Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει περίπτωση με σκέτο δέκτη GPS μέσα σε κλειστό χώρο χωρίς να είσαι κοντά σε παράθυρο ή κάποια άλλη δίοδο να κλειδώσει δορυφόρους. Σε ανοικτό χώρο, ακόμα και εν κινήσει, με ήλιο ή συννεφιά, πάντα μου κλειδώνει μέσα σε 20-30 δευτερόλεπτα το πολύ.

Και φυσικά μιλάμε για cold start, όχι να το χρησιμοποίησες πριν 10 λεπτά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μεσα στο σπιτι κανει απο 20 δευτερα εως 2-3 λεπτα, 1ο οροφο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!! :) Σε καμιά ώρα θα δω πόση ώρα θα κάνει με A-gps και χωρίς A-gps, αλλά με Wifi/Network... :worry: I'll be back with the results!

 

@SaintPetrouil, πολύ τρέλα ο τύπος με το φακό της Canon στο N8. :respect:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, μπορει καποιος/α να μου πει πιο bluetooth ειναι συμβατό με το νοκια ν8???:)

 

Ορίστε φίλε μου, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3958044#post3958044 εδώ απαντήθηκε η ερώτηση σου.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι ξανά στο θέμα με το Gps. Με τις ίδιες συνθήκες ( 4ος όροφος, μέσα σε σπίτι ), με επιλεγμένο και το A-gps, μαζί με το Integrated, σε 5 δευτερόλεπτα είχε βρει τη θέση μου. Το ίδιο και όταν επέλεξα το Wifi/Network. :w00t: Έχω μια απορία, όμως. Επέλεξα το 3g, συνδέθηκε για να ψάξει τη θέση μου, αλλά τα βελάκια κάτω, στο χάρτη, δεν έκαναν καμία κίνηση... :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι ξανά στο θέμα με το Gps. Με τις ίδιες συνθήκες ( 4ος όροφος, μέσα σε σπίτι ), με επιλεγμένο και το A-gps, μαζί με το Integrated, σε 5 δευτερόλεπτα είχε βρει τη θέση μου. Το ίδιο και όταν επέλεξα το Wifi/Network. :w00t: Έχω μια απορία, όμως. Επέλεξα το 3g, συνδέθηκε για να ψάξει τη θέση μου, αλλά τα βελάκια κάτω, στο χάρτη, δεν έκαναν καμία κίνηση... :worry:

 

Αν θέλεις ξανακάνε το τεστάκι μετά από επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

αυτα που λετε για το gps δεν ειναι και τοσο ... σωστα. αν εχει παρει πρωτα στιγμα απο το wifi του σπιτιου και το χρησιμοποιησει ο δεκτης μπορει να κλειδωσει αλλιως μεσα σε σπιστι δεν γινεται να βρει στιγμα. ειναι αδυνατο.
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, δεν παίζει ρολο σε ποιον όροφο είστε αλλά πόσους έχει από πάνω σας.

Επίσης παίζει ρολο (στην ταχύτητα κλειδώματος) που βρισκόμασταν στην τελευταία χρήση. Αν το ανοίξαμε στο δωμάτιό μας και μετά προσπαθήσουμε ξανα στο δωμάτιό μας, τότε θα κάνει κάποια δευτέρα. Αν το χρησιμοποιήσαμε Θεσσαλονίκη και μετά το ανοίξουμε Αθήνα, θα χρειαστούμε κάποια λεπτά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτα που λετε για το gps δεν ειναι και τοσο ... σωστα. αν εχει παρει πρωτα στιγμα απο το wifi του σπιτιου και το χρησιμοποιησει ο δεκτης μπορει να κλειδωσει αλλιως μεσα σε σπιστι δεν γινεται να βρει στιγμα. ειναι αδυνατο.

 

τριγωνομετρεί θέση μέσω wi-fi.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ξανακάνε το τεστάκι μετά από επανεκκίνηση.

 

Κάτι ξέρεις εσύ για την επανεκκίνηση, αλλά δε μας το λες... :p Το ξαναέκανα, αλλά μετά από επανεκκίνηση με το A-gps δεν έβρισκε θέση.... Ακριβώς αυτό που έκανα/έκανε: Έβαλα Online μέσα από τους Χάρτες, Προεπιλεγμένη σύνδεση την Internet ( έχω τα πακέτα δεδομένων μέσα, με 200mb υπόλοιπο ), Connectivity -> Settings -> Always Ask. Μόλις άνοιγα την εφαρμογή Maps, με ρωτούσε αν θέλω να συνδεθώ στο Internet και πατούσα Connect this time. Μετά έψαχνε τη θέση μου, στο σημείο με τα βελάκια ( κάτω δεξιά στους χάρτες ) εμφάνιζε το 3G, αλλά δεν υπήρχε κίνηση δεδομένων ( ο μετρητής, δίπλα από το 3G ήταν στο 00 ). Επίσης τη μία από τις 3 φορές, δε μου εμφάνισε το μήνυμα για τη σύνδεση στο Internet. Όλα αυτά με επιλεγμένα τα: Integrated και A-gps ( με αυτά τα 2 επιλεγμένα λόκαρε, όταν δοκίμασα χωρίς επανεκκίνηση..... ). Μετά, δοκίμασα με επιλεγμένα τα: Integrated και Wifi/Network και λόκαρε σε 5 δευτερόλεπτα...... :confused:

