Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Εαν εβλεπαν οτι το λικουιντ θα τους εκλεβε πελατες, θα εκαναν αντίστοιχο λικουιντ. Δεν εκαναν ομως. Και εαν η βονταφον πιστευε οτι το λικουιντ ειναι τοσο καλό, γιατι ακολουθησε την ανανεωση 8ε και το πακετο των 8ε της νοβα; 

Ο κοσμος προτιμαει να αγοραζει συγκεκριμενα λεπτα και ντατα, παρα το φλου του λικουιντ που δεν μπορει να ελεγξει τι τρωει. Και ουτε θα κατσει να μετραει καθε μερα ποσα λεπτα μιλησε και με το κομπιουτεράκι να κάνει πράξεις εαν οι χρεωσεις ηταν σωστές. Το αντιστοιχο ειχε κανει η wind πιο παλιά και δεν πέτυχε. 

Παιδιά μπερδεύεται κάτιολυ σημαντικό. Αν δούμε την ηλιακή κατανομή αντιλαμβάνεσαι ποιοι επωφελούνται από την ανανέωση των 8€. Είναι κατά βάση μεγάλης ηλικίας ή άνθρωποι που όλη μέρα έχουν internet δουλειά σπίτι και μιλάνε ελάχιστα ή το έχουν για να τους καλούν άλλοι. Η ανανέωση των 8 ευρώ είναι χρήσιμη και σε περιπτώσεις με μικρά παιδιά που θέλεις σε κάποιο ρολόι να έχεις κάποια sim απλά για βασική επικοινωνία. 

Από την άλλη ήταν απόλυτα φυσιολογικό και το περιμέναμε όλοι αφού ή νόβα έριξε στο πάτωμα τις τιμές των συμβολαίων της να έκανε μια ενέργεια και στην καρτοκινητή για ένα μεγάλο κομμάτι των συνδρομητών που θέλουν λίγες παροχές και φθηνό κόστος συντήρησης του που και για αυτή είναι κέρδος γιατί και είναι αρκετά λεφτά ανά μήνα από χιλιάδες χρήστες καρτοκινητής και κάνει μικρή επιβάρυνση στο δίκτυο.  Οι άλλοι ήταν εξαναγκασμένοι να απαντήσουν γιατί στην συνείδηση αυτών των συνδρομητών καρτοκινητής από τα οχτώ από στα 12 ευρώ είναι μεγάλη διαφορά.

Όσο για το liquid πραγματικά για τους περισσότερους είναι πονοκέφαλος να καταλάβουν τι συμβαίνει και πώς λειτουργεί. 

Απλώς θα ήταν καλό σε αυτό το νήμα να συζητάμε ότι έχει σχέση με την κατάσταση του 4G δικτύου της εταιρείας και όχι για τις παροχές συμβολαίων και καρτοκινητής. Νομίζω ότι καλό θα είναι να συνεχίσουμε την κουβέντα στα αντίστοιχα νήματα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μετά την φορητότητα σε cu, είδα ότι είναι μονόδρομος το liquid, όταν τελειώσει με το καλό η προσφορά με τα απεριόριστα. Έχει καλά πακέτα σαν Vodafone γενικά, καλύτερα από τους άλλους δύο, αλλά αυτό με το δίκτυο είναι όντως θέμα. Εδώ που μένω με ρίχνει συνέχεια σε 3G, από την ίδια κεραία που δίνει 4CC, και πάνω από 10Mbps δεν δίνει σε 4G+(δεν αναφέρομαι σε upload γιατί είναι για κλάματα). Ενώ στην πράσινη είχα ταχύτητες 230Mbps, μόνο που δεν έχει φθηνότερα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, blizard said:

Σωστά ....  νόμιζαν οτι με copy paste ενως διαφημιστικού αστείου κείμενου γεμάτο ψέματα , συν 2-3 άτομα να στηρίζουν τα 400mb σε στυλ ομάδας τελεμάρκετινγ θα βρούν κορόιδα και  εδω  😉  . Δεν υπάρχει αυτό, ακόμα και να μην είμουν εγώ εδώ κάποιος θα είχε ενημερώσει ότι υπάρχει το 0.0065 και το 0.0012, τι σημαίνουν και πότε βγήκαν για να τελειώσουν τα παραμύθια .

