Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Δεν μπορεί κάποιος κάτοχος να της συσκευής να με βοηθήσει λίγο;

Είναι τόσο δύσκολο να τσεκάρει τα αυτοκολλητάκια;

Βοηθήστε ρε παιδιά γιατί θέλω να το στείλω για service, και δεν θέλω να πάει άδικα μιας και βλέπω ότι και το service είναι και λίγο "αργό".

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οσο φαινεται στις φωτο σου εισαι ενταξει. Παρολα αυτα οι φωτογραφιες σου ειναι πολυ κακες, στην πρωτη δεν φαινεται καθολου αυτο που πρεπει να δουμε, στην δευτερη με την μπαταρια φαινεται καπως αλλα και παλι ειναι out of focus οποτε δεν φαινεται η λεπτομερια. (θελει φωτογραφικη μηχανη και ρυθμιση στο macro)
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε καλύτερες φωτο,να ανεβάσω δεν είναι δύσκολο.

Το θέμα είναι, στα δικά σας EVO, πως είναι το αυτοκόλλητο;

Σκέτο Άσπρο, άσπρο με κόκκινες (όπως το δικό μου) η κάπως αλλιώς;

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου είναι ασπρο με κόκκινες γραμμές όπως στην 2η φωτογραφία.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαριάννα μου!

Μου έφυγε ένα βάρος!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα , θέλω να περάσω την επίσημη αναβάθμιση σε ICS, πρώτα όμως θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών και φορμάτ στην κάρτα μνήμης.

Μήπως όμως χρειάζεται να κάνω και κάτι ακόμη για να είναι το τηλέφωνο εντελώς "καθαρό" προκειμένου να δεχθεί το νέο software ;

 

Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο, αρκεί να είσαι σε εντελώς stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! :)

Παλιότερα, πολλοί είχαμε αναφέρει ότι το κινητό καθυστερούσε μέχρι και 4 και παραπάνω, λεπτά μέχρι να ανοίξει... Μετά την αναβάθμιση σε ICS, ο χρόνος αυτός μειώθηκε κατά πολύ, καθώς ανοίγει σχεδόν αμέσως.. Απλά, σε εμένα, αν πάω να το "πειράξω" με το που ανοίξει, κάποια στιγμή κολλάει και μπαίνει σε ένα φαύλο κύκλο επανεκκινήσεων του sense, καθώς ακόμη και αν δεν το πειράξω τις επόμενες φορές, θα συνεχίσει να κάνει restart. Συνήθως σταματάει μόνο αν πατήσω επανεκκίνηση τηλεφώνου, ή το κλείσω και το ξανανοίξω.. Αντιθέτως αν το αφήσω λίγο να φορτώσει εφαρμογές, sense κτλ στην αρχή, μετά δεν έχω κανένα πρόβλημα.. Αλλά το κακό είναι ότι μερικές φορές (όπως σήμερα πχ) ξεχνιέμαι, και πάω να το ανοίξω κι αρχίζει τα restart μετά.. :rolleyes:

 

Συμβαίνει και σε άλλους μετά την αναβάθμιση? Ή είμαι ο τυχερός της υπόθεσης? :lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! :)

Παλιότερα, πολλοί είχαμε αναφέρει ότι το κινητό καθυστερούσε μέχρι και 4 και παραπάνω, λεπτά μέχρι να ανοίξει... Μετά την αναβάθμιση σε ICS, ο χρόνος αυτός μειώθηκε κατά πολύ, καθώς ανοίγει σχεδόν αμέσως.. Απλά, σε εμένα, αν πάω να το "πειράξω" με το που ανοίξει, κάποια στιγμή κολλάει και μπαίνει σε ένα φαύλο κύκλο επανεκκινήσεων του sense, καθώς ακόμη και αν δεν το πειράξω τις επόμενες φορές, θα συνεχίσει να κάνει restart. Συνήθως σταματάει μόνο αν πατήσω επανεκκίνηση τηλεφώνου, ή το κλείσω και το ξανανοίξω.. Αντιθέτως αν το αφήσω λίγο να φορτώσει εφαρμογές, sense κτλ στην αρχή, μετά δεν έχω κανένα πρόβλημα.. Αλλά το κακό είναι ότι μερικές φορές (όπως σήμερα πχ) ξεχνιέμαι, και πάω να το ανοίξω κι αρχίζει τα restart μετά.. :rolleyes:

 

Συμβαίνει και σε άλλους μετά την αναβάθμιση? Ή είμαι ο τυχερός της υπόθεσης? :lol:

 

 

Εμένα,δόξα το θεό μην το ματιασω, δεν έχει τέτοιο πρόβλημα!

