Jump to content

[Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον holder που ρώτησα παραπάνω δεν μας είπες.Είναι καλή η βεντούζα ή ξεκολάει;

 

Καλή είναι σχετικά, προσοχή όταν την βάζεις στο ντουλαπάκι (αν την βαζεις) γιατι μπορεί να παραμοφωθεί η βεντούζα και να αχρηστευθεί. Με ζέστη δεν την έχω δοκιμάσει ακομη. Το καλό είναι ότι μπορείς να προσαρμόσεις τη βάση και σε άλλες βεντούζες αν σου χαλάσει αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 489
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρες super saver delivery, για αυτό καθυστέρησε λίγο.

 

Εντυπώσεις απο την κάρτα? Την τρέχεις σε SGS ή σε SGS II?

 

 

Σε SII. Σε σχεση με Transcend MicroSDHC Class 6 που είχα μου φαίνεται σε όλα καλύτερη. θέλω να την φορτώσω λίγο να δω πως πάει γιατί τώρα την έχω μόνο 6 GB μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ αγόρασα αυτήν εδώ τη θήκη-μπαταρία και θα κάνω τη δοκιμή μου να δω αν άξιζε τα λεφτά! :D

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Charger-Power-Pack-Samsung-EEB-U10B.aspx

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ αγόρασα αυτήν εδώ τη θήκη-μπαταρία και θα κάνω τη δοκιμή μου να δω αν άξιζε τα λεφτά! :D

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Charger-Power-Pack-Samsung-EEB-U10B.aspx

 

Πολύ κουμουτσα! Έχω ξαναδεί παρόμοιο καπάκι-μπαταρία και δεν μου άρεσε.

 

Παρατήρησα οτι λεει εξαντλημένο στο σαιτ πάντως. Έλεγε διαθέσιμο όταν το πήρες ή θα περιμένεις πότε θα φέρουν;

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουμουτσα! Έχω ξαναδεί παρόμοιο καπάκι-μπαταρία και δεν μου άρεσε.

 

Παρατήρησα οτι λεει εξαντλημένο στο σαιτ πάντως. Έλεγε διαθέσιμο όταν το πήρες ή θα περιμένεις πότε θα φέρουν;

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Εντάξει δεν έχω θέμα, είναι επίσημο samsung και είναι μια έξτρα βοήθεια σε σχέση με τη μπαταρία! Επίσης, άκουσα καλά λόγια από κάποιον που την είχε! Μόλις την πήρα έγραψε εξαντλημένο, την έχω στα χέρια μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παράγγειλε αυτην εδώ αλλά είναι για Vibrant. Τί λέτε; http://myincipio.com/Samsung-Vibrant-Cases-Accessories/Samsung-Vibrant-Cases-Accessories.asp Edited by gregmits
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παράγγειλε αυτην εδώ αλλά είναι για Vibrant. Τί λέτε; [ url]myincipio.com/Samsung-Vibrant-Cases-Accessories/Samsung-Vibrant-Cases-Accessories.asp[/url]

 

Δε φαίνεται κι άσχημη!

 

Παίδες εγώ αγόρασα αυτήν εδώ τη θήκη-μπαταρία και θα κάνω τη δοκιμή μου να δω αν άξιζε τα λεφτά! :D

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Charger-Power-Pack-Samsung-EEB-U10B.aspx

 

Τελικά είναι πιο πολύ φορτιστής παρά θήκη. Προστατεύει πλήρως μόνο την πίσω πλευρά, μπαίνει στη θύρα του τηλεφώνου και όποτε θες να φορτίσεις τη μπαταρία σου ανοίγεις το διακόπτη που έχει! Έχει και ένδειξη για το πόσο γεμάτη είναι η μπαταρία του. Οπότε, το φορτίζεις μόνο του ή μαζί με το κινητό. Αν φορτίσεις ενώ βρίσκεται πάνω στο κινητό, τότε φορτίζεται πρώτα η μπαταρία του κινητού και μετά η άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται κι άσχημη!

 

Ναι είναι ωραία, την έχει ένας φίλος για iphone. Το θέμα μου είναι οτι είναι για Vibrant και δεν ξέρω αν θα ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί γνώμη έχετε για αυτήν την κάρτα καικυρίως για την τιμή της; Αξίζει τα 24 ευρώ ή παίρνω κι σπό εδώ το ίδιο πράγμα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά τί γνώμη έχετε για αυτήν την κάρτα καικυρίως για την τιμή της; Αξίζει τα 24 ευρώ ή παίρνω κι σπό εδώ το ίδιο πράγμα;

 

Αξίζει και με το παραπάνω αν και συστήνω την αντίστοιχη 32άρα στα 35 ευρώ περίπου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μία πρόταση για 32GB SD-Card και από εμένα (υπάρχει και στα 16GB). Αύριο πάω να την πάρω...!:) Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει και με το παραπάνω αν και συστήνω την αντίστοιχη 32άρα στα 35 ευρώ περίπου.

 

Ευχαριστώ πολύ λέω να την παραγγείλω. H 32άρα ανεβοκατεβαίνει, άμα την πετύχω σε καλή τιμή θα πάρω αυτήν. Αν έχεις κάποιο έτοιμο λινκ σε αυτήν την τιμή πόσταρε το pls.

