Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανα νεο απο την htc greece εχουμε για ics?

η htc greece ασχολείται μόνο με το one x,v,s,xe,xl ή ότι άλλο μοντέλο βγάλει, η τελευταία ενημέρωση από htc greece ήταν πριν 15 ημέρες ότι από μέρα σε μέρα θα βγει η ενημέρωση του htc evo 3d.

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

H HTC Greece δεν ξέρω με τι ασχολείται, αλλά η ενημέρωση που δίνει είναι άκρως αναξιόπιστη.

 

πριν απο 57 λεπτα στην σελιδα htc greece στο facebook

"HTC Greece Καλό μήνα και σε σε εσένα Ανδρέα! Υπολογίζουμε ότι η αναβάθμιση για το HTC EVO 3D σε ICS θα διατεθεί πριν τα τέλη του μήνα."

οι άνθρωποι είναι καραγκιόζηδες .-

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει βγει ανακοίνωση εδώ και μέρες ότι η αναβάθμιση θα γίνει Ιούνιο με Ιούλιο!!Κάντε λίγη υπομονή.... http://www.androidcentral.com/htc-adds-some-timelines-their-ics-device-update-list?utm_source=ac&utm_medium=twitter

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει βγει ανακοίνωση εδώ και μέρες ότι η αναβάθμιση θα γίνει Ιούνιο με Ιούλιο!!Κάντε λίγη υπομονή.... http://www.androidcentral.com/htc-adds-some-timelines-their-ics-device-update-list?utm_source=ac&utm_medium=twitter

 

Την επίσημη ανακοίνωση της HTC την έχουμε δει όλοι νομίζω ότι λέει για Ιούνιο-Ιούλιο. Απλά σχολιάζουμε την ενημέρωση που παρέχει η ελληνική αντιπροσωπεία. Δέκα φορές αν τους ρωτήσουμε, δέκα διαφορετικές απαντήσεις θα πάρουμε. Απαράδεκτοι από κάθε άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα! :)

 

Δεν βλέπω τον λόγο να βιαζόμαστε για την αναβάθμιση σε 4.0 αφού το κινητό τρέχει μια χαρά με 2.3! ;)

Δε λέω είναι ωραίο να είσαι αναβαθμισμένος, άλλα θα γίνει κάποτε και αυτό! Δεν πιστεύω τελικά η htc να μην δώσει την αναβάθμιση ποτέ!

Αναμένουμε λοιπόν! :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχει γίνει Μ****α με το συγκεκριμένο θέμα, γενικότερα από την Google, γιατί σκέψου ότι μέχρι να πάρουμε σαν αναβάθμιση το 4.0 μετά από κανά δυο μήνες αναμένεται να κυκλοφορήσει το 5.0..και γι'αυτό το λόγο δέχεται πολύ κριτική η Google σε διάφορα άρθρα που παίζουν στο ίντερνετ..

πολύ μεγάλος κατακερματισμος των εκδόσεων, και πολύ αργή πορεία αναβάθμισης..

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχει γίνει Μ****α με το συγκεκριμένο θέμα, γενικότερα από την Google, γιατί σκέψου ότι μέχρι να πάρουμε σαν αναβάθμιση το 4.0 μετά από κανά δυο μήνες αναμένεται να κυκλοφορήσει το 5.0..και γι'αυτό το λόγο δέχεται πολύ κριτική η Google σε διάφορα άρθρα που παίζουν στο ίντερνετ..

πολύ μεγάλος κατακερματισμος των εκδόσεων, και πολύ αργή πορεία αναβάθμισης..

Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα της Google, αυτή μόλις βγάλει μια έκδοση την δίνει σε όλους. Οι Εταιρίες φταίνε που βγάζουν από 50 κινητά και δεν μπορούν να τα υποστηρίξουν. Εδώ η Apple βγάζει ένα τον χρόνο και πάλι έχει προβλήματα με δικό της λειτουργικό. Πρέπει η Google να τους δίνει άδεια για περιορισμένα κινητά ανά χρόνο, ακόμα και η google ένα μοντέλο βγάζει ανά χρόνο. Και για το τέλος να κόψουν τα παραμύθια δεν είναι δυνατών το One V να παίρνει Sense 4 και να μας λένε ότι το Evo & Sensetion δεν μπορούν να το πάρουν λόγο hardware.

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Και για το τέλος να κόψουν τα παραμύθια δεν είναι δυνατών το One V να παίρνει Sense 4 και να μας λένε ότι το Evo & Sensetion δεν μπορούν να το πάρουν λόγο hardware.

