Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, geofak said:

Πλατεία μονοπωλίου, Άρτα. Να φταίει οτι είμαι κάτω από την τέντα στο τσιπουράδικο; 😆😋

Screenshot_20230410-140205.thumb.png.7a32e5e0c1b352afcefb06efe6906c72.pngScreenshot_20230410-140421.thumb.png.b0e9f6997ed3113f7318a9629758023e.png

Χαχαχα. Μήπως πειράζουν/αναβαθμίζουν τίποτα; Εγώ εκεί με την συνεργάτιδα είχα δει 140/50.
στην πλατεία Στο μονοπλιο εννοείς έτσι; 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, panos.kar said:

Χαχαχα. Μήπως πειράζουν/αναβαθμίζουν τίποτα; Εγώ εκεί με την συνεργάτιδα είχα δει 140/50.
στην πλατεία Στο μονοπλιο εννοείς έτσι; 

Ναι ναι στο μονοπλιο. Ρίχνει βέβαια καρέκλες και κόβεται το ρεύμα , δε ξέρω αν έχει σχέση. Να αναβαθμίζουν σίγουρα όχι πάντως. Αν βγω στα 10 μέτρα παραπέρα πιάνει ένα 30/10 το πολύ 

Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, geofak said:

Ναι ναι στο μονοπλιο. Ρίχνει βέβαια καρέκλες και κόβεται το ρεύμα , δε ξέρω αν έχει σχέση. Να αναβαθμίζουν σίγουρα όχι πάντως. Αν βγω στα 10 μέτρα παραπέρα πιάνει ένα 30/10 το πολύ 

Στην Σκουφα η vf είναι σχετικά προβληματική. Ειδικά σε εσωτερικους χώρους. Το εχω παρατηρήσει.

απορω γιατί δεν κανει Συνεγκατασταση με την συνεργάτιδα που έχει κεραια στην σκουφα, για να γίνει και αυτή Τούρμπο εκεί γύρω. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, babakos said:

Δεν αμφιβάλλω για τα λεγόμενά σου. Παρόλα τα θεματάκια της θεωρώ οτι η Vodafone ειναι το καλύτερο value/money στην Ελληνική αγορά. 

Και αυτό σχετικό είναι και αναφέρομαι στα συμβόλαια γιατί με την καρτοκινητή δεν ασχολούμαι πια ως σπορ. 

Ως unlimited συμβόλαιο της βόνταφον είναι μακράν το καλύτερο γιατί έχει απεριόριστα δεδομένα σε όλη την Ευρώπη και στην extrasim σε ολη την ΕΕ κάτι που είναι πολύ δυνατό για κάποιον που ταξιδεύει ή οποία extrasim είναι η μονή χωρίς πραγματικό όριο κάτι που είναι σημαντικό για χρήση ως backup ή main σε ένα περιβάλλον εταιρικό με πολλαπλούς χρήστες και όχι σε σπίτι γιατί και τα 100TB  (που έχει ο ανταγωνισμός) έρχονται σε σημεία με πολλούς χρήστες και ταχύτητες 500gbps. Θα μου πεις αυτά είναι ειδικές περιπτώσεις άλλα καλο είναι να αναφέρονται.

Απλά το δίκτυο εντός Ελλάδας θέλει συμμαζέματα πολλά για να επεκταθεί γεωγραφικά παντού το 5g αλλά τουλάχιστον το πηγαίνουν αργά και σταθερά χωρίς πολλές φαμφάρες του θα καλύψουμε το σύνολο της Ελλάδας με n1 σε 5 μήνες από τώρα που λένε κάποιοι άλλοι που βάζουν τους σταθμούς τους στα ιδιά σημεία με την βόνταφον.

