Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς εφαρμογή να αλλάζει προφίλ ανάλογα με την κεραία κινητής που βρίσκεσαι; Φυσικά και γίνεται:

Smartphoneware Best Profiles

:)

Κοιτα να δεις τωρα...

Το ειχα παλια αυτο το app, αλλα δεν το χρησιμοποιούσα...

Με αλλo app εκανα τη δουλεια μου, που διαβαζε μονο τις κεραιες, αλλα κι αυτο κανει ακριβως το ιδιο...

Thank you!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτος θα ειναι ο διαδοχος του Ν8?http://dailymobile.se/2012/02/08/the-last-symbian-standing-the-nokia-803-with-4-inch-amoled-belle-and-huge-camera-sensor/

 

Πολύ χάλια face!!! :eek: :D :p

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

 

Πόσες τέτοιες βλακείες θα δούμε ακόμα μέχρι να ανακοινωθεί επίσημα... Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

 

αν έχει αυτή την φάτσα(με αυτά τα περιθώρια) και 4 ίντσες οθόνη, θα ναι στο μέγεθος του Note(Λέμε τωρα :p ) σχεδόν... :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω χιλιες φορες αυτο, αν ειχε και hdmi & usb otg

http://www.phonearena.com/news/Nokia-801-could-be-the-last-Belle-smartphone-possible-N8-successor_id26651

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μη ψαρώνουμε παιδιά. Το ένα είναι photoshop lumia 800 και το άλλο 5800. Υπομονή σε επίσημες ανακοινώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ένα lumia με belle και τα σχετικά (16Mp, οπτικό ζουμ, δυνατό επεξεργαστή κλπ) αλλά όχι τεράστια οθόνη, θα ήταν ότι πρέπει.

Υ.Γ. Σαν γράμμα στον Άγιο Βασίλη μοιάζει.......:D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pictured here is an artists conception of what the final Symbian smartphone might look like based on an outline drawing of the same phone

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...λοιπον να σας πω την αληθεια ειχα ξενερωσει με το κινητο και περιμενα την belle για να δω αν θα αλλαζα κινητο η οχι...μολις την περασα και αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειναι απιστευτο...δεν το εχω ψαξει πολυ ακομα αλλα ειναι σαφως πιο γρηγορο (το καταλαβανεις αυτο απο την στιγμη που γραφεις το pin για να το ανοιξεις) και φυσικα πολυ πιο ομορφο,παρα πολυ πιο ομορφο.οσο για τα εικονιδια που γινεται χαμος αυτο που εκανα ηταν να γραψω σε ενα χαρτι πως ηταν πριν με την αννα κ τωρα θα φτιαξω τουσ φακελουσ κ θα τα βαλω ετσι οπως ηταν..αυτα τα πρωτα...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια περασα και εγω την χακαρισμενη(Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η ) μπελα στο πορτοκαλι ν8 ενος φιλου μου!

επαθα πλακα πραγματικα!

το κινητο δεν εχει καμια μα καμια μα καμια σχεση με αυτο που ηταν μεχρι τωρα!

παει σφαιρα ΕΧΕΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ συντομεύσεις(!!!!! μεχρι και για να μετρας τα ντατα η να κλεινεις ανοιγεις το 3g με την μια)...

επισης (με λιγο ψαξιμο) βρισκεις πλεον και συντόμευση για να σταματαει αυτο το "σπαστικο" landscape-portraid mode και να το ανοιγεις οποτε χρειαζεσαι:):)

η εφαρμογη FMOBI ειναι η καλυτερη εφαρμογη facebook που εχω δει ποτε σε symbian! δεν χρειαζεσαι πλεον ουτε κοινωνικά δικτυα ουτε τιποτα! επαθα πλακα και εδω!

απο εφαρμογες γενικα υπαρχουν τα παντα! δεν ειδα κατι να λειπει!

η ολη αυτη φιλοσοφια να "κουνας" τις συντομεύσεις στις επιφάνειες και να τις πας οπου θελεις κτλ οπως και η μπαρα μου θυμισε λιγο android αλλα πραγματικα πανε το symbian σε αλλο επιπεδο!

σουπερ πραγματικα ολα εκτος φυσικα απο τον broswer που παραμενει αθλιος(σορυ αλλα ειναι αθλιος!!!)

μεγαλη ανανεωση για το n8

νομιζω οτι μετα απο αυτο μπορείτε να το κρατησετε ακομη για πολυ καιρο!:)

δεν νομιζω να χρειαζεται κατι αλλο!

