Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξέρω αν ειναι τυχαίο αλλά όπως σας είπα και παραπάνω δοκιμάστε την λύση που είπα παραπάνω αλλά χθες δοκίμασα 4κ ultra hd στα 2160p και πήγαινε σφαίρα κανένα buffering, αν το βγάλω υπάρχει πρόβλημα

τι στο καλό συμβαίνει?

 

θα δοκιμάσω πάλι απόψε.....

 

Αυτό που έγραψες τι ακριβώς είναι? Το χρησιμοποιούμε μόνο σε υπολογιστή ή δουλεύει και σε iOS ? Και τί ακριβώς πρέπει να κάνουμε??

 

PS. Αυτή τη στιγμή παρακολουθώ τη 15η σεζόν του Criminal Minds από streaming. Με VF μου κολλάει συχνά - πυχνά με "network error", με COTE τίποτα χθες.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

https://dnsforge.de/

δοκιμάσε και πες μας αν δουλεύει η εγώ λέω μπαρουφες και απλά έτυχε

η απόκριση σε chrome είναι απλά αστραπιαία

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

https://dnsforge.de/

δοκιμάσε και πες μας αν δουλεύει η εγώ λέω μπαρουφες και απλά έτυχε

η απόκριση σε chrome είναι απλά αστραπιαία

 

Αν μιλάμε για dns έχω μόνιμο το 1.1.1.1 χωρίς μεγάλες διάφορες, ίσα ίσα γίνεται ελαφρώς πιο αργό.

Link to comment
Share on other sites

άρα δεν έχεις πρόβλημα να φανταστώ γιατί εδώ μιλάμε για εμάς που έχουμε πρόβλημα χωρίς dns
Link to comment
Share on other sites

άρα δεν έχεις πρόβλημα να φανταστώ γιατί εδώ μιλάμε για εμάς που έχουμε πρόβλημα χωρίς dns

 

Ναι έχω θέματα. Στο YouTube δεν έχω δει πρόβλημα, άλλα streaming δεν χρησιμοποιώ για να ξέρω, σε online παιχνίδια πάντως με πετάει με το dns της vodafone ενώ με το 1111 τρέχει κανονικά. Βέβαια όλα εξαρτώνται από την γενική ταχύτητα που αυτές τις ημέρες δεν ήταν πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω θέματα. Στο YouTube δεν έχω δει πρόβλημα, άλλα streaming δεν χρησιμοποιώ για να ξέρω, σε online παιχνίδια πάντως με πετάει με το dns της vodafone ενώ με το 1111 τρέχει κανονικά. Βέβαια όλα εξαρτώνται από την γενική ταχύτητα που αυτές τις ημέρες δεν ήταν πολύ καλή.
δεν έχω πρόβλημα με την ταχύτητα γενικώς στην γραμμή μου,είμαι πάνω από 75 mbps σταθερά!!! αλλά μερικές φορές κολαει και δεν ανοίγει τίποτα και με dns όλα πάνε ρολόι

την ίδια στιγμή ανοίγω με wind την ίδια σελίδα χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

4CA και στην περιοχή μου από την Παρασκευή, με πιθανότητα να δίνει(?) και 5G με DSS (από τα 2100). Αλλά και πάλι, τα cells που "βλέπουν" προς το σπίτι μου, έχουν μόνο B3 και B20. :wacko: Στην άλλη πλευρά της, θα παίζουν όλα κανονικά.

 

1007-vf-4ca.jpg

 

Από σήμερα έχει και η #32. :) Απλά το RSRQ είναι διαρκώς χάλια, στο -16-17. Από ταχύτητες θα δοκιμάσω το βράδυ αργά γιατί σέρνεται και πάλι. 10 MHz φάσμα μου δείχνει.

