Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια!

 

Εχω το κινητο αυτο 1 χρονο και προσφατα παρουσιασε ενα προβλημα στην οθονη. Οταν ειμαι στην αρχικη οθονη και παταω το κουμπι για να εμφανισω το μενου Προσαρμογη,Ταπετσαρια,Ρυθμισεις δεν μπορω να επιλεξω το προσαρμογη! Επισης μερικες φορες κολλαει η οθονη και πρεπει να το κλειδωσω και να το ξεκλειδωσω για να λειτουργησει. Το παρατηρησα μετα απο αυτη την αναβαθμιση που εκανα και εγω!

 

Γεια σας παιδιά. Χθες το βράδυ έκανα έναν έλεγχο για ενημέρωση λογισμικού και μου έβγαλε μια η οποία έλεγε κάτι για ασφάλεια αλλά την έκανα και δεν έδωσα μεγάλη σημασία. Κάντε κι εσείς έναν έλεγχο ;) Το κινητό είναι απήραχτο.

 

Λετε να φταιει η αναβαθμιση ή θα πρεπει να το παω για service? Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα μετα την αναβαθμιση αυτη; Δεν ειμαι root.

 

Ευχαριστω πολυ! :)

Edited by Wildfire
Ορθογραφικο Λαθος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε σε πρώτη φάση απλά πέρνα τη rom που σου έδωσα παραπάνω για να είναι stock και μετά θέλω να μου πεις τι ακριβώς γράφει στις 2-3 πρώτες γραμμές στον bootloader..

Προσπαθώ να την περάσω από δυο διαφορετικούς υπολογιστές αλλά όλες τις φορές μου βγάζει πρόβλημα και δεν ξεκινάει καθόλου η εγκατάσταση σε επίπεδο windows "το στοιχείο installScript setup launcher σταμάτησε να λειτουργεί''. Υπάρχει κάποιο zip;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα htc evo 3d το οποιο βραχηκε απο θαλλασινο νερο!Το εστειλα για επισκευη αλλα μου ειπαν οτι δεν επιδιωρθονεται γιατι εχει κατεστραμενη πλακετα!Λυπαμε να το πεταξω.........υπαρχη καμια ιστοσελιδα με ανταλακτικα που μπορω να βρω πλακετα η μεταχεισμενα κινιτα για ανταλακτικα μηπως βρω κανενα ιδιο μοντελο?

Kάπου είχε πάρει το μάτι μου στο ίντερνετ μητρική πλακέτα για το evo αλλά ήταν πολύ ακριβή (250 δολλάρια, κάπου εκεί πάνω κάτω).

Μαζί με τον μάστορα, σου'ρχεται όσο ένα καινούριο κινητό αντίστοιχων δυνατοτήτων, οπότε δυστυχώς δε συμφέρει η επισκευή.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα htc evo 3d το οποιο βραχηκε απο θαλλασινο νερο!Το εστειλα για επισκευη αλλα μου ειπαν οτι δεν επιδιωρθονεται γιατι εχει κατεστραμενη πλακετα!Λυπαμε να το πεταξω.........υπαρχη καμια ιστοσελιδα με ανταλακτικα που μπορω να βρω πλακετα η μεταχεισμενα κινιτα για ανταλακτικα μηπως βρω κανενα ιδιο μοντελο?

 

Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να βρεις κανα evo με σπασμενη οθονη και να κανεις την τραμπα. Ο "μαστορας" θα σου παει κανα 30αρι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγη βοηθεια ενας φιλος μου περασε μια κορεατικη φλας και θελω να το επαναφερω,εχω κατεβασει διαφορες [ RUU_Schubert_S_HTC_Europe_4.05.401.02_Radio_5.69.09.29a_22.50.50.21_Signed_SCHUBERT_RELEASE] ,[RUU_Shooter_ICS_35_S_Sprint_WWE_VM_1.13.652.2_Radio_1.06.00.0426_NV_1.53_144_release_262287_signed],[RUU_Shooter_S_Sprint_WWE_2.08.651.2_Radio_0.97.10.0808_NV_SPCS_1.31_003_release_208230_signed],αλλα τιποτε δεν τις περναει μου βγαζει σφαλμα και μου λεειε να κατεβασω την σωστη δοκιμασα και αυτην που προτεινε ο φιλος kollatos (RUU_SHOOTER_U_ICS_35_S_HTC_Europe_3.28.401.1_Radio_11.77.3504.00U_11.25.3504.06_

