Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα την ελεγα major -και οχι επειδη δεν θα την παρουμε εμεις οι κατοχοι nexus S :p

Αλλωστε μαλλον για αυτο δεν ξανα...βαφτιστηκε και παρεμεινε jellybean από την ιδια την google, οποτε νομιζω ενα απλό update σου αρκει :)

 

Έχουμε ιδέα που μπορώ να κατεβάσω μόνο το αρχείο του update?

 

δεν θα την πάρετε εσεις ???? γιατί ?? το ξέρεις σίγουρα αυτό ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι Galaxy Nexus εχεις? Yakju, Takju (με το Google Wallet) η Samsung branded? Update.zip εχει εμφανιστει μονο για τα Takju προς το παρον και θα το βρεις στο link δυο σελιδες πισω, από xda

Για εμας ειναι οριστικο τέλος κυκλου αναβαθμισεων συμφωνα με δηλωση γνωστου developer της Google στο Google+ επίσης με screenshot στο θεμα του nexus S προ ολιγου...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι Galaxy Nexus εχεις? Yakju, Takju (με το Google Wallet) η Samsung branded? Update.zip εχει εμφανιστει μονο για τα Takju προς το παρον και θα το βρεις στο link μια σελιδα πισω από xda

Για εμας ειναι οριστικο τέλος κυκλου αναβαθμισεων συμφωνα με δηλωση γνωστου developer της Google στο Google+ επίσης με screenshot στο θεμα του nexus S προ ολιγου...

 

Κρίμα.

 

Έχει η κοπέλα μου Yakju . Ήταν Samsung Branded και της το έκανα Yakju. Οκ, είπα μήπως είχε βγεί και για Yakju. :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αρα θεωρητικα τουλαχιστον απο την στιγμη που μενει εκτος το s, η google ανεβαζει τα κατωτατα χαρακτηριστικα για την 4.2 σε διπυρηνη cpu και 1gb ram.πρακτικα για την επομενη διετια θα κυριαρχουν gingerbread και ics
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο γιατι μενει εκτος 4.2 με βαση την ιδια δηλωση και το xoom πλεον, που στην αμερικανικη GED εκδοση, επαιρνε μεχρι τωρα απευθειας αναβαθμισεις...απλα ηρθε το τελος και η google μας προτρεπει οπως ολοι, να παρουμε και καμια από τις καινουργιες συσκευες της - αρκετα με το support!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419170 υπαρχει το img για yakju... Προσωπικα περιμενω και franco ή trinity γιατι με τα στοκ χρωματα δεν θα το αντεξω ουτε μια μερα...
Link to comment
Share on other sites

η 4.2 εχει gesture typing και στα Ελληνικα και λεξικο. δεν ξερω αν το εχουμε πει :D
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419170 υπαρχει το img για yakju... Προσωπικα περιμενω και franco ή trinity γιατι με τα στοκ χρωματα δεν θα το αντεξω ουτε μια μερα...

 

Είναι ολόκληρη η ρομ ή μόνο το Update?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

η 4.2 εχει gesture typing και στα Ελληνικα και λεξικο. δεν ξερω αν το εχουμε πει :D

 

Και να φανταστεις ημουν σχεδον σιγουρος πως δεν θα ειχε. Δουλευει καλυτερα απο το swype?

 

Είναι ολόκληρη η ρομ ή μόνο το Update?

 

Μονο το update, νομιζω υπαρχει καπου στο xda και ολη η ρομ, ωστοσο νομιζω ξερεις πως να εγκαταστησεις το update οποτε δεν θα εχεις προβλημα!

 

edit: κατσε σου εδωσα αλλο λινκ, μισο να βρω το αλλο απο το κινητο που ειχα μπει.

edit2: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1989033

εδω το ειχα δει αλλα καλυτερα να περιμενεις απο καποιον πιο εμπιστο χρηστη του xda

Edited by panaras21
Link to comment
Share on other sites

επισης υπαρχει και νεος installer(οταν εγκαθιστας apk απο 3ες πηγες), δεν εχει ουσιωδη διαφορα αλλα ειναι διαφορετικος.