Πρώτον δεν είναι 400MB, είναι 1800 μαζί με τα bonus. Άλλωστε, Οι συγκρίσεις δεν αρμοζουν στο νήμα αυτό και επισης η Vodafone δίνει το ίδιο πακέτο με ίδια χρήματα αλλά για 20μερες. Ας συγκρίνουμε ομοειδή πράγματα και όχι μόνο ότι συμφέρει για να βγάλεις καλύτερη την Vodafone
Ας μιλάμε επιτέλους αληθινα με αποδείξεις και όχι με λόγια του αέρα. Ακούσαμε για τις χρεώσεις του liquid τόσες φορές που νομίζω τις έχουμε μάθει απ έξω😂 

Θα ήταν καλό να αφήσεις τον φανατισμό και το κόλλημα να μας αποδείξεις ότι το liquid είναι το καλύτερο. Αν ήταν έτσι, θα είχαμε όλοι liquid. 
Τελος είναι υποτιμητικό και συνάμα γελοίο να αναφέρεσαι σε εμας ως κορόιδα ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΛΙΚΟΥΙΝΤ. 
 

συμφωνώ με τον cmvr ότι το λικουιντ είναι πονοκέφαλος για πολλούς. Προσωπικά εχω ένα καρτοκινητο για την πλάκα μου που με τις ανανεώσεις Και με τα δώρα με μπερδεύει παρά πολυ. 
 

Τελος οι εναλλαγές που κάνει είναι απλά τραγικές. Δεν γίνονται παντου αλλά όπου γίνονται είναι τραγική και πολυ κακή η εμπειρία του δικτύου. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos.kar said:

Ακούσαμε για τις χρεώσεις του liquid τόσες φορές που νομίζω τις έχουμε μάθει απ έξω😂 

οριακά λέω τις τιμές για προσευχή πρωτού κοιμηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Για τον blizard οποίος δεν έχει liquid είναι υπάλληλος αλλης εταιρίας και πολεμάει το liquid. Νομίζω έχει ξεπεράσει και τον pavlitakis... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες για κοφτες δεν έχουν καμία λογική από τεχνική άποψη.
Είμαστε αρκετοί εδώ μέσα που γνωρίζουμε για το πως λειτουργούν τα δίκτυα γενικά, οχι μόνο τα δικτυα κινητης. Προσωπικά γνωρίζω λίγα πράγματα για τα δίκτυα κινητης και πολλά περισσότερα για λοιπά δίκτυα και αυτά που λες, στα δικά μου αυτια τουλάχιστον είναι τελείως μα τελείως άτοπα και λανθασμένα. 

Θα σου εξηγήσω με απλά λόγια και αν θέλεις  κατάλαβε το. Η Vodafone έχει σχεδιάσει έτσι το δίκτυο της που σε ενα σημείο μπορεί να πιάνει από διαφορετικα pci και κεραιες. Πολλές φορές οι εναλλαγές μεταξύ αυτών δεν πετυχαίνουν με αποτέλεσμα να πέφτεις σε 3G. Επισης το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται και σε περιοχές με αυξημένη κίνηση. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Από το περασμενο σ/κ που η βονταφον ήδη έδωσε δωρεάν ίντερνετ σε όλους για 10 μερες το ίντερνετ έχει προβληματα. Στο κοσμοτε που επίσης έδωσε για 7 μερες στους 2πλασιους συνδρομητές δεν βρίσκω κανένα προβλημα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τους δύο προλαλήσαντες συμφορουμίτες.

