Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθησε να κανεις πληρης απεγκαταστησης το itunes reboot το pc και εγκατασταση της τελευταιας εκδοσης του itunes

κατι αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να διαγραψεις μια απο τις εφαρμογες που δεν ανοιγη reboot το τηλεφωνο και εγκατασταση ξανα , ωστε να δεις αν εφτιαξε

κοιταξε να δεις αν στις εφαρμογες σου εχουν ερθει updates και δεν τα εχεις περασει

 

Έχω την τελευταία έκδοση του itunes. Πρώτα έκανα αναβάθμιση το itunes και μετά την 5 .1.Το πρόβλημα το έχω τις τελευταίες 10 μέρες.

Θα τις διαγράψω όλες και θα τις ξανακατεβάσω με παραλληλο συγχρονισμό να δω αν φταιει το itunes ή αν εχει θεμα καποια εφαρμογη και μπλοκαρει και τις υπολοιπες.

Ευχαριστώ πολυ

 

 

Τις εσβησα όλες και τις έβαλα από την αρχή.Αι να δουμε

Edited by lxias_pz
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ηθελα να ρωτησω... αν το icloud κανει backup τα σμσ/imessage καπου...

γιατι το account mou to εχουν 3-4 ατομα...

 

ξερω το οτι αν κανεις restore απο icloud κανει backup και τα sms.... Ps. Στο iCloud.com δεν μπορείς να τα δεις

Edited by galanoss
Link to comment
Share on other sites

για 2η μερα εχει τρελαθει να με λεει "σφαλμα" και δεν μπορω να την κατεβασω με τιποτα. ειτε απο itune eite apo oTa...εσεις?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος ανεφερε οτι με την 5.1 στο 4s μειωσε τον ηχο του.

Παιδες δυστηχως συμβαινει. Τουλαχιστον στο δικο μου ειναι 100% σιγουρο. στην δουλεια το εβαζα στο 70% για να ακουγετε κανονικα και οχι πολυ δυνατα.τωρα το βαζω τερμα για να το ακουσω. Τι μ@ μην πω κανανε δεν ξερω. Απο μπαταρια καλα μεχρι τωρα.

Κανενας δεν το πηρε χαμπαρι αυτο;

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Σε Iphone 3gs χωρίς J.B. μετά την εγκατάσταση του 5.1 δεν μπορεί να μπεί στο WiFi δίκτυο του σπιτιού. Επανεκίνηση του έριξα, αγνόηση του συγκεκριμένου δικτύου και επανεισαγωγή του password.....τίποτε. Το IPAD με 5.1 μπαίνει κανονικά στο ίδιο δίκτυο.

 

Έχει τύχει σε κανέναν σας. Καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Σε Iphone 3gs χωρίς J.B. μετά την εγκατάσταση του 5.1 δεν μπορεί να μπεί στο WiFi δίκτυο του σπιτιού. Επανεκίνηση του έριξα, αγνόηση του συγκεκριμένου δικτύου και επανεισαγωγή του password.....τίποτε. Το IPAD με 5.1 μπαίνει κανονικά στο ίδιο δίκτυο.

 

Έχει τύχει σε κανέναν σας. Καμμιά ιδέα?

Μπορεί να έφαγε κάποιο κόλλημα. Δοκίμασε να κάνεις reset network settings, θα πας settings > general > reset > reset network settings.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάτι άλλο πρέπει να είναι.

 

Κι εγώ έχω βάλει 5.1 σε 3GS και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Σε Iphone 3gs χωρίς J.B. μετά την εγκατάσταση του 5.1 δεν μπορεί να μπεί στο WiFi δίκτυο του σπιτιού. Επανεκίνηση του έριξα, αγνόηση του συγκεκριμένου δικτύου και επανεισαγωγή του password.....τίποτε. Το IPAD με 5.1 μπαίνει κανονικά στο ίδιο δίκτυο.

 

Έχει τύχει σε κανέναν σας. Καμμιά ιδέα?

 

πηγαινε ρυθμισεις - γενικα - επαναφορα - ρυθμισεις δικτυου - κλεισε και ανοιξε τη συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Απλά να αναφέρω ότι το iPhone μου (iPhone 4) φοράει το iOS 5.1 πάνω από μία εβδομάδα και μέχρι στιγμής δεν έχει προκύψει κανένα απολύτως κόλλημα ή άλλο πρόβλημα. Μιλάω για καθημερινή σκληρή χρήση με εκτέλεση πολλών εφαρμογών κτλ. Επίσης η αυτονομία του είναι εμφανώς βελτιωμένη σε σημείο ίσως και καλύτερο από αυτήν του iOS 4 που φόραγε το iPhone όταν το απέκτησα. Μπορώ να πω ότι αυτή τη στιγμή ο συνδυασμός iPhone 4 + iOS 5.1 σχεδόν αγγίζει το όριο του ιδανικού smartphone για μένα από όλες τις απόψεις (μέγεθος, ποιότητα, σταθερότητα, αυτονομία, εφαρμογές).

