Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα δούμε εμφανή διαφορά στη κατανάλωση της μπαταρίας (προς το καλύτερο) από GB σε ICS.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια διαπιστωσα οτι ανα διαστηματα κανει αποσυνδεσεις απο το wifi. το εχει κ αλλος αυτο?

( το κινητο το αγορασα απο αγγλια, ειμα ελλαδα, οπου ελεβα κ την ics update ,δεν ξερω ενα επιρεαζει αυτο κατι στην εκδοση της ρομ)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υπόλοιποι λάτρεις του EVO 3D:

 

Το δικό μου το είχα με μαμά ROM, rooted και S-OFF με revolutionary. Και φυσικά περίμενα ως Μεσσία το ICS.

Μάταια όμως έφαγα μια μέρα να περάσω την αναβάθμιση. Μετά από ΠΑΡΑ πολλές δοκιμές, κατέληξα στην δια της ατόπου επαγωγής ότι έφταιγε η revolutionary, καθώς δεν είχα 4ΕΧΤ.

Μην αντέχοντας άλλο, γύρισα σε φλασάρισμα της original RUU (χάνοντας όλα τα "προνόμια" του S-OFF φυσικά) και πέρασα το ICS φρέσκο φρέσκο. Με την αφελή λογική μου σκέφτηκα ότι δεν πειράζει, ελπίζοντας ότι σύντομα θα έβγαινε κανένας τρόπος να το ξανα-ξεκλειδώσουμε.

 

Το 4.0 πετάει. Το τηλέφωνο είναι όπως θα έπρεπε να είναι από την αρχή. Μου αρέσουν οι βελτιώσεις (όχι και τόσο οφθαλμοφανείς μάλλον), αλλά το όλο περιβάλλον, ακόμα και τα fonts μου πάνε καλύτερα. Δεν έχω κλείσει 24 ώρες ακόμα αλλά η πρώτη έκπληξη ήταν ότι όταν πήγα για ύπνο χθες άφησα την μπαταρία στο 100% και το πρωί στην βρήκα στο απίθανο ...99% !!!!

 

Για τα λοιπά θα δούμε εν καιρώ....

 

μπορεις να δωσεις περισσοτερες λεπτομερειες οπως ποια ruu κατεβασες κλπ?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Είχα κατεβάσει από το xda παλιότερα αυτή και ευτυχώς δεν την είχα σβήσει από το PC: "RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.8_Radio_10.59.9020.00_10.15.9020.06_M_release_219793_signed"
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν σε μια παραλία που είχε wifi ελεύθερο,

και ενώ τό έβρισκε και είχε και είχε full σημα δεν

έμπαινε με τίποτα.

Πως εξηγείται αυτό.Η

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν σε μια παραλία που είχε wifi ελεύθερο,

και ενώ τό έβρισκε και είχε και είχε full σημα δεν

έμπαινε με τίποτα.

Πως εξηγείται αυτό.Η

 

Μάλλον ήταν ξεκλείδωτο αλλά δεν έδινε DHCP.... απλό αλλά αποτελεσματικό κλείδωμα ...you can see but you can't surf

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές από την οθόνη κλειδώματος δεν μπορούμε πια να τα αλλάξουμε; μονο ότι έχει η μπάρα στην home screen;

 

Από το htc.com/gr :

<<Συμβουλή: Οι συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος είναι οι ίδιες εφαρμογές με εκείνες στη γραμμή εκκίνησης της Αρχικής οθόνης σας. Για να τις αλλάξετε, θα χρειαστεί να αντικαταστήσετε τις εφαρμογές στη γραμμή εκκίνησης.>>

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία, αλλάζει συνέχεια ο ήχος κλήσης στον προεπιλεγμένο, και χάνονται οι ήχοι επαφών... Δεν ξέρω αν το κάνει και σε άλλους, αν είναι bug του ICS, ή κάτι άλλο...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Από το htc.com/gr :

<<Συμβουλή: Οι συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος είναι οι ίδιες εφαρμογές με εκείνες στη γραμμή εκκίνησης της Αρχικής οθόνης σας. Για να τις αλλάξετε, θα χρειαστεί να αντικαταστήσετε τις εφαρμογές στη γραμμή εκκίνησης.>>

 

Απλώς πριν το update σε ICS μπορούσαμε!

Link to comment
Share on other sites

μη χ3σψ το γκοριλα τζαμι, τπτ μια απο τα ιδια απο τα απλα ειναι
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έγινε στο κινητό σου και μιλάς με τέτοιο μίσος για το γυαλί, αλλά το gorilla glass ουσιαστικά χρησιμοποιείται για να μη γίνονται τόσο εύκολα γρατζουνιές κι όχι για να αντέχει κάθε είδους καταπόνηση ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Guest sugarjohny
Πάρε μια εφαρμογή και βάλτην πάνω στην άλλη και έτσι θα δημιουργηθεί φάκελος.

