Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HTC Greece: Η αναβάθμιση για το HTC Evo 3D ξεκινάει αυτές τις ημέρες και σταδιακά θα λαμβάνουν ειδοποιήσεις όλοι οι χρήστες.(ΣΗΜΕΡΙΝΟ)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

HTC Greece: Η αναβάθμιση για το HTC Evo 3D ξεκινάει αυτές τις ημέρες και σταδιακά θα λαμβάνουν ειδοποιήσεις όλοι οι χρήστες.(ΣΗΜΕΡΙΝΟ)

το "αυτές τις ημέρες με προβληματίζει παρά πολύ" φαντάσου ότι στα μέσα Μαϊού το περιμέναμε από μέρα σε μέρα :lol::lol::lol:

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

HTC Greece: Η αναβάθμιση για το HTC Evo 3D ξεκινάει αυτές τις ημέρες και σταδιακά θα λαμβάνουν ειδοποιήσεις όλοι οι χρήστες.(ΣΗΜΕΡΙΝΟ)

 

Την έχει πάρει κανείς την αναβάθμιση μέχρι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά΄ξανά! Μήπως γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την κεραία του EVO 3D που να χάνει το σήμα στιγμιαία και να το ξαναβρίσκει αμέσως διακόπτωντας όμως την κλήση?? Να σημειωθεί ότι δουλέυει σε δίκτυο GSM μόνο COSMOTE. Μήπωως αν βάλεις το χέρι σου στην κεραία έχει κακή λήψη όπως και στο Iphone?? Το έχει παρατηρήσει κανένας??

 

Πώς μπορεί να διορθωθεί ένα τέτοιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ!

www.pcplace.gr
Link to comment
Share on other sites

μου το κανει και σε εμενα στιγμιαια με τον ιδιο παροχο......

Αλήθεια? Είναι εκνευριστικό να δίνεις τόσα λεφτά σε τηλέφωνο και να μην μπορεί να κάνει την βασική του λειτουργία, να κάνει κλήση...

 

Να το γυρίσω πίσω στο πλαίσιο να μου το αλλάξουν άραγε...

www.pcplace.gr
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια? Είναι εκνευριστικό να δίνεις τόσα λεφτά σε τηλέφωνο και να μην μπορεί να κάνει την βασική του λειτουργία, να κάνει κλήση...

 

Να το γυρίσω πίσω στο πλαίσιο να μου το αλλάξουν άραγε...

 

Να μην αλλάξετε τίποτα, τα κινητά είναι μια χαρά, να φλασάρετε ένα διαφοιρετικό RADIO, κι εμένα μου το έκανε αυτό με το 10.53. Είδα σαφή βελτίωση αφού φλάσαρα τα 10.59 και 10.60 (σχεδόν ίδια) και από τότε που φλάσαρα το 11.73 έχει σταματήσει εντελώς

Link to comment
Share on other sites

επειδή βαρέθηκα να περιμένω την htc ποια ρομ είναι πιο καλή αυτή την στιγμή με πλήρη λειτουργία χωρίς bug?
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανενα θεμα τηλεφωνίας με το EVO και πρέπει να είναι και η πρωτη φορά που γράφεται κάτι τέτοιο στο παρόν θρεντ.

 

Επίσης με το radio 10.53 είμαι άψογα. Οταν το αλλαξα σε 10.59 είχα απίστευτο θέμα με το WiFi και το γύρισα στο αρχικό. Ψάξου πάντως με τα διάφορα radio γιατί η συσκευή του καθενός αντιδρά διαφορετικά. Η συσκευή σα συσκευή δεν εχει θέματα πάντως με το σήμα της.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να μην αλλάξετε τίποτα, τα κινητά είναι μια χαρά, να φλασάρετε ένα διαφοιρετικό RADIO, κι εμένα μου το έκανε αυτό με το 10.53. Είδα σαφή βελτίωση αφού φλάσαρα τα 10.59 και 10.60 (σχεδόν ίδια) και από τότε που φλάσαρα το 11.73 έχει σταματήσει εντελώς

Μάλιστα, πολύ χρήσιμη συμβουλή δεν ήξερα ότι γινόταν κάτι τέτοιο. Άν Flasharw το RADIO σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1218196 θα χαθούν τα δεδομένα μου?

www.pcplace.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανενα θεμα τηλεφωνίας με το EVO και πρέπει να είναι και η πρωτη φορά που γράφεται κάτι τέτοιο στο παρόν θρεντ.

