Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάποιος ήξερε λες να μην σου απαντούσε? Δεν είναι chat το forum να είμαστε όλοι online συνεχώς και να ξέρουμε να απαντήσουμε.

Θα σε παρακαλέσω λοιπόν από δω και στο εξής να έχει περισσότερη υπομονή και να μην ποστάρεις συνεχώς την ίδια ερώτηση.

 

Στο θέμα σου τώρα, αν δεν κάνω λάθος (μιας και δεν το είχα) για το EVO έχει βγει s-off πράγμα που σημαίνει ότι μπορείς να το ξεκλειδώσεις και να αλλάξεις το cid του.

Αλλά και πάλι στο τονίζω ότι δεν το έχω οπότε δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κάποιος ήξερε λες να μην σου απαντούσε? Δεν είναι chat το forum να είμαστε όλοι online συνεχώς και να ξέρουμε να απαντήσουμε.

Θα σε παρακαλέσω λοιπόν από δω και στο εξής να έχει περισσότερη υπομονή και να μην ποστάρεις συνεχώς την ίδια ερώτηση.

 

Στο θέμα σου τώρα, αν δεν κάνω λάθος (μιας και δεν το είχα) για το EVO έχει βγει s-off πράγμα που σημαίνει ότι μπορείς να το ξεκλειδώσεις και να αλλάξεις το cid του.

Αλλά και πάλι στο τονίζω ότι δεν το έχω οπότε δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος.

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Οσο για την παρατηρηση σου,δε νομιζω να ημουν πολυ πιεστικος απο εχτες 14.10 πρωτο post,και αν επεμενα λιγο ειναι γιατι ο ανθρωπος περιμενει μια απαντηση για το αν θα το αγορασω η οχι,παντως και η εμπιστοσυνη στο φορουμ που δειχνουμε ειναι το μοναδικο μας οπλο απεναντι στη <<λαθος κινηση>>.Sory παντως αν εγινα ενοχλητικος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Οσο για την παρατηρηση σου,δε νομιζω να ημουν πολυ πιεστικος απο εχτες 14.10 πρωτο post,και αν επεμενα λιγο ειναι γιατι ο ανθρωπος περιμενει μια απαντηση για το αν θα το αγορασω η οχι,παντως και η εμπιστοσυνη στο φορουμ που δειχνουμε ειναι το μοναδικο μας οπλο απεναντι στη <<λαθος κινηση>>.Sory παντως αν εγινα ενοχλητικος

 

Η παρατήρηση έγινε απλά και μόνο γιατί έκανες την ίδια ερώτηση 3 φορές μέσα σε 24 ώρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την miui 3.1.18. Yπαρχει τροπος να βαλω αυτην την εκδοση με ενα απλο update η πρεπει να το φλασαρω απο την αρχη? Εχω το rom manager και μου βρισκει μια εκδοση jb 3.5.10. Αυτη τι ειναι?

 

jb = no 3d και no tv out

Παρολα αυτα ειναι πολυ καλη. ΑΝ θες ομως 3D μενεις σε 4.0.3

Η 3.1.18 ειναι 4.0.3; γενικα απο andoroid εκδοση σε εκδοση (4.0.3 -> 4.1.Χ)θελει σβησιμο data

Κατέληψα και στο kernel του coolexe. στα 1.5 χωρις overclock την gpu και badass governor με βαση το performance και noop. A και ανοιχτο το GPU rendering. Antutu βγάζει περιπου 8000 και η μπαταρια ενα 12ωρο ανετα με ολα ανοιχτα και οθονη 1 μιση ωρα στο auto brightness

 

δε νομιζω να ημουν πολυ πιεστικος

Ήσουν πολύ πιεστικος. Οι περισσοτεροι μπαινουν μια φορα καθε 2-3 μερες εδω...

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To tvout δεν με ενδιαφερει το 3d ομως καλο ειναι να υπαρχει. Ειναι αλλωστε απο τα βασικα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου. Θα μεινω σε αυτην προς το παρον γιατι δεν εχω και πολυ χρονο για να κανω τετοιου ειδους αλλαγες. Ευχαριστω παντως για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

To tvout δεν με ενδιαφερει το 3d ομως καλο ειναι να υπαρχει. Ειναι αλλωστε απο τα βασικα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου. Θα μεινω σε αυτην προς το παρον γιατι δεν εχω και πολυ χρονο για να κανω τετοιου ειδους αλλαγες. Ευχαριστω παντως για την βοηθεια

Πόσο μάλλον το 3d που είναι και το βασικό πλεονέκτημα του κινητού.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια μια μπαταρια μεγαλη που εχει αναφερθει νομιζω magnum λεγεται,απο που μπορω να την προμηθευτω για να ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι μουφα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μπαταρια μεγαλη που εχει αναφερθει νομιζω magnum λεγεται,απο που μπορω να την προμηθευτω για να ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι μουφα?

