Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να περάσεις κάποια έκδοση από το xda, που σίγουρα δε θα έχεις και το φόβο μη χάσεις το root ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να περάσεις κάποια έκδοση από το xda, που σίγουρα δε θα έχεις και το φόβο μη χάσεις το root ;)

Το ξέρω, αλλά σε πρώτη φάση θα ήθελα να βάλω την official :)

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση μου έχει μπει σονυ και καλά η πρόβλεψη λέξεων στο πληκτρολόγιο με αποτέλεσμα να μου πιάνει λάθος τα greeklish!Πως στα κομμάτια θα το απενεργοποιήσω?

 

ευκαιρια να μαθεις να γραφεις ελληνικα ^^

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μόλις και όλα είναι μια χαρά.

Έμειναν τα Ελληνικά και όλα δουλεύουν μια χαρά.

Για Backup σε Επαφές, SMS και αρχείο κλήσεων χρησιμοποίησα το Super Backup (στο Play Store εμφανίζεται ως Super Backup : SMS & Contacts.

 

Προς το παρόν η μπαταρία είναι στην δεύτερη μέρα και απομένει 13% με αρκετή χρήση αυτές τις 2 μέρες αλλά χωρίς παιχνίδια.

Νομίζω δεν υπάρχει βελτίωση σε αυτόν τον τομέα ή αν υπάρχει είναι ελάχιστα καλύτερη η αυτονομία.

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως με την αναβάθμιση, δουλευει καλύτερα το ασύρματο...δλδ πιάνει πιο δυνατό σημα σε σημεία στο σπίτι που δεν έπιανε καλα
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μόλις και όλα είναι μια χαρά.

Έμειναν τα Ελληνικά και όλα δουλεύουν μια χαρά.

Για Backup σε Επαφές, SMS και αρχείο κλήσεων χρησιμοποίησα το Super Backup (στο Play Store εμφανίζεται ως Super Backup : SMS & Contacts.

 

Προς το παρόν η μπαταρία είναι στην δεύτερη μέρα και απομένει 13% με αρκετή χρήση αυτές τις 2 μέρες αλλά χωρίς παιχνίδια.

Νομίζω δεν υπάρχει βελτίωση σε αυτόν τον τομέα ή αν υπάρχει είναι ελάχιστα καλύτερη η αυτονομία.

 

Εγω εχω την εντυπωση οτι καιει λιγοτερο η συσκευη, ισως λογο καλυτερης διαχειρησης των πυρηνων!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά δεν μπορώ να δημιουργήσω φακέλους με την ICS ενώ πριν μπορούσα με την GB. Και υποτίθεται ότι ένα από τα χαρακτηριστικά της ICS είναι η δυνατότητα δημιουργίας φακέλων.

Υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω;

 

Πάρε μια εφαρμογή και βάλτην πάνω στην άλλη και έτσι θα δημιουργηθεί φάκελος.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια εφαρμογή και βάλτην πάνω στην άλλη και έτσι θα δημιουργηθεί φάκελος.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Όντως έτσι γίνεται.

Και φια όσους προσπαθούν να βρουν πως βγαίνει συντόμευση για άμεση κλήση, να πω ότι προσπαθούσα να το κάνω πατώντας παρατεταμένα σε κάποιο κενό σημείο της οθόνης ώστα να ανοίξει το μενού της προσαρμογής και να προσπαθήσω να το βάλω από εκεί. Δεν έπιανε όμως. Μετά πήγα ρυθμίσεις --> προσαρμογή (που είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα) και από εκεί το έβγαλε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει ρύθμιση για να μην είναι σταθερό

το wallpaper στην εναλλαγη οθονων.

Νομίζω στην 2.3 είχε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μπορει να μου πει καποιος πως απο s-ff + revolutionary θα γυρισω σε μανισια ρομ 2.3.4 ωστε να κανω την επισημη αναβαθμιση?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μπορει να μου πει καποιος πως απο s-ff + revolutionary θα γυρισω σε μανισια ρομ 2.3.4 ωστε να κανω την επισημη αναβαθμιση?

στην ίδια κατηγορία και εγώ, όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει!!:)

Link to comment
Share on other sites

Κάντε υπομονή κι εγώ έτσι είμαι. Από το πρωί δοκιμάζω όλες τις παραλλαγές του xda αλλά ακόμα τίποτε. Μόλις (και αν..) τα καταφέρω θα το γράψω εδώ αναλυτικά.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει ρύθμιση για να μην είναι σταθερό

το wallpaper στην εναλλαγη οθονων.

Νομίζω στην 2.3 είχε.

 

Βάλε την Wallpaper Wizardrii, κάνεις τα πάντα.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το βίντεο :

Μπείτε στην σελίδα αυτή : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1743466 ΚΑΙ δείτε την κατηγορία Ε.

To αρχείο fastboot το κατεβάζετε από εδώ και το τρέχετε από το PC. http://downloadandroidrom.com/file/tools/fastboot.zip

Αυτά ισχύουν για ΗBOOT 007 .

Έτσι το είχα κάνει και εγώ για το δικό μου EVO .

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω οτι για να το επαναφερουμε στην αρχικη μανισια 2.3.4 αρκει μονο να φλασαρουμε το RUU, το εχει δει κανεις αλλος?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα γράφει Relocked. στο Ηboot. Πάντως τώρα που το λες και εγώ την μαμίσια είχα φλασάρει...
Link to comment
Share on other sites

θα γραφει relocked αν το ειχες ξεκλειδωσει με τη μεθοδο της HTC, ετσι εχω καταλαβει απο αυτα που διαβαζω
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει ρύθμιση για να μην είναι σταθερό

το wallpaper στην εναλλαγη οθονων.

