Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω ενα παραξενο θεμα με μια θήκη

αγορασα αυτην http://www.ebay.com/itm/271062278502?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

πολυ καλη οπως την ηθελα, μετα απο μερικες ομως το τελεφωνο αρχισε να κλεινει χωρις λογο, μεσα στο τσαντακι οταν το κραταγα και μιλαγα κλπ.

η αληθεια ειναι οτι ειναι καπως σφιχτή η θυκη αλλα αναρωτιόμουν αν δικαιολογείται να νσ σβηνει το τηλεφωνο.

τελικα αφου αλλαξα εντελως θήκη το τηλ εφτιαξε

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω εχω ενα παραξενο θεμα με μια θήκη

αγορασα αυτην http://www.ebay.com/itm/271062278502?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

πολυ καλη οπως την ηθελα, μετα απο μερικες ομως το τελεφωνο αρχισε να κλεινει χωρις λογο, μεσα στο τσαντακι οταν το κραταγα και μιλαγα κλπ.

η αληθεια ειναι οτι ειναι καπως σφιχτή η θυκη αλλα αναρωτιόμουν αν δικαιολογείται να νσ σβηνει το τηλεφωνο.

τελικα αφου αλλαξα εντελως θήκη το τηλ εφτιαξε

 

Συνονόματε, αυτό που αντιμετώπισες δεν μπορεί να το προκαλεί αυτή η θήκη. Να πω ότι είχες μία άλλη που κάλυπτε το κουμπί power και πατιόταν κατά λάθος στην τσέπη/τσάντα, ναι, αλλά κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι αν το κινητό ανέβαζε θερμοκρασία με την θήκη, αλλά και πάλι νομίζω θα έκανε ρεσταρτ και όχι κλείσιμο. Άσε που αν συνέβαινε κάτι τέτοιο μάλλον έχει πρόβλημα το κινητό, διότι στα καλά καθούμενα μέσα σε μια τσάντα δεν ανεβάζει θερμοκρασία ένα νορμάλ τηλέφωνο.

Είσαι σίγουρος ότι έφταιγε η θήκη; Με την καινούργια δεν το κάνει;

Σιγούρεψε το διότι αν είναι θέμα θερμοκρασίας καλύτερα να το πας για αντικατάσταση, μια ώρα αρχύτερα...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, και έσβησα τον gmail λογαριασμό μου απο το κινητό και τον ξαναέβαλα και διορθώθηκε το πρόβλημα. Απλα έχε το νού σου, οτι αν τον σβήσεις θα σβήσεις και τις επαφές σου. Οπότε σε περίπτωση που έχεις νέες επαφές και δεν τις έχεις συγχρονίσει, κάντο πρώτα και μετά σβήσε τον λογαριασμό σου και όταν τον ξαναπεράσεις τότε θα έχεις πάλι όλες σου τις επαφές. Εγώ την πάτησα έτσι, γι'αυτό και το αναφέρω. :)

 

το τεστ πέτυχε, διεγραψα το google λογαριασμο, αφου κρατησα μπακαπ τις επαφες και τον ξαναπερασα και ολα μια χαρα:D:D τωρα γιατι εγινε αυτο δεν ξερω να πω, το τηλεφωνο ειναι μαμα απείραχτο σε ολα:worry::worry:

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι δεν προλαβαινω να κανω τιποτε ..απο την ωρα που βγαζει το Χ στην οθονη και επανεκινει περναν 5 δ/λεπτα και παλι επανεκινηση

Δεν προλαβαινω να κανω reset....heeelp

 

Βγάλε-βάλε μπαταρία και ξεκίνα το τηλέφωνο, με το που δεις την μαύρη οθόνη με το google logo κράτα παρατεταμένα το vol - και το τηλέφωνο ξεκινάει σε safe mode, μετά σβήσε αυτό που σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 4.2 δεν εχει επιλογή HDR :down:

 

Αν εννοείς τα Developer Options πήγαινε Settings>About phone και πάτα 7 φορές το Build number.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 4.2 δεν εχει επιλογή HDR :down:

 

:shock: αφού στο Nexus4 έχει! άρχισε και η google τώρα να κουτσουρεύει τις εκδόσεις??

