Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κιλκίς μόνο Vodafone.

δυο κεραίες έχει και η voda...σε λίγο θα έχει και η ΤΙΜ στο Κιλκίς.Προς το παρόν το παλεύει στη Κρήτη:happy:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην άνω Γλυφάδα και συγκεκριμένα στη περιοχή της Τερψιθέας έχει απενεργοποιηθεί κεραία λόγω διαμαρτυρίας κατοίκων (απ' ότι μου είπαν) με άγνωστο χρονικό ορίζοντα επίλυσης. Το βλέπω για φορητότητα...
Τελικά απ' ότι είδα σήμερα διορθώθηκε το πρόβλημα! Μάλλον θα την έστησαν αλλού τη κεραία :)
Link to comment
Share on other sites

Μένω στους Ν.Επιβάτες Θεσσαλονίκης και έχω αναγκαστεί μέσω φορητότητας να μεταφερθώ στην ΤΙΜ από VODAFONE που είχα αποκλειστικά και μόνο λόγω σήματος. Πρόσφατα η ΤΙΜ έβαλε κεραίες στους Ν.Επιβάτες και στην Περαία με αποτέλεσμα του σήμα της να είναι απλά ΤΕΛΕΙΟ. Στη συγκεκριμμένη περιοχή πάντως υστερούν και η COSMOTE και η VODAFONE. Γνωρίζει κανείς αν έγιναν βελτιώσεις στη vodafone όσον αφορά το σήμα της?
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis apo tous ths voda giati h keraia sthn xasia ston profhth hlia kathe xrono tetoia epoxh apenergopoieitai?pantws twra den thn riksane katw.kati prepei na ginei giati mazevetai polis kosmos kai twra trihmero tha friksoun osoi anebainoun gia tis tabernes.pistevw na beltiwthei giati exw kai 5 sindeseis epaggelmatiko.
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis apo tous ths voda giati h keraia sthn xasia ston profhth hlia kathe xrono tetoia epoxh apenergopoieitai?pantws twra den thn riksane katw.kati prepei na ginei giati mazevetai polis kosmos kai twra trihmero tha friksoun osoi anebainoun gia tis tabernes.pistevw na beltiwthei giati exw kai 5 sindeseis epaggelmatiko.

απλά μπορεί να μην έχει άδεια...και όποτε πέφτει μήνυση πάει εφετείο η υπόθεση...:(

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κεραία έχει βγεί εκτός λειτουργείας στο Ελληνικό/Τερψιθέα:

http://users.forthnet.gr/ath/kostas-pav/myphone/off_cell.jpg

Και από τότε έχω προβλήματα...:(

Όσοι μένετε σ'αυτές τις περιοχές πάρτε τους τηλέφωνο και κάντε παράπονα...

Link to comment
Share on other sites

Μένω στους Ν.Επιβάτες Θεσσαλονίκης και έχω αναγκαστεί μέσω φορητότητας να μεταφερθώ στην ΤΙΜ από VODAFONE που είχα αποκλειστικά και μόνο λόγω σήματος. Πρόσφατα η ΤΙΜ έβαλε κεραίες στους Ν.Επιβάτες και στην Περαία με αποτέλεσμα του σήμα της να είναι απλά ΤΕΛΕΙΟ. Στη συγκεκριμμένη περιοχή πάντως υστερούν και η COSMOTE και η VODAFONE. Γνωρίζει κανείς αν έγιναν βελτιώσεις στη vodafone όσον αφορά το σήμα της?

Κανείς από Ν.Επιβάτες - Περαία???????

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone μήπως έχει πρόβλημα στην χωρητικότητα στην Θεσσαλονίκη στο ΚΕΝΤΡΟ; Αριστοτέλους; Αρκετές φορές ανα καιρούς πας να κάνεις κλήση και για αρκετή ώρα λέει "Δίκτυο απασχολημένο". Πρέπει να μπείς σε 3G για να κάνεις κλήση.. Επαθε κάτι η κεραία στο κέντρο;

 

Ασε που σε 3G στην περιοχή μου τουλάχιστον τα απογεύματα δεν μπορείς να κάνεις κλήση, παίρνεις τηλ και πέφτει από μόνη της...

 

Πρέπει να παίζει κάτι! Επίσης γίνεται εκείνη την ώρα που λέει Δίκτυο απασχολημένο (σε CU) αυτός που έχει σύνδεση Vodafone να παίρνει κανονικά; Υπάρχει διαχωρισμός;

 

Ευχαριστώ! :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

...

Πρέπει να παίζει κάτι! Επίσης γίνεται εκείνη την ώρα που λέει Δίκτυο απασχολημένο (σε CU) αυτός που έχει σύνδεση Vodafone να παίρνει κανονικά; Υπάρχει διαχωρισμός;

...