Κατά τον τρόπο αυτό μου δημιουργεί φακέλους μόνο στην αρχική οθόνη και όχι στο συρτάρι εφαρμογών, όπως π.χ στο iphone, ή όπως μπορώ να κάνω με τον Go Launcher...Επίσης, συγγνώμη αν έχει απαντηθεί νωρίτερα, μήπως μπορεί να μου πεί κανείς αν μπορώ, μετά την αναβάθμιση, να περάσω το sense 4.0; ( αν και ακόμα δεν έχω καταφέρει να το κάνω root, που νομίζω θα είναι απαραίτητο...)

Link to comment
Share on other sites

τπτ απολυτως δεν εγινε, το προσεχω ΠΑΡΑ πολυ και ειναι και σε θηκη, μισο λεπτο νομιζω οτι τοσο πολυ κινητο δεν εχω προσεξει ποτε αλλοτε. Ξενερωσα ασχημα, δεν εχει πεσει δεν εχει ερθει σε επαφη με μεταλλο με τπτ απολυτως.

 

EDIT:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1764323

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήταν ξεκλείδωτο αλλά δεν έδινε DHCP.... απλό αλλά αποτελεσματικό κλείδωμα ...you can see but you can't surf

κλείδωμα με mac address δεν σε αφήνει να συνδεθεί με dhcp off κάνει σύνδεση αλλά δεν σου δίνει IP σπάει για πλάκα με ένα scan

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

κλείδωμα με mac address δεν σε αφήνει να συνδεθεί με dhcp off κάνει σύνδεση αλλά δεν σου δίνει IP σπάει για πλάκα με ένα scan

 

τι ενοείς με scan;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια εφαρμογή και βάλτην πάνω στην άλλη και έτσι θα δημιουργηθεί φάκελος.

 

αυτό δεν το ήξερα..!!! τα σπάει..!!!

 

άσχετο

 

είδα τις προάλες ένα βιντεο στο youtube όπου εκ μέρους της google ισχυρίζονταν ότι πλέον οι συσκευές θα υποστηρίζονταν για 18 μήνες, αναφορικά με updates λειτουργικού, εφόσον το υποστηρίζει το hardware...θεωρητικά δηλαδή, πρέπει στο ρελαντί να περιμένουμε και Android 5.0 αλλά πρακτικά νομίζω ότι "επισημα" δεν πρόκειται να το δούμε ποτέ..ειδικά αν χρειάστηκε τόσος καιρός για το 4.0....

Edited by nik0las6600
Link to comment
Share on other sites

τι ενοείς με scan;
είμαστε off topic αλλά.....

είναι διάφορα προγράμματα που διαβάζουν τα πακέτα που στέλνουν τα ασύρματα δίκτυα (μέσα σε αυτά τα πακέτα υπάρχουν και οι IP)

ψάξε με το google και θα βρεις πως ακριβώς το κάνεις.

πάντως για το δίκτυο που αναφέρετε πιο πάνω (ότι δεν του έδινε ip) πρέπει να είναι για να παίρνουν παραγγελίες τα γκαρσόνια και όχι για internet

Edited by jgk31
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω Μία απορία και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Σήμερα πρόσεξα ότι υπάρχουν 2 αυτοκόλλητα άσπρα με διαγώνιες χιαστή κόκκινες γραμμές στο κινητό μου. Μία στην μπαταρία από την πλευρά που είναι τα σιδερακια άλλα στην άλλη γωνία,και 1 στο σώμα του κινητού στην εσοχή γι την μπαταρία, στην γωνία που δημιουργείτε από την μεριά που είναι το κουμπί της κάμερας και εκεί πού μπαίνει η κάρτα Sim.

είναι αυτά πού φαίνονται στις φώτο.

Υπάρχουν σε όλους;

Είναι ενδεικτικά για κάποιο λόγο;

Κάτι σαν να έχει πάρει το αυτί μου ότι σε άλλες συσκευές είναι για την υγρασία άλλα δεν είμαι σίγουρος.

Edited by manos_23

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Με ics 2 φορες τις τελευταιες 10 μερες κοιταξα το κινητο και ειδα οτι ειναι εκτος δικτυου - δεν ανακτουσε μονο του δικτυο ουτε μετα απο 5 λεπτα που το ξανακοιταξα (κατι που δεν ειχε συμβει ποτε 3 μηνες με την μαμα 2.3.4). Επρεπε να το ξεκλειδωσω και βγηκε οθονη με τα διαθεσιμα δικτυα απο τα οποια επρεπε απλα να επιλεξω την wind.

