Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά θα το προκαλεί κάποια εφαρμογή που κατέβασες από το Play store. Kι εμένα το κάνει καμιά φορά, καταργώ τις εφαρμογές που κατέβασα τελευταία και όταν βρω αυτή που το προκαλούσε σταματάει... Δοκίμασε το...;)

 

Εγώ μετά την αναβάθμιση σε ICS, έχω προβληματάκια με τον ήχο κλήσης και ειδοποιήσεων... Άλλες φορές αλλάζει τον ήχο κλήσης μόνο του, ενώ άλλες ο ήχος ειδοποίησης είναι πολύ χαμηλός κι ας έχω την ένταση στο μεγαλύτερο επίπεδο... Ελπίζω να τα διορθώσει όλα αυτά η Htc με κανένα update... Πολλά ζητάω εεε?:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συγκινήθηκα..

 

http://www.thespicygadgematics.com/2012/06/how-to-remove-bloatware-on-android-ics.html

 

δεν ήξερα με την απενεργοποίηση των ενσωματομένων εφαρμογών βγαίνουν από τη λίστα...!!!! είμαι χαρούμενος!!!! έδιωξα το facebook χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Πώς εξηγείται τώρα αυτό? Έχασα περίπου 7-9% κατά τη διάρκεια της νύχτας που το είχα κλειστό!! :blink: Ξέρετε κανένα πρόγραμμα που να επιβλέπει τι εφαρμογές καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια? Γιατί από τις ρυθμίσεις μόνο την οθόνη βλέπω να έχει μεγάλη κατανάλωση, όπως πάντα...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πώς εξηγείται τώρα αυτό? Έχασα περίπου 7-9% κατά τη διάρκεια της νύχτας που το είχα κλειστό!! :blink: Ξέρετε κανένα πρόγραμμα που να επιβλέπει τι εφαρμογές καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια? Γιατί από τις ρυθμίσεις μόνο την οθόνη βλέπω να έχει μεγάλη κατανάλωση, όπως πάντα...

 

Μήπως μπερδεύτηκες? πως γίνεται να έχασες ενώ ήταν κλειστό? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε.. Αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ... Θα το παρακολουθήσω...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Εδώ και λίγο καιρό το κινητό ανάβει και σβήνει μόνο του την οθόνη κλειδώματος και αυτό το κάνει (αναβοσβήνει) από 2-6 φορές περίπου όποτε το κάνει.

 

Οπως λεει και ο halo ειναι θεμα εφαρμογης. Βγαλε μια μια οσες εβαλες αφου παρατηρησες το φαινομενο και θα βρεις ποια φταιει. Εμενα εφταιγε ο "εκατομμυριουχος" π.χ Αν την εχεις ξεκινα απο αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο halo ειναι θεμα εφαρμογης. Βγαλε μια μια οσες εβαλες αφου παρατηρησες το φαινομενο και θα βρεις ποια φταιει. Εμενα εφταιγε ο "εκατομμυριουχος" π.χ Αν την εχεις ξεκινα απο αυτη.

 

Την έχω και την απεγκατέστησα. Τώρα θα το παρακολουθήσω να δω τελικά αν φταίει αυτή και σ' εμένα ή μήπως έχω και κάποια άλλη που το πειράζει. Ευχαριστώ!

 

Edit: Την έβγαλα την εφαρμογή που είπες αλλά εμένα συνεχίζει το πρόβλημα.

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ένα άλλο ψιλοπροβληματάκι..

ενώ παλιότερα μου σκάγανε ειδοποιήσεις από ebay, twitter Κλπ..τον τελευταίο καιρό δεν εμφανίζονται.. και δεν θυμάμαι να έχω πειράξει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει custom rom, την king cobra ics. Όλα δουλεύουν τέλεια εκτός από το 3G. Ξέρετε τι μπορει να φταίει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδεά για το τι μπορεί να μπλοκάρει τις ειδοποιήσεις ebay Και twitter? δεν νομίζω ότι είναι συγκεκριμένα του evo..κάτι άλλο πρέπει να του φταίει..
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε παγωτο το κινητο ξεφτελιστηκε....

ριχνει κοληματα κ καθε 3-4 μερες θελει επανεκινηση γιατι ξεμενει απο ραμ...

οταν δεχομαι εισερχομενη κληση, κολαει στο ringtone κ μετα απο λιγο συνεχιζει........

μπορουμε να παμε πισω σε official GB ?

τι διαδικασια ακολουθουμε τωρα για να βαλουμε custom rom ?

Link to comment
Share on other sites

έχεις δοκιμάσει να κάνεις hard reset?

Ναι, το εκανα.

Η φαση ειναι πως πριν το κανω πηγαινε καλυτερα.... τωρα κολαει χωρις λογο... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για παράπονα οσον αφορα μετα την αναβάθμιση του λογισμικού του κινητου.