 

Ποιο One V;;;; To Οne V είναι τούμπανο μπροστά στο desire C που βγάζουν. Με 600άρη επεξεργαστή και 512 RAM και έχει κι αυτό sense 4. Δεν φτάνει που κοροϊδεύουν με την αναβάθμιση, μας πουλάνε και το παραμύθι ότι το hardware δεν σηκώνει το sense 4. Ότι δλδ το desire C είναι πιο δυνατό από το EVO 3D.

Kαι εντάξει... για μένα προσωπικά δεν έχει και καμιά τραγική διαφορά να έχεις sense 3.6 ή sense 4. Αλλά εφόσον το έχεις βάλει στόχο να δουλεύεις τους πελάτες σου, κάντο λίγο πιο οργανωμένα και πλάσαρε το δούλεμα λίγο πιο κομψά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο One V;;;; To Οne V είναι τούμπανο μπροστά στο desire C που βγάζουν. Με 600άρη επεξεργαστή και 512 RAM και έχει κι αυτό sense 4. Δεν φτάνει που κοροϊδεύουν με την αναβάθμιση, μας πουλάνε και το παραμύθι ότι το hardware δεν σηκώνει το sense 4. Ότι δλδ το desire C είναι πιο δυνατό από το EVO 3D.

Kαι εντάξει... για μένα προσωπικά δεν έχει και καμιά τραγική διαφορά να έχεις sense 3.6 ή sense 4. Αλλά εφόσον το έχεις βάλει στόχο να δουλεύεις τους πελάτες σου, κάντο λίγο πιο οργανωμένα και πλάσαρε το δούλεμα λίγο πιο κομψά.

 

παιδες το EVO 3D εαν το ψαξετε λιγο θα δειτε οτι ειναι παρομοιο με το ONE S. φορανε ακριβως το ιδιο μοντελο επεξεργαστη με την διαφορα οτι στο EVO ο επεξεργαστης ενω το default ειναι 1.5 τον εχουνε downgrade στα 1.2 για εμπορικους λογους. στην μνημη ειναι ακριβως τα ιδια και οσων αφορα τον adreno 225 ειναι ο ιδιος με τον adreno 220 αλλα τον εχουνε δωσει αλλες εντολες και αποδιδει καλυτερα. μην ξεχνατε ATI καρτες γραφικων που με ενα tip αλλαζανε μοντελο και επιδοσεις. δεν μπορει μια εταιρια να αλλαζει συνεχεια σειρες επεξεργαστων και καρτων γραφικων. αλλαζει τις επιδοσεις και το εκμεταλευεται δινοντας τες σε νεα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

αν και θα ακουστεί λίγο τετριμμένο,

γιατί δεν τους κάνετε ένα οργανωμένο κράξιμο μέσω fb ότι μας κοροϊδεύουν..??

εφόσον το "τεχνικό" επιχείρημα πάει περίπατο..??

ή ακόμα και να στείλουμε μαζικά email, όχι ότι θα κερδίσουμε κάτι (το φάγαμε στη μάπα το παραμύθι και παλιά με το xperia x1 που ράγιζε και η sony δεν το αναγνώριζε) απλά για να δώσουμε ένα μήνυμα, ότι δεν τρώμε κάθε παραμύθι που μας λένε..

 

πάντως, γενικά μια εταιρεία, δεν την συμφέρει να σου δίνει συνέχεια αναβαθμίσεις, γιατί έτσι δεν θα έχεις κίνητρο να παίρνεις νέες συσκευές..και προφανώς γι'αυτό δεν σου δίνουν το sense 4..

γιατί είμαι πολύ σίγουρος ότι και το Android 5.0 θα το σηκώνει η συσκευή άνετα, αλλά εννοείται πως δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλουν και αναβάθμιση για 5 όταν θα έρθει η ώρα..

Link to comment
Share on other sites

αν και θα ακουστεί λίγο τετριμμένο,

γιατί δεν τους κάνετε ένα οργανωμένο κράξιμο μέσω fb ότι μας κοροϊδεύουν..??

εφόσον το "τεχνικό" επιχείρημα πάει περίπατο..??

ή ακόμα και να στείλουμε μαζικά email, όχι ότι θα κερδίσουμε κάτι (το φάγαμε στη μάπα το παραμύθι και παλιά με το xperia x1 που ράγιζε και η sony δεν το αναγνώριζε) απλά για να δώσουμε ένα μήνυμα, ότι δεν τρώμε κάθε παραμύθι που μας λένε..

