Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-990


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου να σαι καλα για το ενδειαφερον! Οχι μπαταρια δεν αλλαξαν τη μετρισαν και ειναι οκ απ οτι μ ειπαν. Ξαναπερασαν το λογισμικο μονο... Αλλα η συμπεριφορα δε διορθωθικε. Να σημειωσω εδω οτι το τηλεφωνο δεν εχει απολυτως τιποτα μεσα μονο τα δικα του προεγκατεστημενα προγραμματα τα οποια δεν βγαινουν κιολας. Εχω απελπιστει.

Κατέβασε το advanced task manager και από της επιλογές βάλτο να κλεινή όλες της “ άχρηστες “ εφαρμογές αυτόματα . . εγώ είδα κάποια μικρή διαφορά κοντεύω 24 ώρες χωρίς φόρτιση και η μπαταρία είναι στο 64% !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 620
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε το advanced task manager και από της επιλογές βάλτο να κλεινή όλες της “ άχρηστες “ εφαρμογές αυτόματα . . εγώ είδα κάποια μικρή διαφορά κοντεύω 24 ώρες χωρίς φόρτιση και η μπαταρία είναι στο 64% !!

 

Θα το δοκιμασω φιλε μου αλλα δεν νομιζω να κανει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειπα να κανω μια δοκιμη... Το φορτιζω να πιασει το 100% και το αφηνω κλειστο. Το ανοιγω μετα απο 4 ωρες... Μπαταρια στο 79%!!! Αρα φταιει η μπαταρια. Δεν μπορει να κρατισει ισχυ. Επομενως ειτε ειναι ελατοματικη εξ αρχης ειτε εγω δεν εκανα κατι σωστα στις πρωτες φορτισεις. Οπως και να χει η ερωτηση ειναι... Τωρα, τι κανουμε? Να παραγειλω μπαταρια?

 

Συγνωμη για το διπλο post οι κυριοι moderators ας κανουν μια συγχωνευση!

Ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειπα να κανω μια δοκιμη... Το φορτιζω να πιασει το 100% και το αφηνω κλειστο. Το ανοιγω μετα απο 4 ωρες... Μπαταρια στο 79%!!! Αρα φταιει η μπαταρια. Δεν μπορει να κρατισει ισχυ. Επομενως ειτε ειναι ελατοματικη εξ αρχης ειτε εγω δεν εκανα κατι σωστα στις πρωτες φορτισεις. Οπως και να χει η ερωτηση ειναι... Τωρα, τι κανουμε? Να παραγειλω μπαταρια?

 

Συγνωμη για το διπλο post οι κυριοι moderators ας κανουν μια συγχωνευση!

Ευχαριστω για το χρονο σας.

Φιλε η μπαταρια σου οντως δεν........φαντασου σε ενα zte skate και ενα S2 που εχω 2 μερες ανετα η μπαταρια...με κανονικη χρηση......στο skate ειδικα ειδα και 4 μερες.......αλλα ειχα κανει απο την αρχη με το που το εβγαλα απο το κουτι οτι ακριβως λεει ο φιλος εδω.....--->

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

Τωρα θα στο πω ξανα,να πας στο service να το δουν ξανα,ΔΕΝ μπορει να μην εχει προβλημα η μπαταρια σου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εκτός από την μπαταρία σου μπορεί να εχει ελάττωμα η ίδια η συσκευή σου. Αν εχει καποια διαρροή και "καινούρια" μπαταρία να βάλεις πάλι θα την αδειάζει και εσύ θα λές ότι δεν σου άλλαξαν ποτέ την μπαταρία.

 

Το εχω δεί σε samsung (απλό τηλέφωνο) της αδελφής μου που είχε "διαρροή" και άδειαζε κάθε μπαταρία σε μισή μερα :cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Oποτε ΞΑΝΑ στο service ΞΑΝΑ τα ιδια, μηπως να παω και ετοιμος για το απαραιτητο μερικες φορες ξε..σμα? Αλλα φυσικα οι τεχνικοι στο καταστημα δε φταινε, οι τεχνικοι της αντιπροσωπιας πρεπει να τα ακουσουν... Που δε μπηκαν καν στον κοπο να δοκιμασουν τη συσκευη πριν μου τη στειλουν "επισκευασμενη"...:mad:

Ναι, εχω νευριασει και πολυ μαλιστα γιατι δε μπορω να χαρω το κινητο που, στο κατω κατω το πληρωσα οπως ολοι μας.