M_release_262714_signed.exe) αλλα και σε αυτην τα ιδια δεν ξερω τι να κανω για να το φλασαρω.Το τηλεφωνο εχει εχω cid htc_001 και σε recovery mode μου γραφει shooter U PUT SHIP S-ON

RL HB00-153.007

 

Καποια βοηθεια εδω παιδια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Εχω το κινητο αυτο 1 χρονο και προσφατα παρουσιασε ενα προβλημα στην οθονη. Οταν ειμαι στην αρχικη οθονη και παταω το κουμπι για να εμφανισω το μενου Προσαρμογη,Ταπετσαρια,Ρυθμισεις δεν μπορω να επιλεξω το προσαρμογη! Επισης μερικες φορες κολλαει η οθονη και πρεπει να το κλειδωσω και να το ξεκλειδωσω για να λειτουργησει. Το παρατηρησα μετα απο αυτη την αναβαθμιση που εκανα και εγω!

 

 

 

Λετε να φταιει η αναβαθμιση ή θα πρεπει να το παω για service? Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα μετα την αναβαθμιση αυτη; Δεν ειμαι root.

 

Ευχαριστω πολυ! :)

Aντιμετωπίζω το ιδιο προβλημα αρκετα συχνα.Το πηγα ηδη μια φορα στο service που συνεργαζονται και ειπαν οτι δεν βρηκαν κατι.Τωρα ετοιμαζομαι να το παω για δευτερη φορα γιατι το προβλημα παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω πάρει ένα 3D το οποίο μετά από rebout δεν ανοίγει καθόλου και δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής. Γνωρίζει κανείς αν διορθώνεται ή πάει, το χάσαμε το κορμί;;;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω πάρει ένα 3D το οποίο μετά από rebout δεν ανοίγει καθόλου και δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής. Γνωρίζει κανείς αν διορθώνεται ή πάει, το χάσαμε το κορμί;;;

 

Ευχαριστώ :)

 

Αν μπαίνει σε hboot σώζεται.. Στείλε μου pm για περισσότερες πληροφορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Aντιμετωπίζω το ιδιο προβλημα αρκετα συχνα.Το πηγα ηδη μια φορα στο service που συνεργαζονται και ειπαν οτι δεν βρηκαν κατι.Τωρα ετοιμαζομαι να το παω για δευτερη φορα γιατι το προβλημα παραμένει.

 

Το πηγα και εγω για service και μου ειπαν οτι μπορει να κανουν 1 μηνα να το φτιαξουν! :confused::confused: Βεβαια δεν ξερω αν θα το φτιαξουν τελικα, μαλλον θα κανουν οτι εκαναν και στο δικο σου! :(

Ειχες κανει και εσυ αυτη την αναβαθμιση; Διοτι δεν το ειχα παρατηρησει πριν την αναβαθμιση! :(

Link to comment
Share on other sites

είναι εύκολο σε κάποιον να ανεβάσει σε κάποιο dropbox ή οπουδήποτε αλλού τον εξυπηρετεί, τα αρχεία της sd που ήταν αρχικά στο τηλέφωνο μαζί με τα αντίστοιχα folders Και filenames? (αναφέρομαι βασικά στις φωτογραφίες 2d Και 3d και στα βίντεο που είχε στοκ το κινητό)

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1140089

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aπό χτες μου έχει κολλήσει το gps και μένει συνέχεια ανοιχτό, με αποτέλεσμα να πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία!

Έκλεισα το κινητό και το ξανάνοιξα, όπως κι ανοιγόκλεισα χειροκίνητα το gps και τίποτα, όταν το ξανανοίξω μένει εκεί συνέχεια.

Προς το παρόν το κλείνω χειροκίνητα.

 

Έχει τύχει σε καναν άλλο?

Τι να κάνω?

 

EDIT:

Έβγαλα και την μπαταρία και έστρωσε.

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων posts

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

εδώ καμιά βοήθεια παιδιά..??

 

Τσίμπα τα! Τα video δεν τα έχω.. :sorry:

https://drive.google.com/folderview?id=0B0HN1-sc_OK5Ykoxc1JCa0N1Wjg&usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπα τα! Τα video δεν τα έχω.. :sorry:

https://drive.google.com/folderview?id=0B0HN1-sc_OK5Ykoxc1JCa0N1Wjg&usp=sharing

http://db.tt/fVIAPE

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβαζω για το πως θα μπορεσω να βαλω καποια custom rom στο κινητο....

