Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα.ξερει κανεις να μου πει γιατι ενω εχω 30mb ελευθερο χωρο στη συσκευη δε μπορω να εγκαταστησω αλλες εφαρμογες;λεει συνεχεια οτι ο χωρος δεν επαρκει.στην sd εχω 130 mb ελευθερα,στη μνημη ειχα 10 κ εκανα απεγκατασταση μερικες εφαρμογες γιατι απο τοτε μου ελεγε οτι δεν υπαρχει χωρος αλλα ακομα κ τωρα με 30 παρολο που οι εφαρμογες δεν ειναι μεγαλυτερες απο 5mb δε μου βρισκει ελευθερο χωρο.ξερει κανεις τι φταιει;

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ξερει κανεις να μου πει γιατι ενω εχω 30mb ελευθερο χωρο στη συσκευη δε μπορω να εγκαταστησω αλλες εφαρμογες;λεει συνεχεια οτι ο χωρος δεν επαρκει.στην sd εχω 130 mb ελευθερα,στη μνημη ειχα 10 κ εκανα απεγκατασταση μερικες εφαρμογες γιατι απο τοτε μου ελεγε οτι δεν υπαρχει χωρος αλλα ακομα κ τωρα με 30 παρολο που οι εφαρμογες δεν ειναι μεγαλυτερες απο 5mb δε μου βρισκει ελευθερο χωρο.ξερει κανεις τι φταιει;

 

Δυστυχως ειναι ενα απο τα μειονεκτηματα του κινητου. Για να εισαι σιγουρος εχε πανω απο 50ΜΒ ελευθερο χωρο στην εσωτερικη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι ενα απο τα μειονεκτηματα του κινητου. Για να εισαι σιγουρος εχε πανω απο 50ΜΒ ελευθερο χωρο στην εσωτερικη μνημη.

 

μα για να φτασει στα 10 mb που ειχα πριν εκανε εγκατασταση.τελος παντων,τι να πω...ευχαριστω για την απαντηση.:)

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι νεος στο φορουμ και πριν απο μερικες μερες απεκτησα το κινητο αυτο.Εχω ενα προβληματακι και παρακαλω να με βοηθησει καποιος γιατι κοντευει να με τρελανει.Περασα τις επαφες μου απο το παλιο κινητο κανονικα και μεσω outlook,αλλα στο samsung μου τις εμφανιζει πρωτα με το επιθετο και μετα με το επωνυμο!Υπαρχει καποιος τροπος να το αλλξω αυτο γιατι μεσω kies δεν τον εχω βρει!
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις επαφές του κινητού και μπεις στις ρυθμίσεις πατώντας το κουμπί του μενού υπάρχει μία επιλογή που λέει "Προβολή ονομάτων επαφών ως" (Display Contacts by). Εκεί μπορείς να ορίσεις πως θες να εμφανίζονται οι επαφές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις επαφές του κινητού και μπεις στις ρυθμίσεις πατώντας το κουμπί του μενού υπάρχει μία επιλογή που λέει "Προβολή ονομάτων επαφών ως" (Display Contacts by). Εκεί μπορείς να ορίσεις πως θες να εμφανίζονται οι επαφές σου.

Δεν υπαρχει αυτη η επιλογη φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κάποια αντίστοιχη; Εντύπωση μου κάνει! Δεν έχω το τηλέφωνο αλλά όλα τα κινητά της Samsung που είναι με TW έχουν ίδιες ή παρόμοιες επιλογές.

Θα το κοιτάξω με την πρώτη ευκαιρία σε έναν φίλο μου που έχει το κινητό και θα σου πω αν δεν έχει απαντήσει κανείς άλλος μέχρι τότε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κάποια αντίστοιχη; Εντύπωση μου κάνει! Δεν έχω το τηλέφωνο αλλά όλα τα κινητά της Samsung που είναι με TW έχουν ίδιες ή παρόμοιες επιλογές.

