Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-990


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Δεν κάνει τπτ αγαπητέ gms. Αν λέει κάτι, τότε ας βοηθήσει κι άλλους.

 

Τώρα όσον αφορά στις ερωτήσεις:

αν πάτε να δείτε βίντεο, με την προεγκατεστημένη εφαρμογή του κινητού -ένα απλό βίντεο αποθηκευμένο στη μνήμη του κινητού- τότε αυτό θα ανοίξει με κάποια συγκεκριμένα μενού.

Ε, όταν πάω στον εσύ-σωλήν με τον ουρανό-φωτιά και επιλέγω ένα βίντεο, τότε αυτό ανοίγει με τα ίδια μενού της προεγκατεστημένης εφαρμογής βίντεο του κινητού.

 

Για το βέντινγκ είναι ακριβώς αυτό που λες. Πέρα του ότι η μετάφραση λίγο ως πολύ αυτό σημαίνει, δε θυμάμαι πού μπορείς να διασταυρώσεις ότι όντως είναι το πρώην μάρκετ και νυν πλέι.

 

Για το jrdcom το είχα ψάξει, αλλά ειλικρινώς δε θυμάμαι ακριβώς τι είναι. Νομίζω ήταν κάτι ασήμαντο (θέλω να πιστεύω) οπότε ό,τι ξέρεις ξέρω.

 

Και κάτι ακόμη για το βίντεο: δεν ξέρω αν ευθύνεται το ότι έχω τον mxplayer με τον οποίο έχω εγκαταστήσει κάποια κόντεκ (κωδικοποιητές) για βίντεο και να βοηθούν (?) τον ουρανό φωτιά. Αμφιβάλλω...

 

Χαιρετισμούς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 620
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοιταω αυτο το κινητο,ειχα lg optimus κ εσπασε οθονη

θα ηθελα να ρωτησω το sar στο κινητο αυτο ποσο ειναι

 

SAR (CE) Η μέγιστη τιμή SAR που έχει δοκιμαστεί σε αυτό το μοντέλο κινητού τηλεφώνου για χρήση κοντά στο αυτί και σύμφωνα με το πρότυπο είναι (0,96) W/kg και για χρήση κοντά στο σώμα (1,12) W/Kg.

 

ισχυει αυτο η οχι γιατι διαβαζω διαφορα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

SAR (CE) Η μέγιστη τιμή SAR που έχει δοκιμαστεί σε αυτό το μοντέλο κινητού τηλεφώνου για χρήση κοντά στο αυτί και σύμφωνα με το πρότυπο είναι (0,96) W/kg και για χρήση κοντά στο σώμα (1,12) W/Kg.

 

ισχυει αυτο η οχι γιατι διαβαζω διαφορα

 

με +-0,01 ισχύει σύμφωνα με τον κατασκευαστή. Μπορείς να το δεις και εύκολα από τον διαδικτυακό χώρο της εταιρείας.

 

Υποτίθεται ότι όσο μικρότερο τόσο το καλύτερο. Το θέμα είναι: ισχύει αυτό; Πολλές απόψεις αναφέρουν ότι όσο μικρότερο τόσο "σφίγγεται" το κινητό να βρει σήμα και τελικά έχει αντίθετα αποτελέσματα. Θεωρώ ίσως ένα από τα σημαντικότερα θέματα προς συζήτηση, διότι είναι θέμα υγείας. Δεν έχει τύχει να δω εμπεριστατωμένη μελέτη.

 

Για την ιστορία οι ανωτέρω τιμές θεωρούνται αρκετά μεγάλες...

 

Χαιρετισμούς.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση

υπαρχει κινητο με μικρο σαρ στο στυλ σμαρτφον,οσα εχω δει ειναι μεγαλο το σαρ

Link to comment
Share on other sites

παραξενο δεν ειναι που το σωμα σαρ ειναι μεγαλυτερο απο κεφαλι?

 

απο φωτο πως παει,διαβασα στο φορουμ κ γενικα βλεπω καλες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Balcatelious ...Επίσης αυτό το jrdcom το έχω μεγάλη απορία τι είναι. ...

τελικά το jrdcom δεν ξέρω ακόμη τι είναι. Το jrdcom sensor όμως επιβάλλεται να είναι ξεπαγωμένο. Νομίζω ότι είναι η εφαρμογή με την οποία το κινητό αντιλαμβάνεται τις άλλες συσκευές και συνδέεται με αυτές όπως πχ ο κυανοδόντης.

