Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανενα νεο για 2.3.5???Απ οτι θυμαμαι ειχαν πει για νοεμβριο

 

τι να την κανεις?

 

αφου ερχεται η ICS αρχες του νεου ετους..

 

τι θα σου προσφερει η 2.3.5 που δεν εχει η 2.3.4 ?

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει αγορασει κανεις μπαταρια 3500amph απο ebay?

 

Φιλε αυτή η μπαταρία θα είναι ποιο χοντρή οπότε να προσέξεις να δίνει μαζί και το πίσω πλαστικο καπάκι για το κινητό, λίνκ έχεις?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δίνω το λινκ για την λύση που βρήκα στους XDA , μην τυχόν και το χρειαστεί και κάποιος άλλος (απλά εγώ στο flashing χρησιμοποίησα την δεύτερη επιλογή και δούλεψε και μέσα σε 3'' το τηλεφωνάκι δούλεψε ξανά) :D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1126358

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω θέμα με το Sygic navigation όπου όταν λειτουργεί και δεχτώ εισερχόμενη κλήση, αυτό σταματάει την λειτουργία του. Θυμάμαι παλαιότερα που είχα το Χ10 στην 2.1 έκδοση με το navigon δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Το αντιμετοπίζεται και άλλοι αυτό, ή φταίει το sygic? Γενικά θέλω να απαντάω την κλήση με bluetooth ακουστικό, αλλά το navigation να συνεχίζει. Καμιά ιδέα;

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο παραπάνω θέμα; Γενικά παρατηρώ οτι ακόμα και "home button" να πατήσω, σταματάει η λειτουργία του. Δεν ξέρω αν υπάρχει ρύθμιση για multitasking. Έβαλα και Navigon και το ίδιο πρόβλημα, ενώ παλαιότερα με το X10 με navigon δεν είχα θέμα, η εφαρμογή έτρεχε κατά την ομιλία.

Σας ευχαριστώ.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που σου έχει ξεφύγει; Κάνε μια ερώτηση και στο topic της Πλοήγησης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτή η μπαταρία θα είναι ποιο χοντρή οπότε να προσέξεις να δίνει μαζί και το πίσω πλαστικο καπάκι για το κινητό, λίνκ έχεις?

 

http://www.ebay.com/itm/Extended-3500mah-Battery-Wall-charger-Sony-Ericsson-Xperia-Arc-X12-/260915126821?pt=PDA_Accessories&hash=item3cbfc0e225#ht_3416wt_1037

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κανενα ευκολο οδηγο για root του κινητου εχουμε?Ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις μπαταρια 3500amph απο ebay?

 

Έχω παραγγείλει αυτή και περιμένω ... δεν είναι 3500 ... είναι 1950 αλλά στο μέγεθος φένεται ότι είναι ίδια με του κινητού ...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISA...#ht_2174wt_962

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

ειδες διαφορα στην αυτονομια? γιατι την θελω σαν δευτερη στην δουλεια και πιστευω οτι η χωρητικοτητα τους ισως ειναι εικονικη δλδ μπορει ναι μεν να κρατησει λιγο παραπανω αλλα δεν θα σου βγαλει και τον 2πλασιο χρονο πχ για την 3500
Link to comment
Share on other sites

ειδες διαφορα στην αυτονομια? γιατι την θελω σαν δευτερη στην δουλεια και πιστευω οτι η χωρητικοτητα τους ισως ειναι εικονικη δλδ μπορει ναι μεν να κρατησει λιγο παραπανω αλλα δεν θα σου βγαλει και τον 2πλασιο χρονο πχ για την 3500

 

Δενμου έχει έρθει ακόμα αλλά από αυτά που έχω διαβάσει πιστεύω ότι πλέον με την καινούργια θα μου βγάζει με αρκετή χρήση (data ανοιχτά, κτλ κτλ ) 36-40 ώρες ενώ η 1500άρα μαμίσια μου βγάζει 26-30

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ενότητα του Arc. :)

- Ποια εφαρμογή προτείνεται ώστε να γίνεται πιο απλά η διαδικασία γραπτών μηνυμάτων;

- Γίνεται στην αναφορά παράδοσης να βγάζει και ηχητικό, κάποιον ήχο που θέλω να βάλω, και όχι μόνο αυτό το τσεκ.