Εν τω μεταξύ κανένας κόφτης δεν υπάρχει, παρά μόνο στη φαντασία ορισμένων. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, blizard said:

έτσι και αλλιως όσοι Ελληνες το λαχταράνε έχουν πάει vodafone

οσοι Έλληνες το «λαχταράνε» μόνο στην Vodafone δεν πάνε… 

η Vodafone έχει στην πλειοψηφία νεους σε ηλικία πελάτες που θέλουν φθηνά δεδομένα. Κάποιοι δεν δίνουν σημασία στην ποιότητα και άλλοι δίνουν.  Οσοι όμως δίνουν φεύγουν από Vodafone. 
Σύμφωνα με τον δικό μου κύκλο, Vodafone έχουν όσοι δεν πάνε σε μια από τις άλλες δυο επειδή είτε δεν έχουν καλή εμπειρία από την εξυπηρέτηση τους, είτε επειδή πολυ απλά δεν τους νοιάζει η ποιότητα και τους νοιάζει η ποσότητα. Και είναι και κάποιοι που απλά δεν δίνουν σημασία και δεν θέλουν να μπουν σε διαδικασία φορητότητας. 
 

Για να το κλείσουμε εδώ όμως, για καρτοκινητά πιστεύω ότι είναι μια καλή λύση εφόσον είναι καλή όπου κινείσαι ή δεν σε νοιάζει το οτι κάνει εναλλαγές. 
για συμβόλαια όμως δεν αξίζει καθόλου. Δεν δίνει κάτι το ιδιαίτερο τιμολογιακά και απο άποψη παροχων. Μόνο οποίος χρειάζεται απεριόριστο στην ΕΕ πιστεύω αξίζει να πάει σύμβαση στην Vodafone 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, panos.kar said:

οσοι Έλληνες το «λαχταράνε» μόνο στην Vodafone δεν πάνε… 

η Vodafone έχει στην πλειοψηφία νεους σε ηλικία πελάτες που θέλουν φθηνά δεδομένα. Κάποιοι δεν δίνουν σημασία στην ποιότητα και άλλοι δίνουν.  Οσοι όμως δίνουν φεύγουν από Vodafone. 
Σύμφωνα με τον δικό μου κύκλο, Vodafone έχουν όσοι δεν πάνε σε μια από τις άλλες δυο επειδή είτε δεν έχουν καλή εμπειρία από την εξυπηρέτηση τους, είτε επειδή πολυ απλά δεν τους νοιάζει η ποιότητα και τους νοιάζει η ποσότητα. Και είναι και κάποιοι που απλά δεν δίνουν σημασία και δεν θέλουν να μπουν σε διαδικασία φορητότητας. 
 

Για να το κλείσουμε εδώ όμως, για καρτοκινητά πιστεύω ότι είναι μια καλή λύση εφόσον είναι καλή όπου κινείσαι ή δεν σε νοιάζει το οτι κάνει εναλλαγές. 
για συμβόλαια όμως δεν αξίζει καθόλου. Δεν δίνει κάτι το ιδιαίτερο τιμολογιακά και απο άποψη παροχων. Μόνο οποίος χρειάζεται απεριόριστο στην ΕΕ πιστεύω αξίζει να πάει σύμβαση στην Vodafone 

Το έχεις ξαναπεί και δεν ισχύει. 
Η Vodafone είναι μερικές δεκάδες μονάδες μπροστά σε ικανοποίηση εταιρικών πελατών σε σχέση με το δεύτερο δίκτυο. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Παιδιά μπερδεύεται κάτιολυ σημαντικό. Αν δούμε την ηλιακή κατανομή αντιλαμβάνεσαι ποιοι επωφελούνται από την ανανέωση των 8€. Είναι κατά βάση μεγάλης ηλικίας ή άνθρωποι που όλη μέρα έχουν internet δουλειά σπίτι και μιλάνε ελάχιστα ή το έχουν για να τους καλούν άλλοι. Η ανανέωση των 8 ευρώ είναι χρήσιμη και σε περιπτώσεις με μικρά παιδιά που θέλεις σε κάποιο ρολόι να έχεις κάποια sim απλά για βασική επικοινωνία. 