 

Επιπρόσθετα στη λίστα των εφαρμογών υπό τον τίτλο "Σε εκτέλεση" του κινητού, αυτές που μπορούν άφοβα να απενεργοποιηθούν είναι:

η κάμερα του κινητού (θα θελήσει κωδικό)

κοινή χρήση μέσω κυανοδόντι (θα ενεργοποιηθεί όμως αν χρησιμοποιηθεί ξανά)

Σύστημα ανδροειδές (δε θα σας αφήσει και μάλλον καλά θα κάνει)

χώρος αποθήκευσης επαφών (αλλά θα ξαναβγεί αν πάτε στις επαφές)

χώρος αποθήκευσης κλήσεων (μην το κάνετε)

χώρος αποθήκευσης πολυμέσων

χώρος αποθήκευσης ρυθμίσεων (δεν αφήνει)

καθώς ακόμη και πληκτρολόγιο

 

ε, μ'αυτά και μ'αυτά νομίζω ότι πλέον πιο ελευθερωμένο ΔΕ γίνεται.

 

Χαιρετισμούς.

 

Καλησπέρα.

 

παραξενο δεν ειναι που το σωμα σαρ ειναι μεγαλυτερο απο κεφαλι? (1)

 

απο φωτο πως παει,διαβασα στο φορουμ κ γενικα βλεπω καλες (2)

 

(1) δεν έχω ιδέα

(2) για ημέρα μια χαρά με την προεπιλεγμένη κάμερα. Νυχτερινές μακρινές με πίσω φωτισμό, όποτε...του κατέβει... Στην αρχή αρχή μου κόλλαγε με αυτή την επιλογή. Χρησιμοποιώ την ucam και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Τι θέλω ακόμη από το κινητό;

1) ζουμ ενόσω τραβώ βίντεο

2) 2G προεπιλεγμένο σε επανεκκίνηση

3) να μην κολλάει στην αναπαραγωγή υψηλής ανάλυσης βίντεο

 

και... να είχαμε κάνα δεδομένο για το sar ενόσω χρησιμοποιείται ΜΟΝΟ η 2G επιλογή...

 

Χαιρετισμούς.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,ειμαι αναμεσα σε αυτο κ το μοτορολα xt fire με πληκτρολογιο

καπου διαβασα οτι καλυτερα 2g παρα 3g λογω σαρ

το καλο με εμενα ειναι οτι δεν πολυ μιλαω ετσι δεν το εχω στο κεφαλι μου παρα πολυ σε σχεση με αλλους

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 2 εβδομαδες το συγκεκριμενο τηλεφωνο και μπορω να πω οτι με εχει εντυπωσιασει,ομως υπαρχουν ορισμενα πραγματα που θελω να μαθω:

1)Υπαρχει λειτουργια οπου η καμερα δεν κανει ηχο οταν βγαζει φωτογραφιες??

2)Οταν το βαζω σε αθορυβη λειτουργια εξακολουθει να χτυπαει στα μηνυματα,μπορω να το διαμορφωσω καπως ετσι ωστε να μη χτυπαει καθολου??

3)Τι ειναι το ISO που εχει ως επιλογη στην καμερα??

Με τη μπροστινη καμερα δεν εχω κανενα προβλημα ;)

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Balcatelious , έβαλα το skyfire , αλλά όταν έμπαινα σε διάφορα αθλητικά σάιτς που είχαν βίντεο φλας , αν και έδειχνε ότι μου τα φόρτωνε για προβολή , μέσω της επιλογής που έχει κάτω αριστερά , μου έλεγε ότι αυτά είνται flash video και δεν μπορεί να τα παίξει . Γι'αυτό και είχα γράψει ότι δεν δουλεύει ο skyfire . Δεν υποστηρίζει επίσης live streaming , όπως άλλα κινητά με 2.2 froyo . Για παράδειγμα στο goandroam , site που έχει live διάφορες πόλεις από όλο τον κόσμο , μου ζητάει πάλι flash player . Θα μου πεις ότι αυτά δεν είναι σπουδαία προβλήματα , οκ , αλλά είναι η τρέλα μου . Μπορεί να μην κάνω κάτι σωστά , δεν ξέρω , δηλ. να παίζουν σε σένα και όχι σε εμένα . Ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω ενα Αλκατελ 990 χωρίς ελληνικο μενου. Στις γλώσσες εισαγωγης για sms δεν υπάρχουν ελληνικά. Δεν υπάρχει δυνατοτητα να γραψω sms στα ελληνικά αφού δεν υποστηρίζεται η γλώσσα απο το κινητο; Γιατί το greek keyboard το κατεβασα, αλλά δεν κάνει τιποτα...