 

Μάλλον εννοείς ότι στο CU λέει "Δίκτυο Απασχολημένο" ενώ σε συμβόλαιο καλεί κανονικά...:ninja:

Ναι, υπάρχει διαχορισμός! Δίνει προτεραιότητα στα συμβόλαια και το κάνει και η Cosmote (100% σίγουρο...)! Δεν ξέρω για την ΤΙΜ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς ότι στο CU λέει "Δίκτυο Απασχολημένο" ενώ σε συμβόλαιο καλεί κανονικά...:ninja:

Ναι, υπάρχει διαχορισμός! Δίνει προτεραιότητα στα συμβόλαια και το κάνει και η Cosmote (100% σίγουρο...)! Δεν ξέρω για την ΤΙΜ...:shifty:

Στο κέντρο της Θεσσαλονίκης πάντως εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, είτε είμαι σε 2G είτε σε 3G... σύνδεση με συμβόλαιο βέβαια...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο ότι υπάρχει προτεραιότητα στα συμβόλαια. Πχ δοκίμασε ταυτόχρονα με a la carte ή cu από άλλο range αριθμών. Ίσως υπάρχει φόρτος στο κόμβο καρτοκινητής που εξυπηρετεί το συγκεκριμένο αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο ότι υπάρχει προτεραιότητα στα συμβόλαια. Πχ δοκίμασε ταυτόχρονα με a la carte ή cu από άλλο range αριθμών. Ίσως υπάρχει φόρτος στο κόμβο καρτοκινητής που εξυπηρετεί το συγκεκριμένο αριθμό.

ακριβώς! Αλλά μπορεί να μη φταίει και αυτό γιατί όπως μας περιγράφει ο doganos στο 3g υπάρχουν ελεύθερες συχνότητες...έτσι μπορεί να είναι καθαρά θέμα χωρητικότητας δικτύου...

edit :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3exasa na pw oti otan mou ebgale to minima oti ti diktio einai katillimeno tote prospa8hsa apo to kinito filoy moy (cu) k aftos na kanw klisi alla ta idia kai se afton... ti na pw..

 

Stin 3an8h ti ekane i vodafone?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3exasa na pw oti otan mou ebgale to minima oti ti diktio einai katillimeno tote prospa8hsa apo to kinito filoy moy (cu) k aftos na kanw klisi alla ta idia kai se afton... ti na pw..

 

Stin 3an8h ti ekane i vodafone?

 

Σε πολυ καλυτερη κατασταση απο περσινο καρναβαλι. Εξυπηρετησε κανονικα τους συνδρομητες της και της Q φυσικα που συνολικα ηταν σιγουρα περισσοτεροι απο τους συνδρομητες των αλλων 2 !

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι είχαμε δεκάδες βροχές τον τελεταίο μήνα. Σε GSM.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι είχαμε δεκάδες βροχές τον τελεταίο μήνα. Σε GSM.

pou to pire to mati sou? to diavases kapou egkira? i apla to akouses?

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι είχαμε δεκάδες βροχές τον τελεταίο μήνα. Σε GSM.

περιοχές; Καλό ακούγεται...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Κρήτη πρόλαβα να δώ.

 

Πού το είδες;;; για πες, για πες...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σε forum, πριν το σβήσουν.

Tι λογοκρισία είναι αυτή;:p Μπήκε και στο Βόλο 3g,τουλάχιστον σε εξωτερικούς χώρους κάτι πιάνεις;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

περιοχές; Καλό ακούγεται...

 

 

veltiwthike kata poli i kalipsi stin egnatia sto komati tis kastanias. exoun mpei kerees sigoura kathos sta teleftaia tounel eidika sto megalo den eixe katholou sima enw twra me to net monitor eixe -45 se mia fasi. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κεραία έχει βγεί εκτός λειτουργείας στο Ελληνικό/Τερψιθέα:

http://users.forthnet.gr/ath/kostas-pav/myphone/off_cell.jpg

Και από τότε έχω προβλήματα...:(

Όσοι μένετε σ'αυτές τις περιοχές πάρτε τους τηλέφωνο και κάντε παράπονα...

Κώστα, η κεραία ξυλώθηκε γιατί συντοπίτες σου μάζεψαν υπογραφές και έκαναν μήνυση στην Vodafone για να ξηλώσει την κεραία.Στάνταρ αυτό που λέω,το διάβασα και στην εφημερίδα.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, η κεραία ξυλώθηκε γιατί συντοπίτες σου μάζεψαν υπογραφές και έκαναν μήνυση στην Vodafone για να ξηλώσει την κεραία.Στάνταρ αυτό που λέω,το διάβασα και στην εφημερίδα.

den iparxei amfibolia giayto poy les moy to eipan mesa apo tin voda stin boyliagmenis!!kai den ksilothike mia keraia mono exoyne ksilothei kai alles keraies stin giro perioxi

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...