Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το test RUU δοκίμασες ή κάποια custom rom βασισμένη σ αυτό;

 

πανω σε custom rom αλλα απειραχτη.

[ROM 5-23-12][Anryl][Aroma] ICS 4.0.3 b30 SENSE 3.6 [3.27.401.2]

 

ειναι υπο δοκιμη. λογικα εφοσον ολα δουλευουν θα την κανει τουμπανο.

 

και ολα αυτα χωρις kernel που να υποστηριζει overclock. που να αρχισουν να βγαινουν και αυτοι.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πανω σε custom rom αλλα απειραχτη.

[ROM 5-23-12][Anryl][Aroma] ICS 4.0.3 b30 SENSE 3.6 [3.27.401.2]

 

ειναι υπο δοκιμη. λογικα εφοσον ολα δουλευουν θα την κανει τουμπανο.

 

και ολα αυτα χωρις kernel που να υποστηριζει overclock. που να αρχισουν να βγαινουν και αυτοι.

 

Δε θέλω να μπλέξω με s-off και root γιατί δεν είναι δικό μου το κινητό :/

Έλεγα να δοκιμάσω με το RUU!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να μπλέξω με s-off και root γιατί δεν είναι δικό μου το κινητό :/

Έλεγα να δοκιμάσω με το RUU!

 

η μονη διαφορα πιστευω ειναι το root

δεν εχει τιποτε αλλο αποτι ειδα.

αα και εναν explorer που σου εχει για να κανεις την δουλεια σου.

απλα στην αρχη της εγκαταστασης ειχε καποιες επιλογες τις οποιες δεν τις εβαλα για να δω τι και πως δουλευει μαμα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό πιστεύω.Απλά κάτι ξερόλες στο xda λέγανε για brick :D

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παντως αλλο τηλεφωνο με την ICS. και με την καινουρια εκδοση δουλευουνε και καποια πραγματακια που πριν δεν δουλευαν. πχ screen off and lock κτλ.

αγορινα χαιρετω φευγω για δουλεια. μην μασας προχωρα και δεν θα το μετανοιωσεις. αξιζει..

 

καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

thanks για το χρόνο σου! Θα προχωρήσω με το θέμα σίγουρα!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παντως αλλο τηλεφωνο με την ICS. και με την καινουρια εκδοση δουλευουνε και καποια πραγματακια που πριν δεν δουλευαν. πχ screen off and lock κτλ.

αγορινα χαιρετω φευγω για δουλεια. μην μασας προχωρα και δεν θα το μετανοιωσεις. αξιζει..

 

καλο βραδυ.

τελικά ποια ακριβώς είναι η καινούργια rom?

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει νέα βάση για ρομ που είναι η [3.27.401.2]

 

Προς το παρόν να πω ότι είμαι με Virtuous 3.0.4 και δε ξετρελάθηκα. Η 3.0.2 μου φαινόταν πιο γρήγορη :confused:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για να περάσεις πχ αυτήν την ρομ που είναι test [RUU]HTC_Europe 3.27.401.2 Radio 11.77.3504.00U_11.25.3504.06_M Test

πάλι πρέπει να έχεις γίνει root & s-off

και κάτι τελευταίο την έχει βάλει κανείς?

Edited by jgk31
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να περάσεις πχ αυτήν την ρομ που είναι test [RUU]HTC_Europe 3.27.401.2 Radio 11.77.3504.00U_11.25.3504.06_M Test

πάλι πρέπει να έχεις γίνει root & s-off

και κάτι τελευταίο την έχει βάλει κανείς?

 

Αποφεύγουμε να βάζουμε test rom, είναι δοκιμαστικές rom και σίγουρα unstable.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Virtuous Eclipse είμαι και δε με βλέπω να αλλάζω το Sense 4.0 για κανένα λόγο... Πάντως ο mdeejay είπε ότι το νέο RUU δεν έχει καινούργιο firmware ούτε kernel, οπότε δεν ξέρω αν, γενικώς, υπάρχει κάποιο μεγάλο όφελος από το νέο leak.

 

Εννοείται, πάντως, ότι με ICS το τηλέφωνο πετάει!

Link to comment
Share on other sites

Λόγω Sense 4.0. Η Shooter είναι με Sense 3.6, αυτή που θα πάρουμε και επίσημα. Το μόνο που δε δουλεύει στην Eclipse είναι το tethering και το 3D.
Link to comment
Share on other sites

Λόγω Sense 4.0. Η Shooter είναι με Sense 3.6, αυτή που θα πάρουμε και επίσημα. Το μόνο που δε δουλεύει στην Eclipse είναι το tethering και το 3D.