Θα το κοιτάξω με την πρώτη ευκαιρία σε έναν φίλο μου που έχει το κινητό και θα σου πω αν δεν έχει απαντήσει κανείς άλλος μέχρι τότε.

Kανε ενα κοπο σε παρακαλω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα και το χρειαζομαι για την δουλεια μου.Δεν μπορω να βρω ευκολα τις επαφες μου...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να παρει καποιος το κινητο μας και με καποιο γενικο ΡΙΝ να ξεκλειδωνει το τηλεφωνο και να εχει προσβαση σε αυτο? Η εαν υπαρχουν καποιος στανταρ κινησεις ή συνδιασμος πληκτρων που να το ξεκλειδωνουν???
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

χελπ...εκανα μια αναβαθμιση σε ενα προγραμμα sms(GO SMS PRO) κ απο τοτε δε μπορω να ξαναστειλω ή λαβω μηνυμα.εκανα απεγκατασταση του προγραμματος,επανεκινηση,τιποτα.καμια ιδεα;:(

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

Kανε ενα κοπο σε παρακαλω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα και το χρειαζομαι για την δουλεια μου.Δεν μπορω να βρω ευκολα τις επαφες μου...

 

ΕΠΑΦΕΣ

αριστερο κουμπι

περισσοτερα

επιλογες οθονης

ταξινόμηση κατα... ή εμφάνιση επαφών κατά...

;);)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ εχει την εκδοση 2.3.6

Αν το κανω root μπορω να απεγκαταστήσω προ εγκατεστημένες εφαρμογές ωστε να ελευθερώσω χώρο;

Επίσης μπορώ να το ξερουταρω αφού κανω την δουλεια μου, να το επαναφέρω δηλαδη στην αρχικη του κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ εχει την εκδοση 2.3.6

Αν το κανω root μπορω να απεγκαταστήσω προ εγκατεστημένες εφαρμογές ωστε να ελευθερώσω χώρο;

Επίσης μπορώ να το ξερουταρω αφού κανω την δουλεια μου, να το επαναφέρω δηλαδη στην αρχικη του κατασταση...

οταν το ρουταρεις, εχεις πρόσβαση 100% σε όλο το κινητό.

Δεν θα σε συνιστουσα να "σβησεις" αχρηστες εφαρμογές, γιατι κάποιες από αυτες είναι συνδεδεμένες με το λειτουργικό και μπορεί να το "σκίσεις" ανεπανόρθωτα αν δεν ξέρεις τι κάνεις...

Αν θες να το κάνεις πιο γρήγορο ή με περισσότερη μνήμη, βάλε custom rom και a2sd ή κάτι παρόμοιο, δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1472

Παντως, όσον αφορά ταχύτητα/μνήμη: μην ξεχνας, είναι ενα απλό κινητό ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Ο,τι και να κανεις, δεν πρόκειται να γίνει SIII ή IPhone ή PlayStation...

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. Το εχω κάνει και όλα είναι οκ. πέταξα μερικές εφαρμογές του συστήματος το accu weather το winget του yahoo που έχει για το χρηματιστήριο μια εφαρμογή της samsung για social media, μετακίνησα το facebook που έπιανε 13 mb στην sd και όσες άλλες εφαρμογές είχα και όλα καλά.

Μια ερώτηση τώρα. Βλέπω στα φόρουμ ότι κάνουν partision την sd.. Γιατι; Εγώ της μετακίνησα όπως ήταν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας,

 

1. Γιατί εμφανίζει ένα γκρι τριγωνάκι με θαυμαστικό πάνω αριστερά ;

 

2. Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση το firmware στο τελευταίο που μου εμφανίζει ότι ειναι διαθέσιμο από το KIES (win7) δεν ολοκληρώνει ποτέ την διαδικασία ή κόβεται στην μέση ή μένει το κινητό στην οθόνη downloading . Πως γίνεται αυτή η αναβάθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το κινητό για 110€ ή να κοιτάξω κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα; Το θέλω σε λευκό για δωράκι

εξαρταται τι ψάχνεις.