3 ώρες πριν, geofak said:

Πλατεία μονοπωλίου, Άρτα. Να φταίει οτι είμαι κάτω από την τέντα στο τσιπουράδικο; 😆😋

Screenshot_20230410-140205.thumb.png.7a32e5e0c1b352afcefb06efe6906c72.pngScreenshot_20230410-140421.thumb.png.b0e9f6997ed3113f7318a9629758023e.png

Δες ντρέπεστε ποτίσατε τσίπουρα και τον σταθμό και τον βραχυκυκλώσατε 😂

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πού έχει ειπωθεί/γραφτεί ότι σε πέντε μήνες θα καλυφθεί με Ν1 όλη η Ελλάδα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν δίπλα στο γήπεδο Μελίνα Μερκούρη.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



4c33020d992f883cf6b463a86919256d.jpgb4698cd2e2deaf035d3177b9e7fe2898.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλη η Ημαθία μετά το κλείσιμο του 3G δεν έχει παρουσιάσει καμία άκυρη  εναλλαγή σε 2G, το κρατάει μέχρι αηδίας στα -125. Άργησαν αλλά τα κατάφεραν. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CaptainNickGR said:

Όλη η Ημαθία μετά το κλείσιμο του 3G δεν έχει παρουσιάσει καμία άκυρη  εναλλαγή σε 2G, το κρατάει μέχρι αηδίας στα -125. Άργησαν αλλά τα κατάφεραν. 

Όπου αναβαθμίζουν αυτό γίνεται.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, cmvr said:

Όπου αναβαθμίζουν αυτό γίνεται.

Για παλιό εξοπλισμό μιλάω, το μεγαλύτερο μέρος της Ημαθίας είναι μη αναβαθμισμένο. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, blizard said:

Tι πληρωμένες κουταμαρες γράφουν οι δημοσιογράφοι !!!!  ας τους πει κάποιος ότι η vodafone έχει το liquid που ΑΛΛΑΞΕ την Ελλάδα ....  0.0065 παρακαλώ !!!  και 0.0012 (βγάλτε κομπιουτεράκι να υπολογίσετε)  .  Οι άλλοι τολμάνε να αναφέρουν σε τέτοιο τόπικ τα σαχλά πακέτα τους των 8 ευρω και μάλιστα με 400mb (20 ευρω το gb  βγαίνει ) λες και αναφέρονται σε ζώα που δεν κοιτάνε όγκο αλλά μονο ταχύτητα !!!!  και 2 ευρω να το πάνε το πακέτο δεν θα φτάσει το liquid (τα άλλα είναι ακόμα χειρότερα 1 GB  με 15 ευρω σου δίνουν !!!! - και μετά 384kbps ή 5 ευρω/gb)

Μην ξεχνάμε την ουσία , με vodafone σε όλη την Αθηνά έχεις ιντερνετ φτηνά να κάνεις τα πάντα , ακόμα και ΕΟΝ TV !! από τις πιο απαιτητικές εφαρμογές και όχι καλογραμμένο πρόγραμμα που όμως δουλέυει παντού σχεδόν χωρίς προβλήματα και ας μην είναι οι server της vodafone

ΜΟΝΟ με vodafone μπορείς να έχεις ιντερνετ ουσιαστικά σήμερα ... (εκτός αν έχεις πλούσιο μπαμπά να σου κάνει συμβόλαιο πολυτελείας κάπου αλλού ή αν είσαι επαγγελματίας) , απλά κοροιδέυουν με φραγές στα 5-10 gb το πολύ και πακέτα 400mb να νομίζουν οι άσχετοι οτι έχουν σοβαρό δίκτυο ενώ δεν έχουν τίποτα ... 

 

Edit :

Αυτούς που διαφημίζουν τα 400mb εδω και το 1 gb με 15 ευρω στον "λαουτζίκο" .. και τρελα συμβόλαια στα πλουσιόπαιδα τους καταλαβαίνεις και απο τις οργανωμένες με πολλαπλούς αρνητικές  (Γράψτε τους εκεί που δεν πιάνει μελάνι) ... στην πράξη φαίνονται όλα και τώρα υπάρχει μόνο vodafone αν θέλεις ιντερνετ. (και στο μέλλον φυσικά , όσο ανεβαίνει το 5g και αγοράζει ο κόσμος αφήνοντας το 4g όλο και καλυτερα θα είναι)

Προφανως κανένας δεν πηρε στα σοβαρά το liquid, αλλιως ο ανταγωνισμός θα έδινε κατι αντίστοιχο. 