 

Τελικά φαίνεται να άξιζε η μεγάλη αναμονή για το iOS 5.1 και ένα μπράβο στην Apple για την ποιοτική υποστήριξή της. :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μειωσε τον ηχο του ηχειου κατα πολυ 4s , αυξησε την μπαταρια σε λογικη χρηση.

Μπορεις και ενεργοποιεις το 3g , αλλα οταν κανεις reboot επανερχεται σε on mode.

Ενα φτιαχνει ενα χαλαει. Καταντησαμε android. προβλεπω πολυ συντομα να βγαζουν 5.1.1 η 5.2

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

η βελτιωση της μπαταριας ειναι αισθητη. πρωτη φορα το κοντερακι εγραψε 3 μερες αυτονομια με μετρια φυσικα χρηση.

απο την 5,1 μια φορα μου εκλεισε χωρις λογο και δεν ανοιγε μετα για κανα 2ωρο αλλα απο τοτε μεχρι τωρα ολα καλα

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Το iOS 5.1 δείχνει ότι είναι μια απο τις καλύτερες εκδόσεις. Τουλάχιστον το iPad 2 μου, ήλθε εκεί που το ήθελα.

Επιτέλους δεν κλείνει το Skype η το Facebook μετα απο λίγο, η διαχείριση ram είναι πολυ καλύτερη και όλες αυτές τις μέρες είχα μόνο ένα κρας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μειωσε τον ηχο του ηχειου κατα πολυ 4s , αυξησε την μπαταρια σε λογικη χρηση.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ αμφότερες τις παρατηρήσεις. Από τη μια αύξησε τη μπαταρία (ίσως και πάνω από +65%, κατ' εκτίμησή μου), από την άλλη μειώθηκε αισθητά η ένταση του ηχείου, με αποτέλεσμα να μην έχω ακούσει κάποιες εισερχόμενες κλήσεις αυτές τις μέρες. Μια στο καρφί και μια στο πέταλο αυτή η Apple...

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Οκ, όχι ότι δεν ακούγεται απλά έγινε σαν του 4.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ αμφότερες τις παρατηρήσεις. Από τη μια αύξησε τη μπαταρία (ίσως και πάνω από +65%, κατ' εκτίμησή μου), από την άλλη μειώθηκε αισθητά η ένταση του ηχείου, με αποτέλεσμα να μην έχω ακούσει κάποιες εισερχόμενες κλήσεις αυτές τις μέρες. Μια στο καρφί και μια στο πέταλο αυτή η Apple...

 

Κρίμα γιατι στο 4s το ηχείο ειναι καλύτερο και πιο δυνατο απο του 4

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζουμε να συνέλθει στην επόμενη έκδοση που κατα την ταπεινή μου άποψη δεν θα αργήσει πολύ
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται jb η 5.1?

 

υπαρχει tethered αλλα οχι στης Α5 συσκευες

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το διάβασα μετά στο σχετικό θέμα. Σ'ευχαριστώ πάντως.

Αναμονή λοιπόν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.

Γνωρίζει κανείς να μου πει το πως μπορούμε να επιλέξουμε με μιας πολλές επαφές στις οποίες θελουμε να στείλουμε mail, χωρις να χρειάζεται να τις επιλέγουμε μια μια?

Σε iPhone και iPad αναφέρομαι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

απ οτι φαινεται θα παρει μερικες εβδομαδες ακομα για την 5.1 σε 4S και ipad2 ...

 

υπομονή λοιπόν...

Έχει σημαντικές αλλαγές?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπομονή λοιπόν...

Έχει σημαντικές αλλαγές?

το 5.1 εχει αρκετες αλλαγες απο το 5.0.1, πχ μπορουμε τωρα να σβηνουμε photos/videos απο το photo stream, καλυτερη διαχειριση μπαταριας (διορθωθηκαν battery bugs), η camera ειναι προσβασιμη απο την lock-screen, το camera face detection θα δειχνει τα διαθεσιμα προσωπα, εχει βελτιωθει το app της camera, καλυτερο audio οταν βλεπουμε videos στο ipad, νεες γλωσες για το Siri, κλπ ...

Link to comment
Share on other sites

Τελεια ακούγονται ολα αυτα.

Να βάλουν και ελληνικα στο Siri και είμαστε o.k.

Για την αποστολή φωτογραφιών κλπ μέσω bluetooth δεν βγήκε κάτι ακόμη? Τραγική παραληψη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για την αποστολή φωτογραφιών κλπ μέσω bluetooth δεν βγήκε κάτι ακόμη? Τραγική παραληψη.

Υπαρχουν 3rd party apps για κατι τετοιο, ενα απο αυτα (καλο και μαλιστα free) ειναι αυτο εδω:

http://itunes.apple.com/ca/app/bluetooth-photo-share/id326109583?mt=8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...