Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω θέμα με το google play στα καλά καθούμενα, δεν μου αναβαθμίζει της εφαρμογές και ούτε κατεβάζει τίποτε. Μου βγάζει σφάλμα σε όλα!!!!! Τη λέτε να παίζει?? Από εχθές το απόγευμα έγινε αυτό!!!

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, και έσβησα τον gmail λογαριασμό μου απο το κινητό και τον ξαναέβαλα και διορθώθηκε το πρόβλημα. Απλα έχε το νού σου, οτι αν τον σβήσεις θα σβήσεις και τις επαφές σου. Οπότε σε περίπτωση που έχεις νέες επαφές και δεν τις έχεις συγχρονίσει, κάντο πρώτα και μετά σβήσε τον λογαριασμό σου και όταν τον ξαναπεράσεις τότε θα έχεις πάλι όλες σου τις επαφές. Εγώ την πάτησα έτσι, γι'αυτό και το αναφέρω. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για τους βιαστικούς, το παραπάνω αρχείο είναι για τα takju variants :!:

οι των yakju και λοιπών...λίγο υπομονή..:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα είναι οτι η 4.2 κυκλοφόρησε και σε λίγες ώρες σίγουρα θα υπάρχει στο xda κάποια ρομ έτοιμη rooted κλπ...

Όποιος βιαζεται xda..

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα...το μετέτρεψα σε takju και μετά φλασάρισα την ΟΤΑ. Τώρα τρέχω την 4.2!!!:yahoo::dance:

 

Για πες μας εντυπωσεις....αξιζει? :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε ανυπόμεονε...μόλις την πέρασα. Αλλά τι;;; Yπάρχει περίπτωση να θεωρηθεί ότι δεν αξίζει και συνεπώς δε θα την βάλουμε;;; :worry: Mάλλον όχι, έεεεε;;; ;)

 

Εγω ειμαι ανυπομονος ή εσυ με αυτο που εκανες? :p

 

Δεν εννοουσα αν αξιζει η αναβαθμιση αλλα αν αξιζει να κανει κανεις αυτο που εκανες εσυ για να παρει την αναβαθμιση:) Αμεσως να μου πεις οτι ειπα βλακεια :lol:

Link to comment
Share on other sites

H μόνη διαφορά της takju είναι που προθέτει το Google Wallet, που ακόμη και αυτό χάνεται με ένα φορμάτ η το απεγκαθιστούμε χειροκίνητα. Τελικά παίρνει τις αναβαθμίσεις λίγο νωρίτερα οπότε γιατί να μην την περάσουμε; Εξ' άλλου για την αγορά των ΗΠΑ προορίζεται...όχι για του Μπανγκλαντές! :lol:

 

Βρε ασε τα πολλα λογια και πες μας πως ειναι η 4.2 για μας που δεν εχουμε pc να δοκιμασουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έβαλε την 4.2 να μας πει εάν το νέο πληκτρολόγιο με το swype υποστηρίζει και ελληνικό λεξικό, ή στα Ελληνικά γυρνάει στο κλασικό taping σύστημα...

:worry:

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Έχει μπει και yakju για όποιον θέλει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1989033

 

Στην τελευταία παράγραφο το είδατε αυτό; Developer Options are hidden in 4.2, just go to: Settings, About phone, tap "Build number" 7 times.

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το ota αυτο ειναι το factory image (για τους yakju μιλαω παντα)

 

παντως για να ειμαι βεβαιος , εγω θα περιμενω να το βαλουν σε αυτο το θρεντ που θεωρω το πιο αξιοπιστο για το συγκεκριμενο ζητημα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419170

 

μεχρι στιγμης παντως μονο για takju υπαρχει zip

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, και έσβησα τον gmail λογαριασμό μου απο το κινητό και τον ξαναέβαλα και διορθώθηκε το πρόβλημα. Απλα έχε το νού σου, οτι αν τον σβήσεις θα σβήσεις και τις επαφές σου. Οπότε σε περίπτωση που έχεις νέες επαφές και δεν τις έχεις συγχρονίσει, κάντο πρώτα και μετά σβήσε τον λογαριασμό σου και όταν τον ξαναπεράσεις τότε θα έχεις πάλι όλες σου τις επαφές. Εγώ την πάτησα έτσι, γι'αυτό και το αναφέρω. :)

 

Μα όταν έχεις τις επαφές σου στο λογαριασμό Google όταν καταχωρείς μια νέα επαφή και το κινητό είναι συνδεδεμένο με internet αμέσως η νέα επαφή υπάρχει και στο λογαριασμό Gmail. Βέβαια εάν υπάρχει πρόβλημα συγχρονισμού απλά πριν κάνει reset στη συσκευή του δηλ. να σβήσει το λογαριασμό Gmail και μαζί όλες τις επαφές ας ελέγξει στο Gmail-επαφές εάν υπάρχουν οι νέες. Εγώ θα έλεγα πριν σβήσει το Gmail να πάει στις εφαρμογές-Google play store και να κάνει εκκαθάριση πρώτα προσωρινής μνήμης εάν είναι ενεργό και μετά εκκαθάριση δεδομένων μήπως υπάρχει κάποιο κόλλημα. Το είχα πάθει και εγώ με άλλη συσκευή και όταν έκανα την εκκαθάριση τότε έρχονταν κανονικά όλες οι αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν έχεις τις επαφές σου στο λογαριασμό Google όταν καταχωρείς μια νέα επαφή και το κινητό είναι συνδεδεμένο με internet αμέσως η νέα επαφή υπάρχει και στο λογαριασμό Gmail. Βέβαια εάν υπάρχει πρόβλημα συγχρονισμού απλά πριν κάνει reset στη συσκευή του δηλ. να σβήσει το λογαριασμό Gmail και μαζί όλες τις επαφές ας ελέγξει στο Gmail-επαφές εάν υπάρχουν οι νέες. Εγώ θα έλεγα πριν σβήσει το Gmail να πάει στις εφαρμογές-Google play store και να κάνει εκκαθάριση πρώτα προσωρινής μνήμης εάν είναι ενεργό και μετά εκκαθάριση δεδομένων μήπως υπάρχει κάποιο κόλλημα. Το είχα πάθει και εγώ με άλλη συσκευή και όταν έκανα την εκκαθάριση τότε έρχονταν κανονικά όλες οι αναβαθμίσεις.

