Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το 3D εγω δεν εχω κανενα προβλημα προς το παρων.. Ολα τα βιντεο και φωτογραφιες παιζουν κανονικα. Το προβλημα με το youtube που ειχα αναφερει λυθηκε με ενα restart..

 

Για τα ελληνικα, η Htc Greece ανεφερε οτι ειναι επειδη οι συσκευες μας ειναι εισαγωγης απο αλλη χωρα. Εμενα, πχ απο Γαλλια. Κι ετσι πολλες φορες μετα απο επαναφορα χανεται η ελληνικη γλωσσα.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναβάθμισα και εγώ σε ICS..

Όλα ωραία.. το κινητό ταχύτατο & το νέο sense ειναι υπέροχο.. Δεν έχω δει ακόμα την αυτονομία της μπαταρίας διότι φορτίζει :)

Το μόνο που με χάλασε ειναι το widget του YouTube..

Επίσης δεν έχω πρόβλημα με τα ελληνικά.

Όλα ωραία λοιπόν μέχρι στιγμής..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό φυσάει με τη νέα rom. κανένα πρόβλημα δεν έχω εντοπίσει!

 

Όλα αυτά που αργεί να εντοπίσει φώτο βίντεο και μουσικη είναι μέχρι να ολοκληρωθούν όλες οι διεργασίες αναβάθμισης οπότε με ένα restart το κινητό επανέρχεται σωστά!

 

Περιμενω να δω και απο μπαταριά τι λέει

Link to comment
Share on other sites

H έκδοση είναι σταθερότατη μέχρι τώρα και τα όποια θεματάκια παρουσιάστηκαν στον καθένα μας, φαίνεται ότι λύνονται με restart.

Δική σου η επιλογή...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά δεν μπορώ να δημιουργήσω φακέλους με την ICS ενώ πριν μπορούσα με την GB. Και υποτίθεται ότι ένα από τα χαρακτηριστικά της ICS είναι η δυνατότητα δημιουργίας φακέλων.

Υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω;

Link to comment
Share on other sites

μαγκες, το κανουμε update? Υπαρχουν bugs?

Μοιπως να περιμενουμε να βγει πιο σταθερη εκδοση?

 

Μην κανεις ακομα τιποτα, εκανα την αναβαθμιση πριν 1.5 ωρα και μπορω να πω οτι το μετανοιωσα.

 

Πχ το σκρολιν σε ολες τις εφαρμογες και μενου δεν ειναι οσο γλυκο και ομαλο ηταν, αντιθετα δλδ με οσα λενε καποιοι για "αλλο κινητο" κλπ, εγω παρατηρω οτι κατι δουλευει χαμηλοτερα, τωρα gpu ειναι αυτο cpu δεν ξερω, αν και μαλλον δειχνει να ειναι υποχρονισμενη η gpu.

Επισης η γραμματοσειρα εχει αλλαξει προς το χειροτερο ελαφρως. Καποιες εφαρμογες δεν δουλευουν καθολου, πχ το "σημειωσεις htc" εχει κολλησει και δεν μπορω να δω τα προηγουμενα χαρτακια.

 

Εχω κανει 3 πληρεις επανεκκινησεις και ολες τις ενημερωσεις και στις εφαρμογες και σε ολα. :(

 

Φανταζομαι οτι δεν υπαρχει τροπος να γυρισουμε πισω στην 2.3.4, σωστα;

 

ΥΓ. Ειχα το FW της "μαμας" απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να έκανες μια επαναφορά ρυθμίσεων? Εγώ αυτό έκανα και λύθηκαν όλα τα προβλήματα..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω σε καμια περιπτωση να χασω data απο τα apps. Εγγραφες - καταχωρησεις δλδ σε διαφορες εφαρμογες που εχω κανει εδω και κατι μηνες. Δεν χανω κατι με το reset;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω σε καμια περιπτωση να χασω data απο τα apps. Εγγραφες - καταχωρησεις δλδ σε διαφορες εφαρμογες που εχω κανει εδω και κατι μηνες. Δεν χανω κατι με το reset;

 

Για να ειναι σωστο πρεπει να κανεις hard reset δλδ να γινει λες και μολις εβγαλες το κινητο απο το κουτι...μονο ετσι εχεις πληρη λειτουργικοτητα και ταχυτητα....εξαλλου παντα με αλλαγη λογισμικου προτεινεται...το μονο θεμα ειναι οτι πρεπει να ξανα setareis ολες τις εφαρμογες...αλλα ενταξει..δεν λεει τπτ..το κανω καθε 15 μερες που περναω καινουρια ρομ...οσο για τα δεδομενα απλα κρατα ενα backup και μετα κανεις παλι τα δεδομενα restore...