 

εγω εχω παρει αυτη.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005XGA9ZW/ref=oh_details_o05_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

αντεχει 40-50 ωρες το κινητο με νορμαλ χρηση. παρα πολυ καλη, αλλα το κινητο γινεται τουβλο

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει αυτη.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005XGA9ZW/ref=oh_details_o05_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

αντεχει 40-50 ωρες το κινητο με νορμαλ χρηση. παρα πολυ καλη, αλλα το κινητο γινεται τουβλο

Καλημερα φιλε μου,2 πραγματακια να σε ρωτησω:ποσο παχος αποκταει περισοτερο?μονο παχος με ενδιαφερει,το βαρος δε με πειραζει καθολου.Και δευτερο,ο χρονος φορτισης ειναι αναλογα μεγαλυτερος σαν τη μπαταρια η παραμενει ο ιδιος?σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου,2 πραγματακια να σε ρωτησω:ποσο παχος αποκταει περισοτερο?μονο παχος με ενδιαφερει,το βαρος δε με πειραζει καθολου.Και δευτερο,ο χρονος φορτισης ειναι αναλογα μεγαλυτερος σαν τη μπαταρια η παραμενει ο ιδιος?σε ευχαριστω

προσθετει ενα επιπλεον 50~60% σε παχος. Το κινητο μοιαζει με τηλεκοντρολ ή με κασετοφωνάκι :lol:

Χρονο φορτησης εχει μεγαλυτερο, θελει 3 ωρες ισως κ παραπανω αν δεν κανω λαθος (2ωρες για την απλη μπαταρια), φυσικα παιζει ρολο κ ο φορτιστης. Η μπαταρια παει στο 99% αρκετα γρηγορα κ μετα θελει μια ωρα κ κατι για να παει στο 100 % (πιστευω πως ειναι bug software-ικο αυτο ).

Αλλα το γεγονος της αυτονομιας με κανει κ παραβλεπω τα αλλα τα αρνητικα, ε και για μια τιμη τοσο καλη (6 λιρες αγγλιας) ειναι ικανοποιητικη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μπορειτε να μου προτεινετε ζελατινες γι αυτο το κινητο ειτε γυαλιστερες ειτε ματ απο ebay για να παραγγεiλω σε ενα φιλαρακι!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παρεις ζελατίνα; :P

Σκεφτομαι να τσιμπισω αυτο. Πως σας φαινεται; http://www.amazon.co.uk/Battery-Li-Ion-HTC-EVO-ScreenCleaner/dp/B005HBA872/ref=lh_ni_t?ie=UTF8&psc=1&smid=AZMH38QMZ0SUI

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παρεις ζελατίνα; :P

Σκεφτομαι να τσιμπισω αυτο. Πως σας φαινεται; http://www.amazon.co.uk/Battery-Li-Ion-HTC-EVO-ScreenCleaner/dp/B005HBA872/ref=lh_ni_t?ie=UTF8&psc=1&smid=AZMH38QMZ0SUI

 

γιατι το χρησιμοποιει στην δουλεια του ο ανθρωπος , και δεν ειναι απο τις πιο ''καθαρες δουλειες'' :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παρεις ζελατίνα; :P

Σκεφτομαι να τσιμπισω αυτο. Πως σας φαινεται; http://www.amazon.co.uk/Battery-Li-Ion-HTC-EVO-ScreenCleaner/dp/B005HBA872/ref=lh_ni_t?ie=UTF8&psc=1&smid=AZMH38QMZ0SUI

Νομιζω πως ειναι καπως χοντροκομμενη. Βασικα ολες ειναι, αλλα το γεγονος πως η πισω πλευρα ειναι ανομοιομορφη το κανει αρκετα ασχχημο..(μου θυμιζει το gameboy που ειχα με εξωτερικη μπαταρια :D)

εγω εχω αυτην.... http://www.amazon.co.uk/3500mAh-Extreme-Battery-Back-Cover/dp/B005XGA9ZW/ref=pd_sim_sbs_ce_2

ΟΚ, το κινητο ειναι τουβλο, αλλα φαινεται σαν ενα χοντρο-κινητο, αλλα ομοιομορφα χοντρο

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία μου ήρθε χτες. Την φόρτισα μεχρι το 100% αλλα δεν έχω καταφερει να την ξεφoρτησω ακόμα. εχω 3 μιση ωρες οθονη και 19 αναμονη. Δεν ειναι άσχημο πάντως, είναι σαν να εχει 3D εφε το 3d :D

Επανω γραφει 3300mah και οχι 3000 οπως λεει ο πωλητης. Ειναι γερμανική

 

edit: 5 ώρες οθόνη και 1 μέρα και 5 ώρες αναμονή έγραψε το κοντέρ στα 14%. Και η μία ώρα οθόνης ήταν ταινία.