 

οκ, με το go keyboard δουλευει

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.

 

Καλησπέρα σε όλους !

Balcatelious , έβαλα το skyfire , αλλά όταν έμπαινα σε διάφορα αθλητικά σάιτς που είχαν βίντεο φλας , αν και έδειχνε ότι μου τα φόρτωνε για προβολή , μέσω της επιλογής που έχει κάτω αριστερά , μου έλεγε ότι αυτά είνται flash video και δεν μπορεί να τα παίξει . Γι'αυτό και είχα γράψει ότι δεν δουλεύει ο skyfire . Δεν υποστηρίζει επίσης live streaming , όπως άλλα κινητά με 2.2 froyo . Για παράδειγμα στο goandroam , site που έχει live διάφορες πόλεις από όλο τον κόσμο , μου ζητάει πάλι flash player . Θα μου πεις ότι αυτά δεν είναι σπουδαία προβλήματα , οκ , αλλά είναι η τρέλα μου . Μπορεί να μην κάνω κάτι σωστά , δεν ξέρω , δηλ. να παίζουν σε σένα και όχι σε εμένα . Ευχαριστώ πολύ !!!

 

1) πήγα στο goandroam &επέλεξα μία από τόκυο που δε δούλεψε ποτέ (δεν είδα τι κάνει με την επιλογή όμως - βλέπε παρακάτω).

2) η λονδίνο οξφόδρη δρόμος δουλεύει σπαστά (πιο σπαστά από τον περιηγητή στον υπολογιστή) αλλά δουλεύει με απλό κλικάρισμα

3) η τάουερ μπριτζ λάιβ δεν ξεκινά, όμως κάτω στις επιλογές έχει βίντεο, οπότε πατάς εκεί (μου είχε βγάλει μνμ σχετικό), λέει ότι σου σώζει μπάφερινγκ και ξεκινά ομαλά, όμως μετά από λίγα δευτερόλεπτα ξεκινάει εκ νέου μπάφερινγκ και σου δείχνει μια στατική εικόνα.

 

Ε, κάτι ψηλά τα κάνει πάντως... Ίσως καμιά νέα εφαρμογή ουρανού φωτιά να έλυνε αυτά τα θέματα, που νομίζω είναι λίγο απαιτητικά. 4.1.0 μέχρι τώρα;...

 

Χαιρετισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!

Balcatelious , έχεις δίκιο όταν λες ότι χρειάζεται αναβάθμιση . Σε σημερινή μου προσπάθεια , μερικά βιντεάκια κατάφερα να τα ανοίξω με την ουρανοφωτιά . Και το Τάουερ μπριτζ , έστω σπαστά , αλλά άνοιξε . Τ α βιντεάκια με το γνωστό μπλε τουβλάκι λέγκο δεν τα ανοίγει με τίποτα . Καθώς ακόμη ούτε τα αθλητικά . Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να δούμε λάιβ τα Ελληνικά κανάλια , γιατί ούτε κι αυτά ανοίγει , ενώ σε μερικά δεν βρίσκει ούτε καν βίντεο . Πάντως , σε live streaming από ξένα κανάλια , μέσω ustream , τα παίζει σχεδόν τα περισσότερα . Καλός browser τελικά , αλλά θέλει αναβάθμιση .

1) Το 4.1.0. εννοείς το ice cream android ή κάτι άλλο ;

2) 2.3 πότε θα έχουμε επιτέλους ;

3) Ελληνικά κανάλια μπορούμε να δούμε ;

Thanks !!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.

 

Καλησπέρα σε όλους !!

Balcatelious , έχεις δίκιο όταν λες ότι χρειάζεται αναβάθμιση . Σε σημερινή μου προσπάθεια , μερικά βιντεάκια κατάφερα να τα ανοίξω με την ουρανοφωτιά . Και το Τάουερ μπριτζ , έστω σπαστά , αλλά άνοιξε . Τ α βιντεάκια με το γνωστό μπλε τουβλάκι λέγκο δεν τα ανοίγει με τίποτα . Καθώς ακόμη ούτε τα αθλητικά . Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να δούμε λάιβ τα Ελληνικά κανάλια , γιατί ούτε κι αυτά ανοίγει , ενώ σε μερικά δεν βρίσκει ούτε καν βίντεο . Πάντως , σε live streaming από ξένα κανάλια , μέσω ustream , τα παίζει σχεδόν τα περισσότερα . Καλός browser τελικά , αλλά θέλει αναβάθμιση .