Ειναι ενα αξιοπρεπες android κινητό τηλέφωνο, ιδιαίτερα σταθερό και αξιόπιστο, αλλα τίποτα παραπάνω.

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Οταν ειχα πρωτοπαρει τη συσκευη μου ειχα αλλαξει τον κλασσικο τροπο ξεκλειδωματος οθονης (που συρεις προς τα δεξια το λουκετακι) με μια εικονα κλειδωματος οθονης. Ωστοσο επειδη πολλες φορες οταν το χα στην τσεπη μου κ αναβε η οθονη απο μηνυμα η κληση ξεκλειδωνε απο μονο του θελω να επαναφερω τον αρχικο τροπο ξεκλειδωματος. Δεν επιθυμω ουτε εικονα που την τραβας προς οποιοδηποτε σημειο ουτε μοτιβο. Πως το επαναφερω;;;:(
Link to comment
Share on other sites

Είναι περίπου μια βδομάδα που κάνει σε άσχετες ώρες επανεκκίνηση μόνο του. Εχω σβήσει αρκετες εφαρμογές που θα μπορούσε να το βραχυκύκλωναν αλλά δεν έγινε τίποτα έχετε καμιά ιδέα; :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Χρονιά Πολλά, έχω αγοράσει το κινητό αυτό, ξέρει κανείς??? ποια

Μεμβράνη Προστασίας Οθόνης να αγοράσω (κάποια καλή άμα έχετε να μου προτείνετε)

 

thankkssss

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Οταν ειχα πρωτοπαρει τη συσκευη μου ειχα αλλαξει τον κλασσικο τροπο ξεκλειδωματος οθονης (που συρεις προς τα δεξια το λουκετακι) με μια εικονα κλειδωματος οθονης. Ωστοσο επειδη πολλες φορες οταν το χα στην τσεπη μου κ αναβε η οθονη απο μηνυμα η κληση ξεκλειδωνε απο μονο του θελω να επαναφερω τον αρχικο τροπο ξεκλειδωματος. Δεν επιθυμω ουτε εικονα που την τραβας προς οποιοδηποτε σημειο ουτε μοτιβο. Πως το επαναφερω;;;:(

 

Πλακα πλακα ξερει κανενας αμα γυνεται αυτο διοτι εγω το ειχα παει για servise και οταν μου το εδωσαν ηταν ετσι και οχι μονο αυτο αλλα γραφει (Περαστε το δαχτυλο σας απο την οθονη για ξεκλειδωμα ) και δεν μου αρεσει καθολου ξερει κανεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίπου μια βδομάδα που κάνει σε άσχετες ώρες επανεκκίνηση μόνο του. Εχω σβήσει αρκετες εφαρμογές που θα μπορούσε να το βραχυκύκλωναν αλλά δεν έγινε τίποτα έχετε καμιά ιδέα; :(

συνήθως αυτό στο κάνει μη συμβατό widget

Εμενα μου το έκανε πρόγραμμα καιρού...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

ics η νεοτερη μπορουμε να βαλουμε σε αυτο το τηλεφωνο? εχει δοκιμασει κανενας?

λεω να περασω οτι νεοτερο υπαρχει αλλα δεν εχω βρει κατι καλο και φυσικα να εχει ελληνικα πανω απο ολα.

my devices

1. iphone 4s jailbroken 5.1.1

2. xperia sola root.

Link to comment
Share on other sites

SOS

Καλημέρα

 

Το αγόρασε η κόρη μου χθες και σήμερα κόλλησε. Το έκανα επανεκκίνηση αλλά δεν ξεκινά και μένει στην αρχική οθόνη με το λογότυπο της samsung. Καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει στο μιας ημέρας τηλέφωνο ???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...