Όλα είναι μια χαρά.

Εκτός ότι μου λείπει το root!!! ;) :P

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! :)

Παλιότερα, πολλοί είχαμε αναφέρει ότι το κινητό καθυστερούσε μέχρι και 4 και παραπάνω, λεπτά μέχρι να ανοίξει... Μετά την αναβάθμιση σε ICS, ο χρόνος αυτός μειώθηκε κατά πολύ, καθώς ανοίγει σχεδόν αμέσως.. Απλά, σε εμένα, αν πάω να το "πειράξω" με το που ανοίξει, κάποια στιγμή κολλάει και μπαίνει σε ένα φαύλο κύκλο επανεκκινήσεων του sense, καθώς ακόμη και αν δεν το πειράξω τις επόμενες φορές, θα συνεχίσει να κάνει restart. Συνήθως σταματάει μόνο αν πατήσω επανεκκίνηση τηλεφώνου, ή το κλείσω και το ξανανοίξω.. Αντιθέτως αν το αφήσω λίγο να φορτώσει εφαρμογές, sense κτλ στην αρχή, μετά δεν έχω κανένα πρόβλημα.. Αλλά το κακό είναι ότι μερικές φορές (όπως σήμερα πχ) ξεχνιέμαι, και πάω να το ανοίξω κι αρχίζει τα restart μετά.. :rolleyes:

 

Συμβαίνει και σε άλλους μετά την αναβάθμιση? Ή είμαι ο τυχερός της υπόθεσης? :lol:

 

Και εμένα ανοίγει πιο γρήγορα τώρα αλλά αργεί όπως και σ' εσένα να φορτώσει εφαρμογές ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό. Αν πάω να κάνω κάτι κολλάει αλλά μετά από λίγο ξεκολλάει μόνο του χωρίς επανεκκίνηση ή οτιδήποτε άλλο.

 

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ. Τις τελευταίες μέρες όταν εχω δεχτεί κάποιο τηλεφώνημα και δεν το έχω σηκώσει δεν μου ανάβει το φωτάκι ειδοποίησης και δε μου το δείχνει ούτε στην οθόνη ότι με είχαν πάρει τηλέφωνο αλλά πρέπει να μπω μόνος μου μέσα στις κλήσεις για να δω αν είχα κάποια αναπάντητη. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει; Στα μηνύματα δουλεύουν όλα κανονικά.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ανοίγει πιο γρήγορα τώρα αλλά αργεί όπως και σ' εσένα να φορτώσει εφαρμογές ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό. Αν πάω να κάνω κάτι κολλάει αλλά μετά από λίγο ξεκολλάει μόνο του χωρίς επανεκκίνηση ή οτιδήποτε άλλο.

 

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ. Τις τελευταίες μέρες όταν εχω δεχτεί κάποιο τηλεφώνημα και δεν το έχω σηκώσει δεν μου ανάβει το φωτάκι ειδοποίησης και δε μου το δείχνει ούτε στην οθόνη ότι με είχαν πάρει τηλέφωνο αλλά πρέπει να μπω μόνος μου μέσα στις κλήσεις για να δω αν είχα κάποια αναπάντητη. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει; Στα μηνύματα δουλεύουν όλα κανονικά.

 

Τσέκαρε μήπως έχεις απενεργοποιείσεις τις ειδοποιήσεις.

Πήγαινε, Ρυθμίσεις/Κλήση/Ρυθμίσεις τηλεφώνου, και κάτω κάτω πρέπει να είναι τσεκαρισμενο το κουτάκι που λέει,Προεπισκόπηση ειδοποιήσεων τηλεφώνου.

Και επίσης,δες και στο: Ρυθμίσεις/Προβολή/Φωτισμός ειδοποίησης.

Αυτά μου έρχονται πρώτα στο μυαλό.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

παιζει να παροουμε αργοοοτερα στο μακρινο μελλον αναβαθμιση σε Jelly bean ??

οκ εδω εκανε τοσο καιρο να παρουμε το παγωτο θα με πειτε.... αλλα υπαρχει καποια ενημερωση επι του θεματος ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιζει να παροουμε αργοοοτερα στο μακρινο μελλον αναβαθμιση σε Jelly bean ??

οκ εδω εκανε τοσο καιρο να παρουμε το παγωτο θα με πειτε.... αλλα υπαρχει καποια ενημερωση επι του θεματος ?

