Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χτες εκανα κ γω update κ μετα απο restart Οποτε παταω home για αρχικη οθονη μου κανει κατι σαν επανεκκινηση το sense με αποτελεσμα να καθυστερει....ειναι κατι που πρπει να κανω για να σταματησει???

 

Λιγο πριν μου το εκανε και εμενα μια φορα αυτο μετα απο ξεκλειδωμα. Φανηκε για λιγα δεκατα ο,τι επρεπε να φανει, αμεσως μετα λευκη οθονη με το λογοτυπο του htc οπως στο boot και μετα φορτωση της main screen - sense επισης οπως στην εναρξη. Διαρκεια ολου αυτου περιπου 10-15 δευτερα μεχρι να επανελθει σε ετοιμοτητα το τηλεφωνο.

Το μεγεθος γραμματοσειρας στα sms εχει ρυθμιση, 5 μεγεθη, ηταν στο "3", στο ελαχιστο ειναι οπως ηταν με την 2.3.4 οπου και το ρυθμισα.

Στα θετικα η ελαφρυτερη συμπιεση των αποθηκευμενων screenshots. Η μπαρα ισχυος σηματος κινητης απο 4 στοιχεια πηγε στα 5, ειναι λιγο πιο ομορφη λοιπον.

 

Το ρολοι στην taskbar πλεον δεν αναφερει π.μ. / μ.μ, αλλα A.M/P.M. και δεν υπαρχει τροπος αλλαγης-διορθωσης του.

 

Η αισθηση της πιο αμεσης αποκρισης και της ταχυτητας που αναφερουν καποιοι, πιστευω οτι ειναι αποτελεσμα των λιγοτερων fps, εξου και το "νεο" προβλημα της μη ομαλης κινησης στα μενου αλλα και στην αναπαραγωγη των videos. Αφαιρωντας πχ 4-5 καρε απο τα 24 ή 10 απο τα 50, κερδιζουμε σε φορτο gpu οποτε φαινονται ολα οτι δουλευουν πιο χαλαρα. Καπου κερδιζεις, καπου χανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα. Ένας φίλος μου έχει το Evo 3d και θέλει να του βάλει ICS που κατέφθασε. Μπορείτε να μου πείτε πως του διαγράφω τα ΠΑΝΤΑ απο μέσα να ναι το κινητό πεντακάθαρο για την ICS ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> Αποθηκευτικός Χώρος> Εργοστασιακές Ρυθμίσεις

 

Εγω προς το παρων δεν ειδα διαφορα στην μπαταρια... Αναμενω...

Πεταει σε ολα τα αλλα παντως..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει κι εγω το ics . εχω δει αρκετες διαφορες σε ταχυτητα , ευχρηστια , βελτιωση της μπαταριας σε σχεση με την παλια εκδοση. ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

 

μονο μια παρατηρηση¨μετα το hard reset οπου απο τοτε και μετα δουλευουν ολα ρολοι, δεν εχω γλωσσα τηλεφωνου τα ελληνικα.

ετσι κι αλλιως αγγλικα χρησιμοποιουσα και πριν απλα δεν ξερω γιατι δεν τα κατεβασε;

το τηλεφωνο ειχε ελληνικη γλωσσα πριν . ειναι απο ελλαδα αγορασμενο

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες από Ελλάδα εννοείς κατάστημα ελληνικό, ή είναι κανονικά το κουτί του ελληνικό? Γιατί κι εγώ από την Αγ.Παρασκευή το πήρα, αλλά είναι από Γαλλία το τηλέφωνο, με αποτέλεσμα μετά το hard reset να χάσω την ελληνική γλώσσα.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι χάσατε την ελληνική γλώσσα μετά την επαναφορά, δοκιμάσατε να βάλετε στην συσκευή καμιά άλλη sim ελληνικής εταιρίας μπας και αλλάξει πάλι η γλώσσα και γίνει ελληνική;

Κι εγώ το είχα πάρει από Αγ. Παρασκευή και ήταν από Γερμανία. Δεν είχε μέσα στις επιλογές την ελληνική γλώσσα και μόλις έβαλα την sim γύρισε σε ελληνικά μόνο του. Εώ δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ακόμα.

Δοκιμάστε όμως να αλλάξετε μία sim ίσα για να δείτε μήπως ξαναβάλει τα ελληνικά και να ενημερώσετε κι εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι χάσατε την ελληνική γλώσσα μετά την επαναφορά, δοκιμάσατε να βάλετε στην συσκευή καμιά άλλη sim ελληνικής εταιρίας μπας και αλλάξει πάλι η γλώσσα και γίνει ελληνική;

Κι εγώ το είχα πάρει από Αγ. Παρασκευή και ήταν από Γερμανία. Δεν είχε μέσα στις επιλογές την ελληνική γλώσσα και μόλις έβαλα την sim γύρισε σε ελληνικά μόνο του. Εώ δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ακόμα.

