Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι εχθες εδω και 2 βδομαδες δουλευαν ολα αψογα με την Official 2.3 και ξαφνικα αρχισε το τηλ. να μου κανει 7-8 φορες την ημερα reeboot,ξερει κανεις πως λυνετε το θεμα? Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον αποφασισα να κανω το μεγαλο βημα μετα απο τοσους μηνες και απο την B160 με oc να παω στην official 2.3

λοιπον ερωτησεις γιατι διαβασα καμποσες σελιδες και δεν μου λυθηκαν ολες οι αποριες γιαυτο αν καποιος δε βαριεται ας κανει ενα μινι οδηγο που θα περιεχει τα πιο πολλα πραγματα... (ας τα καταφερω και μετα βλεπουμε και μπορει αν προλαβω να το κανω εγω)

 

λοιπον εχουμε δεδομενα:

b160 , recovery 3.0.2.8 , oc kernel

 

προετοιμασια για τα πιθανα ενδεχομενα :

imei ok , backup οτι χρειαζομουνα με το titanium ok , backup απο το recovery συνολικο ok , επαφες εδω και καιρο sync με το account , image απο bootloader backup ολοκληρο.

 

ηδη γνωστα :

ξερω οτι κατεβαζουμε την εκδοση 522 (done) και βαζουμε τον φακελο dload με το update.app μεσα , στο root directory της εξωτερικης μας μνημης και μετα απλα παταμε το +-power και τα κανει ολα μονο του.

 

ερωτησεις:

 

1)το οτι εχω αλλο recovery απο το μαμα και kernel δεν ενοχλει καθολου ουτε θελει επιστροφη στο μαμα τιποτα? (ετσι εχω καταλαβει απλα θελω μια επιβεβαιωση για σιγουρια)

 

2)διαβασα τον οδηγο απο xda (το διαβαζω αρκετα ολο το forum εκει) αλλα για root που θα χρειαστω εχω ενα θεμα μια και το Link για το superclick μας αφησαν χρονους μιας και ολα δεν το εχουν ή τα εχουν κλεισει (μονο ενα το ειχε αλλα εχουμε θεμα ασφαλειας μιας και πριν ακομα τελειωσει το κατεβασμα το εκοβε το eset λογω σελιδας , μιας και το δοκιμασα και χωρις protection για αρχεια μηπως και το βλεπει σαν trojan αυτοματα λογω της λειτουργιας του αλλα τα ιδια).

 

οποτε οποιος το εχει και του λειτουργησε οκ ας ενημερωσει με pm καπως να μου το δωσει αν μπορει (γιατι χωρις root την μεταβαση δεν την κανω)

Link to comment
Share on other sites

1. ναι

2. Υπάρχουν 2 προγράμματα με τα οποία μπορεί να γίνει rooted η συσκευή με την 522, τα superoneclick & doomlordroot. Και για τα δύο υπάρχει αντίστοιχο θέμα στο XDA. Προφανώς δεν παρακολουθείς τα γενικά θέματα για το android: developing & apps&games, μιας και εκεί βρίσκονται τα θέματα αυτά. Σε αυτά θα θέματα θα βρεις και links για κατέβασμα τα οποία πιστεύω ότι, μιας και τα θέματα είναι ενεργά, λειτουργούν. Η 522, μπορεί να γίνει rooted αποδεδειγμένα πάντως.

Το μόνο σημαντικό μειονέκτημα είναι ότι σε αυτήν είναι κλειδωμένη η λειτουργία φόρτωσης του διαμερίσματος με το φάκελο Image, στον υπολογιστή όταν η συσκευή είναι σε ροζ οθόνη. Υπάρχει βέβαια λύση, με την αντικατάσταση του bootloader από αυτόν της προηγούμενης έκδοσης beta. Υπάρχει αντίστοιχο θέμα με οδηγίες και links στο ΧDA, στο θέμα developing για το Χ5.

Link to comment
Share on other sites

1. ναι

2. Υπάρχουν 2 προγράμματα με τα οποία μπορεί να γίνει rooted η συσκευή με την 522, τα superoneclick & doomlordroot. Και για τα δύο υπάρχει αντίστοιχο θέμα στο XDA. Προφανώς δεν παρακολουθείς τα γενικά θέματα για το android: developing & apps&games, μιας και εκεί βρίσκονται τα θέματα αυτά. Σε αυτά θα θέματα θα βρεις και links για κατέβασμα τα οποία πιστεύω ότι, μιας και τα θέματα είναι ενεργά, λειτουργούν. Η 522, μπορεί να γίνει rooted αποδεδειγμένα πάντως.