 

Όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά. Ωστόσο επίσημα η htc μέχρι τώρα έχει ανακοινώσει το jelly bean μόνο για τις ναυαρχίδες της σειράς One.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει να ανοίγουν οι ειδήσεις με την εφαρμογή internet ώστε να σταματήσει να βγαίνει συνέχεια το πλάισιο που ρωτά με ποια εφαρμογή θέλω να ανοίξουν, πως αλλάζω ώστε να ανοίγουν με τον dolphin πλέον ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει να ανοίγουν οι ειδήσεις με την εφαρμογή internet ώστε να σταματήσει να βγαίνει συνέχεια το πλάισιο που ρωτά με ποια εφαρμογή θέλω να ανοίξουν, πως αλλάζω ώστε να ανοίγουν με τον dolphin πλέον ?

 

Πρέπει να πας:Ρυθμίσεις/Εφαρμογές και να επιλέξεις την καρτέλα που λέει "όλα",είναι πάνω δεξιά.

Μετά,βρίσκεις την εφαρμογή ίντερνετ και την επιλέγεις,θα κανείς λίγο κύλιση προς τα κάτω και θα πατήσεις το κουμπάκι που γράφει "εκκαθάριση προεπιλογών". Μετά είσαι έτοιμος για να επιλέξεις οποίο πρόγραμμα θέλεις όπως είχες κάνει και την πρώτη φορά.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όταν εχω δεχτεί κάποιο τηλεφώνημα και δεν το έχω σηκώσει δεν μου ανάβει το φωτάκι ειδοποίησης και δε μου το δείχνει ούτε στην οθόνη ότι με είχαν πάρει τηλέφωνο αλλά πρέπει να μπω μόνος μου μέσα στις κλήσεις για να δω αν είχα κάποια αναπάντητη. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει; Στα μηνύματα δουλεύουν όλα κανονικά.

 

Εγω εχω παρομοιο προβλημα με τα sms, αν λαβω καποιο μηνυμα τις μισες περιπου φορες ΔΕΝ αναβοσβυνει το πρασινο led για να με ενημερωνει οτι εχω sms, κατι που δεν ειχε συμβει ουτε μια φορα με την παλια στοκ 2.3.4/

 

EDIT:

Καντε την δοκιμη: Oταν παραλαβετε ενα sms και δειτε οτι πραγματι αναβοσβυνει το πρασινο led μην το πειραξετε το τηλεφωνο! Σε καποια λεπτα 5-10-15 δεν προσεξα ακριβως ποτε, το led θα σταματησει να αναβοσβυνει. Αν δηλαδη δεν κοιταξεις το κινητο την καταλληλη στιγμη ΔΕΝ υπαρχει πλεον ειδοποιηση!

 

Θα βγουν ποτε διορθωσεις για τα τοσα προβληματα; Πως γινεται να βγαινει μια εκδοση η οποια προσθετει τοσα νεα προβληματα σε ενα προιον που δεν ειχε κανενα απολυτως;

 

Τελικα φαινεται οτι ισχυει αυτο που ειπε καποιος εδω πριν κανενα μηνα, οτι εβγαλαν επισημα την beta επειδη ηθελαν κι αλλο testing απο χρηστες ωστε να δουν/εντοπισουν τα προβληματα! :mad:

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

παιζει να παροουμε αργοοοτερα στο μακρινο μελλον αναβαθμιση σε Jelly bean ??

οκ εδω εκανε τοσο καιρο να παρουμε το παγωτο θα με πειτε.... αλλα υπαρχει καποια ενημερωση επι του θεματος ?

 

είχα γράψει και εγώ ένα αντίστοιχο προβληματισμό..

 

είδα τις προάλες ένα βιντεο στο youtube όπου εκ μέρους της google ισχυρίζονταν ότι πλέον οι συσκευές θα υποστηρίζονταν για 18 μήνες, αναφορικά με updates λειτουργικού, εφόσον το υποστηρίζει το hardware...θεωρητικά δηλαδή, πρέπει στο ρελαντί να περιμένουμε και Android 5.0 αλλά πρακτικά νομίζω ότι "επισημα" δεν πρόκειται να το δούμε ποτέ..ειδικά αν χρειάστηκε τόσος καιρός για το 4.0....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα μια μεγαλυτερη καρτα μνημης και σε

περιπου 20 εφαρμογες ενω τρεχουν κανονικα αλλαξε

το εικονιδιο και δειχνουν ολες το ρομποτακι του android.