 

Sorry για το long post.... :O

 

P.S.: Υποπτεύομαι @#$% της Wind στο 3G δίκτυό της..... :rolleyes:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

σιγα μην ανακοινωθει :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα Ν8 έχουν πουληθεί..?

 

τους πρώτους 2 μήνες κυκλοφορίας του πανω απο 4μύρια .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ωραιαααααα!!!!

Εμεις λοιπον, οι ευτυχεις κατοχοι του Nokia N8, με την καμερα των 12mp Xenon φλας (με μέγεθος αισθητήρα 1/1.83 μεγαλύτερο από όλα και 28mm wide angle option), που βγαζει απιστευτες φωτο και βιντεο, με την εξοδο HDMI που μου επιτρεπει να βλεπω στην 46αρα LCD τηλεοραση μου ταινιες με ήχο Dolby Digital surround , η τα video που τραβηξα, σε HD , το USB on the go που διαβαζει απευθειας memory stick με μουσικες, βιντεο η φωτο, το απιστευτο Fm transmitter που εχει κανει ολους τους φιλους μου στο αμαξι η σε χωρο με στερεοφωνικο (πχ gym) να κοιτανε (ακουνε) σα χαζοι, το ''ανοιχτο'' bluetooth που μου επιτρεπει να στελνω/λαμβανω φωτο/βιντεο και οτι αλλο θελω, την αναγγελια ονοματος καλουντος που δε χρειαζεται ετσι να δω ποιος με παιρνει τηλ πριν απαντησω και καποια αλλα πραγματα που δε μπορω να θυμηθω αυτη τη στιγμη, ποτε στο διαολο θα εχουμε μια καλυτερη προταση της Nokia ?????

Γιατι καλο το N9 και το Lumia 800 (και στο Lumia 900 δεν ειδα τιποτα απο τα παραπανω), σε οτι αφορα επεξεργαστη, μνημη και ταχυτητα, κατασκευή, Design, οθονη, ολα τα παραπανω ομως ουτε για πλακα....

Μας ''κακομαθαινουν'' λοιπον με ενα σωρο καλουδια και μετα μας πανε πισω....????

Χαζοι ειναι????

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Doukas_F με όλα αυτά που ανέφερες παραπάνω τα οποία έχεις και χαίρεσαι, γιατί δυσανασχετείς και περιμένεις καλύτερη πρόταση; Η Nokia κυκλοφόρησε ένα κινητό ικανό να μείνει για καιρό στην επικαιρότητα, με τόσες δυνατότητες. Ποιά συσκευή άλλης εταιρίας που κυκλοφόρησε πρόσφατα έχει καλύτερη κάμερα, καλύτερο gps + όλα τα υπόλοιπα που είπες;;; Άλλωστε, το πιθανότερο είναι ότι ετοιμάζεται ο αντικαταστάτης του N8... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε Conception, παντα περιμενουμε κατι καινουργιο και καλυτερο και δε γινεται μετα απο 2 χρονια που εχω τη συσκευη, η εταιρια να μου βγαζει νεες ναυαρχιδες, οι οποιες αντι να εχουν το λιγοτερο, τα ιδια χαρακτηριστικα του Ν8 που ανεφερα, να μην τα εχουν καθολου....

Να εχουν μεν αλλα καλουδια, αλλα οχι αυτα που εχουμε ηδη συνηθισει, ενω θα επρεπε να βγουν με ακομη πιο καινοτομες λειτουργιες...

Και επειδη ξερεις οτι η τεχνολογια τρεχει, το να μενεις 2 χρονια πισω, δεν ειναι οτι καλυτερο...

Και να' σαι σιγουρος,, πως ενω ο αντικαταστατης του Ν8 σαφως και θα ειναι ανωτερος του, σε χαρακτηριστικα βεβαια που δεν εχουν οι νεες συσκευες της Nokia (Ν9, Lumia 800-900), δεν υπαρχει περιπτωση ομως να τις πλησιαζει, σε ολα τα αλλα...

Εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε Conception, παντα περιμενουμε κατι καινουργιο και καλυτερο και δε γινεται μετα απο 2 χρονια που εχω τη συσκευη, η εταιρια να μου βγαζει νεες ναυαρχιδες, οι οποιες αντι να εχουν το λιγοτερο, τα ιδια χαρακτηριστικα του Ν8 που ανεφερα, να μην τα εχουν καθολου....

Να εχουν μεν αλλα καλουδια, αλλα οχι αυτα που εχουμε ηδη συνηθισει, ενω θα επρεπε να βγουν με ακομη πιο καινοτομες λειτουργιες...

Και επειδη ξερεις οτι η τεχνολογια τρεχει, το να μενεις 2 χρονια πισω, δεν ειναι οτι καλυτερο...

Και να' σαι σιγουρος,, πως ενω ο αντικαταστατης του Ν8 σαφως και θα ειναι ανωτερος του, σε χαρακτηριστικα βεβαια που δεν εχουν οι νεες συσκευες της Nokia (Ν9, Lumia 800-900), δεν υπαρχει περιπτωση ομως να τις πλησιαζει, σε ολα τα αλλα...

Εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε...

 

Να σε πάω λίγο με ανάποδη σκέψη.. Θες ο αντικαταστάτης του Ν8 να είναι πολύ ανώτερός του σε χαρακτηριστικά, που δεν έχουν οι συσκευές Ν9, Lumia 710,800,900 ( φτου και βγαίνω :p ), να υπολείπεται σε όλα τα άλλα ή να τις πλησιάζει σε όλα τα άλλα και να μην είναι ανώτερος του Ν8, σε αυτά τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά; Γιατί, όπως όλες οι επιχειρήσεις, έτσι και η Nokia έχει συγκεκριμένα χρήματα για κάθε project. Οπότε, για 'μένα, χίλιες φορές να χρησιμοποιήσει αυτά τα διαθέσιμα για να "αναβαθμίσει" τα χαρακτηριστικά που υπερέχει το Ν8 και ας είναι και με Symbian^3 ( πόσο μου λείπουν τα εικονίδια της PR 1.1/1.2 :O ). ;)

 

P.S.: Προσωπικά είμαι υπερευχαριστημένος με το Ν8 μου, μετά από 6 μήνες και δε θα το άλλαζα με τίποτα. :grin:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, μερικες ερωτησουλες για το Ν8.

 

1.μπορει να παιξει angry birds νερακι χωρις σπασιματα κλπ? δεν ειναι οτι με καιει ιδιαιτερα το παιχνιδι αυτο αλλα το εχω σαν μετρο συγκρισης επιδοσεων.

2.Τα παραεισαγωγης εχουνε κανονικη εγγυηση απο τη Νοκια στην Ελλαδα? ή θα τρεχω σε καμμια Γαλλια για επισκευη ω μη γενετω

3.swype ελληνικο εχει? ή μπορω να βαλω απο το μαρκετ?

4. εχει σουιτα office μεσα? παιρνει καμμια δωρεαν απο το μαρκετ?

5.μπορει να παιξει απροβληματιστα 720ρ βιντεο Η264 με υποτιτλους ή και χωρις?

 

ευχαριστω προκαταβολικα, αντε γρηγορα γιατι εχω ψηθει :)

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, μερικες ερωτησουλες για το Ν8.

 

1.μπορει να παιξει angry birds νερακι χωρις σπασιματα κλπ? δεν ειναι οτι με καιει ιδιαιτερα το παιχνιδι αυτο αλλα το εχω σαν μετρο συγκρισης επιδοσεων.

 

Κάποιες πίστες (οι ιδιαίτερα μεγάλες) έχουν σπασίματα στην αρχή της πίστας, αλλά μετά στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

mpapad λες για πριν καν ζουμαρει στο πουλι? :lol:

 

το swype νομιζω με ελληνικα απο το betalabs :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Doukas_F υπάρχει το Ν8 2 χρόνια στην αγορά;;;:confused: Εγώ θυμάμαι ότι πέρισυ το φθινόπωρο κυκλοφόρησε (εννοώ πριν 1 χρόνο και 2-3 μήνες)... κάνω λάθος; Κοίτα, η συγκεκριμένη συσκευή ανήκει στην κατηγορία των φωτο-κινητών... στην οποία δεν έχει ξεπεραστεί ακόμα από καμία εταιρία, και πιστεύω ότι αυτός είναι ο βασικότερος λόγος που η Nokia δεν κυκλοφορεί σύντομα τον αντικαταστάτη του! Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Oκτωβρη του 2010 κυκλοφορησε το Ν8

 

ανακοινωθηκε Απριλιο του 2010

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...