Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-990


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δωσε κανα link ρε φιλε να το βαλουμε και εμεις. Πιανει πολυ χωρο?

 

Δεν πιανει πολυ χωρο,σε εμενα ειναι οτι πιο χρησιμο υπαρχει στην συσκευη μου!

Link δεν επιτρεπεται να στειλω:X Π.Μ. για περισσοτερα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 620
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω εγω το N Drive εδω και καιρο.Δουλευει παρα πολυ καλα,ειναι ακριβεστατο και λοκαρει δορυφορους σε 1-2 λεπτα!

 

Σε ευχαριστω για την πληροφορια θα ψαξω να το βρω.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κύριο μέρος μηνύματος

η απαντηση της alcatel σχετικα με τον μη ήχο στα ακουστικά απο κλήση ....

Dear ***********,

please use our one touch upgrade to update your 990:

http://www.alcatelonetouch.com/support/download/ot-990.html

 

Έχει κάνει κανείς αυτήν την αναβάθμιση; Παιδεύομαι σήμερα όλη μέρα και δεν κατάφερα τίποτα. Κολλάει στο 20% στο στάδιο "Γίνεται λήψη του πακέτου λογισμικού..." και δεν προχωράει παρακάτω. Επίσης η συσκευή κλείνει μόνη της αλλά ο φωτισμός των τριών capacitive πλήκτρων είναι μονίμως ενεργοποιημένος. Είναι φυσιολογικό αυτό; Γιατί δεν προχωράει η εγκατάσταση; Καμία ιδέα κανείς;

 

.. τωρα ψαχνομαι για εναλλακτικες Roms που ακομα δεν ειναι διαθεσιμες αλλα η alcatel δεσμευτικε να δωσει τον κωδικο μεσα στο δεκεμβριο...

 

LEF μπορείς να με διαφωτίσεις σε παρακαλώ, τι εννοείς με το παραπάνω;

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παιδια να ρωτησω? γνωριζει καποιος ποτε περιπου θα δοθει 2.3 και σε μας? ευχαριστω πολυ

 

σε μνμ που είχα αποστείλει στην αλκατέλ απάντησαν ως εξής:

θα είναι διαθέσιμο λογισμικό με το οποίο θα μπορεί να αναβαθμίσει κανείς το κινητό του στην έκδοση 2.3.

Αυτό δε θα είναι εφικτό για όλες τις συσκευές όμως, και θα μπορεί να γίνει μόνο από λειτουργικό σύστημα γουίντοουζ. Είχαν αναφέρει ότι θα είναι διαθέσιμο το λογισμικό μέχρι τέλη Νοέμβρη (που μας πέρασε).

 

Χαιρετισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως περναω drivers για το κινητο σε windows 7 64bit? Σε 32 το ειχα περασει κανονικα στα 64 δεν μπορω.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Καλησπέρα,

 

 

 

σε μνμ που είχα αποστείλει στην αλκατέλ απάντησαν ως εξής:

θα είναι διαθέσιμο λογισμικό με το οποίο θα μπορεί να αναβαθμίσει κανείς το κινητό του στην έκδοση 2.3.

Αυτό δε θα είναι εφικτό για όλες τις συσκευές όμως, και θα μπορεί να γίνει μόνο από λειτουργικό σύστημα γουίντοουζ. Είχαν αναφέρει ότι θα είναι διαθέσιμο το λογισμικό μέχρι τέλη Νοέμβρη (που μας πέρασε).

 

Χαιρετισμούς.

 

οκ φιλε μου σε ευχαριστω. μπορει καποιος να βαλει ως sticky στην πρωτη σελιδα τον οδηγο για ρουταρισμα που υπαρχει στην προηγουμενη σελιδα?

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου σε ευχαριστω. μπορει καποιος να βαλει ως sticky στην πρωτη σελιδα τον οδηγο για ρουταρισμα που υπαρχει στην προηγουμενη σελιδα?

 

Σωστός , θα πρότεινα να μπει και ο οδηγός για το partitioning της μνήμης μιας και τα 140mb που έχει μαμα είναι πολύ λίγα k τα περισσότερα είναι είδη καταλυμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο Φορουμ.

Για να μπορεσουν να φτιαχτουν εναλλακτικες Roms πρεπει οι Developers να εχουν τον πηγαιο κωδικα (kernel sources) απο την Alcatel.

Προς το παρον υπαρχει μια διαθεσιμη custom Rom απο ρωσικο Site που το κανει λιγο πιο γρηγορο, του αλλαζει καποια animations και δεν περιεχει τα πολλα αχρηστα προγραμματα. Δεν μπορω να βαλω Link ομως...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την διευκρίνιση LEF.

 

Δεν έχει περάσει κανείς το παρακάτω update; Πόση ώρα χρειάστηκε για να ολοκληρωθεί η διαδικασία; Είχε κανείς άλλος πρόβλημα;

http://www.alcatelonetouch.com/support/download/ot-990.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από λαλακια μου το κινητό δεν bootari πλέον , μπαίνει σε infinite loop φτάνει μέχρι το logo της alcatel και μετά πάλι reboot : )

ΔΕΝ έχω πάρει back up rom κτλ . δεν έχω bootmanager η όπως αλλιώς λέγετε στα android .