 

πάντως, γενικά μια εταιρεία, δεν την συμφέρει να σου δίνει συνέχεια αναβαθμίσεις, γιατί έτσι δεν θα έχεις κίνητρο να παίρνεις νέες συσκευές..και προφανώς γι'αυτό δεν σου δίνουν το sense 4..

γιατί είμαι πολύ σίγουρος ότι και το Android 5.0 θα το σηκώνει η συσκευή άνετα, αλλά εννοείται πως δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλουν και αναβάθμιση για 5 όταν θα έρθει η ώρα..

δεν ξέρω για την htc γενικός πάντως η htc greece στο facebook ότι δεν τους αρέσει το διαγραφούν και έναν φίλο μου τον μπλόκαραν και δεν μπορεί να γράψει στην σελίδα τους. καλά δεν υπάρχει θέμα δημιουργείς άλλο προφίλ και συνεχίσεις,

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με φίλε μου έχει φάει πολύ κράξιμο στο fb από όσο έχω μάθει. Αλλά πάνε και αφαιρούν τα μηνύματα που θεωρούν προσβλητικά. Όταν γενικά τρώνε κράξιμο δεν απαντάνε καν.

Όσον αφορά την έκδοση 5.0 νομίζω ότι θα την δώσουν και για το EVO. Μου φαίνεται αδιανόητο μια τέτοια συσκευή να πάρει μόνο ένα update. Βέβαια το ότι φαίνεται σε μένα αδιανόητο δεν σημαίνει απολύτως τπτ αφού θεωρώ αυτονόητο ότι θα έπρεπε να έχει ήδη πάρει η συσκευή μας την ICS εδώ και καιρό.

Και ναι, είναι λογικό μια εταιρία να προσπαθεί να πουλήσει νέα μοντέλα, αλλά στην περίπτωση της HTC που βγάζει κάθε 3 μήνες σχεδόν νέες συσκευές, αυτό δεν είναι το πιο φρόνιμο θα έλεγα. Επίσης πρέπει να σκεφτούν ότι κι εμείς δώσαμε ένα πολύ σεβαστό ποσό για να αποκτήσουμε την συσκευή και η τακτική του να παραμερίζουν τα "παλιά" μοντέλα μόνο κακό μπορεί να κάνει στην εταιρία γιατί δείχνει ότι δεν υπάρχει ο παραμικρός σεβασμός προς τους πελάτες. Οι ευχαριστημένοι πελάτες είναι η καλύτερη διαφήμιση για αυτούς και με την πολιτική τους κάνουν ό,τι μπορούν για να χάσουν το μερίδιο που τους έχει απομείνει στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παι

διά και καλό μήνα! :)

 

Δεν βλέπω τον λόγο να βιαζόμαστε για την αναβάθμιση σε 4.0 αφού το κινητό τρέχει μια χαρά με 2.3! ;)

Δε λέω είναι ωραίο να είσαι αναβαθμισμένος, άλλα θα γίνει κάποτε και αυτό! Δεν πιστεύω τελικά η htc να μην δώσει την αναβάθμιση ποτέ!

Αναμένουμε λοιπόν! :)

 

 

φιλε μου πιστεψε με οτι το κινητακι μας γινεται θηριο με την ICS. πολυ πιο γρηγορο και γενικα αλλο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το EVO 3D εαν το ψαξετε λιγο θα δειτε οτι ειναι παρομοιο με το ONE S. φορανε ακριβως το ιδιο μοντελο επεξεργαστη με την διαφορα οτι στο EVO ο επεξεργαστης ενω το default ειναι 1.5 τον εχουνε downgrade στα 1.2 για εμπορικους λογους.

 

Μόνο ίδιους επεξεργαστές δεν έχουν. Αυτός του One S είναι πολύ καλύτερος από αυτόν του EVO. Μάλλον πρέπει να το ψάξεις εσύ λίγο καλύτερα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Evo 3d εχει Α9 ενω το one s εχει Α15 η διαφορα τους ειναι τεραστια. Οπως σου λενε και αλλοι ψαξτο λιγο καλυτερα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Evo 3d εχει Α9 ενω το one s εχει Α15 η διαφορα τους ειναι τεραστια. Οπως σου λενε και αλλοι ψαξτο λιγο καλυτερα.