Δυστυχως στο παρελθον το εχω αναφερει κι εγω αρκετες φορες... Μου συμβαινει κι εμενα.. :ο

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

μου έχει τύχει και εμένα, αλλά δεν έχω καταλήξει αν φταίει η δική μου συσκευή ή του συνομιλητή..γιατί δεν το παθαίνω τόσο συχνά.. (πάροχος wind)
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, πολύ χρήσιμη συμβουλή δεν ήξερα ότι γινόταν κάτι τέτοιο. Άν Flasharw το RADIO σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1218196 θα χαθούν τα δεδομένα μου?

 

έιμαι 99% σίγουρος ότι δε χάνονται τα δεδομένα,καλό θα ήταν να κάνεις ένα nand backup να εχεις το κεφαλι σου ησυχο (σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά) . Εγώ εγκατάσταση έκανα βάζοντας το αρχείο PG86IMG.zip στο root της κάρτας και μετα απλώς μπήκα στο recovery mode (vol down+power με απενεργοποιημενο το fastboot).Η εγκατάσταση γίνεται μετά μόνη της.

 

Μην ξεχασεις να δοκιμάσεις και το 11.73 (θα το βρεις σε πολλες ics roms) εγώ με αυτό δεν έχω δει ούτε μία αποσύνδεση

 

Μην ξεχάσεις επίσης να σβήσεις το PG86IMG.zip από το root μετά την εγκατάσταση γιατί κάθε φορά που θα μπάινεις στο recovery θα το βρίσκει και θα το εγκαθιστά.

Link to comment
Share on other sites

έιμαι 99% σίγουρος ότι δε χάνονται τα δεδομένα,καλό θα ήταν να κάνεις ένα nand backup να εχεις το κεφαλι σου ησυχο (σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά) . Εγώ εγκατάσταση έκανα βάζοντας το αρχείο PG86IMG.zip στο root της κάρτας και μετα απλώς μπήκα στο recovery mode (vol down+power με απενεργοποιημενο το fastboot).Η εγκατάσταση γίνεται μετά μόνη της.

 

Μην ξεχασεις να δοκιμάσεις και το 11.73 (θα το βρεις σε πολλες ics roms) εγώ με αυτό δεν έχω δει ούτε μία αποσύνδεση

 

Μην ξεχάσεις επίσης να σβήσεις το PG86IMG.zip από το root μετά την εγκατάσταση γιατί κάθε φορά που θα μπάινεις στο recovery θα το βρίσκει και θα το εγκαθιστά.

Ευχαριστώ πολύ χρήσιμες οι οδηγίες σου αλλά έχω μια ερώτηση. Είμαι στην 10.59 απ' ότι είδα και αντέγραψα την 11.73 όπως μου είπες το .IMG στην SD CARD. Μου έκανε Checking image αλλά δεν το εγκατέστησε. Πρέπει οπωσδήποτε να μπώ στο Recovery Mode που μου βγάζει στο MENU?? Ευχαριστώ και συγνώμη αλλά δεν το έχω ξανακάνει και φοβάμαι μην γίνει κανά Factory reset...

www.pcplace.gr
Link to comment
Share on other sites

μόλις το ξεκλείδωσα πια ρομ είναι πιο σταθερή με ICS kai Sense 3.6

αυτό πως γίνεται Recommended Recovery: 4EXT Recovery

Edited by jgk31
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ χρήσιμες οι οδηγίες σου αλλά έχω μια ερώτηση. Είμαι στην 10.59 απ' ότι είδα και αντέγραψα την 11.73 όπως μου είπες το .IMG στην SD CARD. Μου έκανε Checking image αλλά δεν το εγκατέστησε. Πρέπει οπωσδήποτε να μπώ στο Recovery Mode που μου βγάζει στο MENU?? Ευχαριστώ και συγνώμη αλλά δεν το έχω ξανακάνει και φοβάμαι μην γίνει κανά Factory reset...

