Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η coolsense ειναι παρα πολυ καλη rom. Εχω 0 προβληματα, πολυ γρηγορη και η μπαταρία κραταει επισης παρα πολυ. Ενδεικτικα χτες εμεινα με 10% μετα απο μια ωρα κλησεων wifi 100%, hspa, emails μια ωρα ανοιχτη οθόνη επειτα απο 15 ώρες.

 

Μην ξεχναμε οτι το evο εχει τις ίδιες δυνατοτητες με το xperia S. Μαλιστα λόγο ανάλυσης κανει πιο γρηγορα καποια πράματα

την εχεις δοκιμασει με τα 3d παιχνιδια της gameloft?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την εχεις δοκιμασει με τα 3d παιχνιδια της gameloft?

 

Το N.O.V.A 3D δεν μπορουσε να περασει το αρχικο βιντεο (cannot load) καποια στιγμη που τα καταφερα να πατησω το ΟΚ και να συνεχισω μπηκε στο game επαιξα 1 λεπτο και crashare ξανα. Το περιεργο ειναι οτι τα παιχνιδια που ειχε μεσα παιζουν κανονικα. Επισης το Video με τον native player δεν παιζει 3D παιζει ομως με τον MX player.

Μοιριζομαι πατατα της Gameloft παντως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για μας η HTC δεν εχει κανενα χριστουγεννιατικο δωρακι ??? πχ καμια αναβαθμισουλα....λεω εγω τωρα...

 

έχει αρχίσει/έχει ήδη διαθέσει ota αναβάθμιση σε άλλα μοντέλα...? για το δικό μας, όσες αναφορές βρίσκω είναι συγκεχυμένες, σίγουρα πάντως θα προηγηθούν άλλα μοντέλα..

σε όσους διαθέτουν fb γιατί δεν κάνετε μια ερώτηση στην εταιρεία? νομίζω σε κάτι τέτοια απαντάνε συνήθως..

 

το πιο ευνοϊκό σενάριο το βλέπω εδώ http://htcsource.com/2012/08/will-your-htc-handset-be-updated-to-android-4-1-heres-what-we-think/ αλλά δεν ξέρω ποια είναι η εγκυρότητά του..

Edited by nik0las6600
Link to comment
Share on other sites

σε όσους διαθέτουν fb γιατί δεν κάνετε μια ερώτηση στην εταιρεία? νομίζω σε κάτι τέτοια απαντάνε συνήθως..

 

Από ερώτηση άλλου προς HTC σήμερα:

Hi HTC.Will be Jelly Been update for HTC EVO 3d in Europe????Please answer.Wish you all the best in new year!

 

Απάντσηση της HTC:

Hi, there are no plans right at this moment. However we will continue to offer support and updates for its current software.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

για μας η HTC δεν εχει κανενα χριστουγεννιατικο δωρακι ??? πχ καμια αναβαθμισουλα....λεω εγω τωρα...

 

Η HTC είναι υπέρ των χριστουγεννιάτικων δώρων! Μόνο που η φιλοσοφία της είναι να κάνουμε εμείς χριστουγεννιάτικο δώρο στον εαυτό μας αγοράζοντας νέα συσκευή! Πλεόν στο θέμα των αναβαθμίσεων έχει γίνει απαράδεκτη. Όπως καταλαβαίνω σκοπεύει να αφήσει την συσκευή μας μαζί με το Sensation (δηλαδή τις δύο κορυφαίες της συσκευές που βγήκαν την περασμένη χρονία) με μία μόνο αναβάθμιση. Αν θυμάμαι καλά και οι δύο συσκευές είχαν βγει με Gingerbread και πήραν την ICS. Από κει και πέρα μας λέει η HTC να αγοράσουμε νέα μοντέλα.

Απαράδεκτη συμπεριφορά.

Όσο για το facebook, έχω δει να ρωτάνε πολλοί για αναβάθμιση σε JB αλλά απάντηση δεν παίρνουν. Ειδικά η HTC Greece ακόμα και να απαντήσει, η απάντηση θα είναι στην τύχη. Σε αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ακόμα και όταν περιμέναμε την ICS κάθε φορά απαντούσαν ό,τι να 'ναι ως προς το χρονοδιάγραμμα.

Θα ήταν πολύ πιο έντιμο κατά την γνώμη μου να λέγανε ότι δεν έχουν ιδέα τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις παρά να κοροϊδεύουν τον κόσμο που έχει χρυσοπληρώσει τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Η HTC είναι υπέρ των χριστουγεννιάτικων δώρων! Μόνο που η φιλοσοφία της είναι να κάνουμε εμείς χριστουγεννιάτικο δώρο στον εαυτό μας αγοράζοντας νέα συσκευή! Πλεόν στο θέμα των αναβαθμίσεων έχει γίνει απαράδεκτη. Όπως καταλαβαίνω σκοπεύει να αφήσει την συσκευή μας μαζί με το Sensation (δηλαδή τις δύο κορυφαίες της συσκευές που βγήκαν την περασμένη χρονία) με μία μόνο αναβάθμιση. Αν θυμάμαι καλά και οι δύο συσκευές είχαν βγει με Gingerbread και πήραν την ICS. Από κει και πέρα μας λέει η HTC να αγοράσουμε νέα μοντέλα.

Απαράδεκτη συμπεριφορά.