 

Ok, απο ταχυτητα τι λενε οι 2 αυτες ρομ? δεν ξετρελαθηκα με την shooter...επισης αν ξερεις καμμια σταθερη AOSP που να δουλευει και το 3D :)

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....για AOSP που να δουλευουν ολα δοκιμασε αυτη : ICS NonSense® 3.0 | AOSP Feel | Senseless ... δεν νομιζω οτι επιτρεπεται να σου δωσω Link....εαν ειναι πες μου να σου στειλω πμ....δουλευουν ολα....ειναι γρηγορη και ειναι μονο 240mb μιας και εχουν αφαιρεθει ολα τα της HTC..... Για μενα ειναι οπως θα επρεπε να ειναι καθε λειτουργικο....( ή τουλαχιστον να μπορω να διαλεξω...οχι να μου τα κοτσαρει αναγκαστικα η htc...)
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση: η ROM που λέτε δεν είναι AOSP, είναι Sense... χωρίς Sense. Δηλαδή είναι σαν να πάρεις την αρχική ROM και να αλλάξεις launcher, dialer κλπ. με το κανονικούς. Γι αυτό και δουλεύει και το 3D.

 

Πάντως η Eclipse είναι κομπλέ απο ταχύτητα, πολύ πιο γρήγορη από την αρχική. Δεν ξέρω για άλλες γιατί εγώ πηγα εξαρχής σε αυτή τη ROM και δε δοκίμασα άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Ή τα έπαιξε η μπαταρία μου, ή το κινητό από τότε που έβαλα τη "μούφικη" χρυσή. Στην τσέπη μου το είχα όλη μέρα στη δουλειά και κοιτάξτε κατανάλωση!! :blink: Έβαλα τη mugen πάλι... Τι λέτε να φταίει??

Αν είναι η μπαταρία να πάρω άλλη. Παίζει να είναι λόγω τηλεφώνου? Κι αν ναι, τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?:(

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η "λειτουργία βασης" τι ακριβώς είναι? τι εξυπηρετεί?

 

Στα καινουρια τους μοντελα ειναι προαιρετικη και μια βαση φορτισης στην οποια βαζεις το κινητο οριζοντια στο γραφειο....ταυτοχρονα ενεργοποιειται το λειτουργια βασης και ειναι σαν κατι gadgetakia που δειχνουν ωρα, καιρο, μουσικη και τετοια...

 

Μια διευκρίνιση: η ROM που λέτε δεν είναι AOSP, είναι Sense... χωρίς Sense. Δηλαδή είναι σαν να πάρεις την αρχική ROM και να αλλάξεις launcher, dialer κλπ. με το κανονικούς. Γι αυτό και δουλεύει και το 3D.

 

Ναι ετσι ειναι αλλα ειναι η μοναδικη που πραγματικα καταργει το sense και δεν χρησιμοποιει πουθενα τις λειτουργιες του...κραταει μονο τον κωδικα για το 3d και κατι αλλα χαζα και αλλαζει ολο το υπολοιπο....ειναι σαν να πηρε την official AOSP και να προσθεσε τον κωδικα του 3d...

Edited by mindfreak
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από εμένα η HTC έχει φάει μαύρο!

Δε λέω... πολύ καλή συσκευή, κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής σε μένα αλλά αυτή η κοροϊδία της εταιρίας (τουλάχιστον της HTC Greece) δεν έχει προηγούμενο.

Αυτή η αναβάθμιση έχει γίνει σήριαλ πια. Η ελληνική αντιπροσωπεία απαντά ότι έρχεται από μέρα σε μέρα η αναβάθμιση, μετά από βδομάδα σε βδομάδα, μετά από μήνα σε μήνα και τώρα βλέπω να πηγαίνει από χρόνο σε χρόνο. Και το τραγικό είναι ότι καθυστερεί γιατί πρέπει να περάσει από πολλές δοκιμές και να είναι σίγουρη η εταιρία ότι όλα λειτουργούν ρολόι. Είμαι όμως σχεδόν σίγουρος ότι όταν έρθει επιτέλους η αναβάθμιση θα είναι γεμάτη bugs.

Εύχομαι να έχω άδικο για αυτά που λέω αλλά φοβάμαι ότι μόνο απροβλημάτιστη ΔΕΝ θα είναι η ICS.

Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα κυκλοφορησε στην Κινα η ic επισημα μεσω OTA..οποτε.... :D:D

μακάρι να έχεις δίκιο αλλά μάλλον δεν είναι ρομ είναι patch τα λένε πολύ μπερδεμένα μέσα στα forum

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...