Ευχαριστω για τις απαντησεις και το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Oποτε ΞΑΝΑ στο service ΞΑΝΑ τα ιδια, μηπως να παω και ετοιμος για το απαραιτητο μερικες φορες ξε..σμα? Αλλα φυσικα οι τεχνικοι στο καταστημα δε φταινε, οι τεχνικοι της αντιπροσωπιας πρεπει να τα ακουσουν... Που δε μπηκαν καν στον κοπο να δοκιμασουν τη συσκευη πριν μου τη στειλουν "επισκευασμενη"...:mad:

Ναι, εχω νευριασει και πολυ μαλιστα γιατι δε μπορω να χαρω το κινητο που, στο κατω κατω το πληρωσα οπως ολοι μας.

Ευχαριστω για τις απαντησεις και το χρονο σας.

 

Μηπως να το ρουταρεις μηπως και στρωσει;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να το ρουταρεις μηπως και στρωσει;

Μήπως θα χάσει και την εγγύηση έτσι?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα χάσει και την εγγύηση έτσι?

 

Μπα........αναλογα πως θα το κανεις φιλε μου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.αγορασα και εγω το 990 και ειμαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες,,αλλα εχω μια ερωτηση...εχω βαλει καμια 20 εφαρμογες και οταν παω να εγκαταστησω μια ακομα μου λεει ανεπαρκης χωρος ...περασα τις εφαρμογες στην sd καρτα αλλα παλι μου μετα απο λιγο μου λεει ανεπαρκης χωρος ..αυτο οφειλεται στην εσωτερικη μνημη που ειναι μονο 200 μβ; οταν κανω εγκατασταση τι πρεπει να κανω για να περασω τα προγραμματα κατευθειαν στην sd...να βαλω μια μεγαλυτερη καλυτερα η παλι δεν θα υπαρχει χωρος στη μνημη;...thanks...giannis..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.αγορασα και εγω το 990 και ειμαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες,,αλλα εχω μια ερωτηση...εχω βαλει καμια 20 εφαρμογες και οταν παω να εγκαταστησω μια ακομα μου λεει ανεπαρκης χωρος ...περασα τις εφαρμογες στην sd καρτα αλλα παλι μου μετα απο λιγο μου λεει ανεπαρκης χωρος ..αυτο οφειλεται στην εσωτερικη μνημη που ειναι μονο 200 μβ; οταν κανω εγκατασταση τι πρεπει να κανω για να περασω τα προγραμματα κατευθειαν στην sd...να βαλω μια μεγαλυτερη καλυτερα η παλι δεν θα υπαρχει χωρος στη μνημη;...thanks...giannis..

 

Πρέπει να το ρουταρις πρώτα ,να κάνεις ένα 2ο παρτιτιον στην κάρτα και μετά περνάς την εφαρμογή link2sd και μεταφέρεις της εφαρμογές ..

Υπάρχει οδηγός για όλα αυτά μερικές σελίδες πιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαβάζοντας το ποστ που εξηγούσε την διαδικασία για να το κάνω root πείστηκα και το έκανα!

Το κινητάκι έγινε κινητάρα απο την άποψη οτι η μνήμη δεν γεμίζει ποτέ μιας και έφτιαξα partition 3GB :O :)

 

Εχω τις εξής απορίες!

1) Τώρα που είμαι root αν αποφασίσω να κάνω αναβάθμιση σε 2.3 θα χάσω όλες τις εφαρμογές που είναι στο partition και θα πρέπει να τις ξαναεγκαταστήσω ?

2) Αν οι εφαρμογές παραμένουν, παραμένουν ακόμα και αν τις έχω στην μνήμη του κινητού?

2) Θα παραμείνω root μετά την αναβάθμιση ? :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαβάζοντας το ποστ που εξηγούσε την διαδικασία για να το κάνω root πείστηκα και το έκανα!

Το κινητάκι έγινε κινητάρα απο την άποψη οτι η μνήμη δεν γεμίζει ποτέ μιας και έφτιαξα partition 3GB :O :)

 

Εχω τις εξής απορίες!

1) Τώρα που είμαι root αν αποφασίσω να κάνω αναβάθμιση σε 2.3 θα χάσω όλες τις εφαρμογές που είναι στο partition και θα πρέπει να τις ξαναεγκαταστήσω ?

2) Αν οι εφαρμογές παραμένουν, παραμένουν ακόμα και αν τις έχω στην μνήμη του κινητού?

2) Θα παραμείνω root μετά την αναβάθμιση ? :!: :!: :!:

Ακόμα δεν έχει βγει η 2.3 για μας , σήμερα έγινε διαθέσιμη στης Φιλιππίνες !! για μας δεν λένε πότε ..

1 ) ναι ! θα πρέπει να της ξανά περάσεις

2) ότι έχεις στην μνήμη του κινητού χάνετε .. η εφαρμογές που έχεις στο 2ο παρτιτιον δεν σβήνονται αλλα πρέπει να της ξαναπεράσεις γιατί δεν της ‘ βλέπει ‘ το ΟΣ.