μεσα στην qualcomm μπηκα και ειδα ισως και να εκανα λαθως..... ενταξει μην βαρατε...... ομως οπως και να εχει το EVO 3D σηκωνει για πλακα sense 4.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να σκεφτούν ότι κι εμείς δώσαμε ένα πολύ σεβαστό ποσό για να αποκτήσουμε την συσκευή και η τακτική του να παραμερίζουν τα "παλιά" μοντέλα μόνο κακό μπορεί να κάνει στην εταιρία γιατί δείχνει ότι δεν υπάρχει ο παραμικρός σεβασμός προς τους πελάτες. Οι ευχαριστημένοι πελάτες είναι η καλύτερη διαφήμιση για αυτούς και με την πολιτική τους κάνουν ό,τι μπορούν για να χάσουν το μερίδιο που τους έχει απομείνει στην αγορά.

 

ξέρεις πόσες φορές έχω παρακολουθήσει το ίδιο επιχείρημα..αν και έχει βάση, αν όντως ίσχυε στην πράξη, δεν θα πρεπε να υπάρχει καμία εταιρεία..

ενδεικτικά να σου πω, ότι είχα το P990, (SE) που θεωρώ ήταν από τα κινητά που δεν είχε το παραμικρό support, από τη στιγμή της πώλησης, πολλοί είχαμε πει δεν ξαναπαίρνουμε SE...μετά πήρα το X1..αναίτια ραγίσματα στην συσκευή, σε όλο τον κόσμο, και η SE να σφυρίζει αδιάφορα..πάλι στέλναμε επιστολες κλπ..και λέγαμε δεν θα ξαναπάρουμε SE..ok έκτοτε, εγώ δεν ξαναπήρα, αλλά προφανώς βλέπεις ότι η εταιρεία τα πάει μια χαρά..και σίγουρα υπάρχουν παρόμοια περιστατικά και σε άλλες εταιρείες..

είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο, μπαίνουμε μονίμως στο τριπάκι για ένα νέο gadget..

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας mhl to hdmi καλώδιο στην συσκευή; Αγόρασα ένα αλλά με όσους τρόπους και εάν το δοκίμασα δεν το κατάφερα να δουλέψει. Έχω την stock rom ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας mhl to hdmi καλώδιο στην συσκευή; Αγόρασα ένα αλλά με όσους τρόπους και εάν το δοκίμασα δεν το κατάφερα να δουλέψει. Έχω την stock rom ακόμα.

εγώ το original της htc το έχω δοκιμάσει χωρίς πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας mhl to hdmi καλώδιο στην συσκευή; Αγόρασα ένα αλλά με όσους τρόπους και εάν το δοκίμασα δεν το κατάφερα να δουλέψει. Έχω την stock rom ακόμα.

 

με την stock ρομ ουτε εμενα δουλευε. αλλαξα σε leedroid και ολα καλα. τωρα παλι με ICS δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

παιδες το EVO 3D εαν το ψαξετε λιγο θα δειτε οτι ειναι παρομοιο με το ONE S. φορανε ακριβως το ιδιο μοντελο επεξεργαστη με την διαφορα οτι στο EVO ο επεξεργαστης ενω το default ειναι 1.5 τον εχουνε downgrade στα 1.2 για εμπορικους λογους. στην μνημη ειναι ακριβως τα ιδια και οσων αφορα τον adreno 225 ειναι ο ιδιος με τον adreno 220 αλλα τον εχουνε δωσει αλλες εντολες και αποδιδει καλυτερα. μην ξεχνατε ATI καρτες γραφικων που με ενα tip αλλαζανε μοντελο και επιδοσεις. δεν μπορει μια εταιρια να αλλαζει συνεχεια σειρες επεξεργαστων και καρτων γραφικων. αλλαζει τις επιδοσεις και το εκμεταλευεται δινοντας τες σε νεα μοντελα.

Δηλαδή το EVO είναι πάνω κάτω το ίδιο δυνατό με το one S που είναι μέσα στα 3-4 πιο δυνατά κινητά της αγοράς?

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

με την stock ρομ ουτε εμενα δουλευε. αλλαξα σε leedroid και ολα καλα. τωρα παλι με ICS δουλευει μια χαρα

 

εγώ με την stock ρομ το έχω..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή το EVO είναι πάνω κάτω το ίδιο δυνατό με το one S που είναι μέσα στα 3-4 πιο δυνατά κινητά της αγοράς?

 

Καμία σχέση. Το One S φοράει τον καινούργιο krait με πολύ περισσότερες δυνατότητες σε σχέση με τους άλλους διπύρηνους επεξεργαστές της αγοράς. Ας επανέλθει η συζήτηση στα του evo 3d.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...