απ οτι καταλαβα, το S off χρειαζεται εαν καποιος θελει να βαλει καποιο custom kernel. Αν ειναι να βαλει καποιος μονο αλλη ρομ δεν χρειαζεται, σωστα ?

Η custom rom δεν εχει σχεση με το κερνελ ? ειναι ανεξαρτητα το ενα με το αλλο ?

αυτος ο οδηγος ειναι καλος για να το ακολουθησω ? το κινητο δεν το εχω πειραξει το εχω παρει απο αγγλια, εχω κανει την αναβαθμιση σε android 4.0.3

αν ακολουθησω τον οδηγο (HTCDEV unlock) απ οτι καταλαβαινω χανω την εγκυηση ? αλλα μετα θα μπορω να βαλω οποιαδηποτε ρομ ?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα έχεις καταλάβει με μια διάφορα σχετικά με το s-off.. Η μονη διάφορα λοιπόν είναι ότι δεν χρειαζεσαι PC για να αλλάξεις kernel..

Κατά τα αλλά είτε είσαι s-on είτε s-off μπορείς ν' αλλάξεις kernel και rom..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το soff το θες για να μην χρειάζεται να περνάς τα κερνελ με το fastboot.

Αυτό που θα πρέπει να αλλάξεις είναι το hboot σε 1.47 αν δεν με απατάει ή μνήμη μου.

 

Και ακόμα κάτι.

όποιος δεν την έχει δοκιμάσει να την δει όπως και δηποτε. Η 3.2.22 (Τελευταία ics) miui απλά δεν παίζετε σαν ρομ.

Και είμαι με στοκ κερνελ. που να βάλω ξανά περίεργο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα έχεις καταλάβει με μια διάφορα σχετικά με το s-off.. Η μονη διάφορα λοιπόν είναι ότι δεν χρειαζεσαι PC για να αλλάξεις kernel..

Κατά τα αλλά είτε είσαι s-on είτε s-off μπορείς ν' αλλάξεις kernel και rom..

 

το soff το θες για να μην χρειάζεται να περνάς τα κερνελ με το fastboot.

Αυτό που θα πρέπει να αλλάξεις είναι το hboot σε 1.47 αν δεν με απατάει ή μνήμη μου.

 

Και ακόμα κάτι.

όποιος δεν την έχει δοκιμάσει να την δει όπως και δηποτε. Η 3.2.22 (Τελευταία ics) miui απλά δεν παίζετε σαν ρομ.

Και είμαι με στοκ κερνελ. που να βάλω ξανά περίεργο...

 

Μαλιστα, καταλαβα.:rolleyes: Επειδη δεν εχω πολυ εμπειρια με το θεμα, ο οδηγος ειναι σωστος ?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23379803&postcount=2

Θελω να βαλω καποια αλλη ρομ εκτος απο αυτη που εχω γιατι το κινητο κολλαει κ εχει γινει πιο βαρυ μετα το update σε ICS. Απο το σαητ της ΗΤC με την διαδικασια τους θα γινω SOFF ?

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι review για το 3.2.22 official miui. Παιδιά το ρομ πετάει. με το δικό του kernel είναι απίστευτα γρήγορο και με άμεση απόκριση. Έχει μόνο 6000 μονάδες στο antutu αλλά ξεγελάει...

η διαχείριση μνήμης είναι πολύ καλύτερη από το στοκ ή έτσι νομίζω. τρέχει στα 1188kHz. η μπαταρία είναι ότι καλύτερο έχω δει σε evo 3d.

Η δυνατότητα να αλλάζεις θέματα στα πάντα με ένα κλικ είναι απίστευτη. διαλέγεις ανάμεσα από εκατοντάδες θέματα ήχους online.

οι miui υπηρεσίες όπως εύρεση συσκευής online backup είναι ένα πολύ καλό έξτρα.

μερικές φωτο από την μπαταρία.

 

το Rom http://miuiandroid.com/community/threads/3-2-22.19679/

Google apps goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip

το ελληνικό addon http://miuiandroid.com/community/threads/miui-multi-lang-3-2-22-ics-jb.19690/

 

τα φλασαρουμε ένα και ρεσταρτ ένα και ρεσταρτ ένα και ρεσταρτ

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι review για το 3.2.22 official miui. Παιδιά το ρομ πετάει. με το δικό του kernel είναι απίστευτα γρήγορο και με άμεση απόκριση. Έχει μόνο 6000 μονάδες στο antutu αλλά ξεγελάει...

