Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερεις ουτε ποσο χρονων ειμαι ουτε αν ειμαι σε θεση να αλλαξω μια βιδα. Θα το φερω σε σενα να μου το αλλαξεις που εχεις 3χρονο ξαδερφο

 

γιατι παρεξηγηθηκες? :blink: να σε βαλω στη λιστα των ατομων "δεν κανεις πλακα ποτε, παρεξηγουνται" που εχω για το φορουμ :p

 

αμα ανοιξεις το hdmi καπακι θα δεις μια βιδα... ξεβιδωσε την και θα βγει ολο το καπακι... :ninja:

μπορεις να βαλεις καποιον της οικογενειας να το κανει αμα δε μπορεις εσυ...

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πείτε μου κάτι,

μπορούμε να δούμε τα mb από τη συσκευή (κατανάλωση αυτών) ή θα πρέπει να κοιτάξω κάποια εφαρμογή;

Υπάρχει widget στη belle για τα mb που καταναλώνει η σύνδεση δεδομένων. Δεν είμαι σίγουρος αν έχει βγει επίσημα ή αν πρέπει να χακάρεις το κινητό σου. Πάντως κάνει μια χαρά τη δουλειά του και βάζεις και όριο μάλιστα και σε προειδοποιεί όταν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει widget στη belle για τα mb που καταναλώνει η σύνδεση δεδομένων. Δεν είμαι σίγουρος αν έχει βγει επίσημα ή αν πρέπει να χακάρεις το κινητό σου. Πάντως κάνει μια χαρά τη δουλειά του και βάζεις και όριο μάλιστα και σε προειδοποιεί όταν θέλεις.

 

Πάντως στα widget του δε το βλέπω πουθενά άρα θα θέλει "χακαρισμα". . .

 

Ευχαριστώ θα κοιτάξω στο "κατάστημα" (αν έχετε κάτι υπόψιν το λέτε ;) )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε αν δε μπορείς μόνο σου ή αν δεν έχεις την ευκαιρια σε κάποιο Nokia care να το πας, μπορείς είτε σε κάποιο που κάνει ακόμα και επισκευές ηλεκτρονικών ή ακόμα και σε κάποιο ωρολογοποιό που διαθέτουν τέτοια "μικρά" κατσαβίδια. ΑΑ και σε κάποιο κατάστημα "Γερμανός" φαντάζομαι θα βοηθήσουν! ;)

Αυτη ειναι η απαντηση στην ερωτηση που εκανα πιο πανω. Απλα γιαυτο ρωτησα αν και στα Nokia care το στελνουν στην Φινλανδια , μηπως δηλαδη η συνδεση ειναι πολυπλοκη και οχι το ανοιγμα με τις βιδες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα widget του δε το βλέπω πουθενά άρα θα θέλει "χακαρισμα". . .

 

Ευχαριστώ θα κοιτάξω στο "κατάστημα" (αν έχετε κάτι υπόψιν το λέτε ;) )

 

Υπάρχει στο Nokia store το "Data Counter Widget" και φυσικά δεν είναι απαραίτητο να είναι χακαρισμένο το κινητό για να το βάλεις. :)

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΝΕΑ. Κυκλοφόρησε το Fp1 για το 701. Σύντομα και για το Ν8. Επίσης σύντομα θα είναι διαθέσιμο και το microsoft Office για τo Ν8.

:up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα για καποιον που εχει την δοκιμασμενη εκδοση του lagoskon hacked κιολας αξιζει να παει σε fp1??:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμα το change log αλλά και μόνο η αναβάθμιση του browser πιστεύω πως αξίζει. Αν γίνει και κάποιο overclock όπως έγινε και στο 701 τότε σίγουρα θα αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε του lagoskon θα γίνει κάτι με ΟΤΑ ή όχι? πλέον το έχω δώσει στον πατέρα μου το κινητό και απλά το χρησιμοποιεί για τηλέφωνα και περιστασιακά ως φωτογραφική μηχανή. Θα ήθελα να του περάσω την επίσημη belle γιατί τρώει κάτι κολληματάκια ώρες ώρες.