Το μόνο σημαντικό μειονέκτημα είναι ότι σε αυτήν είναι κλειδωμένη η λειτουργία φόρτωσης του διαμερίσματος με το φάκελο Image, στον υπολογιστή όταν η συσκευή είναι σε ροζ οθόνη. Υπάρχει βέβαια λύση, με την αντικατάσταση του bootloader από αυτόν της προηγούμενης έκδοσης beta. Υπάρχει αντίστοιχο θέμα με οδηγίες και links στο ΧDA, στο θέμα developing για το Χ5.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420728

 

εγω λεω για εδω για το super...

τελος παντων αυτο λιγο να ψαξω παραπανω προφανως θα το βρω...

βασικα να σου ειμαι ειλικρινης κυριως το root με απασχολει για καποιες εφαρμογες...

ναι για το bootloader το γνωριζω και το εχω διαβασει.

Thanks παντως για τη διευκρινηση γενικα!

Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι το γενικό φόρουμ για android:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=564

και τα 2 προγράμματα βρισκονται εκεί. Κάνοντας αναζήτηση θα τα βρεις. Επίσης κάνοντας αναζήτηση στο google με τα ονόματά τους, πολύ πιθανόν να βρεις απευθείας σύνδεσμους για τα θέματα που τα περιλαμβάνουν στο XDA. Δεν έχω χρόνο να βρω τα απευθείας links τώρα, αλλά θα τα βρεις και μόνος σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες θα ανεβάσω το SUperOneClick 2.3.3 στην Rapidshare.

 

Edit: Το ανέβασα https://rapidshare.com/files/2909714427/SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse.zip .

Edited by manoysos1175
Link to comment
Share on other sites

Άμα θες θα ανεβάσω το SUperOneClick 2.3.3 στην Rapidshare.

 

Edit: Το ανέβασα https://rapidshare.com/files/2909714427/SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse.zip .

 

thanks! δε σε προλαβα αλλα το βρηκα! παρολα αυτα επειδη δε δοκιμασα κατι ακομα ενα ακομη αντιγραφο καλο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

βαλε το handsent και εισαι ετοιμος να σε ρωτησω τις επαφεσ σου τις συχρονισες με το γμαιλ σου?μαρκετ εχεις?

καλημερα το εβαλα το handsent καλο αλλα δεν μπορω να βρω την αναφορα παραδοσης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα το εβαλα το handsent καλο αλλα δεν μπορω να βρω την αναφορα παραδοσης

Στο Handcent ''ρυθμισεις'' ''ρυθμισεις ληψης μηνυματων'' και τικαρε τα δυο πρωτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον και εγω την περασα , ολα καλα τελικα το βραδυ που τα δοκιμαζα σημερα το πρωι εχουμε ενα θεματακι...

το wifi δεν συνδεεται και για την ακριβεια το κανω "on" αλλα δε βρισκει καν δικτυα (κενη λιστα δηλαδη) μετα απο μερικα δευτερολεπτα κλεινει μονο του...

εκανα και ενα reboot μπας και ειχε φαει κολλημα απο κατι αλλα τα ιδια...

 

ειχαμε κανενα αντιστοιχο περιστατικο και εχουμε λυση μηπως ?

να πω επισης πως Imei προφανως και εχει αφου χτες ημουν συνδεδεμενος και ολα ηταν κανονικα...

 

 

edit1: δε ξερω αν εχει αναφερθει απλα επειδη θυμομουν οτι απο τα τελευταια πραγματα που εκανα χτες το βραδυ ηταν να κανω restore το wifi-access points που ειχα κρατησει με το titanium πηγα και μετακινησα το αρχειο wpa_supplicant.conf που ξερω οτι ειναι υπευθυνο για αυτη τη δουλεια ωστε να ειναι σαν να μην εχω συνδεθει ποτε σε καποιο δικτυα (σαν να ειναι η πρωτη φορα) και δουλεψε με τη μια...

 

διαδρομη αρχειου /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf

 

οποτε εμενα δε μου εκανε δουλεια το restore στα access points και απλα το αναφερω μη τυχον εχει και κανεις αλλος το ιδιο προβλημα καποια στιγμη!