1) Το 4.1.0. εννοείς το ice cream android ή κάτι άλλο ;

2) 2.3 πότε θα έχουμε επιτέλους ;

3) Ελληνικά κανάλια μπορούμε να δούμε ;

Thanks !!

 

1) εννοώ την έκδοση του περιηγητή, όχι του λειτουργικού. Η τελευταία νομίζω χρονολογείται από τα μέσα του '11 και δε νομίζω ότι έχει βγάλει άλλη έκτοτε.

2) ...

3) ίσως κάποιος άλλος περιηγητής;...

 

Χαιρετισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όταν κλείνουμε και ξαναανοίγουμε τη συσκευή εξαφανίζονται τα εικονίδια με τις συντομεύσεις στην αρχική οθόνη, ή αλλαζουν θέση, το έχει λύσει κανένας; Είδα ότι το παθαίνουν κι άλλοι.

 

Το notification bar μια χαρά δουλεύει αλλά δεν έχει αυτά όπως πάρα πολλές συσκευές και rom ώστε ανά πάσα στιγμή να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς wifi/bluetooth/gps/data και να επιστρέφεις άμεσα στην εφαρμογή που ήσουν. Αυτή ή έλλειψη μου κακοφαίνεται πολύ.

 

Αυτό υπάρχει στα widgets του τηλ (αν πατησεις παρατεταμένα την οθόνη). Είναι το power control. Εγω το έχω βάλει στην κεντρικη οθονη

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όμως είναι ότι αυτό είναι προσβάσιμο μόνο από την αρχική οθόνη και όχι μέσα από οποιαδήποτε εφαρμογή/μενού όπως ισχύει για το notification bar. edit: Επίσης δεν έχει toggle data on/off.

 

Η λύση στο πρόβλημα με την εξαφάνιση/μετακίνηση εικονιδίων είναι aftermarket launcher. Εγώ έχω τον Nemus τις τελευταίες μέρες και είναι καταπληκτικός. Αυτός που είχα πριν είχε άλλα θέματα οπότε έπρεπε να ψάξω πάλι να βρω κάτι άλλο.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μολις αγορασα το κινητο και περνω το ''μικρο'' σοκ τις τεχνολογιας και των δυνατοτητων της. Αντιπαρερχομαι ολες τις ''αγνωστες'' λεξεις που διαβασα στο forum για να ρωτησω κατι πολυ απλο. Μεταφεροντας τις επαφες απο την καρτα sim διαπιστωσα οτι εχουν γινει μπαχαλο! Επισης η συσκευη (μαλλον) δεν αποθηκευει πολλα τηλεφωνα στο ιδιο ονομα. Υπαρχει τροπος να οργανωθουν οι επαφες καλυτερα ή με καποιο αλλο προγραμμα να παρακαμψει κανεις το δυσχρηστο :dizzy:μενου του alcatel ; Ευχαριστω εκ των προτερων οποιον αφιερωσει λιγο απο το χρονο και τις γνωσεις του για να με βοηθησει!:clap:
ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΚΑΡΑΜΗΤΡΟ !!!
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όμως είναι ότι αυτό είναι προσβάσιμο μόνο από την αρχική οθόνη και όχι μέσα από οποιαδήποτε εφαρμογή/μενού όπως ισχύει για το notification bar. edit: Επίσης δεν έχει toggle data on/off.

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Widgetsoid, που έχει επιλογή να βάλεις ότι toggle θέλεις στη notification bar

Link to comment
Share on other sites

@ PrincessLiana: Όταν λες μπάχαλο τι ακριβώς εννοείς; Το πιο πιθανό είναι ότι αποθηκεύτηκαν μπάχαλο στη sim από την προηγούμενη συσκευή οπότε έτσι ακριβώς αντιγράφηκαν στη συσκευή. Επίσης δεν υπάρχει δυνατότητα στη sim μία επαφή να έχει παραπάνω από ένα τηλέφωνα καταχωρημένα. Κατά την αντιγραφή επαφών με πολλούς αριθμούς από το τηλέφωνο στη sim, κάθε αριθμός αποθηκεύεται σαν ξεχωριστή επαφή. Στο κινητό σου μπορείς να αποθηκεύσεις παραπάνω από ένα αριθμό στην ίδια επαφή αν ψάξεις το + που υπάρχει και το πατήσεις. Εφαρμογές για τις επαφές σίγουρα υπάρχουν και πιστεύω θα είναι αρκετές αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κάτι τέτοιο και δεν ξέρω. Πολλοί εδώ στο forum, για θέματα που αφορούν επαφές προτείνουν το MyPhoneExplorer.