Παλια υπηρχαν ρυθμισεις και για το δικτυο gsm αλλα και για το wifi παραδειγμα. Τωρα δεν υπαρχουν (ή δεν μπορω να τις βρω δηλαδη) ρυθμισεις ουτε για να επιλεξουμε gsm only ή κατι αλλο, ουτε για να βαλουμε αυτοματη επιλογη δικτυου η manual... Επισης ψαχνωντας για τις ρυθμισεις του δικτυου τηλεφωνιας ειδα οτι δεν εχουμε πλεον προσβαση ουτε σε ρυθμισεις του wifi, εκει που παλιοτερα μας εδειχνε τα διαθεσιμα δικτυα καναμε scan για διαθεσιμα κλπ. Που πηγαν ολα αυτα; :wacko:

_________________________________________________________________________________________________________

Ηρθα για να κανω edit και βλεπω την απαντηση του Βασιλη!

 

Λοιπον το edit ειναι οτι ενω πριν μια ωρα πατωντας πανω σε wifi bluetooth και δικτυο κινητης απλα φωτιζοταν η επιλογη οση ωρα πατουσες εκει αλλα παραθυρο με ρυθμισεις ΔΕΝ ανοιγε (μαλιστα δοκιμαζα και παρατεταμενο πατημα και διπλο κλικ και τριπλο :) ), πριν κανενα τεταρτακι που ξεκλειδωσα το τηλεφωνο ειχε μονο του ενα παραθυρο που μου ελεγε "για να ρυθμισετε το bluetooth πρεπει να το ενεργοποιησετε", εκανα back και βγηκε αλλο που ελεγε τα ιδια για το wifi, εκανα παλι back, μετα βγηκαν ρυθμισεις δικτυου κινητης, μην τα πολυλογω οσες φορες ειχα πατησει πριν μια ωρα, βγηκαν ολα μετα το επομενο (μιση ωρα+) ξεκλειδωμα. Μαλιστα πριν μια ωρα που δεν εβγαιναν δεν ετρεχα και τιποτα, η cpu δεν ηταν φορτωμενη... Πολυ κουφο, ολα τα κουφα με την ics θα μου εμφανιστουν. Και οτι ελεγα σε φιλους πριν βαλω την ics ποσο απιστευτα σταθερο τηλεφωνο ηταν, ποτε 3 μηνες δεν ειχε κανει το παραμικρο κολλημα ή reboot, 3 μηνες ηταν χωρις να κανω ουτε εγω επανεκκινηση και δουλευε ρολοϊ... :lol:

 

Οποτε εκει ειναι οι ρυθμισεις. (αν δεν εχει αντιρρηση το νεο αγαπητο fw... :p )

 

Εχει συμβει σε αλλον να παραμεινει "εκτος δικτυου" το τηλεφωνο ενω εχει σημα; (να μην ανακτα δηλαδη αυτοματα το σημα-δικτυο οταν ξαναβρεθει; )

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όλα αυτά... Πήγαινε στις ρυθμίσεις, κι εκεί που είναι τα ασύρματα δίκτυα, αντί να πατήσεις κάποιο διακόπτη στα δεξιά, πάτησε πάνω στο "Wifi", ή το "Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας" και θα ανοίξουν τα μενού που ψάχνεις...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω Μία απορία και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Σήμερα πρόσεξα ότι υπάρχουν 2 αυτοκόλλητα άσπρα με διαγώνιες χιαστή κόκκινες γραμμές στο κινητό μου. Μία στην μπαταρία από την πλευρά που είναι τα σιδερακια άλλα στην άλλη γωνία,και 1 στο σώμα του κινητού στην εσοχή γι την μπαταρία, στην γωνία που δημιουργείτε από την μεριά που είναι το κουμπί της κάμερας και εκεί πού μπαίνει η κάρτα Sim.

είναι αυτά πού φαίνονται στις φώτο.

Υπάρχουν σε όλους;

Είναι ενδεικτικά για κάποιο λόγο;

Κάτι σαν να έχει πάρει το αυτί μου ότι σε άλλες συσκευές είναι για την υγρασία άλλα δεν είμαι σίγουρος.

Αυτό ακριβώς είναι, για την υγρασία και συγκεκριμένα για να δείχνουν αν η συσκευή έχει πάρει υγρασία. Αν τα συγκεκριμένα βραχούν τότε γίνονται ροζ. Όταν λοιπόν ένα κινητό πάει για service με πρόβλημα ότι πχ δεν ανάβει το πρώτο πράγμα που τσεκάρει ο τεχνικός είναι αυτά τα 2 στικεράκια. Αν είναι ροζ δεν ασχολείται καν με την συσκευή, τη βγάζει εκτός εγγύησης και τέλος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , θέλω να περάσω την επίσημη αναβάθμιση σε ICS, πρώτα όμως θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών και φορμάτ στην κάρτα μνήμης.