 

 

edit2: τελικα δοκιμασα και κατι αλλο και δουλευει. οταν γινει το restore αλλαζει αυτο το αρχειο ολοκληρο και θελει να προστεθουν καποιες γραμμες οι οποιες μπαινουν μετα απο εκει που λεει "update_config=1"

 

device_name=hwu8800

manufacturer=HUAWEI

model_name=U8800

model_number=U8800

 

και δουλευουν ολα μια χαρα με ολα τα access points που εχετε κανει backup!

 

καλη συνεχεια!

 

edit3: αυτο το κινητο θα με τρελανει...

παροτι οπως ειπα παραπανω αυτο λειτουργησε μια χαρα προηγουμενως τωρα μου εβγαλε error και δεν εκανε τιποτα το wifi...οποτε χρειαστηκε να το διαγραψω ωστε να δημιουργηθει νεο αρχειο στη θεση του και να λειτουργει οκ.

 

θα ξαναγραψω οταν βρω οτιστικη λυση γιατι με κουρασε αυτο! :)

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την τελευταια miui?αυτη δλδ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1427533 το προβλημα με το ηχειο στις κλησης υπαρχει ακομα?γιατι εγω δεν τους ακουγα καθολουμε την προηγουμενη εκδοση της ρομ
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την τελευταια miui?αυτη δλδ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1427533 το προβλημα με το ηχειο στις κλησης υπαρχει ακομα?γιατι εγω δεν τους ακουγα καθολουμε την προηγουμενη εκδοση της ρομ

 

Βάλτην άφοβα είναι πολύ καλή.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος για το εξης προβλημα μου: Μολις αποσυνδεω το USB μου βγαζει μηνυμα "Move data to SD ..... for smoother use blah blah" ΜΙUI 2.1.20 .35 kernel.

Κατι παιζει με τα X5 settings αλλα δε ξερω.

Sony Ericsson Is My God
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω αρκετο καιρό να παρακολουθήσω το forum και έχω χάσει κάποια επεισόδια.

Έχω εγκατεστημένη απο τη στιγμή που βγήκε την 111128-cm-7.1.0-u8800-Geno. Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα, ούτε reboot, overclock στο 1.5, με λίγη χρήση πάει 2 μέρες, γενικά είναι σφαιράτο, το μόνο γνωστό bug, ο φωτισμός στα capacitive πλήκτρα, που αν βάλεις λήξη ορίου χρόνου οθόνης στο 1 λεπτό δεν σε ενοχλεί.

Αξίζει να περάσω στην official 2.3.5.?

Και κάτι ακόμα. Στο market κάποιες εφαρμογές μου λέει οτι δεν είναι συμβατές. Βέβαια αν τις κατεβάσω απο αλλού και τις εγκαταστήσω τρέχουν μια χαρά. Υπάρχει καμιά λύση γι'αυτό να μην εμφανίζει τη συσκευή ως ασύμβατη? Πχ παίζει κανενα ρόλο που αλλάζαμε κάπου το όνομα συσκευής στο build.prop η κάτι τέτοιο (αν θυμάμαι καλά)? Όποιος μπορεί να μου απαντήσει θα του ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντόπισα πρόβλημα στο wi-fi (official 2.3)! Ενώ η σύνδεση γίνεται κανονικά δεν ανοίγει κανένα site .

Αυτό γίνεται μόνο σε ελεύθερα ασύρματα (public hot spot πχ) . Σε εσάς λειτουργεί κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντόπισα πρόβλημα στο wi-fi (official 2.3)! Ενώ η σύνδεση γίνεται κανονικά δεν ανοίγει κανένα site .

Αυτό γίνεται μόνο σε ελεύθερα ασύρματα (public hot spot πχ) . Σε εσάς λειτουργεί κανονικά;

 

κανονικοτατα και καλυτερα απο ποτε καλτι αλο πρεπει να παιζει!

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος για το εξης προβλημα μου: Μολις αποσυνδεω το USB μου βγαζει μηνυμα "Move data to SD ..... for smoother use blah blah" ΜΙUI 2.1.20 .35 kernel.

Κατι παιζει με τα X5 settings αλλα δε ξερω.