 

@ stratospr: Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω. Είχα κάποιο αντίστοιχο παλιότερα αλλά μου δημιουργούσε κάποια προβλήματα. Εύχομαι αυτό να με βολέψει.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ.ειδα οτι εχει βγει μια καστομ ρομ στο χδα ντεβελοπερς με το ονομα μουνστοουν 1.2.το προβλημα ειναι οτι δε μπορω να μπουταρω σε ρικαβερι μοουντ.πατωντας το βολιουμ νταουν κ το παουερ μπατον αλλα δεν μπουταρει.κ για να ξεσκαλωσει μετα πρεπει να βγαλω κ την μπαταριαγια να ανοιξει παλι.καμια ιδεα κανεις?υπαρχει αλλος τροπος να φλασαρεις μια ρομ χωρις το ρομ μανατζερ?σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.

 

Εχω εδω και 2 εβδομαδες το συγκεκριμενο τηλεφωνο και μπορω να πω οτι με εχει εντυπωσιασει,ομως υπαρχουν ορισμενα πραγματα που θελω να μαθω:

1)Υπαρχει λειτουργια οπου η καμερα δεν κανει ηχο οταν βγαζει φωτογραφιες??

2)Οταν το βαζω σε αθορυβη λειτουργια εξακολουθει να χτυπαει στα μηνυματα,μπορω να το διαμορφωσω καπως ετσι ωστε να μη χτυπαει καθολου??

3)Τι ειναι το ISO που εχει ως επιλογη στην καμερα??

Με τη μπροστινη καμερα δεν εχω κανενα προβλημα ;)

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

1) ναι, βάλε ucam να δεις την...υγειά σου! Μέχρι και τάιμερ θα σου βγάλει για αντίστροφη μέτρηση.

2) δε μου έχει τύχει, αλλά handsent sms?

3) διαφορετική ποιότητα εικόνας... θα μπορούσες να βγάλεις την ίδια φωτό με διαφορετικά ίζο και μετά να δούμε τη διαφορά.

 

Καλησπέρα σε όλους !!

Balcatelious , έχεις δίκιο όταν λες ότι χρειάζεται αναβάθμιση . Σε σημερινή μου προσπάθεια , μερικά βιντεάκια κατάφερα να τα ανοίξω με την ουρανοφωτιά . Και το Τάουερ μπριτζ , έστω σπαστά , αλλά άνοιξε . Τ α βιντεάκια με το γνωστό μπλε τουβλάκι λέγκο δεν τα ανοίγει με τίποτα . Καθώς ακόμη ούτε τα αθλητικά . Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να δούμε λάιβ τα Ελληνικά κανάλια , γιατί ούτε κι αυτά ανοίγει , ενώ σε μερικά δεν βρίσκει ούτε καν βίντεο . Πάντως , σε live streaming από ξένα κανάλια , μέσω ustream , τα παίζει σχεδόν τα περισσότερα . Καλός browser τελικά , αλλά θέλει αναβάθμιση .

1) Το 4.1.0. εννοείς το ice cream android ή κάτι άλλο ;

2) 2.3 πότε θα έχουμε επιτέλους ;

3) Ελληνικά κανάλια μπορούμε να δούμε ;

Thanks !!

 

θα σου πρότεινα επίσης και τον dolphin hd (έκδοση 7 και πλέον). Τιούμπι και goandroam νομίζω τα παίζει καλά. &αυτός συνεχίζει να υποστηρίζεται.

 

καλησπερα στο φορουμ.ειδα οτι εχει βγει μια καστομ ρομ στο χδα ντεβελοπερς με το ονομα μουνστοουν 1.2.το προβλημα ειναι οτι δε μπορω να μπουταρω σε ρικαβερι μοουντ.πατωντας το βολιουμ νταουν κ το παουερ μπατον αλλα δεν μπουταρει.κ για να ξεσκαλωσει μετα πρεπει να βγαλω κ την μπαταριαγια να ανοιξει παλι.καμια ιδεα κανεις?υπαρχει αλλος τροπος να φλασαρεις μια ρομ χωρις το ρομ μανατζερ?σας ευχαριστω.