Από την άλλη ήταν απόλυτα φυσιολογικό και το περιμέναμε όλοι αφού ή νόβα έριξε στο πάτωμα τις τιμές των συμβολαίων της να έκανε μια ενέργεια και στην καρτοκινητή για ένα μεγάλο κομμάτι των συνδρομητών που θέλουν λίγες παροχές και φθηνό κόστος συντήρησης του που και για αυτή είναι κέρδος γιατί και είναι αρκετά λεφτά ανά μήνα από χιλιάδες χρήστες καρτοκινητής και κάνει μικρή επιβάρυνση στο δίκτυο.  Οι άλλοι ήταν εξαναγκασμένοι να απαντήσουν γιατί στην συνείδηση αυτών των συνδρομητών καρτοκινητής από τα οχτώ από στα 12 ευρώ είναι μεγάλη διαφορά.

Όσο για το liquid πραγματικά για τους περισσότερους είναι πονοκέφαλος να καταλάβουν τι συμβαίνει και πώς λειτουργεί. 

Απλώς θα ήταν καλό σε αυτό το νήμα να συζητάμε ότι έχει σχέση με την κατάσταση του 4G δικτύου της εταιρείας και όχι για τις παροχές συμβολαίων και καρτοκινητής. Νομίζω ότι καλό θα είναι να συνεχίσουμε την κουβέντα στα αντίστοιχα νήματα.

Αμάν πια με τα φωτοβολταϊκά...

Κοιμάσαι και inverters & Teltonika ονειρεύεσαι...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ξέρω οι μεγάλες εταιρίες έχουν εταιρικά συμβόλαια ή σε Vodafone ή σε Nova. Cosmote σπάνια έχω δει. Κι εγώ εκεί που δουλεύω Nova και Vodafone παίζει. Μιλάμε για όμιλο με σχεδόν 7000 εργαζόμενους. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, katsiletra said:

Απ όσο ξέρω οι μεγάλες εταιρίες έχουν εταιρικά συμβόλαια ή σε Vodafone ή σε Nova. Cosmote σπάνια έχω δει. Κι εγώ εκεί που δουλεύω Nova και Vodafone παίζει. Μιλάμε για όμιλο με σχεδόν 7000 εργαζόμενους. 

Επισης και τα σώματα ασφαλείας,στρατός ξηράς έχουν Nova ή Vodafone. Και στα σταθερα στο δημόσιο όλα Vodafone είναι διότι τελειώνουν σε 3 όπως 213, 2313 και 26713. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, panos.kar said:

Δεν δίνει κάτι το ιδιαίτερο τιμολογιακά και απο άποψη παροχων. Μόνο οποίος χρειάζεται απεριόριστο στην ΕΕ πιστεύω αξίζει να πάει σύμβαση στην Vodafone 

Δεν το λες και άσχημα τιμολογιακά 24€ απεριόριστα όλα, και από παροχές απεριόριστα (πάλι) όλα στην Ε.Ε. και δωρεάν 2η sim με απεριόριστα (πάλι) τα data και MiFi...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Επισης και τα σώματα ασφαλείας,στρατός ξηράς έχουν Nova ή Vodafone. Και στα σταθερα στο δημόσιο όλα Vodafone είναι διότι τελειώνουν σε 3 όπως 213, 2313 και 26713. 
Απορώ πώς κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα. Τουλάχιστον για τους δήμους σίγουρα δεν έχουν Nova ή VF. Το ξέρω από τη μάνα μου που δουλεύει σε δημόσια υπηρεσία. Την Cosmote πληρώνουν.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, georgeavl3 said:

Απορώ πώς κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα. Τουλάχιστον για τους δήμους σίγουρα δεν έχουν Nova ή VF. Το ξέρω από τη μάνα μου που δουλεύει σε δημόσια υπηρεσία. Την Cosmote πληρώνουν.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Πλάκα κάνεις; Η αστυνομία είναι κάργα μόνο σε Nova και έπειτα σε Vodafone. Εταιρικά πακέτα κομμένα και ραμμένα για αυτούς σε τιμές χώμα!
Ε.Σ. (Ελληνικός Στρατός ψάρακες) μία από τα ίδια.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Από το περασμενο σ/κ που η βονταφον ήδη έδωσε δωρεάν ίντερνετ σε όλους για 10 μερες το ίντερνετ έχει προβληματα. Στο κοσμοτε που επίσης έδωσε για 7 μερες στους 2πλασιους συνδρομητές δεν βρίσκω κανένα προβλημα. 