Νομίζω στην 2.3 είχε.

 

Βάλε την Wallpaper Wizardrii, κάνεις τα πάντα.

Δεν μπορω να βρω ακρη με αυτο,

καποιος αλλος γνωριζει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υπόλοιποι λάτρεις του EVO 3D:

 

Το δικό μου το είχα με μαμά ROM, rooted και S-OFF με revolutionary. Και φυσικά περίμενα ως Μεσσία το ICS.

Μάταια όμως έφαγα μια μέρα να περάσω την αναβάθμιση. Μετά από ΠΑΡΑ πολλές δοκιμές, κατέληξα στην δια της ατόπου επαγωγής ότι έφταιγε η revolutionary, καθώς δεν είχα 4ΕΧΤ.

Μην αντέχοντας άλλο, γύρισα σε φλασάρισμα της original RUU (χάνοντας όλα τα "προνόμια" του S-OFF φυσικά) και πέρασα το ICS φρέσκο φρέσκο. Με την αφελή λογική μου σκέφτηκα ότι δεν πειράζει, ελπίζοντας ότι σύντομα θα έβγαινε κανένας τρόπος να το ξανα-ξεκλειδώσουμε.

 

Το 4.0 πετάει. Το τηλέφωνο είναι όπως θα έπρεπε να είναι από την αρχή. Μου αρέσουν οι βελτιώσεις (όχι και τόσο οφθαλμοφανείς μάλλον), αλλά το όλο περιβάλλον, ακόμα και τα fonts μου πάνε καλύτερα. Δεν έχω κλείσει 24 ώρες ακόμα αλλά η πρώτη έκπληξη ήταν ότι όταν πήγα για ύπνο χθες άφησα την μπαταρία στο 100% και το πρωί στην βρήκα στο απίθανο ...99% !!!!

 

Για τα λοιπά θα δούμε εν καιρώ....

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το βίντεο :

Μπείτε στην σελίδα αυτή : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1743466 ΚΑΙ δείτε την κατηγορία Ε.

To αρχείο fastboot το κατεβάζετε από εδώ και το τρέχετε από το PC. http://downloadandroidrom.com/file/tools/fastboot.zip

Αυτά ισχύουν για ΗBOOT 007 .

Έτσι το είχα κάνει και εγώ για το δικό μου EVO .

 

Καλησπέρα σε όλους!

Έκανα τα ακριβώς παραπάνω που λέει ο συμφορήτης μας και το τηλ τώρα στην οθόνη του bootloader γράφει:

 

*** LOCKED ***

SHOOTER_U PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-1.49.0018

eMMC-boot

Oct 3 2011, 15:03:01

 

 

Είναι εντάξει για να πάει για service?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Κούκλος είσαι!!. Μια χαρά!!

 

Απλά δες μην έχεις τίποτα στην κάρτα μνήμης (κανένα περίεργο πρόγραμμα-καλό θα ήταν να την αφαιρέσεις). Αν επιτρέπεται γιατί το πας για service ;

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κλείσει 24 ώρες ακόμα αλλά η πρώτη έκπληξη ήταν ότι όταν πήγα για ύπνο χθες άφησα την μπαταρία στο 100% και το πρωί στην βρήκα στο απίθανο ...99%

Εχουν "πειραξει" αυτο το θεμα που ειχαμε που απο 100% πηγαινε στο 95-96 σε 1-2 ωρες με ελαχιστη χρηση η και με καθολου. Αλλαξαν λοιπον την γραμμικοτητα της "πτωσης" της μπαταριας. Εχω παρατηρησει απο την πρωτη φορτιση οτι πεφτει πιο χαλαρα οταν ειναι πληρως φορτισμενη (εικονικο ειναι ομως). Οταν ειναι πχ στο 50% οταν πας για υπνο, το πρωι θα το βρεις στο 42-43%. 6-7-8% πτωση ειχαμε και παλια ιδια πανω κατω την βλεπω και τωρα. Γενικα η μπαταρια σε μηδαμινη χρηση εχει την ιδια αντοχη (οσο αυτο μπορει να μετρηθει με ακριβεια). 4-5 μερες το πολυ εβγαζε με ελαχιστη χρηση, τοσο βγαζει και τωρα. (τωρα πχ ειμαι σε 1μερα +15 ωρες στο 63% με 35 λεπτα οθονη και 3 λεπτα κλησεων). Δεν υπαρχει διαφορα αισθητη ουτε σε αναμονη ουτε σε χρηση.

 

[Εχω κρατησει και ιστορικο απο το battery monitor widget συμφωνα με το οποιο φαινεται με την ics ενας περιορισμος του μεγιστου ρευματος σε σχεση με την μαμα 2.3.4 σε πολυ ζορι (σαν να εχει παιξει καποιο undervolting ας πουμε) αλλα απο την αλλη μια αυξηση του ρευματος σε αναμονη, το οποιο ενω ηταν με το παλιο 6-14mA τωρα ειναι 20-130mA και παιζει συνεχως σαν σεισμογραφος ενω παλια ηταν μια ευθεια λευκη γραμμη! Αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστες αυτες οι μετρησεις του app.]

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι η κάρτα θα βγει γιατί έχει πολλά "περίεργα" προγράμματα!

Ο λόγος που θα πάει για service είναι ότι στο κάτω μέρος της οθόνης, απο το μαύρο πλαίσιο και πάνω έχει λίγο νεκρό σημείο η οθόνη αφής και δεν ανταποκρίνεται!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...