Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επιτελους ασχοληθηκαν και με την ασφαλεια λιγο.πηγα να στειλω ενα μυνημα με το go sms και πεταξε ενα παραθυρακι το android οτι το go sms θελει να στειλει sms και αν το επιτρεπω.εστω και στην 4.2 αρκετα χρησιμο

 

Καλο...Κατι αλλο που να σου εκανε εντυπωση;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλοι περιμένουμε επίσημα την 4.2 αλλά ας σας κάνω ένα διάλειμμα για κάτι σημαντικό.

Είμαι με στοκ 4.1.2 αλλά τα παρακάτω συνέβαιναν και με την 4.1

Πολύ καιρό τώρα παρατηρούσα αρκετή χρήση της μπαταρίας, όταν το κινητό κοιμόταν :happy:

Έχω την extended και σε ένα βράδυ το κινητό έχανε 10-15% μπαταρία στο ντούκου. Πράγμα απαράδεκτο εφόσον το σήμα ήταν καλό και το wifi το έχω βάλει να κλείνει όταν κοιμάται το κινητό.

Είχα ακολουθήσει και 2-3 οδηγούς για καλή μπαταρία, και δεν μπορούσα να το χωνέψω.

Κατέβασα ένα σωρό battery stats apps αλλά ή μου λέγανε ******** ή έπρεπε να διαβάσεις βιβλίο για να τις καταλάβεις.

Τελικά τι λέτε να ήτανε; Το LightFlow!!!! :mad:

Και το γ*μώτο ήταν ότι δεν έτρωγε μπαταρία από τις φλασιές του LED, αλλά μόνο και μόνο επειδή έτρεχε. (το βράδυ δεν αφήνω να τρέχουν ειδοποιήσεις γενικά)

Τυχαία το ανακάλυψα επειδή χτες βρήκα και δοκίμασα ένα εναλλακτικό, το LEDBlinker, και ξήλωσα το Lightflow.

Αποτέλεσμα: σήμερα το πρωί είχα μόλις 2% κατανάλωση από χτες το βράδυ...

Κρίμα στα λεφτά που έδωσα να πάρω την @#%^&@ το LightFlow. Τώρα πήρα την Pro έκδοση του LEDBlinker (0,60 euro) και μπορεί να μην έχει ούτε τις μισές φανφάρες του Lightflow αλλά τα βασικά τα κάνει και δεν μου ρουφάει και την μπαταρία με το πουρί της σόμπας.

Υπάρχει και free έκδοση να την δοκιμάσει όποιος επιθυμεί...

Edited by ptmax13

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλοι περιμένουμε επίσημα την 4.2 αλλά ας σας κάνω ένα διάλειμμα για κάτι σημαντικό.

Είμαι με στοκ 4.1.2 αλλά τα παρακάτω συνέβαιναν και με την 4.1

Πολύ καιρό τώρα παρατηρούσα αρκετή χρήση της μπαταρίας, όταν το κινητό κοιμόταν :happy:

Έχω την extended και σε ένα βράδυ το κινητό έχανε 10-15% μπαταρία στο ντούκου. Πράγμα απαράδεκτο εφόσον το σήμα ήταν καλό και το wifi το έχω βάλει να κλείνει όταν κοιμάται το κινητό.

Είχα ακολουθήσει και 2-3 οδηγούς για καλή μπαταρία, και δεν μπορούσα να το χωνέψω.

Κατέβασα ένα σωρό battery stats apps αλλά ή μου λέγανε ******** ή έπρεπε να διαβάσεις βιβλίο για να τις καταλάβεις.

Τελικά τι λέτε να ήτανε; Το LightFlow!!!! :mad:

Και το γ*μώτο ήταν ότι δεν έτρωγε μπαταρία από τις φλασιές του LED, αλλά μόνο και μόνο επειδή έτρεχε. (το βράδυ δεν αφήνω να τρέχουν ειδοποιήσεις γενικά)

Τυχαία το ανακάλυψα επειδή χτες βρήκα και δοκίμασα ένα εναλλακτικό, το LEDBlinker, και ξήλωσα το Lightflow.

