Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχώρα άφοβα. Είναι πολύ καλή και σταθερή Rom.

 

ευχαριστω κ γω δε βλεπω να της λειπει κατι!αυτη μαλλον θα βαλω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ένα alert ότι δεν πρόβλημα με τη σύνδεση στο Internet έχει τύχει να το βγάλει σε κανένα? νομίζω ότι το βγάζει κυρίως αν επιλέξω να επισκεφτώ μια σελίδα μέσα από την εφαρμογή του twitter
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

βρε παιδιά μια ερώτηση. μπορείς να κάνεις κλήση σε άλλο κινητό με βίντεο κλήση.:confused:

δεν μιλάω μέσω skype και τα συναφή.:)

Όχι φίλε, δεν μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερες,εβαλα τη ρομ που ρωτησα πιο πριν,κ εχω ενα θεμα με το wifi..συνδεεται κ ξεσυνδεεται συνεχως...φταιει η ρομ η εχει κατι το τηλεφωνο?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το HTC Evo 3D απο αγγλια κα δεν εχει ελληνικα υπαρχει τροπος να του περασω ελληνικη ρομ..

 

 

Ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη more locale 2 λογικα θα σου εμφανισει τα ελληνικα. Τουλαχιστον σε εμενα (htc one s) ετσι εγινε

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

λυθηκε μονο του το θεμα με το wifi!

 

ο ηχος απο το ηχειο ειναι εξαιρετικα χαμηλος...σε ολα ετσι ειναι?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το κινητό μέσω usb στο laptop (ευτυχώς όχι συχνά, ας είναι καλά το Dropbox), μετά όταν το αποσυνδέσω, αρχίζει τα restart... :worry: Συμβαίνει και σε άλλους? Μήπως είναι κουσούρι της αναβάθμισης?:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το κινητό μέσω usb στο laptop (ευτυχώς όχι συχνά, ας είναι καλά το Dropbox), μετά όταν το αποσυνδέσω, αρχίζει τα restart... :worry: Συμβαίνει και σε άλλους? Μήπως είναι κουσούρι της αναβάθμισης?:confused:

 

Σε εμένα δεν το έχει κάνει ποτέ. Ούτε πριν την αναβάθμιση, ούτε μετά.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει και το άλλο, που συνδέεται με την κάρτα... Όταν κάνω ενημέρωση σε εφαρμογές που βρίσκονται στην κάρτα μνήμης, μερικές φορές μου βγάζει ότι είναι αδύνατη η ενημέρωση στην κάρτα SD.. Ή κάποιο πρόβλημα στο λογισμικό που έχει να κάνει με την κάρτα, ή κάτι θα χάλασε στην κάρτα... Τι να πω...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

rom manager k cwm μεσω αυτου εχει βαλει κανεις?

 

Είναι αρκετά πιο πολύπλοκη η διαδικασία. Πρέπει να κανείς ξεκλείδωμα bootloader από την ιστοσελίδα της HTC να περάσεις 4ext recovery (μου φάνηκε αρκετά καλύτερο από το clock work mod) με περάσεις ένα rooted ROM όπως το leedroid και μετά να κανείς s-off. Το τελευταίο δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο 100%...

 

Πάντως σήμερα βγήκε η cm10 0.2 οποίος θέλει να δοκιμάσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο..κ γω χθες που περασα την καινουρια coolics ειδα οτι ειναι ενα διαφορετικο recovery μεσα..

 

η jb μου φαινεται αρκετα ανετοιμη ακομα,σκεφτομαι μηπως προτιμησω την (03/10/12)mwakious3Drom® (M3DR®) 13.0+13.1 OTA ICS 4.0.3 sense 3.6 k:mwakious-coolexe

 

ωραια κ σταθερη η cool αλλα δε τρελαθηκα,δε ξερω γιατι..τι λες κ συ?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

και εγω φρεσκος ειμαι στις Evo Roms. Προς το παρων δοκιμαζω την cool. Του mwakious δεν μου γεμισε το ματι. Την ειχα βαλει s-off και δεν ειχα wifi. Μου την εσπασαν intro του λιγακι. Μια senslesss θελω να δοκιμασω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
παιδια καλησπερα λιγο αρχαριος σε android και ερωτω το τηλεφωνο εχει καποιο eιδος file manager και ποιο ειναι και δευτερο εφαρμογες java πως γινοντε εγκατασταση
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με αρκετα ανδροιδ που ειχα βαρεθηκα οποιον launcher ειχα κ νομιζω οτι το sence ειναι απλα το καλυτερο απ ολα...