Link to comment
Share on other sites

Για να ειναι σωστο πρεπει να κανεις hard reset δλδ να γινει λες και μολις εβγαλες το κινητο απο το κουτι...μονο ετσι εχεις πληρη λειτουργικοτητα και ταχυτητα....εξαλλου παντα με αλλαγη λογισμικου προτεινεται...το μονο θεμα ειναι οτι πρεπει να ξανα setareis ολες τις εφαρμογες...αλλα ενταξει..δεν λεει τπτ..το κανω καθε 15 μερες που περναω καινουρια ρομ...οσο για τα δεδομενα απλα κρατα ενα backup και μετα κανεις παλι τα δεδομενα restore...

 

Το να κανει καποιος καθε 15 μερες hard reset και να παιδευεται να ξανακανει απο την αρχη τις ρυθμισεις οταν ειναι επιλογη του μπορει να ειναι οκ οπως λες και συμφωνω. Ηταν ενας απο τους λογους που δεν εμπλεξα με root κλπ απο την αρχη, για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Το backup πως θα το κρατησω; Μεσα απο το καθε app ή υπαρχει κατι γενικο; Γιατι δεν εχουν ολα τη δυνατοτητα αυτη, αλλα μαλιστα την εχουν αφου παρεις την pro εκδοση κλπ.

 

Να ρωτησω κατι που φαινεται ευκολα (γιατι το ποσο νερακι ειναι η κινηση πιθανον να μην μπορουν ολοι να το διακρινουν οποτε δεν ειναι κατι που "απαντιεται"). Οταν κανετε αναπαραγωγη ενα video 3d (δικο σας) αγγιζοντας την εικονα εμφανιζονται τα γνωστα μενου σε μπαρες πανω και κατω. Εκει το κειμενο ειναι καθαρο; Επισης το gray δεν ειναι γεματο με dots; (2 τυχαια θεματα που δεν υπαρχαν με το 2.3.4)

 

Ρωταω γιατι φοβαμαι μηπως ειναι bugs ολα αυτα και δεν διορθωθει κατι με hard reset. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αυτό με τις μπάρες το κάνει στα 3d videos. Λογικά είναι επειδή αλλάζει το "setup" της οθόνης εκείνη την ώρα με αποτέλεσμα να φαίνονται όλα θολά. Το κάνει και στην κάμερα όταν την γυρίσεις σε 3d mode για να τραβήξεις φωτογραφία ή βίντεο. Συνεπώς δεν νομίζω να είναι bug. Αυτό που με χαλάει είναι ότι η κίνηση στο 3d video δεν είναι ομαλή. Αυτά τα σπασιματάκια που κάνει είναι ιδιαίτερα ενοχλητικά για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω προσεξα να χανονται frames κατα την αναπαραγωγη των videos, κατι που τοσους μηνες δεν ειχε συμβει ποτε.

Εχεις κανει hard reset (επαναφορα εργ. ρυθμισεων) ; Αν ναι τοτε ειναι bugs με την εννοια οτι ειναι προβληματα του νεου λογισμικου και οχι επειδη εχει μεινει καποιο "υπολειμμα" απο το παλιο.

 

Επισης ανοιξε μια μεγαλη "συζητηση" σου απο τα sms και κανε γρηγορο scroll up-down. Πως ειναι η κινηση; Παλια ηταν ομαλοτατη, τωρα σκαλωνει ανα καποια msec. Επισης εκει στα sms η γραμματοσειρα ειναι τοσο μεγαλη σε σχεση με παλια, που ειναι λες και ειναι σε ρυθμιση για οσους εχουν προβληματα ορασης!

 

Ακομα και τα εφε του καιρου στην βασικη "σελιδα" (οθονη) του κινητου που εμφανιζοται μετα απο το ξεκλειδωμα, κανουν κολληματακια στην κινηση τους!

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

χτες εκανα κ γω update κ μετα απο restart Οποτε παταω home για αρχικη οθονη μου κανει κατι σαν επανεκκινηση το sense με αποτελεσμα να καθυστερει....ειναι κατι που πρπει να κανω για να σταματησει???

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν έχω κάνει γιατί δεν θέλω να χάσω αυτά που έχω περάσει μέσα.

Κοίταξα για προγράμματα backup αλλά κάποια που ξέρω θέλουν root και τα υπόλοιπα δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστα.

Ελπίζω να βγει νέο update που να διορθώνει τα προβλήματα που υπάρχουν.