Αποτέλεσμα: σήμερα το πρωί είχα μόλις 2% κατανάλωση από χτες το βράδυ...

Κρίμα στα λεφτά που έδωσα να πάρω την @#%^&@ το LightFlow. Τώρα πήρα την Pro έκδοση του LEDBlinker (0,60 euro) και μπορεί να μην έχει ούτε τις μισές φανφάρες του Lightflow αλλά τα βασικά τα κάνει και δεν μου ρουφάει και την μπαταρία με το πουρί της σόμπας.

Υπάρχει και free έκδοση να την δοκιμάσει όποιος επιθυμεί...

 

Εντελως πληροφοριακα...για πιο λογο ειχες το LightFlow;

Link to comment
Share on other sites

Καλο...Κατι αλλο που να σου εκανε εντυπωση;

 

για μια μερα που την εχω ειμαι γενικοτερα εντυπωσιασμενος:lol::lol:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εντελως πληροφοριακα...για πιο λογο ειχες το LightFlow;

 

Τι εννοείς;

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

 

Το ειχες για να ελενχεις το χρωμα τον ειδοποιησεων;Αυτο διαβαζω στην εφαρμογη.Για να καταλαβω σε τι αποσκοπει η εφαρμογη γι αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχες για να ελενχεις το χρωμα τον ειδοποιησεων;Αυτο διαβαζω στην εφαρμογη.Για να καταλαβω σε τι αποσκοπει η εφαρμογη γι αυτο ρωταω.

 

οχι μονο το χρωμα, αλλα και το ειδος

 

εγω πχ το εχω βαλει να αναβει οταν δεν εχω σημα για να το καταλαβαινω

 

εχεις πολλες δυνατοτητες με το συγκεκριμενο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλοι περιμένουμε επίσημα την 4.2 αλλά ας σας κάνω ένα διάλειμμα για κάτι σημαντικό.

Είμαι με στοκ 4.1.2 αλλά τα παρακάτω συνέβαιναν και με την 4.1

Πολύ καιρό τώρα παρατηρούσα αρκετή χρήση της μπαταρίας, όταν το κινητό κοιμόταν :happy:

Έχω την extended και σε ένα βράδυ το κινητό έχανε 10-15% μπαταρία στο ντούκου. Πράγμα απαράδεκτο εφόσον το σήμα ήταν καλό και το wifi το έχω βάλει να κλείνει όταν κοιμάται το κινητό.

Είχα ακολουθήσει και 2-3 οδηγούς για καλή μπαταρία, και δεν μπορούσα να το χωνέψω.

Κατέβασα ένα σωρό battery stats apps αλλά ή μου λέγανε ******** ή έπρεπε να διαβάσεις βιβλίο για να τις καταλάβεις.

Τελικά τι λέτε να ήτανε; Το LightFlow!!!! :mad:

Και το γ*μώτο ήταν ότι δεν έτρωγε μπαταρία από τις φλασιές του LED, αλλά μόνο και μόνο επειδή έτρεχε. (το βράδυ δεν αφήνω να τρέχουν ειδοποιήσεις γενικά)

Τυχαία το ανακάλυψα επειδή χτες βρήκα και δοκίμασα ένα εναλλακτικό, το LEDBlinker, και ξήλωσα το Lightflow.

Αποτέλεσμα: σήμερα το πρωί είχα μόλις 2% κατανάλωση από χτες το βράδυ...

Κρίμα στα λεφτά που έδωσα να πάρω την @#%^&@ το LightFlow. Τώρα πήρα την Pro έκδοση του LEDBlinker (0,60 euro) και μπορεί να μην έχει ούτε τις μισές φανφάρες του Lightflow αλλά τα βασικά τα κάνει και δεν μου ρουφάει και την μπαταρία με το πουρί της σόμπας.