 

ελεγξε το ονομα, δεν ειναι .img ειναι .zip ,αν εχεις σωστο ονομα στη σωστη θεση θα κανει εγκατασταση με το που μπεις στο hboot (αυτο εννοουσα recovery, σορυ λαθος).Factory reset ειναι αρκετα απιθανο να σου κανει μόνο του, ποσο μαλλον επειδη μπηκες στο recovery.Επαναλαμβανω καλο θα ηταν πριν κανεις ο,τιδηποτε να μπεις στο recovery και να παρεις ενα nandroid backup να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,οδηγοι για αυτο υπαρχουν πολλοι,αναλογα ποια custom recovery εχεις βαλει.

 

υγ.Υποθετω το τηλεφωνο σου ειναι unlocked με revolutionary,S-OFF,και με μια custom recovery.Εγω ετσι περασα το RADIO δεν ξερω αν δουλευει χωρις αυτα,οδηγος υπαρχει στην πρωτη σελιδα του θρεντ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο καιρος και η τοποθεσια μπορει να ανανεωνεται αυτοματα και

οχι να χρειαζεται να το ανοιγω και να κανω ανανεωση.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

αγορια τελικα υπαρχει τροπος να γυρισεις σε LOCKED και οχι RELOCKED και ας εχει ξεκλειδωθει με HTC METHOD

διαβαστε εδω... το εκανα προσωπικα και δουλεψε κανονικοτατα.

δεν ειναι αυτο που λενε στην αρχη αλλα μετα αναφερεται ενα εργαλειο που δουλευει κανονικα. http://unlimited.io

 

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1710033

Link to comment
Share on other sites

ελεγξε το ονομα, δεν ειναι .img ειναι .zip ,αν εχεις σωστο ονομα στη σωστη θεση θα κανει εγκατασταση με το που μπεις στο hboot (αυτο εννοουσα recovery, σορυ λαθος).Factory reset ειναι αρκετα απιθανο να σου κανει μόνο του, ποσο μαλλον επειδη μπηκες στο recovery.Επαναλαμβανω καλο θα ηταν πριν κανεις ο,τιδηποτε να μπεις στο recovery και να παρεις ενα nandroid backup να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,οδηγοι για αυτο υπαρχουν πολλοι,αναλογα ποια custom recovery εχεις βαλει.

 

υγ.Υποθετω το τηλεφωνο σου ειναι unlocked με revolutionary,S-OFF,και με μια custom recovery.Εγω ετσι περασα το RADIO δεν ξερω αν δουλευει χωρις αυτα,οδηγος υπαρχει στην πρωτη σελιδα του θρεντ.

Είναι εντελώς απείραχτο το τηλέφωνο. Θα το ξεκλειδώσω αν είναι και θα ξαναδοκιμάσω. Το όνομα είναι σωστό .zip αλλά είναι LOCKED. Ελπίζω να μην χάσω την εγγύηση αλλά δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά αν θέλω να φτιάξουν οι αποσυνδέσεις. Και πάλι σε ευχαριστώ και οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

www.pcplace.gr
Link to comment
Share on other sites

αγορια τελικα υπαρχει τροπος να γυρισεις σε LOCKED και οχι RELOCKED και ας εχει ξεκλειδωθει με HTC METHOD

διαβαστε εδω... το εκανα προσωπικα και δουλεψε κανονικοτατα.

δεν ειναι αυτο που λενε στην αρχη αλλα μετα αναφερεται ενα εργαλειο που δουλευει κανονικα. http://unlimited.io

 

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1710033

 

Δεν μας δίνεις και μερικές οδηγίες πως τα κατάφερες;

Ή ακόμα καλύτερα,δεν μας κάνεις κάποιο μίνι οδηγό;

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας δίνεις και μερικές οδηγίες πως τα κατάφερες;

Ή ακόμα καλύτερα,δεν μας κάνεις κάποιο μίνι οδηγό;

 

λοιπον πρωτα απο ολα κατεβαζετε το αρχειο για windows απο το site.

http://unlimited.io/juopunutbear-public-beta-0-1/instructions/evo-3d-gsm-shooter_u/

 

μετα κανετε downgrade στο H-Boot που δουλευει και το revolutionary.