Αντιθέτως, οι μειωσεις της νοβα ειχαν ανταπόκριση στον ανταγωνισμό, αφου και κοσμοτε και βονταφον εδωσαν κατι αντίστοιχο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται στην Ξάνθη αυτή τη στιγμή και κόβονται τα δεδομένα ξαφνικά. Επανέρχεται μετά από λειτουργία πτήσης. Δεν είναι σε ένα κινητό αλλά σε 2 το ίδιο ακριβώς πράγμα.

Δεν πέφτει σε 3g. Καρφωμένο 4g χωρίς ίντερνετ.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, blizard said:

Φυσικά δεν το πήραν σοβαρά όλοι αφου ακόμα και εδω μέσα τολμάνε να να διαφημίζουν 400mb με 8 ευρω !!! (20ε/gb) και υπάρχουν αγοραστές !!!! Οπως και άλλοι που πληρώνουν cosmote με ακόμα χειρότερα , τα κορόιδα είναι πολλά.

Αλλά θέλει προσπάθεια  3-4 χρόνια να μεγαλώσουν το πακέτο και την ανανέωση κατά 2 ευρω , τωρα μέσα σε 4 μήνες από το liquid έριξαν τα μούτρα τους κατά 4 ευρω και έφτιαξαν ολοκληρωμένο πακέτο (αν τα 400 mb είναι αρκετά) ... και θα το πάνε στα 2 ευρω πολύ συντομα (με πάνω από 400 mb) γιατι είδαν πως το liquid θα τους σκίσει όπως έχει κάνει η vodafone kαι στο ιντερνετ .....τελείωνουν οι εποχές με τα κοροιδα .

Έχει δίκιο ο φίλος παραπάνω. Δεν πήρε κανένας σοβαρά το liquid. 
Εγώ προσωπικά δεν ξέρω κανέναν με liquid. Προσωπικά δεν γνωρίζω κόσμο να το χρησιμοποιεί. Μόνο εδω μεσα το ακούω. 
Επισης αυτά του τύπου ότι όλοι θα έχουν Vodafone και ότι θα σκίσει τον ανταγωνισμό, μόνο λογικο δεν ακούγεται και μοιάζει σενάριο επιστημονικής φαντασίας.
Ας σταματήσει τις εναλλαγές που κάνει σε αναβαθμισμένες κεραίες και Τότε θα μιλάμε για απλά ένα πολυ καλό δίκτυο, τίποτα παραπάνω. Το μονοπώλιο αυτή την στιγμή στις τηλεπικοινωνίες είναι η cosmote και όποιος το αρνείται είναι εκτός πραγματικότητας. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, blizard said:

Δεν το πήραν σοβαρά όλοι αφου ακόμα και εδω μέσα τολμάνε να να διαφημίζουν 400mb με 8 ευρω !!! (20ε/gb) σαν να μην τρέχει τίποτα !!! Θα υπάρχουν και αγοραστές οπως και άλλοι που πληρώνουν cosmote με ακόμα χειρότερα.

Αλλά έκαναν προσπάθεια επι δεκαετίες ,  3 χρόνια μεσο όρο για να μεγαλώσουν το πακέτο και την ανανέωση κατά 2 ευρω και τωρα μέσα σε 4 μήνες από το liquid έριξαν τα μούτρα τους κατά 4 ευρω και έφτιαξαν ολοκληρωμένο πακέτο (αν τα 400 mb πούμε είναι αρκετά)  ... Και θα το πάνε στα 2 ευρω πολύ συντομα (με πάνω από 400 mb) γιατι είδαν πως το liquid θα τους σκίσει όπως έχει κάνει η vodafone και στο ιντερνετ .....τελείωνουν οι εποχές με τα κοροιδα που τρέφουν τους παρόχους κινητής , αν είσαι δυνατή εταιρία και έχεις δίκτυο πλέον το δείχνεις με τις τιμές σου και την χωρητικότητα του δικτύου σου