και κατι τελευταιο! ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΖΟΡΙΣΕΣΤΕ με τις οφισιαλ μπελες! ΒΑΛΤΕ ΤΗΝ ΧΑΚΑΡΙΣΜΕΝΗ και θα παθετε ζημια!

τα παντα δουλευουν ρολοι(δεν χρειάζεται πιστοποιητικά κτλ για τις εφαρμογες μονο για αυτο φτανει) γενικα εχει γινει τρομερη δουλεια!

αυτα..:)

(με βλεπω να το ξαναπαιρνω σαν δευτερη συσκευη συντομα:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλά ο οπερα. Αν και ένας φίλος μου με samsung sII οπερα χρησιμοποιεί λέει είναι καλύτερος.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

σουπερ πραγματικα ολα εκτος φυσικα απο τον broswer που παραμενει αθλιος(σορυ αλλα ειναι αθλιος!!!)

 

Sorry αλλά προσωπικά από μέρους μου είσαι λάθος και δεν σε συγχωρώ.:) Μια χαρά κατέβασα τον opera μέσω αυτού.:lol::p Τι παραπάνω καλοσύνη θέλεις δηλαδή;Άψογα την έκανε την δουλειά για την οποία προορίζεται.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά προσωπικά από μέρους μου είσαι λάθος και δεν σε συγχωρώ.:) Μια χαρά κατέβασα τον opera μέσω αυτού.:lol::p Τι παραπάνω καλοσύνη θέλεις δηλαδή;Άψογα την έκανε την δουλειά για την οποία προορίζεται.;)

 

Είναι όπως ο IE gια τα windows, τον χρησιμοποιείς μια φορά μόνο για να κατεβάσεις τον firefox και μετά απο τον firefox κατεβάζεις τον Chrome... :lol:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά προσωπικά από μέρους μου είσαι λάθος και δεν σε συγχωρώ.:) Μια χαρά κατέβασα τον opera μέσω αυτού.:lol::p Τι παραπάνω καλοσύνη θέλεις δηλαδή;Άψογα την έκανε την δουλειά για την οποία προορίζεται.;)

 

ενταξει αθλιο δεν τον λες.. ισα ισα ειναι αξιοπρεπεστατος σε σχεση με το σε τι μας εχει συνηθισει η νοκια..

και οσο να ναι ακομα και το flash lite 4 ειναι χρησιμο και δεν το εχει ο οπερα...

 

οσο ειχα το κινητο μια χαρα εκανα την δουλεια μου με τον belle browser (ενταξει ο dolphin του android ειναι πολυ ανωτερος) και μονο το full flash μου ελειπε..

 

τελος, νομιζω σε καθε πλατφορμα σχεδον κανεις δεν χρησιμοποιει τον μαμισιο browser.. (εγω προσωπικα μονο στην μπελα τον χρησιμοποιησα!!)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά προσωπικά από μέρους μου είσαι λάθος και δεν σε συγχωρώ.:) Μια χαρά κατέβασα τον opera μέσω αυτού.:lol::p Τι παραπάνω καλοσύνη θέλεις δηλαδή;Άψογα την έκανε την δουλειά για την οποία προορίζεται.;)

 

επειδη τους τελευταιους μηνες εχω γαλαξια(ι και μετα ιι) πραγματικα με τον browser του n8 ζορίστηκα παρα πολυ:)

δεν το λέω με κακια ειρωνεία η οτιδήποτε απλα δεν υπαρχει καμια σχεση!

και αν δεις τον browser εκει δυσκολα ξαναγυρνας πισω!

οπως και ο οπερα! αν τον δειτε σε γαλαξια θα πάθετε σοκ!

παρολα αυτα ειναι μια καλη εναλλακτική για το n8!

τεσπα αν εξαιρεσουμε αυτο το κομματι(έπασχε και θα συνεχισει το ν8 εδω) σε ολα τα αλλα το κινητο πλεον δεν παιζεται!:)

εχει γινει καταπληκτικο εργαλείο! :)

πραγματικα δεν το περιμενα...

Link to comment
Share on other sites

freddaras απλά για κάποιους το κινητό ήταν ήδη καταπληκτικό εργαλείο! Ορισμένοι (όπως κι εγώ) ήταν ήδη ευχαριστημένοι με τον browser για τις απαιτήσεις τους! Και απλά τώρα με την Belle το κινητό πήρε άλλον αέρα και ανανεώθηκε το ενδιαφέρον μας! Δεν θα μπορούσα να έχω μια τέτοια υπερ-συσκευή για 2η...θα υποτιμούσα τις δυνατότητες της!! Εκτός και αν βέβαια η βασική μου χρήση του κινητού ήταν το browsing... (που ευτυχώς η δυστυχώς δεν είναι ;)) Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε και τον νέο browser 8.2 πως θα είναι...