 

η μπαταρια πως σας παει?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα λιγο αρχαριος σε android και ερωτω το τηλεφωνο εχει καποιο eιδος file manager και ποιο ειναι και δευτερο εφαρμογες java πως γινοντε εγκατασταση

Ενσωματωμένο δε νομίζω πως έχει, αλλά μπορείς να βάλεις κάποιον free από το google play (android market). Προτείνω τον solid explorer! Για java εφαρμογές τώρα... Γενικώς οι εφαρμογές του android ειναι γραμμένες σε java, αλλά εσύ φαντάζομαι θέλεις .jar αρχεία. Υπήρχαν κάποιες εφαρμογές-emulators που ήταν για να τρέχεις τέτοιες εφαρμογές, αλλά δεν ξέρω αν δουλεύουν στις τελευταίες εκδόσεις android. Αλλά γενικώς δεν υπάρχει λόγος να θες να τρέξεις .jar αρχεία, όταν μπορείς να βάλεις native android εφαρμογές ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Ενσωματωμένο δε νομίζω πως έχει, αλλά μπορείς να βάλεις κάποιον free από το google play (android market). Προτείνω τον solid explorer! Για java εφαρμογές τώρα... Γενικώς οι εφαρμογές του android ειναι γραμμένες σε java, αλλά εσύ φαντάζομαι θέλεις .jar αρχεία. Υπήρχαν κάποιες εφαρμογές-emulators που ήταν για να τρέχεις τέτοιες εφαρμογές, αλλά δεν ξέρω αν δουλεύουν στις τελευταίες εκδόσεις android. Αλλά γενικώς δεν υπάρχει λόγος να θες να τρέξεις .jar αρχεία, όταν μπορείς να βάλεις native android εφαρμογές ;)

 

ναι αλλα το governor of poker που μ'αρεσει το βρισκω μονο σε jarkai jad

Link to comment
Share on other sites

Όλο και θα υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για android αλλά δυστυχώς για το συγκεκριμένο δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Ρώτησε κι εδώ αν θέλεις, όπου γίνεται και όλη η συζήτηση για τα παιχνίδια ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με αρκετα ανδροιδ που ειχα βαρεθηκα οποιον launcher ειχα κ νομιζω οτι το sence ειναι απλα το καλυτερο απ ολα...

 

η μπαταρια πως σας παει?

 

12 ωρες 23 λεπτα 45%

wifi 12 ωρες 23 λεπτα

οθονη 45 λεπτα

κλησεις 22 λεπτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά πάντως μετά την αναβάθμιση, μου δημιουργεί πρόβλημα και κάνει συχνά restart.. Μόνο άμα βγάλω την μπαταρία σταματάει..Συνήθως μετά απο την ενεργοποίηση του τηλεφώνου.. Αν και χθες μου το έκανε και όταν χρησιμοποιούσα το instagram. Και μερικές φορές δεν μου "φορτώνει" την κάρτα (ringtone, δεν κάνει αναβαθμίσεις στην κάρτα το Play).. Και έχω κάνει και 2 hard reset.. Πιστεύετε ότι μπορεί να ευθύνεται η κάρτα? Και τι μπορώ άλλο να κάνω? :confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα htc evo 3d με δυο μπαταριες.πως μπορω να δω ποια ειναι σε καλυτερη κατασταση.Υπαρχει καποιοσ τροπος μετρησης?

Ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

orlox Πολυ καλα αποτελεσματα..τετοια,ουτε στα ονειρα μου...σημερα που ημουν ταξιδι,δε το χρησιμοποιησα σχεδον καθολου κ ισα ισα με εβγαλε σπιτι....

 

κατι ακομα,στη στοκ εφαρμογη σμσ,εχω ενεργοποιησει κατι σχετικο με support sms special characters,για να εχω 160 χαρακτηρες,αλλα τζιφος...

 

καμια ιδεα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

orlox Πολυ καλα αποτελεσματα..τετοια,ουτε στα ονειρα μου...σημερα που ημουν ταξιδι,δε το χρησιμοποιησα σχεδον καθολου κ ισα ισα με εβγαλε σπιτι....

 

κατι ακομα,στη στοκ εφαρμογη σμσ,εχω ενεργοποιησει κατι σχετικο με support sms special characters,για να εχω 160 χαρακτηρες,αλλα τζιφος...

 

καμια ιδεα?

 

βαλε την εφαρμογη handcent ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ηθελα την βοηθεια σας! ειμαι κατοχος του Htc Evo 3D και εχω ενα παραξενο προβλημα με το ξυπνητηρι.. οταν παταω στο μενου το Ρολοι εχει σταματησει να μου εμφανιζει το χαρακτηριστικο εικονιδιο για τα ξυπνητηρια, δειχνει μονο το επιτραπεζιο,παγκοσμιο ρολοι,χρονομετρο και χρονοδιακοπτης. Οταν παταω επιτραπεζιο κατω απο την ενδειξη της ωρας λεει με μικρα γραμματα (Ειδ. ανεν)και εχει διπλα το εικονιδιο του ξυπνητηρι.. μπορει καποιος να με βοηθησει ή αν γνωριζει κανεις που ειχε το ιδιο πρόβλημα. Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...