Εαν εβλεπαν οτι το λικουιντ θα τους εκλεβε πελατες, θα εκαναν αντίστοιχο λικουιντ. Δεν εκαναν ομως. Και εαν η βονταφον πιστευε οτι το λικουιντ ειναι τοσο καλό, γιατι ακολουθησε την ανανεωση 8ε και το πακετο των 8ε της νοβα; 

Ο κοσμος προτιμαει να αγοραζει συγκεκριμενα λεπτα και ντατα, παρα το φλου του λικουιντ που δεν μπορει να ελεγξει τι τρωει. Και ουτε θα κατσει να μετραει καθε μερα ποσα λεπτα μιλησε και με το κομπιουτεράκι να κάνει πράξεις εαν οι χρεωσεις ηταν σωστές. Το αντιστοιχο ειχε κανει η wind πιο παλιά και δεν πέτυχε. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Εαν εβλεπαν οτι το λικουιντ θα τους εκλεβε πελατες, θα εκαναν αντίστοιχο λικουιντ. Δεν εκαναν ομως. Και εαν η βονταφον πιστευε οτι το λικουιντ ειναι τοσο καλό, γιατι ακολουθησε την ανανεωση 8ε και το πακετο των 8ε της νοβα; 

Ο κοσμος προτιμαει να αγοραζει συγκεκριμενα λεπτα και ντατα, παρα το φλου του λικουιντ που δεν μπορει να ελεγξει τι τρωει. Και ουτε θα κατσει να μετραει καθε μερα ποσα λεπτα μιλησε και με το κομπιουτεράκι να κάνει πράξεις εαν οι χρεωσεις ηταν σωστές. Το αντιστοιχο ειχε κανει η wind πιο παλιά και δεν πέτυχε. 

Καλύτερα για ΕΜΑΣ!! :)

6 minutes ago, panos.kar said:


Εγώ προσωπικά δεν ξέρω κανέναν με liquid. 

Καλά εννοείται... Εγώ για πλάκα ρωτούσα αν γνωρίζουν την Q και την frog και μου λέγανε "τι είναι αυτό;" 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κάτι γίνεται στην Ξάνθη αυτή τη στιγμή και κόβονται τα δεδομένα ξαφνικά. Επανέρχεται μετά από λειτουργία πτήσης. Δεν είναι σε ένα κινητό αλλά σε 2 το ίδιο ακριβώς πράγμα.

Δεν πέφτει σε 3g. Καρφωμένο 4g χωρίς ίντερνετ.

Έχει από τα ξημερώματα που κάτι τρέχει. 

Edited by CaptainNickGR
Link to comment
Share on other sites

Έχει από τα ξημερώματα που κάτι τρέχει. 

Ανέβηκε ο cmvr να ξηλώσει το κοτέτσι;???????!!!!????


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rebel1 said:


Ανέβηκε ο cmvr να ξηλώσει το κοτέτσι;???????!!!!????


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ικανό τον εχω😂😂

με τα δικια του και αυτός😂 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, blizard said:

 

 

ΔΕΝ μπορούν να κάνουν liquid ουτε να δώσουν φτηνό ιντερνετ γιατι δεν έχουν το δίκτυο (ας πρόσεχαν πως το έχτιζαν)  ... 

Και κάπου εδώ τελειώνει η λογική...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rebel1 said:


Ανέβηκε ο cmvr να ξηλώσει το κοτέτσι;???????!!!!????


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μην τον πιάσω πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ας είναι για καλό..

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι τοπικό το "θέμα"... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, ο καθένας μας έχει και γνώση, έχει και κρίση.

Δεν χρειάζεται καθοδηγητές.

Αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Κάτι γίνεται στην Ξάνθη αυτή τη στιγμή και κόβονται τα δεδομένα ξαφνικά. Επανέρχεται μετά από λειτουργία πτήσης. Δεν είναι σε ένα κινητό αλλά σε 2 το ίδιο ακριβώς πράγμα.

Δεν πέφτει σε 3g. Καρφωμένο 4g χωρίς ίντερνετ.

Σε πια περιοχή να στείλω τον φίλο μου να τσεκάρει. Είσαι σε εσωτερικό χώρο η εξωτερικό;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιους κόφτες αναφέρεσαι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...