 

Διέγραψε ότι υπάρχει στο φάκελο /data/sdcard και είσαι έτοιμος ;)

Link to comment
Share on other sites

SOS SOS SOS

 

Μετά από πολύ πολύ διάβασμα και δισταγμό έκανα και εγώ την αναβάθμιση από την μαμά 2.2.1 στην κινεζική b522. (με synaptics)

Αφού μου έκοψε την χολή το τηλ κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης γιατί πήρε κανένα τέραρτο και όχι 2-3 λεπτά που ελέγετω, απέκτησα το καλύτερο, γρηγορότερο X5 που είχα ποτέ. Το βίντεο άπαιχτο, οι φωτό καλύτερες, το wifi σφεντόνα, imei στη θέση του, κανένας αντίλαλος στις κλήσεις για τον απέναντι...

Το έκανα και root με superoneclick.

ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ...

 

Αυτό μέχρι πριν από μισή ώρα που προσπάθησα να επαναφέρω μερικές εφαρμογές με το titanium backup pro. Αφού έκανα restore σε μερικές εφαρμογές πήγα να κάνω reboot.

Το τηλέφωνο ξεκινά κανονικά, φορτώνει και διάφορες υπηρεσίες όπως 3Gwatchdog, LBE, widget καιρού κτλ και μετά πετάει ένα "το aldico απέτυχε να φορτωθεί" ή κάτι τέτοιο και αμέσως

 

η υπηρεσία android.process.a.core δεν ανταποκρίνεται και το τηλ κατεβάζει ρολά.

 

Είναι αναμένο αλλά δεν ξυπνάει με το κουμπί on-off και όταν συνδεθεί ο φορτιστής τότε ξυπνάει φωτίζεται η οθόνη και τότε ξαναρχίζει το ίδιο βιολί μέχρι το τηλ να λιποθυμήσει για τα καλά.

Έβγαλα μπαταρία και το έκανα reboot αρκετές φορές, τα ίδια...

 

Το ξαναφόρτισα στο τέρμα και δοκίμασα να ξαναξεκινήσω το τηλ με το πάτημα οn +- μήπως και δεί ξανά το αρχείο αναβάθμισης και την ξαναπεράσω, αλλά έχω αποκτήσει έναν ωραίο και ακριβό μωβ φακό, που μένει έτσι για ώρα.

 

SOS

Τί κάνω τώρα?

 

Δεν είχα πάρει backup με linux ούτε πρόλαβα να εγκαταστήσω κάποιο cwm

 

Έκανα τελικά wipe user data/factory settings με πάτημα volume + και power και άνοιξε κανονικά.

Τέρμα τα restore από αντίγραφα ασφαλείας. Μία μία θα περνάω τις εφαρμογές και τα widget...

 

Αν όμως δεν τα κατάφερνα έτσι, πώς θα μπορούσα να ξαναπεράσω από πάνω την 522???

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους προβλήματα λύνονται με επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Θα μπορούσες άλλωστε να αφαιρέσεις μόνο την εφαρμογή που προκαλούσε το πρόβλημα. Αν δεν μπορούσες από τη συσκευή, θα μπορούσε να γίνει αυτό από το pc με κάποιο πρόγραμμα όπως το QtADB, ή ίσως και το hisuite, και σίγουρα μέσω της γέφυρας επικοινωνίας με τη συσκευή, adb.

Αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται όταν επαναφέρονται και τα δεδομένα εφαρμογών μετά από αλλαγή ρομ. Μπορείς να επαναφέρεις τις εφαρμογές από το titanium, αλλά όσον αφορά τα δεδομένα τους, χρειάζεται προσοχή όταν αλλάζεις ρομ, και ιδιαίτερα όταν πρόκειται για αναβάθμιση σε άλλη έκδοση android.

Πάντως η 522 θα μπορούσε να περαστεί με τον ίδιο τρόπο που την πέρασες και την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Το aldiko είναι system app στη 2.2 και γι αυτό σου έκανε αυτά τα περίεργα. Πέρνα τα user apps και τα system (απο τη 2.2) άστα. Και εγώ είχα πρόβλημα όταν κάποτε προσπάθησα να αναβαθμίσω το office app που έχει πάλι σαν system.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά τώρα τα έκανα λιανά στο μικρό μου μυαλουδάκι.

Όλα λειτουργούν υπέροχα εκτός από το βίντεο όπου με την μαμά εφαρμογή έχω πολύ καλή εικόνα αλλά χαμηλής ποιότητας ήχο και συνεχή μπουκώματα και παραμόρφωση. Με το lgcamera τα πράγματα είναι καλύτερα αφού γράφει σε AAC αλλά και εκεί έχω χαμηλή στάθμη ήχου.