- Γίνεται να ανάβει η οθόνη όταν λαμβάνω μήνυμα;

 

Όσον αφορά στην εφαρμογή για μηνύματα σου προτείνω να εγκαταστήσεις το GoSms Pro, η οποία θα σε βολέψει απίστευτα και διαθέτει όλα αυτά που ζητάς.. Ναι, θα ανάβει η οθόνη όταν λαμβάνεις μήνυμα και θα μπορείς να ακούς τον ήχο που θα επιλέξεις όταν έρχεται η αναφορά.. Μπορείς να διαλέξεις μέχρι κ το χρώμα led που θα ανάβει όταν δεν έχεις δει κάποιο μήνυμά σου(πρακτικό για να το ξεχωρίζεις από τις κλήσεις). Για ακόμη περισσότερη ευκολία μην ξεχάσεις να εγκαταστήσεις κ την ελληνική γλώσσα ;-)

 

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ενα περιεργο θεματι εχω μ το κιν.

Οταν το φορτιζa στο αυτοκινητο μετα απο 1 λεπτο εσβηνε η οθονη ετσι οπως το εχω ορισει στο quick settings, αλλα τωρα δν το κανει, απλα πεφτει ο φωτισμος.

Τι παιζει?

Χωρις ν φορτιζει, η οθονη κανει time out, στο 1 λεπτο.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Πάλι αργοπορία απο την Sonny...

Ας τα βάλουν όλα μαζι τα μοντελα... τοσο δυσκολό?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την απορια γιατι το arc s παιρνει την αναβαθμιση πιο γρηγορα απτο arc το απλο;ιδιο hardware δεν εχουν;ιδιους drivers;h cpu δεν επιρεαζει καπου.λογικα οταν ειναι ετοιμη του arc s πρεπει ναναι και του arc.
adok13
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν παραεισαγωγης χανουμε τα Ελληνικα αν την κανουμε μεσω υπολογιστη οταν με το καλο ερθει??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν παραεισαγωγης χανουμε τα Ελληνικα αν την κανουμε μεσω υπολογιστη οταν με το καλο ερθει??

 

Βρε ημαρτον,επειδη το κινητο ηταν δικο μου ας βγουμε λιγο offtopic,ποιος σου ειπε ειναι παραεισαγωγης,ελληνικοτατο ειναι,αμα κανεις φορματ στο κινητο εχει επανω την ελληνικη γλωσσα,κ εχει γινει update,και κρατησε τα ελληνικα.....:mad:

40 ετων εισαι δεν εισαι 14 (χωρις παρεξηγηση για την ηλικια των 14αριδων) αμα δεν το ηθελες το κινητο,ας το ελεγες απο την αρχη που συναντηθηκαμε οταν μου εδωσες το Ν8 και το c7,γαι να παρεις το arc,μηπως το μετανοιωσες για την ανταλλαγη μετα απο 5 ημερες.....:cool::X:confused:,μου κανεις και αρνητικη αξιολογηση.....ας προσεχες,ας μου εδινες μονο ενα κινητο δεν σε πιεσα για τιποτα...

 

SORRY για το off topic....

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο αργοί και απ' τον θάνατο, έλεος . Δηλαδή θα περιμένουμε το Πάσχα για να φάμε παγωτάκι? Πολύ δεν πάει?

Και μόλις το ξερούταρα ρε παιδί μου , γιατί είχα μείνει πως θα το πάρουμε στις αρχές Γενάρη. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

μα σας φωναζα να κρατατε μικρο καλαθι γιατι πολλα ακουγονταν για Γεναρη..anyways.σιγα ρε παιδια...ποια η διαφορα.τι να το χετε γεναρη,τι απριλη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο αργοί και απ' τον θάνατο, έλεος . Δηλαδή θα περιμένουμε το Πάσχα για να φάμε παγωτάκι? Πολύ δεν πάει?

ε μη μας πιασουν και τα λαιμα μας μες στο καταχειμωνο :p :lol:

δεν εγινε και τιποτα ρε παιδια... και με την 2.3.4 το κινητακι μια χαρα ειναι, λες και με την 4 θα δουμε αλλο κινητο! :)

Link to comment
Share on other sites

ε μη μας πιασουν και τα λαιμα μας μες στο καταχειμωνο :p :lol:

δεν εγινε και τιποτα ρε παιδια... και με την 2.3.4 το κινητακι μια χαρα ειναι, λες και με την 4 θα δουμε αλλο κινητο! :)

 

Σωστόςςςςςςςςςςςςςςςςςς

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ενα περιεργο θεματι εχω μ το κιν.

Οταν το φορτιζa στο αυτοκινητο μετα απο 1 λεπτο εσβηνε η οθονη ετσι οπως το εχω ορισει στο quick settings, αλλα τωρα δν το κανει, απλα πεφτει ο φωτισμος.

Τι παιζει?

Χωρις ν φορτιζει, η οθονη κανει time out, στο 1 λεπτο.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...