η διαχείριση μνήμης είναι πολύ καλύτερη από το στοκ ή έτσι νομίζω. τρέχει στα 1188kHz. η μπαταρία είναι ότι καλύτερο έχω δει σε evo 3d.

Η δυνατότητα να αλλάζεις θέματα στα πάντα με ένα κλικ είναι απίστευτη. διαλέγεις ανάμεσα από εκατοντάδες θέματα ήχους online.

οι miui υπηρεσίες όπως εύρεση συσκευής online backup είναι ένα πολύ καλό έξτρα.

μερικές φωτο από την μπαταρία.

 

το Rom http://miuiandroid.com/community/threads/3-2-22.19679/

Google apps goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip

το ελληνικό addon http://miuiandroid.com/community/threads/miui-multi-lang-3-2-22-ics-jb.19690/

 

τα φλασαρουμε ένα και ρεσταρτ ένα και ρεσταρτ ένα και ρεσταρτ

αυτη εχω και εγω φιλε Orlox Και ειναι πραγματικα super...την εχω με την viper σε dual boot με το bootmanager.

μηπως ξερει κανεις? δεν μπορω να βαλω με τιποτα αυτη τη rom (οχι μεσω bootmanager , σκετη)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1647674

στο setup μου βγαζει μηνυματα λαθους και τελικα παγωνει στο λογοτυπο της HTC...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, καταλαβα.:rolleyes: Επειδη δεν εχω πολυ εμπειρια με το θεμα, ο οδηγος ειναι σωστος ?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23379803&postcount=2

Θελω να βαλω καποια αλλη ρομ εκτος απο αυτη που εχω γιατι το κινητο κολλαει κ εχει γινει πιο βαρυ μετα το update σε ICS. Απο το σαητ της ΗΤC με την διαδικασια τους θα γινω SOFF ?

ευχαριστω!!

μπορει καποιος να μου απαντησει ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται καποιος καθε λιγο και κανει την ερωτηση που εκανες εσυ. Λιγο να κοιταξεις η ερωτηση σου εχει απαντηθει στην προιγουμενη σελιδα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι,σκοπευω να αγορασω evo 3d vodafon που εχω βρει.Υπαρχει κανενα προβλημα για το σκαλισμα που θα του κανω?root,s-off, roms,kernels κλπ.,επειδη ειναι vodafon?
Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι review για το 3.2.22 official miui. Παιδιά το ρομ πετάει. με το δικό του kernel είναι απίστευτα γρήγορο και με άμεση απόκριση. Έχει μόνο 6000 μονάδες στο antutu αλλά ξεγελάει...

η διαχείριση μνήμης είναι πολύ καλύτερη από το στοκ ή έτσι νομίζω. τρέχει στα 1188kHz. η μπαταρία είναι ότι καλύτερο έχω δει σε evo 3d.

Η δυνατότητα να αλλάζεις θέματα στα πάντα με ένα κλικ είναι απίστευτη. διαλέγεις ανάμεσα από εκατοντάδες θέματα ήχους online.

οι miui υπηρεσίες όπως εύρεση συσκευής online backup είναι ένα πολύ καλό έξτρα.

μερικές φωτο από την μπαταρία.

 

το Rom http://miuiandroid.com/community/threads/3-2-22.19679/

Google apps goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip

το ελληνικό addon http://miuiandroid.com/community/threads/miui-multi-lang-3-2-22-ics-jb.19690/

 

 

τα φλασαρουμε ένα και ρεσταρτ ένα και ρεσταρτ ένα και ρεσταρτ

 

 

Εχω την miui 3.1.18. Yπαρχει τροπος να βαλω αυτην την εκδοση με ενα απλο update η πρεπει να το φλασαρω απο την αρχη? Εχω το rom manager και μου βρισκει μια εκδοση jb 3.5.10. Αυτη τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι,σκοπευω να αγορασω evo 3d vodafon που εχω βρει.Υπαρχει κανενα προβλημα για το σκαλισμα που θα του κανω?root,s-off, roms,kernels κλπ.,επειδη ειναι vodafon?

ρε παιδια ας βοηθησει καποιος μην την πατησουμε,διαβαζω απο, ψαξιμο,οτι κατι παιζει με cid αν το λεω καλα,μαλλον αν ειναι καποιες συγκεκριμενες εκδοσεις,μπορουν να γινουν downgrade and unlock,ενω καποιες αλλες υπαρχει προβλημα.Ισχυει?ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...