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα Developer Options πήγαινε Settings>About phone και πάτα 7 φορές το Build number.

 

Εννοω το HDR από το menu της κάμερας. Καμια σχεση με αυτο που λες...

 

Το διαβασα στο xda πως δεν εχει, τωρα ελπιζω να μην ισχυει (αν κ νομιζω πως ισχυει...) :X

 

 

:shock: αφού στο Nexus4 έχει! άρχισε και η google τώρα να κουτσουρεύει τις εκδόσεις??

 

δεν υποστηριζει το hardware ... ετσι λενε.. (τωρα τι σχεση εχει αυτο...)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοω το HDR από το menu της κάμερας. Καμια σχεση με αυτο που λες...

 

δεν υποστηριζει το hardware ... ετσι λενε.. (τωρα τι σχεση εχει αυτο...)

 

από όσο γνωρίζω καμία σχέση.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Οκ και εγώ προσπαθώ με αυτό που έγραψα να βοηθήσω τον witemen μήπως και γλυτώσει έτσι από την ολική διαγραφή των πάντων. Άλλωστε δεν είμαι και ο πλέον ειδικός, εμπειρικά το έγραψα επειδή είχα το ίδιο περίπου πρόβλημα. Τον αυτόματο συγχρονισμό τον έχεις απενεργοποιήσει για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας ή για κάποιο άλλο λόγο; Ρωτάω πληροφοριακά.

 

Ναι, καθαρά και μόνο για διάρκεια μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευση εαν ισχυει παντως... :mad:

 

HDR is nexus 4 only, it has to do with the nexus 4 sensor which has native HDR capabilities
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοω το HDR από το menu της κάμερας. Καμια σχεση με αυτο που λες...

 

Το διαβασα στο xda πως δεν εχει, τωρα ελπιζω να μην ισχυει (αν κ νομιζω πως ισχυει...) :X

 

 

δεν υποστηριζει το hardware ... ετσι λενε.. (τωρα τι σχεση εχει αυτο...)

 

από όσο γνωρίζω καμία σχέση.

 

Απογοητευση εαν ισχυει παντως... :mad:

 

Συγγνώμη ρε παιδιά με όλο το σεβασμό, αλλά αφού σαφώς δεν υποστηρίζεται από το υλικό, τι να την κάνει κάποιος την επιλογή στο μενού? Και πώς η αδυναμία υποστήριξης θεωρείται άσχετη με τις επιλογές στα μενού? Κάτι δεν καταλαβαίνω μάλλον...

Όσο για το...κουτσουρεμα, συμβαίνει από καιρό όπως πχ το face unlock στο nexus S

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια, τι κάνει το HDR στην φωτογραφική του Nexus 4?

Το έψαξα στο wiki, αλλά δεν μπορώ να πω οτι κατάλαβα καλά... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε, αυτό που αντιμετώπισες δεν μπορεί να το προκαλεί αυτή η θήκη. Να πω ότι είχες μία άλλη που κάλυπτε το κουμπί power και πατιόταν κατά λάθος στην τσέπη/τσάντα, ναι, αλλά κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι αν το κινητό ανέβαζε θερμοκρασία με την θήκη, αλλά και πάλι νομίζω θα έκανε ρεσταρτ και όχι κλείσιμο. Άσε που αν συνέβαινε κάτι τέτοιο μάλλον έχει πρόβλημα το κινητό, διότι στα καλά καθούμενα μέσα σε μια τσάντα δεν ανεβάζει θερμοκρασία ένα νορμάλ τηλέφωνο.

Είσαι σίγουρος ότι έφταιγε η θήκη; Με την καινούργια δεν το κάνει;

Σιγούρεψε το διότι αν είναι θέμα θερμοκρασίας καλύτερα να το πας για αντικατάσταση, μια ώρα αρχύτερα...