3) όχι θα πρέπει να ξανά ροοταρις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..δεν εχω καταφερει μεχρι τωρα να βρω drivers για το 990..ουτε τα οσα αναφερθηκαν σε προηγουμενες σελιδες για το pc suite ,δεν μπωρεσα να τα βρω πουθενα...μπωρει να βοηθησει καποιος να βγαλω καμια ακρη γιατι θα το στειλω στα σκουπιδια το κινητο ...ευχαριστω παιδια...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στη σελιδα που μου εστειλες στο download εχει 2 αρχεια..(One Touch Upgrade Q 1.8.7

One Touch Upgrade Q 1.8.7 ....και αυτο (alcatel android manager 2.2.1111.2444) αυτο που μου γραφεις δεν το βλεπω... ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
παιδια να ρωτησω κατι? εχω το τηλεφωνο και δεν μου βλεπει το μοντεμ του οτε(zte). ποιες λυσεις θα προτεινατε για πιθανη επιλυση του προβληματος?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! Σημερα παρελαβα το δικο μου απο το service... Τελικα μετα απο πολυ καιρο βρεθηκε ο ενοχος για τα προβληματα με τη μπαταρια... Πλακετα! Βραχυκύκλωνε μαλλον και ειχε διαρροή... Τωρα... μια χαρα ολα, φυσαει!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στη σελιδα που μου εστειλες στο download εχει 2 αρχεια..(One Touch Upgrade Q 1.8.7

One Touch Upgrade Q 1.8.7 ....και αυτο (alcatel android manager 2.2.1111.2444) αυτο που μου γραφεις δεν το βλεπω... ευχαριστω..

Σε ένα από τα 2 είναι οι drivers .. δεν θυμάμαι σε ποιο .. οπότε κατέβασε τα και τα 2 .

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! Σημερα παρελαβα το δικο μου απο το service... Τελικα μετα απο πολυ καιρο βρεθηκε ο ενοχος για τα προβληματα με τη μπαταρια... Πλακετα! Βραχυκύκλωνε μαλλον και ειχε διαρροή... Τωρα... μια χαρα ολα, φυσαει!

Φιλε και στο δικο μου πλακετα αλλαξαν..................:worry:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και στο δικο μου πλακετα αλλαξαν..................:worry:

Δλδ ρε παιδιά πόσο σας κρατούσε πριν και πόσο τώρα ? με νορμάλ χρήση πάντα ..

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ρε παιδιά πόσο σας κρατούσε πριν και πόσο τώρα ? με νορμάλ χρήση πάντα ..

 

Το δικο μου φιλε δεν ειχα θεμα με την μπαταρια.........νεκρωσε ξαφνικα.Δεν εκανε τπτ.........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ρε παιδιά πόσο σας κρατούσε πριν και πόσο τώρα ? με νορμάλ χρήση πάντα ..

 

Ειναι ανοιχτο 18 ωρες τωρα και με καμποση χρηση (sms τηλεφωνα wifi) ειναι στο 57%!! Πρεπει να χτυπαει 48ωρο και πανω! Πιο πριν??? Δραμα! Ηθελε φορτισμα καθε... μιση μερα χωρις χρηση! Μπορεις να διαβασεις σχετικα μου post με την περιπετεια που ειχα!

Link to comment
Share on other sites

κατα αρχας ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα παιδια για την βοηθεια που προσφερουν...μετα απο πολυ κοπο ρουταρισα το κινητο στο λαπτοπ του γιου μου,,αλλα δεν μπορεσα να κανω δευτερο παρτισιον στο καρτα μνημης και χαλασα μια μνημη 8 gb...χρησιμοποιησα το μινιτουλ παρτισιον αλλα τα εκανα σαλατα...μηπως μπορει κανεις κανενα αλλο προγραμα και τι ακριβως κανουμε....ευχαριστω πολυ ολους....
Link to comment
Share on other sites

κατα αρχας ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα παιδια για την βοηθεια που προσφερουν...μετα απο πολυ κοπο ρουταρισα το κινητο στο λαπτοπ του γιου μου,,αλλα δεν μπορεσα να κανω δευτερο παρτισιον στο καρτα μνημης και χαλασα μια μνημη 8 gb...χρησιμοποιησα το μινιτουλ παρτισιον αλλα τα εκανα σαλατα...μηπως μπορει κανεις κανενα αλλο προγραμα και τι ακριβως κανουμε....ευχαριστω πολυ ολους....

Το παρτιτιον το έκανες ενώ είχες την κάρτα στο κινητό ? η με card reader ?

Το λέω γιατί και εγώ προσπαθούσα μέσω windows να το κάνω χωρίς καρτ ρεαντερ και δεν έβλεπε το 2ο παρτιτιον .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...