 

Ακόμα παρατήρησα ότι στην αναπαραγωγή μουσικής ο equalizer είναι γκρί ανενεργός.

Από το τίποτα πάντως καλύτερο είναι και σίγουρα καλύτερο και πιο γρήγορο και από το άψογο froyo που είχα.

Το τηλ πάντως είναι αγορασμένο αρχές Ιουνίου και έχει Synaptics touch

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω αρκετο καιρό να παρακολουθήσω το forum και έχω χάσει κάποια επεισόδια.

Έχω εγκατεστημένη απο τη στιγμή που βγήκε την 111128-cm-7.1.0-u8800-Geno. Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα, ούτε reboot, overclock στο 1.5, με λίγη χρήση πάει 2 μέρες, γενικά είναι σφαιράτο, το μόνο γνωστό bug, ο φωτισμός στα capacitive πλήκτρα, που αν βάλεις λήξη ορίου χρόνου οθόνης στο 1 λεπτό δεν σε ενοχλεί.

Αξίζει να περάσω στην official 2.3.5.?

Και κάτι ακόμα. Στο market κάποιες εφαρμογές μου λέει οτι δεν είναι συμβατές. Βέβαια αν τις κατεβάσω απο αλλού και τις εγκαταστήσω τρέχουν μια χαρά. Υπάρχει καμιά λύση γι'αυτό να μην εμφανίζει τη συσκευή ως ασύμβατη? Πχ παίζει κανενα ρόλο που αλλάζαμε κάπου το όνομα συσκευής στο build.prop η κάτι τέτοιο (αν θυμάμαι καλά)? Όποιος μπορεί να μου απαντήσει θα του ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ

 

Κανείς??????

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά τώρα τα έκανα λιανά στο μικρό μου μυαλουδάκι.

Όλα λειτουργούν υπέροχα εκτός από το βίντεο όπου με την μαμά εφαρμογή έχω πολύ καλή εικόνα αλλά χαμηλής ποιότητας ήχο και συνεχή μπουκώματα και παραμόρφωση. Με το lgcamera τα πράγματα είναι καλύτερα αφού γράφει σε AAC αλλά και εκεί έχω χαμηλή στάθμη ήχου.

 

Ακόμα παρατήρησα ότι στην αναπαραγωγή μουσικής ο equalizer είναι γκρί ανενεργός.

Από το τίποτα πάντως καλύτερο είναι και σίγουρα καλύτερο και πιο γρήγορο και από το άψογο froyo που είχα.

Το τηλ πάντως είναι αγορασμένο αρχές Ιουνίου και έχει Synaptics touch

Να προσθέσω ότι και σε εμένα άρχισε να μην αναγνωρίζει την εξωτερική κάρτα sd. Ξεκίνησε με κάτι κολλήματα στο σταμάτημα λήψης βίντεο και επεκτάθηκε με τις φωτό της γκαλερί. Τόσους μήνες είχα την ίδια kingston 8gb class4 και αν και δεν είναι και πολύ καλή ποιότητα πάντα πρόσεχα πως την αποσύνδεα από το reader ή και μέσω της λειτουργίας usb mass storage.

Νομίζω δεν είναι σύμπτωση...

Λέω να μείνω μόνο με την εσωτερική μπας και βρώ την υγειά μου...

 

update: έκανα φορμάτ την κάρτα και checkdisk στον υπολογιστή. Επανέφερα τα αρχεία από ένα αντίγραφο που είχα και μέχρι τώρα όλα καλά. Μέχρι να προσπαθήσει να γράψει σε κανένα κατεστραμένο τομέα και να κλατάρει.

Πάντως τώρα που κοιτάω τα βίντεο στον υπολογιστή είναι από 15 εώς 30 fps και χωρίς κανένα σπάσιμο ή εμφανές πιξέλιασμα. Η φωτομέτρηση είναι αρκετά καλή και αλλάζει γρήγορα στις εναλλαγές του φωτός (το δοκίμασα έξω σε συνθήκες οδήγησης) και τα χρώματα αρκετά φυσικά. Ο ήχος με το lgcamera στη ρύθμιση AAC αρκετά καλός. Πρέπει να βρώ μια toshiba class6 σε καλή τιμή...

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε 2.3 αυτό;

 

Ναί είναι άλλο τηλέφωνο όταν δεν κλατάρει... χα χαχαχα

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...