 

2021-03-22-15-12-47-205.png

 

Υ.Γ. Εγώ πάντως από το λίγο που δούλεψα το 4G της VF αυτές τις μέρες, δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα που λέτε.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

όλα καλά θα μπορούσε και καλύτερα αλλά οκ δεν μπορώ να πάρω την κεραία και να την φέρω πιο κοντά στο σπίτι μου :p[ATTACH]67542[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα έχει και η #32. :) Απλά το RSRQ είναι διαρκώς χάλια, στο -16-17. Από ταχύτητες θα δοκιμάσω το βράδυ αργά γιατί σέρνεται και πάλι. 10 MHz φάσμα μου δείχνει.

 

 

 

2021-03-22-15-12-47-205.png

 

 

 

Υ.Γ. Εγώ πάντως από το λίγο που δούλεψα το 4G της VF αυτές τις μέρες, δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα που λέτε.

Να ρωτήσω... ποια εφαρμογή είναι αυτή φίλε που δείχνει τόσες πληροφορίες και τις κεραίες;

 

Στάλθηκε από το SM-A307FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ωραίο. Γιατί όμως lte. Φαντάζομαι για λόγους συμβατότητας. Άραγε χρησιμοποιήθηκε η Β38? :X

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Καμία πρωτοτυπία, δηλαδή να μπουκώνει το δίκτυο γιατί μια εταιρία θέλει να βάλει μέχρι και στα καπάκια της τουαλέτας sim κάρτες και αισθητήρες?

Ευτυχώς που δεν μένω στον Πειραιά.

Link to comment
Share on other sites

Από τους 11 σταθμούς και τις 80 διασυνδέσεις, φαίνεται ότι είναι ξεχωριστό δίκτυο, ίσως στους ίδιους στύλους με το δίκτυο της Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

 

Για να πρωτοτύπησε η Vodafone κάποιος φούρνος θα γκρεμίστηκε. Διότι αντί να επενδύσει στο δίκτυο σταθερής και κινητής επενδύει στο ίδρυμα Vodafone και στο project του generation next τόσα εκατομμύρια πάνε χαμένα

Link to comment
Share on other sites

0VWGHk5

 

Σε πολυκατοικία, 2ος όροφος κάτω από τον περιφερειακό του Λυκαβηττόυ

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/0VWGHk5

 

Σε πολυκατοικία, 2ος όροφος κάτω από τον περιφερειακό του Λυκαβηττόυ

 

Δεν άνοιγε η φωτογραφία σου, στην έκανα url στην απάντηση. Καλύτερα (για τη VF) που δεν άνοιγε δηλαδή. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν άνοιγε η φωτογραφία σου, στην έκανα url στην απάντηση. Καλύτερα (για τη VF) που δεν άνοιγε δηλαδή. :p

 

Tαχύτητες Φωτός βλέπω.....

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Tαχύτητες Φωτός βλέπω.....

 

Τα χάλια τους τα μαύρα εχουν...

Κινητή με ταχύτητες μονοψήφιες και στη σταθερή τα ίδια.Καθημερινά από τις 7 το απόγευμα έως τις 1 το βράδυ υψηλό ping,με αποτέλεσμα προβλήματα σε κλήσεις VoIP(Viber,Messenger,Skype,Zoom).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η sim πάει για Πέταμα ..Σέρνετε στην κυριολεξία , ακόμα και στο my phone να θέλω να μπω κάνει 10 ώρες ...Νταξει είπαμε , αλλά όχι στις 1 το βράδυ που όλοι κοιμούνται να έχουν τετεια χάλια
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ήταν πράγματι μια προβληματική ημέρα. Κολλούσε ακόμη και σε 480p video και αργούσε να φορτώσει σελίδες ακόμη και με full σήμα. Κλασικά προς τα ξημερώματα έστρωσε
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ στα Χανιά παίζει δυνατά ως συνήθως. Χθεσινή μέτρηση το πρωί που υπήρχε το πρόβλημα στο Android.

https://www.speedtest.net/my-result/a/7167520313

Και σημερινή μέτρηση. Και οι δύο έγιναν στο σπίτι μου σε εσωτερικό χώρο.

https://www.speedtest.net/my-result/a/7171193951

Αλλά και στην πόλη των Χανίων που κατέβηκα χθες για δουλειές όλα καλά με ταχύτητες κοντά στα 100 Mbps χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...