 

ποιος ειναι αυτος??

ποτε τον περιμενουμε??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

freddaras απλά για κάποιους το κινητό ήταν ήδη καταπληκτικό εργαλείο! Ορισμένοι (όπως κι εγώ) ήταν ήδη ευχαριστημένοι με τον browser για τις απαιτήσεις τους! Και απλά τώρα με την Belle το κινητό πήρε άλλον αέρα και ανανεώθηκε το ενδιαφέρον μας! Δεν θα μπορούσα να έχω μια τέτοια υπερ-συσκευή για 2η...θα υποτιμούσα τις δυνατότητες της!! Εκτός και αν βέβαια η βασική μου χρήση του κινητού ήταν το browsing... (που ευτυχώς η δυστυχώς δεν είναι ;))

 

δεν διαφωνω συμφωνω!:)

για πολλους λογους(και για την δουλεια μου πχ) θελω το ιντερνετ στο κινητο μου!

ο γαλαξιας ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ κινητο και δεν ξαναγυρναω πισω!

ΆΛΛΑ....αυτο δεν σημαινει οτι το n8 δεν ειναι απίστευτο ΚΙΝΗΤΟ και γενικα απίστευτο εργαλειο!:)

το ειχα αρκετο καιρο(πριν αννα εποχες ακομη) και ξερω!

εχεις μεσα στην τζεπη σου μια απίστευτη καμερα εναν mp3 player που με τον τρανσιμιτερ μπορεις να τον βαλεις να παίξει οπου θες(αυτο δεν μπορω να το ξεπερασω πραγματικά πχ πηγαίναμε ταξιδια με την παρεα μου και επαιζα μουσικη απο το κινητο μου στο αμαξι:) ) χαρτες δωρεαν που κανουν τα παντα με ενα απιστευτο δέκτη gps usb on the go(το εχω και στον γαλαξια μου και προσωπικά δεν μπορω να παρω κινητο αν δεν εχει αυτη την λειτουργια πανω μου εχει λυσει τα χερια πραγματικα!!) και ποσα αλλα ακομη!

το κινητο ειναι παρα πολυ καλο! και το κρατας για πολυ καιρο!

και τωρα με την μπελα αν και αργησανε πραγματικα απογειώθηκε!!!:)

προσωπικά την θεωρω την καλυτερη συσκευη της νοκια τα τελευταια χρονια!

και οσοι την κραζουν..δεν εχουν ιδεα για τι πραγμα μιλανε:)

αυτα!

 

υγ: χθες ημουν καλεσμενος σε ενα χορο κτλ! καναμε τρελο κεφι! εβγαλα photos απο τον γαλαξια μου βγηκαν καλες αλλα καμια σχεση με το n8! σε κατι τετοια σου λειπει απίστευτα...;)

Link to comment
Share on other sites

υγ: χθες ημουν καλεσμενος σε ενα χορο κτλ! καναμε τρελο κεφι! εβγαλα photos απο τον γαλαξια μου βγηκαν καλες αλλα καμια σχεση με το n8! σε κατι τετοια σου λειπει απίστευτα...;)
Εμ είδες; Τι να τον κάνεις τον browser στο πάρτυ, κάμερα θέλεις! :p Στον επόμενο χορό να με φωνάξεις κι εμένα που έχω N8...:lol:
Link to comment
Share on other sites

@freddaras Δεν έχω καμία απολύτως αντίρρηση για αυτά που λες για τον <<μαμά>> broswer,μην παρεξηγηθώ please. :) Παρόλο που είμαστε εκτός θέματος εδώ,μια και πλέον οι τωρινές αναβαθμίσεις αφορούν όλες τις συσκευές symbian^3,είναι απλά απαράδεκτος.Και την πλοήγηση στο N8 με opera μόνο σαν μία αναγκαστική εναλλακτική λύση μπορώ να την δεχτώ,απουσία άλλης πρότασης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Και την πλοήγηση στο N8 με opera μόνο σαν μία αναγκαστική εναλλακτική λύση μπορώ να την δεχτώ,απουσία άλλης πρότασης.

 

Πάντως και σε tablet με android 3.2 πάλι με τον opera κάνω δουλειά.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...