 

Είναι παραεισαγωγής με μη ελληνικό pc. Θα πρέπει να ακολουθήσω από την αρχή την διαδικασία με τον φοίνικα ή μπορώ να κάνω κάτι άλλο ? (με αναβάθμιση από την σουίτα λογικά θα χάσει τα ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε του lagoskon θα γίνει κάτι με ΟΤΑ ή όχι? πλέον το έχω δώσει στον πατέρα μου το κινητό και απλά το χρησιμοποιεί για τηλέφωνα και περιστασιακά ως φωτογραφική μηχανή. Θα ήθελα να του περάσω την επίσημη belle γιατί τρώει κάτι κολληματάκια ώρες ώρες.

 

Είναι παραεισαγωγής με μη ελληνικό pc. Θα πρέπει να ακολουθήσω από την αρχή την διαδικασία με τον φοίνικα ή μπορώ να κάνω κάτι άλλο ? (με αναβάθμιση από την σουίτα λογικά θα χάσει τα ελληνικά)

 

Κοληματάκια με του lagoskon..? χμμμμμμ

Link to comment
Share on other sites

Κοληματάκια με του lagoskon..? χμμμμμμ

 

Δυστυχώς ναι, το κύριο πρόβλημα είναι πως μερικές φορές ενώ έχει φορτισμένο κινητό, το πρωί που ξυπνά το βρίσκει κλειστό από μπαταρία ενώ κανονικά 2-3 μέρες του κρατάει με μια φόρτιση. (Ξέρει να διαχειρίζεται το κινητό και δεν αφήνει κάποια εφαρμογή ανοικτή)

 

Για αυτό λέω να κάνω την διαδικασία από την αρχή και να του περάσω την τελευταία επίσημη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι, το κύριο πρόβλημα είναι πως μερικές φορές ενώ έχει φορτισμένο κινητό, το πρωί που ξυπνά το βρίσκει κλειστό από μπαταρία ενώ κανονικά 2-3 μέρες του κρατάει με μια φόρτιση. (Ξέρει να διαχειρίζεται το κινητό και δεν αφήνει κάποια εφαρμογή ανοικτή)

 

Για αυτό λέω να κάνω την διαδικασία από την αρχή και να του περάσω την τελευταία επίσημη.

Και πάλι χμμμ δε νομίζω να φταίει η lagosbelle.. Αυτήν έχω αλλά δε συμβαίνει κάτι τέτοιο. Μήπως η μπαταρία τα έχει ψιλοφτύσει? Σίγουρα θα κάνεις δοκιμές και με τη γνήσια belle όμως.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα το δοκιμάσω. Απλά να σου πω την αλήθεια βαριέμαι την όλη διαδικασία συν ότι το Ίντερνετ εδώ δεν είναι και η καλύτερη δυνατή επιλογή... Την σουίτα πήγα να κατεβάσω και τις 4 φορές δεν τα κατάφερα.. Είχε φτάσει σε σημείο να κατεβάζει με 3 kb/sec.. Τώρα θα δω ανάλογα με τα κέφια.. Λογικά έχω και παλία έκδοση στο κινητο, το είχα φλασάρει κοντά στον Νοέμβριο νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΝΕΑ. Κυκλοφόρησε το Fp1 για το 701. Σύντομα και για το Ν8. Επίσης σύντομα θα είναι διαθέσιμο και το microsoft Office για τo Ν8.

:up::up::up:

 

ότι θα είναι σύντομα διαθέσιμη για το Ν8 είσαι σίγουρος ? έχεις κάποια πηγή για αυτό ? Εγώ είμαι αρκετά απαισιόδοξος ως προς την fp1

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

@SaintPetrouil Το αναφέρει στην ανακοίνωση που εξέδωσε για την εν λόγω αναβάθμιση η Nokia.
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

@SaintPetrouil Το αναφέρει στην ανακοίνωση που εξέδωσε για την εν λόγω αναβάθμιση η Nokia.