Όσον αφορά στα sms δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν στέλνω sms. Μόνο κλήσεις κάνω κατά κύριο λόγο. Συνεπώς ακόμα και δοκιμαστικά να το κάνω τώρα δεν θα έχω μέτρο σύγκρισης για να δω αν χάνει στο scrolling. Αυτό με την γραμματοσειρά που λες στα sms δεν το έχω παρατηρήσει. Μου φαίνεται ότι είναι ίδια ή αν έχει αλλάξει θα είναι κάτι ανεπαίσθητο για μένα. Αλλά και πάλι δεν είμαι το κατάλληλο άτομο για να εντοπίσω τις διαφορές στα sms.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει factory reset και ναι έσβησαν όλα τα apps,games αλλά μετά όταν κανείς sign in στο play και βάζεις το email σου βγάζει επιλογη να κατεβάσεις οτι είχες πριν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν φοβάμαι για τις δωρεάν εφαρμογές. Αυτές τις ξαναπερνάω εύκολα. Τουλάχιστον αυτές που χρειάζομαι.

Για τις "αγορασμένες" ανησυχώ!! :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει factory reset και ναι έσβησαν όλα τα apps,games αλλά μετά όταν κανείς sign in στο play και βάζεις το email σου βγάζει επιλογη να κατεβάσεις οτι είχες πριν.

Μα σαφως και στο pc οταν κανεις login στο play βλεπεις ποιες εφαρμογες εχεις περασμενες στο κινητο, οποτε το να τις κανει εγκατασταση ειναι ευκολο. Το θεμα ειναι να μην χαθουν ολες οι καταχωρησεις στις εφαρμογες, πχ στο aCar οι καταχωρησεις service χιλιομετρων, γεμισματα βενζινας με τα στοιχεια κλπ. Οποτε το reset αποκλειεται γι αυτους τους λογους.

 

Εσυ που εκανες reset για πες μας αν μπορεις, τα 4-5 πρωτα προβληματα που αναφεραμε λιγο πριν υπαρχουν στο κινητο σου ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 2.3 έκδοση όταν ερχόταν ένα μήνυμα είχα βάλει έναν ήχο και στην αναφορά παράδοσης είχα άλλον. Τώρα δεν έχω βρει πως μπορώ να έχω διαφορετικούς αλλά μου βαράει και στα 2 με τον ήχο πουείχα στα μηνύματα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Aυτή τη στιγμή κατεβάζω κι εγώ την αναβάθμιση.

Αν και μ'όλα αυτά που ακούω έχω σκιαχτεί λιγάκι. :wacko:

Ο θεός βοηθός!

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Οταν κατέβασα το ics είχα προβλήματα όπως την μη λειτουργία ορισμένων εφαρμογών,κολλούσε πάρα πολύ και έτσι αναγκάστηκα για factory reset...τώρα έχει υπάρξει διαφορά στην ταχύτητα και δεν κολλάει..για το scroll up-down δεν ξέρω για να σου πω.Όσο για τις εφαρμογές που δεν λειτουργούν πιστεύω οτι αργότερα με κανα update θα λειτουργούν κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε και σ'εμένα.

 

Λοιπόν, μέχρι στιγμής όλες οι εφαρμογές λειτουργούν κανονικότατα και το κινητό μου φαίνεται ένα κλικ πιο γρήγορο και smooth.

 

Ωστόσο, καμια ουσιαστική διαφορά με τη 2.3 δεν είδα.

Δεν ξέρω τι περίμενα, απλά είχα ακούσει για αλλαγή εμπειρίας χρήστη κλπ.

Ε, μέχρι στιγμής δεν έχω αντιληφθεί καμια διαφορά, απλά το κινητό φαίνεται γενικά να λειτουργεί καλύτερα, κάτι αρκετά σημαντικό βέβαια αλλά μέχρι εκεί.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 2.3 έκδοση όταν ερχόταν ένα μήνυμα είχα βάλει έναν ήχο και στην αναφορά παράδοσης είχα άλλον. Τώρα δεν έχω βρει πως μπορώ να έχω διαφορετικούς αλλά μου βαράει και στα 2 με τον ήχο πουείχα στα μηνύματα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Πηγαίνεις στα μηνύματα πατάς το menu και μετά settings..Ύστερα πατάς στο notifications και βάζεις νι σε όλα..Μετά διαλέγεις στο received messages notification sound και διαλέγεις τον ήχο που θες..Για το ήχο παράδοσης πατάς στο notification sound αλλά απο πάνω λέει sent messages

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν γινεται κατι με αυτο που εγραψες. Εχει δικιο ο dimdim δεν εχω βρει ουτε εγω τροπο για διαφορετικο ηχο αναφορας... Το χασαμε και αυτο...
Link to comment
Share on other sites

χθες που το περιεργάστηκα κάπως και σήμερα, αρχίζω να έχω πιο θετική εικόνα..

μέχρι στιγμής η μπαταρία δείχνει πολύ θετικά δείγματα..επίσης μαρέσουν οι αλλαγμένες γραμματοσειρές..

δεν έχω παρατηρήσει ακόμα κάποιου είδους κόλλημα ή κάτι ανάλογο που να με προβληματίσει..ελπίζω να μείνει έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...