 

συνονοματε τι να πω, και εμενα μου φαινοταν αδυνατο να φταιει η θηκη ..... οτι μπορει να ειναι θεμα θερμοκρασιας ναι μπορει (που δεν νομιζω), αλλα και παλι λογο θηκης.

ειμαι 99,99% σιγουρος αφου μολις αλλαξα εντελως θηκη το τηλεφωνο (εδω και 2 εβδομαδες) δεν κλεινει αυτοβουλος.

με αυτην την θηκη δουλευει μια χαρα http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140736772325&ssPageName=ADME:X:eRTM:US:1123

 

και δεν θελω να την ξαναδοκιμασω την παλια μηπως κανει ζημια στο nexus

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Όχι συνήθως η οθόνη που χρησιμοποιείς είναι σχεδόν ίδια (λόγω των κουμπιών στο nexus )

 

Αυτό που είναι ασύγκριτα καλύτερο στο nexus είναι η ανάλυση και το ότι δύσκολα διακρίνεις πιξελ , σε αντίθεση με το gs2 που πιξελιάζει πάρα πολύ συγκριτικά

 

@qsis :up:

Αυτό ακριβώς εννοώ, την ποιότητα της ανάλυσης αυτή καθεαυτή. Oπότε δεν τίθεται θέμα καν...

Για το μέγεθος της οθόνης του Nexus, ναι όντως, έχω διαβάσει τα σχετικά, ότι στην ουσία είναι 4.3 και κάτι ψιλά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Ευχαριστώ.

το HDR βασικα, στην πραγματικοτητα τι κανει, παιρνει συνηθως 2-3 φωτογραφιες με διαφορετικο exposure, μια με μεγαλυτερο απο ουδετερο και μια με μικροτερο, ωστε να τις ενωσει και ολα τα σημεια στη φωτο να ειναι το ιδιο φωτεινα. αν εισαι πχ σε ενα τουνελ, τοτε στη μια περιπτωση το τουνελ θα φαινεται μαυρο και η τρυπα στο βαθος κανονικα, ενω στην αλλη η τρυπα θα φαινεται ασπρη ενω το τουνελ σωστα φωτισμενο. με το HDR μπορεις να εχεις μια φωτο σωστη σε ολα τα σημεια. αυτα τα ολιγα(αυτα ηξερα, αυτα σας ειπα :lol:)

 

τωρα θα βαλω του bigxie.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να περάσω την αναβάθμιση (4,2 takju).

Μπαίνω σε recovery με το CWM διαλέγω install zip from SD card

μου ζητάει wipe dalvik και data και αφού ξεκινάει η διαδικασία μου βγάζει error (ξάπλα το ρομποτακι με θαυμαστικό)

Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλασάρισα το ολοκληρωμένο αρχείο της 4.2 takju και έχω 3.0.31 -gd5a18e0

 

το lg nexus 4 εχει 3.4? κάνω λάθος? σημαίνει κάτι πρακτικά για μας αυτό?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Η 4.2 είναι major update? Συνιστάται δηλαδή full format ή να την περάσω όπως την 4.1.2 που την πέρασα χειροκίνητα(μιας και ο recovery μου δεν είναι ο στοκ και έχει αλλάξει) ? Να την περάσω απο πάνω δηλαδή ή να το φλασάρω?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Η 4.2 είναι major update? Συνιστάται δηλαδή full format ή να την περάσω όπως την 4.1.2 που την πέρασα χειροκίνητα(μιας και ο recovery μου δεν είναι ο στοκ και έχει αλλάξει) ? Να την περάσω απο πάνω δηλαδή ή να το φλασάρω?

 

Δεν θα την ελεγα major -και οχι επειδη δεν θα την παρουμε εμεις οι κατοχοι nexus S :p

Αλλωστε μαλλον για αυτο δεν ξανα...βαφτιστηκε και παρεμεινε jellybean από την ιδια την google, οποτε νομιζω ενα απλό update σου αρκει :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...