεν μπορώ να εντοπίσω τις εφαρμογές,αλλά παρόλα αυτα μου πιάνει τον χώρο της εσωτερικής μνήμης σαν να υπάρχουν.Τι μπορώ να κάνω;
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .. Είμαι καινούργιος στο forum και έχω ένα προβληματακι με ένα samsung galaxy y .. Θελω να κάνω αναβάθμιση απο 2.3.6 σε μια άλλη εκδόση για εχει μείνει πίσω και κολλάει ...
Link to comment
Share on other sites

επίσημα δεν υπάρχει κάτι.

αν υπάρχουν ανεπίσημες ρομς, τότε ρουτάρεις τη συσκευή και "αναβθμιζεις"

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Samsung galaxy Y GT S5360 το οποίο το έκανα root σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ στο forum.

 

Την κάρτα την έχω κάνει format σε FAT32 και έχω εγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές.

 

Αυτό που συμβαίνει είναι ότι αρκετές φορές " χάνει" την κάρτα δηλαδή μου εμφανίζει την κάρτα κενή, και οι εφαρμογές δεν τρέχουν (αυτές που είναι εγκατεστημένες στην καρτα).

 

Το πρόβλημα λύνεται μόνο αν βγάλω και βάλω την κάρτα.

 

Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό?

υπάρχει κάποια λύση?

 

ευχαριστώ

 

 

 

Ενημερωτικά για τους υπόλοιπους που τυχόν κάποτε αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα:

 

H κάρτα που δημιούργουσε τα προβλήματα ήταν 32GB και Class 4.

 

Το πρόβλημα φαίνεται να λύθηκε βάζοντας 16 GB και Class 10!!!!!

 

Mα αφού στις προδιαγραφές του η Samsung λεει ότι τρέχει 32 GB?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ήταν ελαττωματική η κάρτα ή μπορεί να φταίει η χαμηλή της ταχύτητα (Class 4) αν και το βρίσκω λίγο δύσκολο αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας κάποια συμβουλή για την ερώτησή μου στην προηγούμενη σελίδα;Μπορώ να κάνω κάτι όπως επαναφορά εργ. ρυθμίσεων και να φτιάξει;
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα μέσα αποθήκευσης γίνεται το ίδιο. Πάντα δεσμεύεται ένας χώρος του μέσου αποθήκευσης ώστε να γραφτούν κάποια δεδομένα που χρειάζονται.

Δοκίμασε να βάλεις και ένα άδειο USB Stick στον υπολογιστή σου και θα δεις ότι γίνεται το ίδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα... εχω το samsung galaxy y και μερχρι χθες μπορουσα να στελνω και να λαμβανω sms χωρις προβλημα.. Σημερα ομως μπορω να στειλω μηνυμα αλλα δεν μπορω να παρω... δηλαδη μου στελνουν μηνυματα αλλα δεν ερχεται καπια ειδοπηοιση απο την συσκευη... μπορειται να βοηθησεται?
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.Η ιστορία έχει ως εξής:έχω καρτοκινητή cosmote ένα samsung galaxy y android 2.3.6 και απενεργοποίησα το daily pass της cosmote.Μετά θέλησα να εχω τη δυνατοτητα να μπαινω στο διαδικτυο εαν χρειαστει και χωρις το wifi αν δεν ειναι διαθεσιμο αλλα και να εκμεταλλευτω τα δωρεαν mb που δινει κατα καιρους η cosmote.ζητησα και μου εστειλαν τις παραμετρους,τα εθεσα ολα σε εφαρμογη (πακετο δεδομενων,δικτυο wcdma) αλλα δεν "μπαινω".Τι φταιει και τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Για πάτησε παρατετεμενα το on-off και κοίτα τα δεδομένα είναι "ανοιχτά";

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω καν πώς γινεται αυτο που προτεινεις.αν πατησω το on/off παρατεταμενα,θα βγει το πινακακι με το airplane mode και το σβησιμο.αν πατησω πιο παρατατεμενα θα σβησει εντελως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,παρατήρησε κανένας άλλος ότι το scroll στον internet explorer του κινητού κολλάει τον τελευταίο καιρό?Δεν με πολυενδιαφέρει γιατί χρησιμοποιώ opera μα το έκανε ταυτοχρόνως και στο δικό μου κινητό αλλά και στης κοπέλας μου το Y μετά από μία ενημέρωση λογισμικού που μας ήρθε από την Samsung.

 

παιδια καλησπερα... εχω το samsung galaxy y και μερχρι χθες μπορουσα να στελνω και να λαμβανω sms χωρις προβλημα.. Σημερα ομως μπορω να στειλω μηνυμα αλλα δεν μπορω να παρω... δηλαδη μου στελνουν μηνυματα αλλα δεν ερχεται καπια ειδοπηοιση απο την συσκευη... μπορειται να βοηθησεται?

 

Τσέκαρε το κέντρο μηνυμάτων σου και μια επιλογή στις ρυθμίσεις μηνυμάτων που λέει κάτι περί αυτόματης λήψης εάν θυμάμαι καλά.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος...

Έχω κι εγώ το galaxy young GTS 5360..Σήμερα το πρωί είχε λίγη μπαταρία αλλα δεν είχε σβήσει...Το έκλεισα και πήγα να το ξανανοίξω και το μόνο που μου βγάζει είναι το σήμα της Samsung..Προσπάθησα να το ξανα απενεργοποιήσω και το μόνο που έκανε είναι να ξανα ξεκινάει..Απο εκείνη την ώρα το έχω φορτίσει και ξανά η ίδια ιστορία...Πατώ ενεργοποίηση και αναβοσβήνει το σήμα της samsung...Κλείσιμο μόνο με αφαίρεση μπαταρίας...Ξέρετε τι μπορεί να φταίει??

 

Ευχαριστώ

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα μου το παρουσιάζει συνήθως όποτε το ανάψω, και ειδικά όταν το χρειάζομαι άμεσα. Ξεκολάει αν πατήσω κάμποσες φορές το πλαϊνό κουμπί ή το κουμπί κάτω απο την οθόνη. Την τελευταία φορά το έκανε αυτό συνεχώμενα για 3-4 ώρες, και κάθε κάμποση ώρα ακουγόταν ήχος ειδοποίησης. Υπάρχουν φορές που το κάνει και στο άσχετο.

Κοιτάω λίγο στο forum γιατί το δικό μου έχει και άλλα προβλήματα πέρα απο αυτό (κολάει το επιταχυνσιόμετρο, το σήμα του είναι χάλια -σε σύγκρηση με nokia 5800 και motorola v360-, κατα καιρούς δε του ρχοντε μηνύματα κλπ) μπας και βρω καμια λύση.

 

EDIT: Σήμερα με νευρίασε απίστευτα. Όσο είχα ενεργοποιημένο το 3G δεν έκανε ΚΑΜΙΑ κλήση ενώ είχε σήμα, ούτε είχα ίντερνετ. Όταν το έκλεινα όλα καλά. Για μένα αυτό είναι κάτι το παράλογο (να πρέπει να κλείνω το 3G) και μου συμβαίνει πρώτη φορά. Γνωρίζει κανείς αν αυτό το θεμματάκι λύνετε με αναβάθμιση λογισμικού;

Edited by staaronis3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εκανα μια αναβαθμιση στο κινητο απο το kies και μετα απο μια μερα δεν μου αναγνωριζει την εξωτερικη μνημη. Εχω transcend 32GB class 4.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...