Υπάρχει και free έκδοση να την δοκιμάσει όποιος επιθυμεί...

 

Το LightFlow είναι άψογο το έχω από τον Ιούλιο (free version) και δεν είχα ποτέ θέμα με την μπαταρία, φαντάζομαι κάτι άλλο στην τρώει, με wifi ανοικτό και τικαρισμένο on during sleep έχασα 4% το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

πόση ώρα κάνει να μπουτάρει μετά το φλασάρισμα τις 4.2?? είμαι κανα δεκάλεπτο τώρα και βλέπω το X να κουνιέται... Edited by sfortis
Link to comment
Share on other sites

υπομονη φιλε, ακομα δεν εχει βγει τιποτα για yakju και yakjuxw

 

μονο για takju που ειναι ελαχιστοι

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

μεσα στη μερα παντως περιμενω να αρχισει να γινεται φαση

 

περιμενω να βγει link για ota , εχω το νου μου ;)

 

EDIT

 

σε εναν ινδο στο xda (με yakju ) του ηρθε ειδοποιηση για τη 4.2

ξεκινησε :cool:

 

αντε να ποσταρει το λινκ...

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να περασω μεσω usb φωτογραφιες και μουσικη αλλα δεν μπορω με τιποτα να περασω αλλα αρχεια απο το τηλεφωνο στον υπολογιστη.Κολαει.....Καμια λυση???
Link to comment
Share on other sites

μην βαλετε την takju σε yakju τηλεφωνο. Το εκανα εγω και τα κολληματα ηταν πολλα και συνεχομενα. Υπομονη μερικες μερες...;)
Link to comment
Share on other sites

μην βαλετε την takju σε yakju τηλεφωνο. Το εκανα εγω και τα κολληματα ηταν πολλα και συνεχομενα. Υπομονη μερικες μερες...;)

 

γιατι αυτοι που εχουμε yakju ημασταν yakju? :lol: γιατι να προκαλει κολληματα? το hw των συσκευων ειναι ακριβως το ιδιο καποιο αλλο προβλημα θα ειχες

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

γιατι αυτοι που εχουμε yakju ημασταν yakju? :lol: γιατι να προκαλεί κολλήματα? το hw των συσκευων ειναι ακριβως το ιδιο καποιο αλλο προβλημα θα ειχες

 

yakju ήμασταν συν δυο γραμματακια στο τέλος (xw). Anyway, εγω ειπα την προσωπική μου εμπειρία. Αμα θες βαλ'το κι εσυ να μας πεις τη δικη σου

Link to comment
Share on other sites

οποιος δε θελει τα widgets στη lockscreen στην 4.2

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wordpress.chislonchow.deviceadminkeyguard

 

δεν το δοκιμασα προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω εγκατασταση απο το play store σημερα με τπτ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

yakju ήμασταν συν δυο γραμματακια στο τέλος (xw). Anyway, εγω ειπα την προσωπική μου εμπειρία. Αμα θες βαλ'το κι εσυ να μας πεις τη δικη σου

 

τι παει να πει + 2 γραμματακια στο τελος? το ιδιο μπορεις να πεις και για ενα γραμματακι στην αρχη

 

αν εκανα σημερα τη μετατροπη θα επελεγα takju , αυτη τη στιγμη δεν εχω τη διαθεση να κανω backup κτλ oυτε ειναι τοσο τραγικο να περιμενω λιγο παραπανω

 

ξερω παντως ατομο που ειναι με takju και δεν εχει κανενα θεμα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω εγκατασταση απο το play store σημερα με τπτ

 

Όταν ειδα το ποστ σου, μπηκα στο play να δω αν εχω καμια ενημερωση και δεν εδειχνε τις εφαρμογες μου...χρειαστηκε να πατησω να ξανασυνδεθει ο λογαριασμος...μηπως εχεις καποιο παρομοιο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...