Δοκιμάστε όμως να αλλάξετε μία sim ίσα για να δείτε μήπως ξαναβάλει τα ελληνικά και να ενημερώσετε κι εμάς.

 

απο vnp το αγορασα και δεν ειναι ελληνικο, οπως νομιζα. η ελληνικη γλωσσα χαθηκε μετα απο το hard reset.

προφανως δεν υπηρχε ελληνικη γλωσσα απο το αρχικο λογισμικο. απλα για την πωληση του στο καταστημα προστεθηκε μετα χειροκινητα.

 

οτιδηποτε προστιθονται μετα πχ εφαρμογες η αναβαθμισεις αυτων χανονται οπως χαθηκε και η ελληνικη γλωσσα.

δεν υπαρχει θεμα για μενα . απλα για τα ατομα που δεν γνωριζουν αγγλικα ειναι θεμα οτι θα τους δυσκολεψει.

απλα ειναι και θεμα περιεργειας για το τι ειχε γινει

 

τελικα κι αλλη sim που δολιμασα δεν λυθηκε το θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο vnp το αγορασα και δεν ειναι ελληνικο, οπως νομιζα. η ελληνικη γλωσσα χαθηκε μετα απο το hard reset.

προφανως δεν υπηρχε ελληνικη γλωσσα απο το αρχικο λογισμικο. απλα για την πωληση του στο καταστημα προστεθηκε μετα χειροκινητα.

 

Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα... Η ελληνική γλώσσα είτε περιέχεται σε μια rom, είτε όχι. Δεν μπορεί ο καθένας να ανοίγει τη συσκευή και να της προσθέτει τα ελληνικά. Με άλλα λόγια, τα ελληνικά υπάρχουν κανονικά στη συσκευή. Απλά η HTC ανάλογα με το location που προορίζεται η συσκευή, πχ. Γερμανία, τα ελληνικά (όπως και άλλες αντίστοιχα) τα έχει by default hidden. To morelocale2 δεν κάνει τίποτε άλλο από το να κάνει unhide τις γλώσσες αυτές και να τις βλέπουμε για να τις επιλέξουμε. Η επιλογή της HTC πάνω σε αυτό το θέμα είναι να ενεργοποιούνται οι γλώσσες ανάλογα με το location του provider της SIM που χρησιμοποιεί ο εκάστοτε χρήστης, απλά δεν της δουλεύει τόσο σωστά όσο θα ήθελε.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχουν θέμα με τα αγγλικά ας δοκιμάσουνε το morelocale2.Εμένα μου τα γύρισε στα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα... Η ελληνική γλώσσα είτε περιέχεται σε μια rom, είτε όχι. Δεν μπορεί ο καθένας να ανοίγει τη συσκευή και να της προσθέτει τα ελληνικά. Με άλλα λόγια, τα ελληνικά υπάρχουν κανονικά στη συσκευή. Απλά η HTC ανάλογα με το location που προορίζεται η συσκευή, πχ. Γερμανία, τα ελληνικά (όπως και άλλες αντίστοιχα) τα έχει by default hidden. To morelocale2 δεν κάνει τίποτε άλλο από το να κάνει unhide τις γλώσσες αυτές και να τις βλέπουμε για να τις επιλέξουμε. Η επιλογή της HTC πάνω σε αυτό το θέμα είναι να ενεργοποιούνται οι γλώσσες ανάλογα με το location του provider της SIM που χρησιμοποιεί ο εκάστοτε χρήστης, απλά δεν της δουλεύει τόσο σωστά όσο θα ήθελε.

 

ευχαριστω για την χρησιμοτατη πληροφορια.

κατεβασα απο μαρκετ το morelocale2 κι αμεσως επανεφερα την ελληνικη γλωσσα.

 

να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> Αποθηκευτικός Χώρος> Εργοστασιακές Ρυθμίσεις

 

Εγω προς το παρων δεν ειδα διαφορα στην μπαταρια... Αναμενω...

Πεταει σε ολα τα αλλα παντως..

 

thanks , αλλά μία ακόμα ερώτηση. Να κάνω αυτό? θα με καλύψει? η με ένα full wipe (όπως έκανα με το Note πχ) θα ναι πιο "καθαρό" το αποτέλεσμα ? Αν ναι, εδώ το full wipe πώς γίνεται? όπως και στα samsung(menu button, power button , volume up) ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα κ γω το παγωτο. πρωτες εντυπωσεις αρκετα θετικες..