Μήπως όμως χρειάζεται να κάνω και κάτι ακόμη για να είναι το τηλέφωνο εντελώς "καθαρό" προκειμένου να δεχθεί το νέο software ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι, για την υγρασία και συγκεκριμένα για να δείχνουν αν η συσκευή έχει πάρει υγρασία. Αν τα συγκεκριμένα βραχούν τότε γίνονται ροζ. Όταν λοιπόν ένα κινητό πάει για service με πρόβλημα ότι πχ δεν ανάβει το πρώτο πράγμα που τσεκάρει ο τεχνικός είναι αυτά τα 2 στικεράκια. Αν είναι ροζ δεν ασχολείται καν με την συσκευή, τη βγάζει εκτός εγγύησης και τέλος...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Τώρα,στην δική μου περίπτωση μπορείς να με βοηθήσεις;

Όπως φαίνεται και στις εικόνες,τα δικά μου είναι λευκά με κόκκινες γραμμές, τι ισχύει για αυτό;

Ρωτάω γιατί θέλω να στείλω την συσκευή για service, και δεν ξέρω τι γίνετε,την είχα πάρει και μεταχειρισμένη βλέπεις.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Με ics 2 φορες τις τελευταιες 10 μερες κοιταξα το κινητο και ειδα οτι ειναι εκτος δικτυου - δεν ανακτουσε μονο του δικτυο ουτε μετα απο 5 λεπτα που το ξανακοιταξα (κατι που δεν ειχε συμβει ποτε 3 μηνες με την μαμα 2.3.4). Επρεπε να το ξεκλειδωσω και βγηκε οθονη με τα διαθεσιμα δικτυα απο τα οποια επρεπε απλα να επιλεξω την wind.

Παλια υπηρχαν ρυθμισεις και για το δικτυο gsm αλλα και για το wifi παραδειγμα. Τωρα δεν υπαρχουν (ή δεν μπορω να τις βρω δηλαδη) ρυθμισεις ουτε για να επιλεξουμε gsm only ή κατι αλλο, ουτε για να βαλουμε αυτοματη επιλογη δικτυου η manual... Επισης ψαχνωντας για τις ρυθμισεις του δικτυου τηλεφωνιας ειδα οτι δεν εχουμε πλεον προσβαση ουτε σε ρυθμισεις του wifi, εκει που παλιοτερα μας εδειχνε τα διαθεσιμα δικτυα καναμε scan για διαθεσιμα κλπ. Που πηγαν ολα αυτα; :wacko:

_________________________________________________________________________________________________________

Ηρθα για να κανω edit και βλεπω την απαντηση του Βασιλη!

 

Λοιπον το edit ειναι οτι ενω πριν μια ωρα πατωντας πανω σε wifi bluetooth και δικτυο κινητης απλα φωτιζοταν η επιλογη οση ωρα πατουσες εκει αλλα παραθυρο με ρυθμισεις ΔΕΝ ανοιγε (μαλιστα δοκιμαζα και παρατεταμενο πατημα και διπλο κλικ και τριπλο :) ), πριν κανενα τεταρτακι που ξεκλειδωσα το τηλεφωνο ειχε μονο του ενα παραθυρο που μου ελεγε "για να ρυθμισετε το bluetooth πρεπει να το ενεργοποιησετε", εκανα back και βγηκε αλλο που ελεγε τα ιδια για το wifi, εκανα παλι back, μετα βγηκαν ρυθμισεις δικτυου κινητης, μην τα πολυλογω οσες φορες ειχα πατησει πριν μια ωρα, βγηκαν ολα μετα το επομενο (μιση ωρα+) ξεκλειδωμα. Μαλιστα πριν μια ωρα που δεν εβγαιναν δεν ετρεχα και τιποτα, η cpu δεν ηταν φορτωμενη... Πολυ κουφο, ολα τα κουφα με την ics θα μου εμφανιστουν. Και οτι ελεγα σε φιλους πριν βαλω την ics ποσο απιστευτα σταθερο τηλεφωνο ηταν, ποτε 3 μηνες δεν ειχε κανει το παραμικρο κολλημα ή reboot, 3 μηνες ηταν χωρις να κανω ουτε εγω επανεκκινηση και δουλευε ρολοϊ... :lol:

 

Οποτε εκει ειναι οι ρυθμισεις. (αν δεν εχει αντιρρηση το νεο αγαπητο fw... :p )

 

Εχει συμβει σε αλλον να παραμεινει "εκτος δικτυου" το τηλεφωνο ενω εχει σημα; (να μην ανακτα δηλαδη αυτοματα το σημα-δικτυο οταν ξαναβρεθει; )

 

εμενα μερικές φορες αποσυνδέεται απο το wifi, οταν ειναι πολλη ώρα σε αδράνεια....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...