Μεχρι στιγμης, το κινητό μου εχει αναβαθμισθει εδω και καιρό, δουλεύει μια χαρά. Αναρωτιέμαι εαν με τις αλαγές που κάνετε (πειράγματα) είναι η αιτία όλων των προβλημάτων.

Απλα αναρωτιέμαι.

 

 

ΥΓ Το δικό μου δεν το έχω "πειράξει".

Link to comment
Share on other sites

παλαιοτερα ειχα δοκιμασει κ ειχα πραγματοποιησει επιτυχως βιντεοκληση στο skype, έχωντας παλαιοτερη εκδοση android (ginger bread) και μαλλον skype .

σημερα που δοκιμασα, με την τελευταια εκδοση του skype και ICS, οταν παταω να ενεργοποιηθει το βιντεο, κανει πως παει να το φορτώσει, αλλα μετα σταματαει κ παραμένει σε λειτουργια φωνητικης κλήσης....

υπάρχει καποιος τρόπος να το λύσω αυτό ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση το βασικο προβλημα που εχω ειναι οτι μπορει να ανοιξω την καμερα για ληψη φωτογραφιας και να ειναι μονιμως στη 3D λειτουργια και δεν ανταποκρινεται με τον διακοπτη, επισης το ιδιο κανει και μετα βιντεο κατα την αναπαραγωγη ακομα και με βιντεο απο youtube παει δηλαδη να τα παιξει 3D ειναι δεν ειναι...whats wrong????
Link to comment
Share on other sites

σε όσα παιδιά αναφέρουν προβλήματα, μήπως θα άξιζε να ξαναφλασάρετε την στοκ ρομ, μήπως κάτι πήγε πολύ στραβα κατά την ενημέρωση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με το κινητό μετά την αναβάθμιση. Έχω παραμείνει σε stock rom όμως.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με το κινητό μετά την αναβάθμιση. Έχω παραμείνει σε stock rom όμως.

 

Ακριβώς το ίδιο , όλα καλά και γρήγορα .

 

Δηλαδη για παραδειγμα, εχετε το πρασινο LED να αναβοσβυνει οπως παλια ως ειδοποιηση για χαμενη κληση ή sms; (οχι τα πρωτα 5-10 λεπτα, αργοτερα παυει να αναβοσβυνει)

Επισης ως 2ο παραδειγμα η αναζητηση σηματος δορυφορων σε ολες τις εφαρμογες gps κανει με το που μπηκε η ICS 1-2 λεπτα, ενω με την 2.3.4 εκανε 2-5 δευτερολεπτα. Σε εσας τους βρισκει αμεσως;

Να προσθεσω και ενα τριτο σημαντικο προβλημα, η εγγραφη video κανει "κολληματα" στην κινηση κατι που παλια δεν υπηρχε.

 

Ειναι αρκετα τα προβληματα λειτουργιας του ICS που ζητανε επιγοντως αναβαθμιση.

 

Στοκ ημουν και πριν και με ics. Εντελως "απειραχτο".

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα..ή για να είμαι πιο ακριβής, δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα στα κομμάτια που το χρησιμοποιούσα..αν κρύβεται κάτι σε κάποια λειτουργία που δεν χρησιμοποιούσα, δεν ξέρω..

 

το μόνο που έγραψα και παραπάνω, είναι ότι δεν παίρνω τον τελευταίο καιρό ειδοποιήσεις από ορισμένες εφαρμογές, αλλά νομίζω ότι έπαιρνα και μετά το Ics..οπότε κάποια εφαρμογή πρέπει να έχει κάνει τη δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για παραδειγμα, εχετε το πρασινο LED να αναβοσβυνει οπως παλια ως ειδοποιηση για χαμενη κληση ή sms; (οχι τα πρωτα 5-10 λεπτα, αργοτερα παυει να αναβοσβυνει)

Επισης ως 2ο παραδειγμα η αναζητηση σηματος δορυφορων σε ολες τις εφαρμογες gps κανει με το που μπηκε η ICS 1-2 λεπτα, ενω με την 2.3.4 εκανε 2-5 δευτερολεπτα. Σε εσας τους βρισκει αμεσως;

Να προσθεσω και ενα τριτο σημαντικο προβλημα, η εγγραφη video κανει "κολληματα" στην κινηση κατι που παλια δεν υπηρχε.

 

Ειναι αρκετα τα προβληματα λειτουργιας του ICS που ζητανε επιγοντως αναβαθμιση.

 

Στοκ ημουν και πριν και με ics. Εντελως "απειραχτο".

Τα υπόλοιπα που λες δεν τα'χω παρατηρήσει, όμως το gps πιάνει σήμα μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα, ακριβώς όπως με το gingerbread.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...