 

Επειδή το ψάχνω τώρα, για κοίτα και εδώ. Βέβαια αναφέρεται σε μια άλλη ρομ η οποία έχει κοινά χαρακτηριστικά με την μουνστόουν:

http://x-ewra.blogspot.gr/p/manual.html

 

Χαιρετισμούς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φιλε μου το προβλημα δεν ειναι η ρομ αλλα το πως θα την φλασαρω.Κατι αλλο που θελω να δω.Ειδικα οποιος εχει την εφαρμογη link2sd θα με βοηθουσε παρα πολυ.Θα παραθεσω παρακατω ολες τις εφαρμογες συστηματος γιατι εχω την εντυπωση οτι ειχα σβησει καποιες στο παρελθον που μπορει να επηρεασαν το κινητο.

1) Charging screen

2) com.androind.providers.applications

3) com.androind.providers.userdictionary

4) com.jrdcom.secureclock

5) Data on

6) File Manager

7) FotaApp

8) jrdcom

9) jrdsensor

10) Pico TTS

11) TTS Service

12) Wiper APP

13) WLANTestMode

14) Διαχειρηση Ληψεων

15) Επαφες

16) Ημερολογιο

17) Ηχογραφηση

18) Καμερα

19) Κληση

20) Κοινη χρηση μεσω bluetooth

21) Κοινη χρηση μεσω bluetooth

22) Λιστα εφαρμογων

23 Μηνυματα

24) Μουσικη

25) Παγκοσμιο ρολοι

26) Προγραμμα εγκαταστασης πακετου

27) Προγραμμα εφκαταστασης πιστοπ.

28) Προγραμμα προβολης ΗΤΜL

29) Ραδιοφωνο

30) Ρυθμισεις

31) Ρυθμισεις λογαριασμου και συγχρονισμου

32) Συλλογη

33) Συμβ. αρχικης οθονης

34) Συστημα Androind

35) Yπηρεσια κοντεινερ πολυμεσων

36) Υπηρεσιες Bluetooth

37) Υπηρεσιες VPN

38) Φακος LED

39) Χωρος αποθηκευσης επαφων

40) Χωρος αποθηκευσης ημερολογιου

41) Χωρος αποθηκευσης κλησεων

42) Χωρος αποθηκευσης περιεχομενου με προστασια DRM

43) Χωρος αποθηκευσης πολυμεσων

44) Χωρος αποθηκευσης ρυθμισεων

Οποιος δει οτι καποιος εχει κι αλλες θα τον παρακαλουσα να μου τις γραψει.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καθολου προβλήματα στη διαρκεια της κλησης; Εμενα αρκετες φορες διακόπτεται η κληση χωρίς να κλείσει η συσκευή, χωρις να εχω ακουμπησει κάτι κατα λαθος (χρησιμοποιώ handsfree) και κάθε φορά ρωτάω το συνομιλητή μου αν εκλεισε αλλά μάλλον φταίει το δικό μου... :( :(
Link to comment
Share on other sites

άντε να μπαίνουν κ άλλες εταιρίες συναγωνιστικά ..να μειώνονται οι τιμές και να αυξάνονται οι δυνατότητες των τηλεφώνων
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις. Εγώ πλέον έχω αναθεωρήσει την άποψη μου που έλεγα πως με 138 ευρώ η συσκευή για εμένα παίρνει 10/10 value for money. Ήταν πολύ νωρίς ακόμα και δεν υπολόγισα καθόλου μα καθόλου την υποστήριξη η οποία κατά την προσωπική μου άποψη παίρνει κάτω από την βάση. Απορώ πως είναι δυνατόν να κυκλοφόρησαν μία συσκευή με launcher με bugs, δεν έχουν δώσει ένα update να το διορθώσουν και δεν ντρέπονται γι' αυτό.

 

paokree αυτή τη στιγμή είμαι με άλλη συσκευή αλλά όταν πέσει πάλι το alcatel στα χέρια μου θα σου απαντήσω.

 

popie αν δεν απατώμαι πρέπει να μου έχει συμβεί κανα δυο φορές. Σπάνια τα χρησιμοποιώ με το θέμα που έχουν (αν τα έχω συνδεμένα δεν χτυπάει το κινητό από το ηχείο και χάνω κλήσεις).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...