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

Μία πρόταση για 32GB SD-Card και από εμένα (υπάρχει και στα 16GB). Αύριο πάω να την πάρω...!:)

 

ωραία, περιμένουμε εντυπώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ λέω να την παραγγείλω. H 32άρα ανεβοκατεβαίνει, άμα την πετύχω σε καλή τιμή θα πάρω αυτήν. Αν έχεις κάποιο έτοιμο λινκ σε αυτήν την τιμή πόσταρε το pls.

 

Οντως παίζει η τιμή της 32άρας.

Την παρασκευή την παρήγγειλα 32 ευρώ (μαζί με μεταφορικά) και τώρα τo ίδιο κατάστημα του amazon την έχει 49 ευρώ (μαζί με μεταφορικά. Πάντως 2 εβδομάδες τώρα την ανεβοκατεβάζουν. Αν είσαι τυχερός και την πετύχεις χαμηλά, χτύπα την.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Οντως παίζει η τιμή της 32άρας.

Την παρασκευή την παρήγγειλα 32 ευρώ (μαζί με μεταφορικά) και τώρα τo ίδιο κατάστημα του amazon την έχει 49 ευρώ (μαζί με μεταφορικά. Πάντως 2 εβδομάδες τώρα την ανεβοκατεβάζουν. Αν είσαι τυχερός και την πετύχεις χαμηλά, χτύπα την.

 

Παιδιά, έχει παραλάβει κάποιος από το amazon ? Περίπου πόσες ημέρες έκανε?

 

Επίσης, ο ταχυδρόμος την άφησε στο σπίτι ή άφησε ειδοποίηση για τα ΕΛΤΑ ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, έχει παραλάβει κάποιος από το amazon ? Περίπου πόσες ημέρες έκανε?

 

Μια εβδομάδα.

 

Επίσης, ο ταχυδρόμος την άφησε στο σπίτι ή άφησε ειδοποίηση για τα ΕΛΤΑ ?

 

Το αφήνει στο σπίτι. Έχε το νου σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και τη δική μου από το Amazon. Στον υπολογιστή και στην ψηφιακή που τη δοκίμασα λίγο φαίνεται αρκετά γρήγορη ;)

 

Συνολικά με τα μεταφορικά βγήκε 31 ευρώ, πολύ καλά για 32αρα και class 10 !

 

Ευχαριστούμε mindfield που μας ενημέρωσες :)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και τη δική μου από το Amazon. Στον υπολογιστή και στην ψηφιακή που τη δοκίμασα λίγο φαίνεται αρκετά γρήγορη ;)

 

Συνολικά με τα μεταφορικά βγήκε 31 ευρώ, πολύ καλά για 32αρα και class 10 !

 

Ευχαριστούμε mindfield που μας ενημέρωσες :)

 

Περιμένουμε και τις εντυπώσεις σου από όταν την δοκιμάσεις και στο κινητό! :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ρε μαγκες κατι καρτες μικρο σντ 32γιγα κλαση 10 απο το ιμπει με 12 ευρω μηπως ειναι απατη; υπαρχει περιπτωση να πουλανε τετοια καρτα με τοσα χρηματα;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ρε μαγκες κατι καρτες μικρο σντ 32γιγα κλαση 10 απο το ιμπει με 12 ευρω μηπως ειναι απατη; υπαρχει περιπτωση να πουλανε τετοια καρτα με τοσα χρηματα;

 

Κατα πάσα πιθανότητα ναι !

 

Περιμένουμε και τις εντυπώσεις σου από όταν την δοκιμάσεις και στο κινητό! :-)

 

Αντέγραψα τα αρχεία μου από τη συσκευή στην κάρτα, όλα οκ μέχρι στιγμής. ;)

 

Μέτρησα με το SDTool: 9.6ΜΒ/s write & 19.3ΜΒ/s read. Στον υπολογιστή ήταν λίγο παραπάνω η ταχύτητα εγγραφής περίπου 11-12 ΜΒ/s.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Αντέγραψα τα αρχεία μου από τη συσκευή στην κάρτα, όλα οκ μέχρι στιγμής. ;)

 

Μέτρησα με το SDTool: 9.6ΜΒ/s write & 19.3ΜΒ/s read. Στον υπολογιστή ήταν λίγο παραπάνω η ταχύτητα εγγραφής περίπου 11-12 ΜΒ/s.

 

Παρέλαβα και εγώ σήμερα.

Αφού πρώτα έκανα την απαραίτητη διαμόρφωση έτρεξα το SD tools και πήρα τα αποτελέσματα της πρώτης εικόνας.

Πριν απο αυτή είχα μια noname που μου είχε δώσει η nokia με το προηγούμενο κινητό μου. 4GB class 4. Τα αποτελέσματά της φαίνονται στην δεύτερη εικόνα.

 

Το συμπερασμα...Τούμπανο η class 4 της nokia!!! :lol:

Παίζει να κάνει 2μιση ευρώ και υστερεί σε επιδόσεις απο 10 έως 20%!!

 

Στο PC δεν την δοκίμασα.

Το card reader που έρχεται μαζί φοβάσαι να το κοιτάξεις μήπως χαλάσει. Ψευτοκατασκευή μου φαίνεται.

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω μια θηκη σιλικονης απο το ebay και ειναι παρα πολυ καλη ποιοτικα και εκατσε στο τηλεφωνο μια χαρα. Δινει και μια ζελατινα για την οθονη δωρο. Οποιος θελει να την παρει ειναι αυτη.

http://www.ebay.co.uk/itm/300609967401?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...