+1 Με πρόλαβες. Όταν λέμε σύντομα υπολογίστε κανα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

+1 Με πρόλαβες. Όταν λέμε σύντομα υπολογίστε κανα μήνα.

Βρε ας την πάρει την αναβάθμιση και ας είναι και 2 μήνες..

Link to comment
Share on other sites

Βρε ας την πάρει την αναβάθμιση και ας είναι και 2 μήνες..

Κοίτα. Έχω πάρει στην αδερφή μου το 701 και δυστυχώς βλέπω καθημερινά τις διαφορές στις 2 συσκευές οι οποίες είναι χαοτικές όσον αφορά την ταχύτητα. Για την μνήμη δεν λέω τίποτα και απλά σκύβω το κεφάλι. Βλέποντας τώρα και την υποστήριξη από την ΝΟΚΙΑ ανάμεσα στις 2 συσκευές, βασικά ανάμεσα στις 2 γενιές κινητών, σκέφτομαι να της προτείνω-επιβάλλω ανταλλαγή. Τα μόνα που με εμποδίζουν είναι η κάμερα και ένα ηλίθιο αυτοκόλλητο που πήγε και κόλησε στην πίσω πλευρά του κινητού με ένα λουλουδάκι. Μάλλον επίτηδες το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Έχω πάρει στην αδερφή μου το 701 και δυστυχώς βλέπω καθημερινά τις διαφορές στις 2 συσκευές οι οποίες είναι χαοτικές όσον αφορά την ταχύτητα. Για την μνήμη δεν λέω τίποτα και απλά σκύβω το κεφάλι. Βλέποντας τώρα και την υποστήριξη από την ΝΟΚΙΑ ανάμεσα στις 2 συσκευές, βασικά ανάμεσα στις 2 γενιές κινητών, σκέφτομαι να της προτείνω-επιβάλλω ανταλλαγή. Τα μόνα που με εμποδίζουν είναι η κάμερα και ένα ηλίθιο αυτοκόλλητο που πήγε και κόλησε στην πίσω πλευρά του κινητού με ένα λουλουδάκι. Μάλλον επίτηδες το έκανε.

Και θα δώσεις το θηρίο για...λουλουδάκια;;; :p Όχι ρε συ, N8 4 ever!!!

Δε νομίζω να είναι τόσο χαοτικές οι διαφορές στην ταχύτητα...στην κάμερα πάλι σίγουρα είναι! Διαλέγεις και παίρνεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Έχω πάρει στην αδερφή μου το 701 και δυστυχώς βλέπω καθημερινά τις διαφορές στις 2 συσκευές οι οποίες είναι χαοτικές όσον αφορά την ταχύτητα. Για την μνήμη δεν λέω τίποτα και απλά σκύβω το κεφάλι. Βλέποντας τώρα και την υποστήριξη από την ΝΟΚΙΑ ανάμεσα στις 2 συσκευές, βασικά ανάμεσα στις 2 γενιές κινητών, σκέφτομαι να της προτείνω-επιβάλλω ανταλλαγή. Τα μόνα που με εμποδίζουν είναι η κάμερα και ένα ηλίθιο αυτοκόλλητο που πήγε και κόλησε στην πίσω πλευρά του κινητού με ένα λουλουδάκι. Μάλλον επίτηδες το έκανε.

 

Αστα αυτα....πες καθαρα οτι σου αρεσε το λουλουδακι....:lol::D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ευχάριστη φήμη για το N8 μας, δυσάρεστη για το symbian...

 

http://www.symbiantweet.com/symbian-carla-cancelled-belle-fp2-will-be-last-update-n8-to-get-belle-fp1-fp2-lite

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...