Τι μπορει να εχει γινει.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου βολικό το ραδιόφωνο βρε παιδιά , το χρησιμοποιώ μόνο στις διακοπές οπότε το δοκίμασα αυτές τις μέρες , πέρυσι είχα το hd2 και μπορούσα στην οθόνη του Ράδιο να έχω τους αγαπημένους σταθμούς οπότε με ένα κλικ επέλεγα αυτόν που ήθελα .

Μπορούσα επιπλέον αν έβαζε πχ διαφημίσεις η δεν μου άρεσε το τραγούδι να πατήσω κάποιο από τα δύο πλήκτρα στα handsfree και να πάει στον προηγούμενο η επόμενο σταθμό χωρίς να βγάζω το κινητό από την θήκη .

Εδώ τους βγάζει σε μια λίστα όλους τους αποθηκευμένους άρα πρέπει να ψάχνω αυτόν που θέλω ανάμεσα σε πολλούς και το κυριότερο πρέπει για να μετακινηθώ από σταθμό σε σταθμό να ανοίξω το κινητό , διότι τα πλήκτρα στο handsfree λειτουργούν μόνο στην εφαρμογή μουσικής , στο ράδιο είναι σαν να μην υπάρχουν .

 

Εσάς σας έχει βολέψει ?

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα μια μεγαλυτερη καρτα μνημης και σε

περιπου 20 εφαρμογες ενω τρεχουν κανονικα αλλαξε

το εικονιδιο και δειχνουν ολες το ρομποτακι του android.

Τι μπορει να εχει γινει.

 

δεν αντεγραψες τον φακελο .android_secure (αν θυμαμαι καλα) που εχει μεσα τις εφαρμογες που σου λειπουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys....μια ερωτηση...θελω να το γυρισω σε stock κατασταση με stock rom και να το κλειδωσω για να το στειλω για service...εκανα root μεσω downgrade και revolutionary και τωρα που θελω να το γυρισω μεσα στο xda βρισκω μονο πως να το γυρισω σε relocked....νομιζα οτι γινοταν να το γυρισουμε σε σκετο locked s-off οπως ηταν στην αρχη αλλα ουτε το Link του πρωτου post δουλευει για να το τσεκαρω...κανεις πως το κανουμε? κανονικα το μονο που θελει ειναι να flasharoume stock rom αλλα δεν ξερω αν θα κλειδωθει ο booloader και εαν θα διαγραψει το custom recovery.... κανεις καμια ιδεα και εαν ναι παραθεστε καποιο Link με οδηγιες και downloading content.... ευχαριστω εκ των προτερων,,,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα guys....μια ερωτηση...θελω να το γυρισω σε stock κατασταση με stock rom και να το κλειδωσω για να το στειλω για service...εκανα root μεσω downgrade και revolutionary και τωρα που θελω να το γυρισω μεσα στο xda βρισκω μονο πως να το γυρισω σε relocked....νομιζα οτι γινοταν να το γυρισουμε σε σκετο locked s-off οπως ηταν στην αρχη αλλα ουτε το Link του πρωτου post δουλευει για να το τσεκαρω...κανεις πως το κανουμε? κανονικα το μονο που θελει ειναι να flasharoume stock rom αλλα δεν ξερω αν θα κλειδωθει ο booloader και εαν θα διαγραψει το custom recovery.... κανεις καμια ιδεα και εαν ναι παραθεστε καποιο Link με οδηγιες και downloading content.... ευχαριστω εκ των προτερων,,,

 

http://htcevohacks.com/htc-evo-3d-hacks/how-to-unroot-your-htc-evo-3d/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί εκεί που δείχνει την στάθμη της μπαταρίας στην μπάρα ειδοποιήσεων από πράσινη που είναι μου έγινε γκρι με ενα θαυμαστικό στην μέση αλλά το κινητό δούλευε κανονικά. Αυτό το είδα 2 φορές. Έχει γίνει σε κάποιον άλλον αυτό και αν ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεγραψες τον φακελο .android_secure (αν θυμαμΟαι καλα) που εχει μεσα τις εφαρμογες που σου λειπουν.

Οτι ειχε η προηγουμενη καρτα ακριβως αντιγραφη εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί εκεί που δείχνει την στάθμη της μπαταρίας στην μπάρα ειδοποιήσεων από πράσινη που είναι μου έγινε γκρι με ενα θαυμαστικό στην μέση αλλά το κινητό δούλευε κανονικά. Αυτό το είδα 2 φορές. Έχει γίνει σε κάποιον άλλον αυτό και αν ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

 

Και εμένα μου το έκανε αυτό χθές!

Αλλά νομίζω ότι είναι από το face unlock.

Μόλις το ενεργοποιησα,άρχισε αυτά τα κόλπα.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...