Όσο για το facebook, έχω δει να ρωτάνε πολλοί για αναβάθμιση σε JB αλλά απάντηση δεν παίρνουν. Ειδικά η HTC Greece ακόμα και να απαντήσει, η απάντηση θα είναι στην τύχη. Σε αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ακόμα και όταν περιμέναμε την ICS κάθε φορά απαντούσαν ό,τι να 'ναι ως προς το χρονοδιάγραμμα.

Θα ήταν πολύ πιο έντιμο κατά την γνώμη μου να λέγανε ότι δεν έχουν ιδέα τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις παρά να κοροϊδεύουν τον κόσμο που έχει χρυσοπληρώσει τις συσκευές.

 

για αυτο για να ξανα παρω htc θα ειναι αν ειναι σε συνεργασια με την google δηλαδη καποιο μελοντικο nexus:lol::lol::lol::lol:

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

πιστευετε οτι θα δειτε καποια διαφορα απο την εκδοση που ειμαστε στην 4.1? ή στην 4.2?

 

Φυσικά και θα δεις.. Project butter!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλη μας χρονια!!!!

 

ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει καποιο προγραμμα για usb otg (on the go)..... που να δουλευει με το κινητο μας.

θελω να σημειωσω πως δεν ειμαι root!

Link to comment
Share on other sites

καλη μας χρονια!!!!

 

ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει καποιο προγραμμα για usb otg (on the go)..... που να δουλευει με το κινητο μας.

θελω να σημειωσω πως δεν ειμαι root!

 

Καλή χρόνια! Από όσο γνωρίζω δεν γίνεται γιατί θες υποστήριξη απ τον κερνελ (drivers δηλαδή)

Ακόμα και με τον κερνελ θες hub με δικό του ρεύμα γιατί δεν δίνει η θύρα μας. Δεν το έχω δοκιμάσει.

 

με το American Android

Its over 9000!

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκεται το service της htc στην Θεσσαλονίκη;

 

Απο οσο ξερω φιλε μου ,δεν βρισκεται πλεον.Μας αφησε εδω και κανενα χρονο.(για επισημο μιλαμε)

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι κάνουμε που πρέπει το κινητό να πάει για service (πρόβλημα στο ακουστικό);
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι κάνουμε που πρέπει το κινητό να πάει για service (πρόβλημα στο ακουστικό);

Kαλημερα ,για ριξε μια ματια εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=328849

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εντός εγγύησης, δυστυχώς η Arvato στην Αθήνα είναι μονόδρομος. Λέω δυστυχώς γιατί είχα πολύ άσχημη εμπειρία σε ολοκαίνουργιο EVO μαζί τους. 2 μήνες έμεινα χωρίς τηλέφωνο από βλακεία τους. Αν είσαι εκτός, με ΠΜ θα σου συστήσω κάποιο service σε Θεσσαλονίκη όπου έμεινα πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα τηλεφωνικά με το service στην Αθήνα και περιμένω courier για να παραλάβει το κινητό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να πάω το evo 3d στο service γιατί ένα κομμάτι στο κάτω μέρος της οθόνης δεν αποκρίνεται καθόλου, οπότε θα ήθελα να επιστρέψω το evo 3d σε κατάσταση όπως όταν το αγόρασα. Τώρα είμαι root με revolutionary, s-off και με ics rom από xda αλλά το link στην αρχή του post δεν λειτουργεί οπότε χρειάζομαι τη βοήθεια σας :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς πρέπει να πάω το evo 3d στο service γιατί ένα κομμάτι στο κάτω μέρος της οθόνης δεν αποκρίνεται καθόλου, οπότε θα ήθελα να επιστρέψω το evo 3d σε κατάσταση όπως όταν το αγόρασα. Τώρα είμαι root με revolutionary, s-off και με ics rom από xda αλλά το link στην αρχή του post δεν λειτουργεί οπότε χρειάζομαι τη βοήθεια σας :)

Εδώ εκτός των άλλων υπάρχουν και οδηγίες επαναφοράς...forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1247392

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες μέρες, παρατηρώ ότι όταν τερματίσω μια κλήση (από το handsfree) η οθόνη του κινητού παραμένει μαύρη, και τα soft buttons αναμμένα από κάτω.. και πρέπει είτε να περιμένω να επανέλθει, είτε να πατήσω το back από τα software buttons..

εκτός από την επιλογή του hard reset έχουμε κάποια ποιο "ανώδυνη" λύση? (απλά βαριέμαι να πρέπει να επαναφέρω μετά τα πάντα... (εκτός και αν μπορώ με κάποιο back up πρόγραμμα να φέρει ρυθμίσεις, μηνύματα εφαρμογές κλπ κλπ )

Link to comment
Share on other sites

εκτός από την επιλογή του hard reset έχουμε κάποια ποιο "ανώδυνη" λύση? (απλά βαριέμαι να πρέπει να επαναφέρω μετά τα πάντα... (εκτός και αν μπορώ με κάποιο back up πρόγραμμα να φέρει ρυθμίσεις, μηνύματα εφαρμογές κλπ κλπ )

 

Το backup προγραμμα με ενδιαφερει και μενα γιατι θα κανω αμεσα hard reset και βαριεμαι να τα ξαναβρισκω ολα απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

άν είστε root, χρησιμοποιήστε το titanium back up

 

για sms το sms back up & restore είναι καλό, δε χρειαζεται root(αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν είμαι root.. :S

 

τελικά χρησιμοποίησα το mybackup δεν έμεινα 100% ευχαριστημένος, αλλά τι να κάνουμε..

υπόψιν..στην "trial" έκδοση μπορείς να κάνεις backup και restore μόνο στην ίδια συσκευή

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...