Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-990


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου θα προτεινα ενα πολυ πιο απλο κντ για την ενλογω Κυρια.Να εχει απλο μενου και σχετικα μεγαλη οθονη.:)

Θέλει το GPS και δεν περισσεύουν χρήματα για αυτόνομη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 620
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει το GPS και δεν περισσεύουν χρήματα για αυτόνομη συσκευή.

Ναι οκ συμφωνω αλλα η οθονη ειναι πολυ μικρη,θα ζοριστη παρα πολυ για να δει(ειδικα με πρεσβυωπία θα εχει θεματακι....),μην της αποσπα την προσοχη απο την οδηγηση.....:)

Για τον παραπανω και μονο λογο το λεω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια.Επειδη σκεφτομαι να αγορασω την εν λόγο συσκευη για 2η, ηθελα να ρωτησω σχετικα με την ακτινοβολια.Ειναι ψησταρια ή οχι?Να πω την αληθεια,στην αρχη σκεφτομουν για κινητο dual sim αλλα δε βρηκα κατι που να μου κινεί το ενφιαφερον.Μετα ειδα το Alcatel OT-995 το οποιο θα ερθει μαλλον κατα το Μαρτιο ή και πιο μετα(με κορυφαια χαρακτηριστηκά και κορυφαια τιμη απο οτι λενε-200€) αλλα το χρηματικο ποσο ειναι μεχρι τα 140€.Απο οτι εχω διαβασει, το ΟΤ-990 για τα λεφτα του ειναι super.Τελικα οι εφαρμογες αποθηκευτουν στη microSD?

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το 890D το ειχα στις επιλογες μου αλλα με χαλαγε στα τεχνικα χαρακτηριστηκά.Το 990 εχει καλυτερη καμερα-επεξεργαστη-νεοτερο λειτουργικο-μεγαλύτερη οθονη.Απο ακτινοβολια τι λενε και τα δυο?Ελεγα να κανω λιγη υπομονη-οικονομια μπας και μεχρι το Μαρτιο ερθει το 995 αλλα η τιμη του μαλλον δε θα ειναι στα 200€:(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω εδώ ότι υπάρχει ξεχωριστός χώρος για συζητήσεις περί συγκρίσεως συσκευών, απευθυνόμαστε εκεί... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα που ειχε το δικο μου λυθικε στην αντιπροσωπεια... Βρε παιδια ποσο σας κραταει η μπαταρια στο δικο σας? Γτ εμενα με μαυρη οθονη σχεδον ολη μερα αδειαζει σε λιγοτερο απο 16 ωρες! Χωρις ιδιαιτερη χρηση. Παω για μπαταρια λετε?:worry:
Link to comment
Share on other sites

μήπως πέρασες κάποια εφαρμογή και σου τρώει τη μπαταρία;

ποιες εφαρμογές πέρασες τώρα τελευταία;

Link to comment
Share on other sites

μήπως πέρασες κάποια εφαρμογή και σου τρώει τη μπαταρία;

ποιες εφαρμογές πέρασες τώρα τελευταία;

 

Ειχα το advanced task killer, μια βλακιουλα με κτ οπλα για να χαζευω, το Sense Analog Glass Clock το Handset sms... αυτα

Link to comment
Share on other sites

διέγραψέ τα να δεις αν αλλάξει η συμπεριφορά της μπαταρίας

 

το εκανα και εκανα και μια επαναφορα εργοστασιακων, θα δω πως θα παει αυριο και θα ξαναμιλησω για οτι νεοτερο. Ευχαριστω για το χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα που ειχε το δικο μου λυθικε στην αντιπροσωπεια... Βρε παιδια ποσο σας κραταει η μπαταρια στο δικο σας? Γτ εμενα με μαυρη οθονη σχεδον ολη μερα αδειαζει σε λιγοτερο απο 16 ωρες! Χωρις ιδιαιτερη χρηση. Παω για μπαταρια λετε?:worry:

Η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση.

 

Δεν έχει την ίδια εγγύηση με την υπόλοιπη συσκευή; Ποιος σου το είπε αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει την ίδια εγγύηση με την υπόλοιπη συσκευή; Ποιος σου το είπε αυτό;

Τόσο γράφουν τα manual, και αν διαβάσεις και τι λέει η ΕΕ στις οδηγίες της, τόσο λέει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει την ίδια εγγύηση με την υπόλοιπη συσκευή; Ποιος σου το είπε αυτό;
και εγώ αυτό ξερω οτι συνηθως οι μπαταρίες εχουν λιγότερη εγγύηση. δεν ειναι σιγουρο αυτό καλύτερα ρώτα
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

H Alcatel έβγαλε επίσημο 2.3.4 (Gingerbread) πριν απο λίγες ώρες : http://www.facebook.com/imisarun1/posts/272732809453699 . Το έχει δοκιμάσει κανείς; Έχω rooted 2.2.2 και φοβάμαι να το επιχειρήσω. H αναβάθμιση γίνεται μέσω του One Touch Upgrade Q 1.8.3 (κλίκ στο Download εδω: http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/ot-990.html ) Edited by trelawney
σωστό url
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Μετα απο πληρη φορτιση και προηγουμενη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα απο 6 ωρες και 42 λεπτα η μπαταρια ειναι στο 46%... εγιναν 4 τηλεφωνηματα του ενος λεπτου περιπου χωρις χρηση BT GPS WIFI... :mad:

Τι σκ@τ@ γινεται???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολο το κντ εχει εγγυηση,2 ετη (Εκτος απο τα μηλαρακια,αλλα και εκει αρχησαν η μυνησεις,οποτε θα στρωσουν και αυτοι...)οτι και να παθει.Σε αλλο κντ μου ειχα θεματακι με την μπαταρια μετα απο 8 μηνες περιπου,το πηγα το ειδαν και μου την αλλαξαν.....:)

Υπαρχουν και τα εργοστασιακα σφαλματα μην σκατε βρε............:D

 

@Alca_ot_990

Καπου εχεις προβλημα φιλε μου,εδω σε κντ με αρκετα μεγαλυτερη οθονη και αρκετη χρηση κοντα στις 2 μερες ειμαι...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

H Alcatel έβγαλε επίσημο 2.3.4 (Gingerbread) πριν απο λίγες ώρες : http://www.facebook.com/imisarun1/posts/272732809453699 . Το έχει δοκιμάσει κανείς; Έχω rooted 2.2.2 και φοβάμαι να το επιχειρήσω. H αναβάθμιση γίνεται μέσω του One Touch Upgrade Q 1.8.3 (κλίκ στο Download εδω: http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/ot-990.html )

Μόλις έκανα “update” αλλά πάλι μου πέρασε την 2.2 ..

Ευτυχώς είχα πάρει backup και το επαναφέρω ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν και πως μπορουμε να διαγραψουμε τις εφαρμογες που εχει προεγκατεστημενες η συσκευη?

Πιανουν πολυ χωρο και ειναι και χαλια :protest:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...