μετα το ξεκλειδωνετε με το HTC DEV ωστε να δειξει relocked

κατοπιν βαζεται recovery με fastboot και κανετε install καποιο απο τα zip που κανουνε την συσκευη μας ROOT (απαραιτητο)

μετα αποσυμπιεζετε το αρχειο που κατεβασατε σε καποιο φακελο στην επιφανεια εργασιας, ενεργοποιητε το adb στο κινητο και τρεχετε το αρχειο μεσα απο τον φακελο που ανοιγει cmd (δεν θυμαμαι πως λεγεται δεν ειμαι σπιτι) με ανοιχτο το τηλ.

μετα θα σας ζηταει permissions ο super user και θα του δινεται κανονικα.ΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΠΟΤΥΧΕΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΞΑΝΑΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΞΑΝΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ. αφου κανει οτι κανει τοτε θα σας ζητησει να κανετε το τρικ με το καλωδιο. κοιταξτε καλα την εικονα σε ποια τρυπουλα θα ακουμπησετε το καλωδιο. (κοιταξτε τον οδηγο οποσδηποτε με την διαφορα οτι θα ακουμπησετε πρωτα στην τρυπα , μετα στην sim για 2 δευτερολεπτα αφηνετε την sim και ξανα ακουμπατε στιγμιαια και μετα αφηνετε και τις 2 ακρες. μολις παω σπιτι θα δωσω link για βιντεο.αν δεν γινει σωστα δεν θα δωσει s-off και θα το ξανακανετε. για καλωδια παρτε ενα με λεπτη ακρη και προσεξτε μην το ακουμπησετε με γυμνα χερια. μολις το καταφερετε θα σας ζητησει εαν θελετε να βαλει ενα μονταρισμενο H-Boot. εγω ειπα οχι και ετσι εγινα locked και s-off. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ S-ON ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ BOOT ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΝ OFFICIAL ROM ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟ FAST BOOT ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΝΑ ΜΠΡΙΚΑΡΕΙ.

 

 

ιδου και το βιντεο

http://www.youtube.com/watch?v=PUDSwQbCVF8&feature=g-hist

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο καιρος και η τοποθεσια μπορει να ανανεωνεται αυτοματα και

οχι να χρειαζεται να το ανοιγω και να κανω ανανεωση.

Ευχαριστω.

Kι εγώ το'χω απορία αυτό.

Γίνεται?

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ το'χω απορία αυτό.

Γίνεται?

η τοποθεσία και ο καιρός ανανεώνονται αυτόματα παιδιά, απλά ενδεχομένως, να μην έχετε παρατηρήσει ότι η ανανέωση γίνεται ανά κάποια διαστήματα, οπότε αν π.χ. είστε σε μια περιοχή για πολύ σύντομο διάστημα, ίσως να μην γίνει ανανέωση και προσδιορισμός της νέας τοποθεσίας σας..

 

στον καιρό π.χ. θα δείτε ότι έχει επιλογή "πρόγραμα ενημέρωσης" και ξεκινάει από 1 ώρα, έως 1 φορά την μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για απορίες......οταν δημιουργώ μια επαφή πως γίνεται το πληκτρολόγιο να γράφει όλο το ονοματεπωνυμο με κεφαλαία γράμματα (χωρίς να χρειάζεται σε κάθε γράμμα να το γυρνάω στα κεφαλαία) και όχι μόνο το πρώτο γράμμα;;;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για απορίες......οταν δημιουργώ μια επαφή πως γίνεται το πληκτρολόγιο να γράφει όλο το ονοματεπωνυμο με κεφαλαία γράμματα (χωρίς να χρειάζεται σε κάθε γράμμα να το γυρνάω στα κεφαλαία) και όχι μόνο το πρώτο γράμμα;;;

 

πατάς το πλήκτρο αλλαγής σε κεφαλαία δύο φορές, και εμφανίζεται από κάτω του μια παύλα..ό,τι γράψεις από εκεί και πέρα, θα είναι σε κεφαλαία..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...