Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ.Το θέμα ειναι οτι όλες δεν τρέχουν.Ακομα και αυτές που δεν εχουν γίνει update. facebook, twitter,skype,paypal,vrisko,teamviewer,xecurrency και πολλες αλλες δεν λειτουργουν. δεν ειναι λύση να τις διαγραψω και να τις κατεβασω παλι. Μαλλον παω για restore.Το θέμα ειναι γιατί γινεται αυτο.Ειναι θεμα ios ή θέμα εφαρμογων?

 

 

Πρίν πας για restore και setup as new δοκίμασε ένα hard reset.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρίν πας για restore και setup as new δοκίμασε ένα hard reset.

 

Έκανα hard reset και όλα καλα . Ευχαριστώ πολυ

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη διαθέσιμη :) πάω για κατέβασμα και εγκατάσταση σε iPad 1ης γενιάς... Θα σας πω εντυπώσεις, διότι το 5.01 μου έχει σπάσει τα νεύρα....

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Την περνάω σε iphone 4 τώρα (ΟΤΑ) ... βασικά έχει κολλήσει εδώ και 5 λεπτά στο preparing update.

 

 

-edit-

 

Ξεκόλλησε κατέβηκε και τώρα την στήνει !

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη :):):):):)

http://img215.imageshack.us/img215/5035/43139410150564119697452.jpg

 

Το γεγονός οτι εμένα γράφει 9Β179 σημαίνει κάτι?! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; Τα είδαν όλα για άλλη μια φορά οι server της apple?

Οντως Μακη κάτι παίζει γιατί τώρα πάω να κάνω 5.1 το 2ο Iphone ... και μου τραβάει error (oTA πάντα) !

 

 

@fostirop

Ειναι άλλο νούμερο γιατί προφανώς έχουμε διαφορετικά modem firmware ή ένα άλλο που δεν μου έρχεται στο μυαλό αυτή τη στιγμή ...

Το ίδιο ίσχυε και στα jb κάποια κινητά με συγκεκριμένο firmware δεν γίνονταν jb γιατί ήταν διαφορετικά :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλά εχθές ήμουν στη δουλειά και γύρισα κομμάτια και δεν μπόρεσα να δω την παρουσίαση της Apple.

Η νέα έκδοση 5.1 προσφέρει στο iPhone 4 κάτι παραπάνω από αυτά που αναφέρει @akis_s ??? Είδες κάποιος βελτίωση μπαταρίας (αν και σύντομα) ???

 

Στο 4s ενσωματώθηκε τελικά το κουμπί (όπως beta) για ενεργοποίση/απενεργοποίηση 3G ??? Μπαταρία καμία βελτίωση ???

 

PS: Το 4 έχω απλώς θέλω να δω μήπως χάθηκε κάποια σημαντική πληροφορία από την έκδοση 5.0.1 να ακούσω απόψεις σχετικά και μετά να προχωρήσω στην αναβάθμιση. Από ότι κατάλαβα στο 4, 3GS δεν προσφέρει και πολλά νέα, η διαφορά ίσως να είναι στο 4s στο κουμπί και στην απόδοση μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Οντως Μακη κάτι παίζει γιατί τώρα πάω να κάνω 5.1 το 2ο Iphone ... και μου τραβάει error (oTA πάντα) !

 

 

@fostirop

Ειναι άλλο νούμερο γιατί προφανώς έχουμε διαφορετικά modem firmware ή ένα άλλο που δεν μου έρχεται στο μυαλό αυτή τη στιγμή ...

Το ίδιο ίσχυε και στα jb κάποια κινητά με συγκεκριμένο firmware δεν γίνονταν jb γιατί ήταν διαφορετικά :)

 

Μάλον έχει να κάνει με το ότι εσύ έχεις το 4 ενώ εγώ το 4s.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις από την 5.1 στο iPad είναι θετικές. Δείχνει πιο σταθερή από την 5.01...

Σε όσους αναβάθμισαν ,το iPhoto περιλαμβάνεται στην αναβάθμιση, ή πρέπει να το πάρουμε από το AppStore;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω βάλει ,αλλά είναι πολύ νωρίς για να βγάλω κάποιο συμπέρασμα .Μόλις λίγες ώρες έχουν περάσει δεν μπορείς να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα.

 

 

@demetrekee

 

το έξτρα που έχουν βάλει είναι στην Lock screen δίπλα από το Slide to unlock έχουν το κουμπί της κάμερας και με ένα slide up ανοίγει αυτόματα η κάμερα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις την 5,1 στο 4αρι να μου ποει αντυπωσεις???

 

Ναι... Έχω την εντύπωση πως η 5.1 είναι ποιο γρήγορη και δουλεύει ποιο στρωτά..., Όσο για την μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα γιατί είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Έχω την εντύπωση πως η 5.1 είναι ποιο γρήγορη και δουλεύει ποιο στρωτά..., Όσο για την μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα γιατί είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα.

 

Όντως στο 4 υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα και την απόκριση! Σε 4S όχι τόσο μεγάλη διαφορά γιατί ήδη ήταν πολύ γρήγορο. Η μπαταρία και μόνο που πλέον κλείνεις το 3G στο 4S μια βελτίωση 10% θα την έχει. Μακάρι να χει παραπάνω!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Σε 3GS το έβαλε κανείς, να μας πει εντυπώσεις;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα χτες το βράδυ (απορώ γιατί βιάστηκα τόσο) αλλα δεν έχω παρατηρήσει καμία αισθητή διαφορά όσο κοιμόμουν. :p:p:p:p

 

Θα δω σήμερα πως θα τσουλήσει το θέμα μπαταρία που είναι το μόνο που με ενδιαφέρει.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Geovass: σου έβγαλε ενημέρωση για αναβάθμιση από την beta στην final;

 

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα... Ίσως σήμερα το βράδυ ασχοληθώ. Αν δεν μου βγάλει, θα κάνω SHIFT UPGRADE.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ που είχα την iOS 5.1 beta 3 δεν μου το εμφάνιζε στο software update, οπότε κατέβασα το απαραίτητο ipsw της final 5.1 και την πέρασα μέσω itunes.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι να μην εκατσε καλα η τελευταια αναβαθμιση που εκανες , κανε ενα backup και μετα restore και ολα θα ειναι ενταξει

 

Τελικά το προβλημα με τις εφαρμογες που δεν ανοιγουν συνεχιζετε παρά την αναβαθμηση σε 5.1.Εχω παρατηρήσει ότι αυτο γινεται μετα απο sync.

Δεν το εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το πρόβλημα?

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το προβλημα με τις εφαρμογες που δεν ανοιγουν συνεχιζετε παρά την αναβαθμηση σε 5.1.Εχω παρατηρήσει ότι αυτο γινεται μετα απο sync.

Δεν το εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το πρόβλημα?

προσπαθησε να κανεις πληρης απεγκαταστησης το itunes reboot το pc και εγκατασταση της τελευταιας εκδοσης του itunes

κατι αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να διαγραψεις μια απο τις εφαρμογες που δεν ανοιγη reboot το τηλεφωνο και εγκατασταση ξανα , ωστε να δεις αν εφτιαξε

κοιταξε να δεις αν στις εφαρμογες σου εχουν ερθει updates και δεν τα εχεις περασει

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...