Ντε και καλά να τα εκμεταλλευτούν όλοι τα απεριόριστα ενώ οι περισσότεροι έχουν WiFi; 

2 minutes ago, georgeavl3 said:

Απορώ πώς κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα. Τουλάχιστον για τους δήμους σίγουρα δεν έχουν Nova ή VF. Το ξέρω από τη μάνα μου που δουλεύει σε δημόσια υπηρεσία. Την Cosmote πληρώνουν.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Οι περισσότερες δημόσιες δομές έχουν vf (για νόβα I don’t know). Με μια αναζητηση θα το επιβεβαιώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CaptainNickGR said:

Ντε και καλά να τα εκμεταλλευτούν όλοι τα απεριόριστα ενώ οι περισσότεροι έχουν WiFi; 

Οι περισσότερες δημόσιες δομές έχουν vf (για νόβα I don’t know). Με μια αναζητηση θα το επιβεβαιώσεις. 

Επίσης A Bank, μόνο Vodafone.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, memoriesradio said:

Επίσης A Bank, μόνο Vodafone.

Κωτσόβολος επίσης. 

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες δημόσιες δομές έχουν vf (για νόβα I don’t know). Με μια αναζητηση θα το επιβεβαιώσεις. 
Θα έπεσα στην περίπτωση εδώ στην Κέρκυρα φαίνεται... Πού αναζητώ;

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, georgeavl3 said:

Απορώ πώς κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα. Τουλάχιστον για τους δήμους σίγουρα δεν έχουν Nova ή VF. Το ξέρω από τη μάνα μου που δουλεύει σε δημόσια υπηρεσία. Την Cosmote πληρώνουν.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Ανάλογα την περιοχή βέβαια, και εγώ εκεί που δουλεύω έχουν HCN οπτική ίνα…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Α εντάξει το έπιασα. Ο,τι τους βολεύει.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, memoriesradio said:

Πλάκα κάνεις; Η αστυνομία είναι κάργα μόνο σε Nova και έπειτα σε Vodafone. Εταιρικά πακέτα κομμένα και ραμμένα για αυτούς σε τιμές χώμα!
Ε.Σ. (Ελληνικός Στρατός ψάρακες) μία από τα ίδια.

Επιβεβαιώνω, η Nova τους δίνει χρόνια κάτι πακέτα για αυτούς ειδικά σε τιμές κάτω απο 10€ για κλήσεις κυρίως απεριόριστα ενδοεταιρικά και λεπτά προς όλους. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikolas14 said:

Επιβεβαιώνω, η Nova τους δίνει χρόνια κάτι πακέτα για αυτούς ειδικά σε τιμές κάτω απο 10€ για κλήσεις κυρίως απεριόριστα ενδοεταιρικά και λεπτά προς όλους. 

Να ακούτε κανέναν μεγαλύτερο.
Μικροί μεγάλοι στα καφενεία...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή εχω τα εταιρικά της δουλειας στον αφμ μου, τα εχω στην Nova. 340€ για 30 νούμερα+σταθερο και κάποιες συσκευές με επιδοτηση ενω τα 3 από τα 30 νούμερα είναι δωρεάν λόγω προσφοράς. 10GB+απεριόριστα. Η γραμμή ειναι 100αρα. 

Απ την Vodafone είχα προσφορά στα 330€ αλλά με 8GB. 
 

Στο θέμα μας, οι πιο πολλές επιχειρήσεις είναι με nova ή Vodafone. Cosmote εταιρικά δεν εχω ακούσει.

3 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Το έχεις ξαναπεί και δεν ισχύει. 
Η Vodafone είναι μερικές δεκάδες μονάδες μπροστά σε ικανοποίηση εταιρικών πελατών σε σχέση με το δεύτερο δίκτυο. 

Το δέχομαι αλλά εγώ μιλούσα για ιδιώτες στο ποστ αυτό. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...