Όχι και άσχημα. το μέγεθος σχεδόν δεν το καταλαβαίνεις. το βάρος από την άλλη μου κακοφαίνεται. Πρέπει να είναι στα 190 γραμμάρια

malcolm το σου βγάζει εσένα;

υπόψιν το τηλ το έχω στα 1800 και gpu overclock

edit 2: Δεν μπορώ να καταλάβω... πουλάνε την μπαταρία για 3000mah Ξ μπαταρία έγραφε απάνω 3300 και το battery widget έγραψε 4000!

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία μου ήρθε χτες. Την φόρτισα μεχρι το 100% αλλα δεν έχω καταφερει να την ξεφoρτησω ακόμα. εχω 3 μιση ωρες οθονη και 19 αναμονη. Δεν ειναι άσχημο πάντως, είναι σαν να εχει 3D εφε το 3d :D

Επανω γραφει 3300mah και οχι 3000 οπως λεει ο πωλητης. Ειναι γερμανική

 

edit: 5 ώρες οθόνη και 1 μέρα και 5 ώρες αναμονή έγραψε το κοντέρ στα 14%. Και η μία ώρα οθόνης ήταν ταινία.

Όχι και άσχημα. το μέγεθος σχεδόν δεν το καταλαβαίνεις. το βάρος από την άλλη μου κακοφαίνεται. Πρέπει να είναι στα 190 γραμμάρια

malcolm το σου βγάζει εσένα;

υπόψιν το τηλ το έχω στα 1800 και gpu overclock

Mε το overclock που'χεις κάνει καταλαβαίνεις αισθητή διαφορά στην απόδοση?

Lagάρει λιγότερο γενικά?

Και από σταθερότητα πως πάει? Από θερμοκρασία?

 

Ρωτάω γιατί είναι μεγάλη διαφορά σε σχέση με τα 1200 που έχει εργοστασιακά και ήθελα να δω αν πράγματι το κινητό έχει αισθητή διαφορά στη χρήση του.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Mε το overclock που'χεις κάνει καταλαβαίνεις αισθητή διαφορά στην απόδοση?

Lagάρει λιγότερο γενικά?

Και από σταθερότητα πως πάει? Από θερμοκρασία?

 

Ρωτάω γιατί είναι μεγάλη διαφορά σε σχέση με τα 1200 που έχει εργοστασιακά και ήθελα να δω αν πράγματι το κινητό έχει αισθητή διαφορά στη χρήση του.

 

Εχει πολυ μεγαλη διαφορα... Σταθεροτατο ειναι. Θερμοκρασια φυσιολογικα επιπεδα. Νομιζω οτι ο coolexe εχει κανει φοβερει δουλεια στο kernel. Το εργοστασιακο (qualcomm) για να ξερεις ειναι 1500 και οχι 1200 που το εχει βαλει η htc. Οποτε ενα +20% overclock δεν κατι το τρομερο. Υπαρχουν εταιριες που το ιδιο τσιπακι το δινουν απο default στα 1.7.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ μεγαλη διαφορα... Σταθεροτατο ειναι. Θερμοκρασια φυσιολογικα επιπεδα. Νομιζω οτι ο coolexe εχει κανει φοβερει δουλεια στο kernel. Το εργοστασιακο (qualcomm) για να ξερεις ειναι 1500 και οχι 1200 που το εχει βαλει η htc. Οποτε ενα +20% overclock δεν κατι το τρομερο. Υπαρχουν εταιριες που το ιδιο τσιπακι το δινουν απο default στα 1.7.

πως overclockαρουμε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάγνωση και προσεκτικά

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1535987

με τη δικη σου συμβουλη και με τα τεραστια κατακοκκινα γραμματα στο post του Xda δεν γινεται να μη προσεξω..

ευχαριστω φιλε μου...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3-4 φοτισεις εκφορτισεις αυτη ειναι η μπαταρια κυριοι

θεμα ειναι αυτο που εχεις πανω> ποιο? thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

θεμα ειναι αυτο που εχεις πανω> ποιο? thanks

Θεμα του miui ειναι. δεν μπορω να σου απαντησω πιο διοτι ειναι στα κινεζικα :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια αυθεντικα ακουστικα (handsfree) γι αυτην την συσκευη σε καλη τιμη που μπορουμε να βρουμε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυθεντικα ακουστικα (handsfree) γι αυτην την συσκευη σε καλη τιμη που μπορουμε να βρουμε?

Πηρα απο ebay με 4 ευρω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ειμαι σιγουρος οτι μπορεις με λιγο μεγαλυτερο ποσο να παρεις πολυ τουμπανο ακουστικα και ας μην ειναι αυθεντικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...