 

@Panaras21 φιλε μου δε χρησιμοποιω swype και γενικα ουτε λεξικο αλλα ειχα περιεργεια και ειδα οτι εχει..οτι και να σου πω λαθος θα ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

επισης υπαρχει και νεος installer(οταν εγκαθιστας apk απο 3ες πηγες), δεν εχει ουσιωδη διαφορα αλλα ειναι διαφορετικος.

 

@Panaras21 φιλε μου δε χρησιμοποιω swype και γενικα ουτε λεξικο αλλα ειχα περιεργεια και ειδα οτι εχει..οτι και να σου πω λαθος θα ειναι :p

 

Να σου πω με jb ουτε και εγω, αλλα αφου η google μας δινει την επιλογη θα κανω μια δοκιμη...

 

Φιλε saintpetrouil διαβαζω πως πεφτει σε bootloop στο OP οποτε καλυτερα υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο να πουμε; η ημερομηνια/ωρα στη notification κλικαρεται και σε παει στις αντιστοιχες ρυθμισεις(οχι στο ρολοι)...κλεμμενο απο custom roms :p

ο installer οπως ειπα σου λεει αν θες να κανεις verify την εφαρμογη γιατι μπορει να βλαψει τη συσκευη(στο update του nova το εβγαλε)

 

ps: τα daydreams ειναι ομορφα, screensavers οταν φορτιζεις/το εχεις σε dock

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω με jb ουτε και εγω, αλλα αφου η google μας δινει την επιλογη θα κανω μια δοκιμη...

 

Φιλε saintpetrouil διαβαζω πως πεφτει σε bootloop στο OP οποτε καλυτερα υπομονη...

 

Να σου πω, αφού θα της το περάσω χειροκίνητα την πέμπτη, θα περιμένω ως τότε. Thanks :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

το λεξικο και το gesture δουλευει πολυ καλα..το λεω εγω που ειμαι ασχετος απο swype και συναφη :p
Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα διαφορά έχουν συνήθως takju/yakju ψυχραιμία

 

Αλήθεια πάντως δουλεύει το "swype" της Google με ελληνικά ? Δε θυμάμαι να είχαμε ελληνικό λεξικό στο στοκ πληκτρολόγιο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα διαφορά έχουν συνήθως takju/yakju ψυχραιμία

 

Αλήθεια πάντως δουλεύει το "swype" της Google με ελληνικά ? Δε θυμάμαι να είχαμε ελληνικό λεξικό στο στοκ πληκτρολόγιο

 

Εγώ στης δικιάς μου το Swype που κατέβασα έχει κανονικά ελληνικά μέσα. Αλλά τώρα θα βγει να γίνει ακόμα πιο ελαφρύ και θα μείνει με το default :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

για το στοκ/default μιλαω εγω, εχει προβλεψη για ελληνικα ? μου φαινεται παραξενο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

για το στοκ/default μιλαω εγω, εχει προβλεψη για ελληνικα ? μου φαινεται παραξενο

 

ναι, αυτό που κατεβάζεις απο το http://www.swype.com/

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε :lol: για το στοκ "swype" (για αυτο το βαζω σε εισαγωγικα) της google λεω που εχει η 4.2

 

οχι για το γνωστο σε ολους swype που ξερουμε τοσο καιρο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε :lol: για το στοκ "swype" (για αυτο το βαζω σε εισαγωγικα) της google λεω που εχει η 4.2

 

οχι για το γνωστο σε ολους swype που ξερουμε τοσο καιρο

 

:O :lol: !! ok ok !!! αυτό δεν το γνωρίζω!! απο πέμπτη βράδυ και μετά θα ξέρω :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε :lol: για το στοκ "swype" (για αυτο το βαζω σε εισαγωγικα) της google λεω που εχει η 4.2

 

οχι για το γνωστο σε ολους swype που ξερουμε τοσο καιρο

Ναι έχει πρόβλεψη κανονικά, με αυτό έγραψα τώρα για αυτό και οι τόνοι :lol:
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ασχοληθηκαν και με την ασφαλεια λιγο.πηγα να στειλω ενα μυνημα με το go sms και πεταξε ενα παραθυρακι το android οτι το go sms θελει να στειλει sms και αν το επιτρεπω.εστω και στην 4.2 αρκετα χρησιμο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...