Έχω κατεβάσει το stock rom , έχω βρει πώς να μπαίνει σε boot menu ( έτσι νομίζω τουλάχιστον ) , αλλά δεν ξέρω με τι όνομα προφανώς η κατάληξη θα είναι .zip να βάλω το image και σε ποιο directory ?

Έχω δοκιμάσει να το βάλω στο root της mc με όνομα update.zip αλλά δεν είχα αποτέλεσμα .

Μήπως γίνεται να το flasharw από το pc απευθείας ?

Έχω το alcatel ot-990.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από λαλακια μου το κινητό δεν bootari πλέον , μπαίνει σε infinite loop φτάνει μέχρι το logo της alcatel και μετά πάλι reboot : )

ΔΕΝ έχω πάρει back up rom κτλ . δεν έχω bootmanager η όπως αλλιώς λέγετε στα android .

Έχω κατεβάσει το stock rom , έχω βρει πώς να μπαίνει σε boot menu ( έτσι νομίζω τουλάχιστον ) , αλλά δεν ξέρω με τι όνομα προφανώς η κατάληξη θα είναι .zip να βάλω το image και σε ποιο directory ?

Έχω δοκιμάσει να το βάλω στο root της mc με όνομα update.zip αλλά δεν είχα αποτέλεσμα .

Μήπως γίνεται να το flasharw από το pc απευθείας ?

Έχω το alcatel ot-990.

 

Δεν ειναι τιποτα αυτο που επαθες φιλε μου. Απο το site της alcatel θα κατεβασεις και θα εγκαταστισεις το alcacel one touch upgrade .

θα συνδεσεις το κινητο με το pc και σε μια με δυο ωριτσες (εμενα τοσο μου πηρε) θα εχει ξαναμπει το λειτουργικο μεσα.

Εαν οι servers ειναι απασχολημενοι... απλα να επιμενεις.

Προσοχη... μετα το upgrade το κινητο θα γινεται root μονο με το Superoneclick 1.9.5 με τις καινουριες εκδωσεις του προγραμματος δεν γινεται.

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνιση LEF.

 

Δεν έχει περάσει κανείς το παρακάτω update; Πόση ώρα χρειάστηκε για να ολοκληρωθεί η διαδικασία; Είχε κανείς άλλος πρόβλημα;

http://www.alcatelonetouch.com/support/download/ot-990.html

 

Να εισαι καλα φιλε μου.

Εμενα μου πηρε καπου 2 ωρες αλλα σερνοταν και οι servers της alcatel εκεινη την ημερα.

 

Το root μετα μονο με το superoneclick 1.9.5 ομως ;)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω που αλλού μπορώ να το βάλω (νομίζω ότι δεν έχω και δικαίωμα να βλέπω/βάζω αγγελίες) ας το βάλω εδώ που είναι όλοι οι 990κηδες:

Χαρίζω 5 screen protectors για τα Alcatel Onetouch OT-990.

Όποιος θέλει (ένα ή περισσότερα) ας μου στείλει ένα προπληρωμένο φάκελλο με τη διεύθυνσή του, να τα βάλω μέσα και να το ρίξω στο κουτί...

Προηγουμένως όμως να μου στείλει ένα πμ (δεν μπαίνω κάθε μέρα στο φόρουμ...)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο πέρασα το clockworkrecovery και ησύχασα ..

Κάνεις backup , restore roms , flasharis themes για το μαύρο task bar είναι must για μένα :)

Πέρασα ένα “ custom “ rom που στην ουσία είναι το μαμά αλλά με λιγότερα προγράμματα από το μαμά rom .

Link to comment
Share on other sites

πηρα δωρο της γυναικας μου το alcatel 990 και πραγματικα εμεινα με το στομα ανοιχτο απο δυνατοτητες τους σε σχεση με τα χρηματα που κοστιζει!!

πραγματικα αξιζει για την αξια του!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

καληεπρα παιδια,

ηθελα να ρωτησω πως ενεργοποιω την μπροστα camera σε κληση στο Τango.

Επισης υπαρχει τροπος να μεταφερω στην καρτα μνημης η να αφαιρεσω τελειως το layar και το google maps_

?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Το κινητο ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του αλλα το μονο θεμα που εχω ειναι το bluetooth. Αν καταλαβα καλα εχει τιν εκδοση 3 κ δεν μεταφερει αρχεια στο pc χωρις usb? αν καποιος ξερει πως γινετε με bt ας μου πει . Αυτο γινετε κ οταν προσπαθω να συνδεθω και με αλλα κινητα .Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

καληεπρα παιδια,

ηθελα να ρωτησω πως ενεργοποιω την μπροστα camera σε κληση στο Τango.

Επισης υπαρχει τροπος να μεταφερω στην καρτα μνημης η να αφαιρεσω τελειως το layar και το google maps_

?