 

 

Στην δικη μου περιπτωση ειχα απενεργοποιησει τον αυτοματο συγχρονισμο. Γι'αυτο και το ανεφερα. Την αποψη μου ειπα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Konig-Adapter-Micro-USB-To-USB-B-Female-CMP-ADAPT-35.htm

 

Αυτο θα παιξει για να διαβαζω εξωτερικα στικακια ? (ειμαι root)

Link to comment
Share on other sites

οχι, χρειαζεσαι κατι σαν τα τελευταια δυο προϊοντα:

 

http://www.skroutz.gr/c/695/kalodia-usb.html?keyphrase=%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BF+usb+on+the+go

Link to comment
Share on other sites

Στην δικη μου περιπτωση ειχα απενεργοποιησει τον αυτοματο συγχρονισμο. Γι'αυτο και το ανεφερα. Την αποψη μου ειπα.

 

Οκ και εγώ προσπαθώ με αυτό που έγραψα να βοηθήσω τον witemen μήπως και γλυτώσει έτσι από την ολική διαγραφή των πάντων. Άλλωστε δεν είμαι και ο πλέον ειδικός, εμπειρικά το έγραψα επειδή είχα το ίδιο περίπου πρόβλημα. Τον αυτόματο συγχρονισμό τον έχεις απενεργοποιήσει για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας ή για κάποιο άλλο λόγο; Ρωτάω πληροφοριακά.

Link to comment
Share on other sites

οχι, χρειαζεσαι κατι σαν τα τελευταια δυο προϊοντα:

 

http://www.skroutz.gr/c/695/kalodia-usb.html?keyphrase=%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BF+usb+on+the+go

 

Σε ευχαριστω.

Στο galaxy nexus μπορώ να βαλω εξωτερικο δισκο 2.5 ιντσων με usb τροφοδοσια η ζηταω πολλά?

Φανταζομαι με στικακια δεν θα υπάρχει θεμα, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

ζητας πολλα , ποσο ρευμα να σου δωσει η πορδη?

 

αμα ο σκληρος εχει εξωτερικη τροφοδοσια κατι γινεται

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Konig-Adapter-Micro-USB-To-USB-B-Female-CMP-ADAPT-35.htm

 

Αυτο θα παιξει για να διαβαζω εξωτερικα στικακια ? (ειμαι root)

 

ναι κανονικα και εγω το ιδιο εχω αλλα αλλη μαρκα.και αφου εισαι ρουτ θα χρειαστεις και τα stickmount και ntfs mounter

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ζητας πολλα , ποσο ρευμα να σου δωσει η πορδη?

 

αμα ο σκληρος εχει εξωτερικη τροφοδοσια κατι γινεται

 

Μόνο έτσι. Eδώ μερικά netbooks και δεν δίνουν σταθερή τάση/αρκετά amperes στα USB ports για να λειτουργήσουν οι 2,5αρηδες σκληροί, περιμένεις να το κάνει tablet ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

α δουλευει; Σορυ τοτε, νομιζα δεν ηταν female usb,με παραπλανησε η φωτογραφια.

 

Εξωτερικους σκληρους φορητους δεν πρεπει να διαβαζει θεωρητικα,αλλα εμενα εναν εξωτερικο 2,5 samsung 180gb τον διαβαζει κανονικα.

 

Παντως σε εμενα τουλαχιστον οταν βαζω στικακι να παιξω ταινια εχει τρελη καταναλωση και ανεβαζει υψηλη θερμοκρασια. Μια φορα αποφορτιστηκε τοσο βαθια η μπαταρια και τρομαξα να το συνεφερω. Ενω το note δεν καταλαβαινει τιποτα,αν και τον εξωτερικο σκληρο δεν τον ειδε.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που επανερχομαι με το ιδιο προβλημα αλλα γινεται πολυ συχνα πλεον μου ...κανει συνεχεις επανεκινησεις και δεν μπορω να κανω τιποτε πλεον ...τι γινεται???
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που επανερχομαι με το ιδιο προβλημα αλλα γινεται πολυ συχνα πλεον μου ...κανει συνεχεις επανεκινησεις και δεν μπορω να κανω τιποτε πλεον ...τι γινεται???

 

Λογικά θα είναι κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας με εφαρμογή. Σβήσε τις εφαρμογές που πέρασες από τότε που ξεκίνησαν τα restart. Η τελευταία λύση είναι το factory data reset.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι δεν προλαβαινω να κανω τιποτε ..απο την ωρα που βγαζει το Χ στην οθονη και επανεκινει περναν 5 δ/λεπτα και παλι επανεκινηση

Δεν προλαβαινω να κανω reset....heeelp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...