μια ερωτηση: τα κουμπακια (τα 4 στο καντραν του κινητου) τα χρησιμοποιουμε οπως παλια.... δεν θα επρεπε το ics να ειναι χωρις κουμπια, οπως πχ στο SGS3 ?

Link to comment
Share on other sites

...Καλημερα συναδελφοι!

 

Να ρωτησω....γιατι δεν μπορει να κανει βιντεοκληση?

Νομιζα οτι θα την ειχς αυτη τη δυνατοτητα μετα το Update...

 

Κατα τ'αλλα ολα καλα φαινονται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα δεν μου εχει ερθει η αναβαθμιση. Οταν παω στο software update μου βγαζει μια αναβαθμιση 47,56 mb με κατι 3d παιχνιδια. Μηπως πρεπει να κανω αυτην πρωτα και μετα θα μου βγαλει και την ISC? Εχω κανει root στο τηλεφωνο. Θα μπορω να την βαλω? Το κινητο ειναι αγορασμενο απο το πλαισιο
Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση μου έχει μπει σονυ και καλά η πρόβλεψη λέξεων στο πληκτρολόγιο με αποτέλεσμα να μου πιάνει λάθος τα greeklish!Πως στα κομμάτια θα το απενεργοποιήσω?
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα κ γω το παγωτο. πρωτες εντυπωσεις αρκετα θετικες..

μια ερωτηση: τα κουμπακια (τα 4 στο καντραν του κινητου) τα χρησιμοποιουμε οπως παλια.... δεν θα επρεπε το ics να ειναι χωρις κουμπια, οπως πχ στο SGS3 ?

 

το s3 και τα άλλα που βγήκαν με ics (nexus) δεν εχουν κουμπακια και αναγκαστικά βρίσκονται στην οθόνη ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα και το δικό μου Evo 3D.:lol:

Δεν χάνεις απολύτως τίποτα και η αναβάθμιση είναι σύντομη και εύκολη διαδικασία.

Δούλεψαν όλα από την πρώτη στιγμή.

Εντυπώσεις θετικές, έχω την αίσθηση πως το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο στην απόκρισή του.

Επίσης αφήνει περισσότερη ελεύθερη μνήμη.

Βέβαια μένει να το χρησιμοποιήσουμε και λίγο γιατί όλα αυτά μπορεί να είναι ιδέα μας.

 

Υ.Γ.1:Κανένας σίγουρος τρόπος να κάνω backup σε επαφές κτλ για να κάνω ένα Hard Reset υπάρχει;

 

Υ.Γ.2: Είναι ιδέα μου ή οι 3D φωτογραφίες είναι τώρα πιο σωστές;

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές από την οθόνη κλειδώματος δεν μπορούμε πια να τα αλλάξουμε; μονο ότι έχει η μπάρα στην home screen;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα και το δικό μου Evo 3D.:lol:

Υ.Γ.2: Είναι ιδέα μου ή οι 3D φωτογραφίες είναι τώρα πιο σωστές;

 

Νομίζω και εγώ ότι το 3D έχει βελτιωθεί..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα διατηρω μια επιφυλαξη για το αν εχει βελτιωθει η μπαταρια.. ετσι πιστεψα την πρωτη μερα, ωστοσο τωρα δεν ειμαι το ιδιο σιγουρος..ας περιμενουμε λιγο να το δουμε πιο ψυχραιμα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Προσπαθώ να περάσω επαφές από το κινητό στο gmail και δεν βρίσκω τρόπο. Έχω κάνει συγχρονισμό αλλά μέσα στο gmail στα contacts/other contacts etc δεν βρίσκω ούτε μία επαφή. Θέλω να το κάνω για να χω backup τις επαφές για να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πώς το κάνω ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απο το μενού των επαφών του κινητού εξαγωγή στην sd card σε αρχείο csv ή vcard. Σύνδεσε το κινητό με το pc ανοιξε την sd βρές το αρχείο και κάντο copy-paste σε ένα μέρος στο pc σου. Μετά άνοιξε το gmail σε ένα browser στο pc σου και πήγαινε εκεί που λέει επαφές. Πατάς εκεί που λέει Περισσότερα -> εισαγωγή.. και επιλέγεις το αρχείο που έκανες paste. Αυτό ηταν τώρα θα έχεις πάντα τις επαφές σου στο gmail και θα συγχρονίζοντε αυτόματα ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν είσαι root μπορείς να βάλεις την καινούργια αναβάθμιση ICS;;Πάντως σε εμένα δεν έχει έρθει μήνυμα για την αναβάθμιση και όταν το κάνω χειροκίνητα μου βγάζει την πρώτη αναβάθμιση με τα 3d παιχνίδια. Υπάρχει τρόπος να κάνω απευθείας την ICS;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...