 

ευχαριστω

 

Για το tango πριν το κανεις κληση θα πας στην καμερα στις ρυθμισεις,και θα το γυρισεις στην μπροστινη καμερα.Απο κει και περα ομως οποτε κανεις βιντεοκληση θα ανοιγει κατευθειαν η μπροστινη.Το μονο κακο ομως οτι οταν θες φωτο πας παλι στην καμερα να γυρισεις στην κανονικη την 5αρα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά να έχουμε.

Έχω πάρει το κινητό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Το μόνο που δεν μπόρεσα να βρώ, πως γίνεται η απόρριψη αριθμού/ων ή όσων με παίρνουν με απόκρυψη αριθμού.

Το έχει κάνει κανείς ή αν ξέρει πως γίνεται;

Se deja caer, tiene que levantarse
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην μεταφερει?

Πες μας λιγο τι διαδικασια ακολουθεις για να στειλεις αρχεια

Διαλεγω ενα αρχειο παταω αποστολη με bt δειχνει οτι το στελνει στο αλλο κινητο η στο pc αλλα ποτε δεν ολοκληρωνει την αποστολη. Δεν καλαταβαινω τον λογο αν μπορεις να μου πεις αν εσυ εχεις στειλει αρχεια με bt και πως...Επισης δεν λαμβανει αρχεια με bt απο αλλη συσκευη αν και παντα κοιταω να ειναι ανοιχτο το bt και στις 2 ...

Edited by kostasgs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Διαλεγω ενα αρχειο παταω αποστολη με bt δειχνει οτι το στελνει στο αλλο κινητο η στο pc αλλα ποτε δεν ολοκληρωνει την αποστολη. Δεν καλαταβαινω τον λογο αν μπορεις να μου πεις αν εσυ εχεις στειλει αρχεια με bt και πως...Επισης δεν λαμβανει αρχεια με bt απο αλλη συσκευη αν και παντα κοιταω να ειναι ανοιχτο το bt και στις 2 ...

 

και γω είχα αρχικά πρόβλημα με το κυανο-δόντι:

1) βεβαιώσου ότι είναι καλά ενσωματωμένο το δόντι στον υπολογιστή σου

2) κάθε φορά που κάνεις απόπειρα κι έχει κολλήσει, κλείσε και τον κδ του υπολογιστή σου και του κινητού και προσπάθησε ξανά

3) βεβαιώσου ότι το κινητό έχει αναγνωριστεί στις 'φίλιες' συσκευές του υπολογιστή σου και ότι εκείνο έχει κάνει "φίλους" το άλλο σου κινητό ή τον υπολογιστή σου

4) μη 'μασήσεις' αν τις πρώτες φορές 'δεν παίρνει' μπρος. έκανα καμιά 5άρα προσπάθειες και μετά όλα δούλεψαν ρολόι. Καλύτερα θα είναι να στείλεις 1α από τον υπολογιστή στο κινητό (αν θυμάμαι καλά).

5) το άλλο σου κινητό δουλεύει μια χαρά με τις 'δοσοληψίες' του με τον υπολογιστή σου;

6) ο οδηγός του δοντιού στο πισί σου, έχει εγκατασταθεί σωστά; Αναγνωρίζεται ως Ενιαίου Σειριακού Διαύλου, ΕΣΔ (usb) συσκευή;

 

Μέχρι να δουλέψει καλό είναι να σβήνεις από τις μνήμες τις συσκευές και να τις ξαναφορτώνεις. Επίσης, είναι αυτονόητο, ότι δε διατηρείς μεγάλες αποστάσεις μεταξύ των συσκευών.

 

Χαιρετισμούς!

 

Καλησπέρα,

 

μήπως γνωρίζει κανείς, αν υπάρχει καμιά εφαρμογή που να επιτρέπει το ζουμ ενόσω κάποιος τραβάει βίντεο; Αγγλιστί, οι όροι είναι zoom και camcorder.

Τα έχει καταφέρει κανείς; Μήπως είναι περιοριστικό χαρακτηριστικό της έκδοσης ανδροειδούς 2.2.2;

 

Σημείωση: δεν αναφέρομαι στη λήψη φωτογραφίας και ταυτόχρονης εστίασης, αλλά στην καταγραφή βίντεο και ταυτόχρονης εστίασης.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Χαιρετισμούς

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για γυναίκα 55 ετών (πρεσβυωπία, κλπ) θα βολέψει λέτε; Δεν είχε smartphone στο παρελθόν.

Χρήση: κλήσεις, sms, gps.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για γυναίκα 55 ετών (πρεσβυωπία, κλπ) θα βολέψει λέτε; Δεν είχε smartphone στο παρελθόν.

Χρήση: κλήσεις, sms, gps.

 

Ευχαριστώ.

 

Φιλε μου θα προτεινα ενα πολυ πιο απλο κντ για την ενλογω Κυρια.Να εχει απλο μενου και σχετικα μεγαλη οθονη.:)

Μην την μπλεκεις τωρα την γυναικα βρε........

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...